Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zmiany w PZN - jak oceniacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Krok w stronę normalności?

Co sądzicie?

Dzięki programowi PolSKI Mistrz nasi narciarze nie muszą już martwić się o miejsce do treningu. – Już teraz wiemy, że PolSKI Mistrz działa pod względem popularyzacji czy ułatwienia dostępu do narciarstwa. Ale na efekty sportowe trzeba poczekać – mówi nam wiceprezes PZN ds. narciarstwa alpejskiego Marcin Blauth.

https://sport.onet.pl/zimowe/narciarstwo-alpejskie/krok-w-strone-normalnosci/ev32ecq

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w PZN nie nastąpiły ani dzisiaj, ani w tym roku - nastąpiły prawie dwa lata temu, kiedy rolę wiceprezesa odpowiedzialnego za nartki alpejskie przejął Marcin Blauth.

Facet z otwartym umysłem, organizator i pomysłodawca zawodów No Limit Kasprowy, dzięki jego zdrowemu podejściu nasza dyscyplina powoli zaczyna mieć zdrowe struktury i w końcu się nieco rozwija.

Choć zanim te wszystkie działania zamienią się w realne wyniki minie jeszcze duuuuużo czasu. 🙃

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Niestety, cofnęli się w rozwoju, austriacki trener mówi o kulisach swojego odejścia.

Komentarz Zuza Witych: "Ekipa Polski Związek Narciarski z Apoloniuszem Tajnerem na czele to taki mini PiS - porażający brak szacunku, gierki tylko między "swoimi", zakłamanie i kpina wobec zawodników i trenera, który był gotów poświęcić bardzo wiele aby pomóc polskiej kadrze i doprowadzić do naszych sukcesów na arenie międzynarodowej. 
Bardzo smutne i przerażające jak można tak traktować zaangażowanych ludzi ze szczerymi intencjami."

https://sport.tvp.pl/48532568/trener-narciarzy-alpejskich-christian-leitner-zwolniony-w-trakcie-przygotowan-olimpijskich-ktos-w-pzn-nie-chce-naszego-sukcesu-wywiad

 

  • Thanks 1
  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MarioJ napisał:

Niestety, cofnęli się w rozwoju,

Widocznie Polacy nie mają predyspozycji do narciarstwa alpejskiego na światowym poziomie,

należy pogodzić się z tym faktem, cieszyć z wyników w narciarstwie klasycznym i nie mieszać polityki ze sportem.

 

2 tygodnie temu widziałem jak na Hintertuxie trenowali Czesi, Słoweńcy, Chorwaci, Holendrzy i Węgrzy - naszych ani śladu

Edytowane przez Jeeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak PZN, jest PZSK, i póki są sukcesy w skokach, w narciarstwie alpejskim, biegach czy też snowboardzie  nic się jak widać nie zmieni :/  Mam wrażenie ze tylko klapa w skokach może wykosić leśnych dziadków ze stołków i dać nadzieję na jakieś zmiany w tym naszym ,,syfiąsku narciarskim''... 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2020 o 14:52, Jeeb napisał:

Widocznie Polacy nie mają predyspozycji do narciarstwa alpejskiego na światowym poziomie,

należy pogodzić się z tym faktem, cieszyć z wyników w narciarstwie klasycznym i nie mieszać polityki ze sportem.

2 tygodnie temu widziałem jak na Hintertuxie trenowali Czesi, Słoweńcy, Chorwaci, Holendrzy i Węgrzy - naszych ani śladu

 

wcześniej mieli zamkniętą granice, dzisiaj juniorzy na Hintertux: 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2020 o 16:07, Ratrak napisał:

Zmiany w PZN nie nastąpiły ani dzisiaj, ani w tym roku - nastąpiły prawie dwa lata temu, kiedy rolę wiceprezesa odpowiedzialnego za nartki alpejskie przejął Marcin Blauth.

Facet z otwartym umysłem, organizator i pomysłodawca zawodów No Limit Kasprowy, dzięki jego zdrowemu podejściu nasza dyscyplina powoli zaczyna mieć zdrowe struktury i w końcu się nieco rozwija.

Choć zanim te wszystkie działania zamienią się w realne wyniki minie jeszcze duuuuużo czasu. 🙃

Tylko czy ten człowiek wie cokolwiek o narciarstwie alpejskim na poziomie profesjonalnym? Bo organizowanie imprez o których piszesz i takie społeczne zaangażowanie w popularyzowanie narciarstwa jest absolutnie godne pochwały i swietnie, ze jest taka osoba. Brawo dla tego Pana. Ale impreza typu Kasprowy No Limit ma niewiele wspólnego z zawodami pt. bieg zjazdowy w Kitzbuhel.
 

Z wywiadu z Leitnerem przebija ewidentnie żal właśnie do Pana Blautha, ze to on spowodował wykolejenie jego pomysłu i jego planów. Inna sprawa, ze nie rozumiem tych wiecznych polskich układów pt. jest kadra Polski, a poza kadra funkcjonuje prywatny team rodzinny, który jednakże oficjalnie z kadra nie trenuje, ale potem jego zawodnicy startują, a kadra nie. Wiem, ze nie można nikogo do niczego zmuszać, ale albo mamy kadrę, w której ludzie trenują i rywalizują (i Państwo Jasiczek powinni swoje dzieci do tej kadry włączyć), a trener Kadry decyduje kogo wystawia na kolejnych zawdowach albo mamy jakaś dla mnie patologiczna sytuacje, w której jakieś prywatne inicjatywy realizowane sa obok oficjalnych działań PZN, ale potem te prywatnie inicjatywy z pewnym względów maja pierwszeństwo przed pierwsza kadra. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Cosworth240 napisał:

Tylko czy ten człowiek wie cokolwiek o narciarstwie alpejskim na poziomie profesjonalnym? Bo organizowanie imprez o których piszesz i takie społeczne zaangażowanie w popularyzowanie narciarstwa jest absolutnie godne pochwały i swietnie, ze jest taka osoba. Brawo dla tego Pana. Ale impreza typu Kasprowy No Limit ma niewiele wspólnego z zawodami pt. bieg zjazdowy w Kitzbuhel.
 

Z wywiadu z Leitnerem przebija ewidentnie żal właśnie do Pana Blautha, ze to on spowodował wykolejenie jego pomysłu i jego planów. Inna sprawa, ze nie rozumiem tych wiecznych polskich układów pt. jest kadra Polski, a poza kadra funkcjonuje prywatny team rodzinny, który jednakże oficjalnie z kadra nie trenuje, ale potem jego zawodnicy startują, a kadra nie. Wiem, ze nie można nikogo do niczego zmuszać, ale albo mamy kadrę, w której ludzie trenują i rywalizują (i Państwo Jasiczek powinni swoje dzieci do tej kadry włączyć), a trener Kadry decyduje kogo wystawia na kolejnych zawdowach albo mamy jakaś dla mnie patologiczna sytuacje, w której jakieś prywatne inicjatywy realizowane sa obok oficjalnych działań PZN, ale potem te prywatnie inicjatywy z pewnym względów maja pierwszeństwo przed pierwsza kadra. 

Wie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2020 o 17:13, Cosworth240 napisał:

Z wywiadu z Leitnerem przebija ewidentnie żal właśnie do Pana Blautha, ze to on spowodował wykolejenie jego pomysłu i jego planów. Inna sprawa, ze nie rozumiem tych wiecznych polskich układów pt. jest kadra Polski, a poza kadra funkcjonuje prywatny team rodzinny, który jednakże oficjalnie z kadra nie trenuje, ale potem jego zawodnicy startują, a kadra nie. Wiem, ze nie można nikogo do niczego zmuszać, ale albo mamy kadrę, w której ludzie trenują i rywalizują (i Państwo Jasiczek powinni swoje dzieci do tej kadry włączyć), a trener Kadry decyduje kogo wystawia na kolejnych zawdowach albo mamy jakaś dla mnie patologiczna sytuacje, w której jakieś prywatne inicjatywy realizowane sa obok oficjalnych działań PZN, ale potem te prywatnie inicjatywy z pewnym względów maja pierwszeństwo przed pierwsza kadra. 

A jak jest z poziomem sportowym? Jakie są wyniki sportowe, klan a kadra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klan za swoje,ale ma stały skład i przewagę organizacyjną i finansową nad kadrą.Zasady kwalifikacji na imprezy międzynarodowe były ciągle zmieniane,podobnie jak skład kadry.Nie ma stałych i nie ma płaszczyzny sprawiedliwej rywalizacji,dopiero to mogłoby pokazać,kto lepszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2020 o 15:07, lski@interia.pl napisał:

Wejdź sobie na stronę FiSu,masz punkty i wyniki.Lekka przewaga klanu.

Z tego co rozumiem klan jest krytykowany za sposób zdobywania tych punktów. Mnie opowiedziano historie o punktach zdobytych na zawodach w Iranie przez klan. Ponieważ to historia zasłyszana i nie wiem czy prawdziwa, to nie będę powtarzał i zajmował stanowiska ale generalnie sa krytycy klanu, którzy twierdza, ze doszło tutaj do pewnej manipulacji. Wedle krytyków klan m.in. Dlatego miał uniemożliwić starty konkurencji w Chinach, bo mogłoby sie okazać, ze konkurencja/kadra lepiej by punktowała. Nie wiem, nie znam sie, nie oceniam, ale takie głosy sa. Faktem jest, ze klan w FIS punktach ma jakaś tam przewagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Zibi28 napisał:

Tyle tu było dyskusji, że nie mamy zawodników, teraz są, rodzina finansuje, i co w tym złego, że robią to po swojemu?

Ja z tym problemu nie mam, o ile prywatne inicjatywy nie kolidują z planami osoby, która została desygnowana na trenera alpejskiej kadry Polski, jeżeli juz w coś takiego sie bawimy. Jakoś sobie nie wyobrażam żeby nagle w Austrii, czy Niemczech plany kadry w jakiś sposób krzyżował prywatny team rodzinny. Problemem polskich zawodników jest to, ze z racji naszych wyników mamy na zawodach ograniczona możliwość wystawiania zawodników co do ich ilości, wiec jak klan wystawi swoich to reszta nie na jak wystartować. Gdybyśmy mieli tych możliwości startowych więcej i dałoby sie wystawiać zarówno tych z kadry Polski, jak i prywaciarzy, to problem byłby mniejszy lub mniej doniosły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...