Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Który to ośrodek?


Sportego360

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, Sportego360 napisał:

Przypomniałeś mi jak to na przełomie lat 80-90 na szczyt Chopok jeździło się krzesełkiem "bocznym", ja zresztą nazywałem go parasolką. Coś podobnego jak we Vratnej.

Znalezione na stronie http://wjedrusiowymswiecie.blogspot.com/2014/04/maa-fatra-czii.html

20200413_164219_321x223.png.1b6b80870c4db670f7d0d7f2808f9531.png

Cześć

Najzabawniejsze było to, że na Chopoku przewaga wiatrów była z takiej strony, że zawsze tam wiało w ryj. Ale jak to krzesło ładnie regulowało ilość ludzi na trasie...

Pozdrowienia

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, Sportego360 said:

@JC czy ja mogę sam przygotować i wrzucić ankietę? Jeśli tak, to jak? Będę potrzebował do jednego z quizów, a może i do większej ilości jak się pomysł spodoba.

Nie dostałem żadnej informacji od @JC a ktoś z Was się orientuje czy da się samemu stworzyć ankietę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Jeeb said:

widocznie nieznany ośrodek i tylko 5 osób tam było

I chcesz mi wmówić, że ty nie znasz Kluszkowców? Znasz takie powiedzenie - Bujać to my, a nie nas :)!

8 minutes ago, Jeeb said:

to napisz ile jeszcze będzie pytań bo nie wiem czy się opłaci

Tak jak pisałem, jak będę widział, że spada zainteresowanie to zabawa będzie zmierzać ku końcowi, nic na siłę. Do końca tygodnia na pewno.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były pogłoski że wyciąg C zastąpią krzesełkiem (już miał być na miniony sezon). Nie wiem czy coś w tym temacie się dzieje. Kilka lat temu kupili używane krzesełko ze Szwajcarii z ośrodka Crans Montana. Leżało składowane na parkingu jakiś czas. Później zniknęło. Ktoś może wie co się z nim stało? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sportego360 napisał:

I chcesz mi wmówić, że ty nie znasz Kluszkowców? Znasz takie powiedzenie - Bujać to my, a nie nas :)!

Tak jak pisałem, jak będę widział, że spada zainteresowanie to zabawa będzie zmierzać ku końcowi, nic na siłę. Do końca tygodnia na pewno.

Cześć

Bardzo dobra i "znacząca" w historii rozwoju naszych górek stacyjka narciarska. Mogę coś napisać jak chcecie.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, artkas napisał:

@Mitek pisz, pisz. Ciekawe historie zawsze na czasie.

Czorsztyn duży nie jest, ale ma swój klimacik....

Cześć

Samo miejsce jest dość szczególne. Kraina Wygasłego Wulkanu jest oczywiście dużym uproszczeniem. Sama góra Wdżar jest zbudowana z dość szczególnej skały tzw. andezytu pienińskiego o charakterze subwulkanicznym, Znaczy to, że nie było tam wulkanu jako takiego a sama skała jest zastygłą magmą, która nie wydostała się na powierzchnię jako lawa tylko zastygła w pobliżu tej powierzchni a została odsłonięta dopiero w wyniku erozji.

Pod koniec lat 90 w Kluszkowcach czy też sąsiedniej wsi Maniowy (dokładnie nie wiem) pojawił się Hindus, który ożenił się z miejscową góralką. Był on inicjatorem powstania spółki, która podjęła decyzję o budowie centru narciarskiego. Z tego co mi wiadomo gro środków wniósł rzeczony hindus i pierwsza inwestycja powstała już w 2000 roku. Później dobudowano kolej krzesełkową a koło roku 2008 w wyniku pozyskanych środków unijnych dokonano rozbudowy ośrodka, dobudowani drugie krzesło i wytyczono nową trasę - czerwona. W międzyczasie doszło do rozłamu w spółce i sprytni miejscowi w jakiś sposób wycyckali czy też wykupili hindusa. Ciekawym jest, ze  w pierwszej fazie istnienia ośrodka z inicjatywy w/w Azjaty sprowadzono specjalistę z Austrii, który był przez jakiś czas odpowiedzialny za funkcjonowanie ośrodka ze szczególnym uwzględnieniem naśnieżania. Z tego też względu Kluszkowce stały się ośrodkiem znanym w całej Polsce ze znakomitego przygotowania stoków zwłaszcza do sportu. Trenowali tu w tym okresie wszyscy łącznie z zakopiańczykami w wytrzymałość podkładu była wręcz legendarna.

Był to też zawsze ośrodek nastawiony na narciarstwo sportowe i rodzinne co wcale jak się okazało się nie kłóciło. Uderzające były zwłaszcza cenniki rodzinne gdzie karnety potrafiły być prawie o połowę tańsze niż w pobliskiej Białce. Z tego względu często tam bywałem w tych czasach bo jazda z dziećmi wychodziła naprawdę tanio a mieszkać można było na przykład w Czorsztynie nawet za 18-20 pln za dobę w całkiem fajnych warunkach.

Po połączeniu się z Tatry ski Kluszkowce chyba straciły swój odrębny charakter ale ze swej strony zawsze chętnie tam jeżdżę i polecam.

Pozdrowienia

PS Wujocie Kluszkowce nie leżą w Beskidach ale na pograniczu Gorców i Pienińskiego Pasa Skałkowego.

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przedostatni dzień - czas na szaleństwo - 3 punkty do zgarnięcia. Podkręcamy atmosferę. A co? Kto nam zabroni :)

1 pkt za nazwę ośrodka

20200415_203748_639x632.png.a9dac30cabf8e91fa074cd3d80276478.png

2 pkt - coś kontrowersyjnego - na mapie jest pokazany wyciąg ale nie ma zdefiniowanej ilości osób jaką może przewozić. Dlaczego?

3 pkt - wskażcie w którym miejscu jest zrobione poniższe zdjęcie.

2019-03-29_09_41_54.thumb.jpg.8e388b4f2b6d971367620b9b8822a791.jpg

Powodzenia.

I przypominam, że jutro nie ma zagadki o 12. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...