Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jak wpłynie "koronawirus" na nowe inwestycje narciarskie w Alpach ?


Arek1982

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Nie, nie powodzi mi się wcale. Liczę każdą stówę ale też nauczyłem się w życiu cieszyć z małych rzeczy i nie mieć nie wiadomo jakich wymagań.

Analiza sytuacji międzynarodowej zupełnie mnie nie obchodzi, zupełnie. Nie przejmuję się takimi rzeczami w ogóle i może dlatego lepiej mi się żyje...? Nie mam pretensji bycia mistrzem proroctw z cyklu: co to będzie na świecie? Będzie co będzie...Masz na to wpływ? No to co się przejmować.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Author napisał:

Kto wymaga by za innych prowadzić biznes czy komukolwiek przeszkadzać? Tu raczej chodzi o ruch w drugą stronę. Czy moja firma przez 15 lat chodziła po prożbie za pożyczkami czy jakimiś pomocami? Nie rozumiem o czym piszesz. Pracowałem w tej firmie i się rozwijaliśmy.

Dyskusja z Mitek o czymś o czym on nie ma pojęcia jest bez sensu.

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2020 o 22:35, Mitek napisał:

Cześć

To o czym piszesz to nie biznes. To podrygiwania wieśniaków, którzy mieli chętkę na zarobek.

Znam lepiej funkcjonujący z punktu biznesowego kramik sprzedający kanapki - poważnie. Chłopak robi porządny biznes. Ma plan, realizuje go, szybko reaguje na zmiany koniunktury itd. i...sprzedaje te kanapki non stop i ... nie chce mieć nic więcej bo jest zupełnie zbilansowany. Ma zapas na inwestycje, ma zapas na wszelki wypadek, ma ubezpieczenie, nie ma kredytu którego może nie ogarnąć... To jest biznes. a hotel z basenem, ludzie, obiekty - to jest głupota i ambicje tępaków.

Pozdrowienia

Rozumiem że ten zapas inwestycyjny to chyba na nowe łóżko składane:;)  Oczywiście sobie zażartowałem, ale wybacz, chyba przebywamy w dwóch różnych wymiarach. Powiedz do właściciela Gołębiewskiego że jest tępakiem, któremu banki na hotele pożyczyły pewnie z miliard złotych. Pewnie w bankach też tępaki pracują.......

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Nie, nie powodzi mi się wcale. Liczę każdą stówę ale też nauczyłem się w życiu cieszyć z małych rzeczy i nie mieć nie wiadomo jakich wymagań.

Można się nauczyć cieszyć się tym co mamy i tak naprawdę aby spokojnie dożyć nic więcej nie potrzeba. Ale są też tacy co mają marzenia. Chcą coś więcej od życia. Nie każdy może być Obajtkiem że mu manna z nieba leci. Więc biorą życie we własne ręce i próbują je spełnić. To jest właśnie clou kapitalizmu, że bierzesz byka za rogi. I jednemu wystarczy tak jak Twemu koledze robienie kanapek, a drugi chce trochę więcej. Ilu ludzi, tyle pomysłów. Jednym to marzenie się spełni a drugiemu zostaje kac. 

Nawet Ci bogaci górale, to początki mieli bardzo skromne. Przecież połowa z nich wyjechała za chlebem aż za morza i większość już nigdy do siebie nie wróciła. Więc stoją za tym ludzkie dramaty. Teraz jest dużo łatwiej i niech się górale dorabiają. Czym im to lepiej wyjdzie tym między nimi będzie większa konkurencja a my będziemy mieli lepszą ofertę. Niestety tsunami ruszyło..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...
19 godzin temu, pawelb91 napisał:

Cortina d'Ampezzo

Opóźnienie w budowie gondoli łączącej rejon Tofany z 5 Torri.
https://vocidicortina.it/a3391-Cabinovia-Son-dei-Prade-5-Torri-lavori-fermi

Trzeba nadmienić, że wg artykułu nie chodzi o koronawirusa, a warunki geologiczne i prawne inwestycji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie Wagrain/Flachau z Kleinar/Flachauwinkl "Panorama Link" na szczęście opóźnienia nie ma,

data planowanego otwarcia się niezmieniła - Grudzień tego roku

tu link do aktulanych zdjęć z budowy:

https://panorama-link.live-panorama.com/

a tu kilka informacji o projekcie w tym filmik z montażu podpór:

https://www.snow-space.com/Panorama-Link

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2020 o 10:25, sman napisał:

Połączenie Wagrain/Flachau z Kleinar/Flachauwinkl "Panorama Link" na szczęście opóźnienia nie ma,

data planowanego otwarcia się niezmieniła - Grudzień tego roku

tu link do aktulanych zdjęć z budowy:

https://panorama-link.live-panorama.com/

a tu kilka informacji o projekcie w tym filmik z montażu podpór:

https://www.snow-space.com/Panorama-Link

 

Byłem we Flachau/Wagrain juz trzy razy, ostatnio w poprzednim sezonie. Za chwile ten ośrodek będzie jeszcze lepszy, bardziej atrakcyjniejszy.  Należy pamiętać, że trwają prace przy wymianie starej gondoli Flying Mozart
Maja rozmach.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arek1982 napisał:

Byłem we Flachau/Wagrain juz trzy razy, ostatnio w poprzednim sezonie. Za chwile ten ośrodek będzie jeszcze lepszy, bardziej atrakcyjniejszy.  Należy pamiętać, że trwają prace przy wymianie starej gondoli Flying Mozart
Maja rozmach.

Nowe gondole Flying Mozart miały ruszyć również w nadchodzącym sezonie, ale z powodu koronawirusa mają roczne opóźnienie z budową i będą wymienione dopiero w kolejnej zimie 2021-2022. Planowane jest przesunięcie górnej stacji "Mozartów" tak, aby przesiadka z G-Link odbywała się na tym samym poziomie.

Mówi się także także o bezpośrednim połączeniu kolejnym odcinkiem Panorama-Link Zauchensee, które leży po drugiej stronie autostrady i na razie jest dostępne tylko skibusem. Na razie trwają jeszcze uzgodnienia administracyjne, ale połączenie być może będzie zrealizowane jeszcze w tym sezonie. Byłby to zaskakująco szybki tryb realizacji.

Edytowane przez tanova
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tanova napisał:

Nowe gondole Flying Mozart miały ruszyć również w nadchodzącym sezonie, ale z powodu koronawirusa mają roczne opóźnienie z budową i będą wymienione dopiero w kolejnej zimie 2021-2022. Planowane jest przesunięcie górnej stacji "Mozartów" tak, aby przesiadka z G-Link odbywała się na tym samym poziomie.

Mówi się także także o bezpośrednim połączeniu kolejnym odcinkiem Panorama-Link Zauchensee, które leży po drugiej stronie autostrady i na razie jest dostępne tylko skibusem. Na razie trwają jeszcze uzgodnienia administracyjne, ale połączenie być może będzie zrealizowane jeszcze w tym sezonie. Byłby to zaskakująco szybki tryb realizacji.

To tych informacji o opóźnieniu w wymianie Flyining Mozart nie znałem .

Połączenia  Panorama-Link Zauchensee w tym roku to chyba się nie uda zorganizować, za mało czasu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Arek1982 napisał:

To tych informacji o opóźnieniu w wymianie Flyining Mozart nie znałem .

Połączenia  Panorama-Link Zauchensee w tym roku to chyba się nie uda zorganizować, za mało czasu.

Też mi się wydaje, że jeśli na początku lata projekt był w fazie uzgodnień, to realizacja w bieżącym sezonie byłaby bardzo optymistycznym, ale mało realnym scenariuszem. Tutaj więcej na ten temat:

https://www.snow-space.com/de/Winter/Informationen/Allgemein/Neubau-Flying-Mozart

https://salzburg.orf.at/stories/3053277/

https://www.skiinfo.de/news/a/637436/großprojekt-im-snow-space-salzburg-verbindung-von-wagrain-nach-kleinarl-flachauwinkl-zauchensee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tanova napisał:

Też mi się wydaje, że jeśli na początku lata projekt był w fazie uzgodnień, to realizacja w bieżącym sezonie byłaby bardzo optymistycznym, ale mało realnym scenariuszem. Tutaj więcej na ten temat:

https://www.snow-space.com/de/Winter/Informationen/Allgemein/Neubau-Flying-Mozart

https://salzburg.orf.at/stories/3053277/

https://www.skiinfo.de/news/a/637436/großprojekt-im-snow-space-salzburg-verbindung-von-wagrain-nach-kleinarl-flachauwinkl-zauchensee

Przygotowana już jest nowa mapka z połączeniem ośrodków. 

Snow-Space-Salzburg-Skipanorama-Winter-2

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jeeb napisał:

za kilka lat miejscówki  położone na 800m. nad poziomem morza będą miały ogromne trudności z utrzymaniem śniegu

Jeśli faktycznie ta się stanie, 70% ośrodków w Austrii będzie miało olbrzymi problem, chyba, że technologia armatek śnieżnych pójdzie również mocno do przodu i stworzy, system który będzie mógł produkować śnieg przy dodatnich temperaturach.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Arek1982 said:

Jeśli faktycznie ta się stanie, 70% ośrodków w Austrii będzie miało olbrzymi problem, chyba, że technologia armatek śnieżnych pójdzie również mocno do przodu i stworzy, system który będzie mógł produkować śnieg przy dodatnich temperaturach.   

Tyle, że co z tego, ze naprodukują śniegu, jak po stoku będzie płynął? :) Muszą jeszcze zamontować chłodzenie trasy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arek1982 napisał:

Jeśli faktycznie ta się stanie, 70% ośrodków w Austrii będzie miało olbrzymi problem, chyba, że technologia armatek śnieżnych pójdzie również mocno do przodu i stworzy, system który będzie mógł produkować śnieg przy dodatnich temperaturach.   

Jest już taka technologia - produkcja śniegu przy pomocy bakterii Pseudomonas syringae, które wytwarzają białko umożliwiające powstawanie kryształków lodu nawet w dodatnich temperaturach (do +5 stopni Celsjusza). Bakterie bywają wykorzystywane w zimowych sportach zawodniczych, jednak jest to dość brutalna ingerencja w środowisko i ich upowszechnienie w ośrodkach, gdzie uprawia się narciarstwo rekreacyjnie, jest bardzo kontrowersyjne.

W Niemczech i Austrii system Snomax, który wykorzystuje te bakterie, jest zakazany, w Szwajcarii częściowo już jest wprowadzany, szeroko natomiast jest stosowany w USA.

Edytowane przez tanova
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2020 o 08:04, Arek1982 napisał:

Jeśli faktycznie ta się stanie, 70% ośrodków w Austrii będzie miało olbrzymi problem, chyba, że technologia armatek śnieżnych pójdzie również mocno do przodu i stworzy, system który będzie mógł produkować śnieg przy dodatnich temperaturach.   

Nie będzie tak źle - wiele miejscowości leży owszem na 800 metrach, ale większość tras znajduje się powyżej 1500m (a w ośrodkach tyrolskich na ogół powyżej 2000m), więc dolne gondole służą tylko do transportu w wyższe partie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, koliber napisał:

Nie będzie tak źle - wiele miejscowości leży owszem na 800 metrach, ale większość tras znajduje się powyżej 1500m (a w ośrodkach tyrolskich na ogół powyżej 2000m), więc dolne gondole służą tylko do transportu w wyższe partie.

Zgadza się, ale dużo tras tras narciarskich prowadzi do miejscowości które są położone na wysokości  600-800 m n p m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nigdy nie ciągnęło mnie w takie miejsca jak np. Sportwelt Amade, czy Schladming - dla mnie Alpy mają sens tylko dla wysokogórskich krajobrazów, stromych urwisk wśród skał, widoku dziewiczego śniegu wokół, bo "szczyrkowskie" trasy w paśmie lasów to mam u nas.

A propos inwestycji, to niestety nie dojdzie też do skutku wydłużenie o połowę i zamiana wyciągu Limberg w Saalbach (południowy stok Schattberg), a już wszystko wskazywało na to, że się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ideałem ośrodka alpejskiego jest ośrodek który ma rozpiętość tras od 1200 / 1500m n.p.m. do około 3000m n.p.m. (im wyżej maksymalna wysokość tym lepiej). Daje to duże możliwości wyboru charakterystyki tras, dostosowania się to widoczności, temperatury, śniegu itp.  Czasem fajnie pojeździć wokół białych połaci a czasem zjechać do tras w lesie. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...