Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kredyty, banki, koronawirus


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem napisać ten post, ponieważ jestem bardzo miło zaskoczony przez bank Santander, w którym mam konta: prywatne i firmowe. 
Kilka dni temu logując się do mojego konta, przeczytałem, że w związku z obecną sytuacją mogę wnioskować o karencję w spłacie kredytu.
Postanowiłem skorzystać z oferty i przeszedłem na stronę, gdzie znajdował się wniosek. Ku mojemu zaskoczeniu, wniosek liczył tylko kilka zdań, 4 kratki do zaznaczenia zgody i klawisz Wyślij. Złożenie wniosku trwało moment!
Odpowiedź przyszła na drugi dzień smsem, otrzymałem karencję na 6 miesięcy. Dodam, że dostałem karencję na prywatny kredyt hipoteczny oraz na kredyt firmowy.
Dzisiaj ponowne miłe zaskoczenie, Santander poinformował mnie, że zawiesza mi opłaty za prowadzenie konta.

Jak u Was to wygląda?

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JC - podawaj nazwy banków, bo to potem pozwala nam wszystkim podejmować decyzję o wyborze przyszłego banku właśnie pod kątem nietypowych sytuacji. Jak jest wszystko ok, to każdy bank wydaje się być dobry, ale to takie sytuacje jak ta, weryfikują ich politykę wobec swoich klientów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, mysiauek said:

No ale to chyba jest logiczne?

To nie jest odroczenie całkowite spłaty kredytu, takie rzeczy to na Węgrzech.

Jest logiczne, ale nie wszyscy o tym wiedzą. Widziałem nawet filmik jednego "doradcy" finansowego z YT, który tego nie kumał, więc spodziewam, że sporo ludzi może się zdziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Proszę o nazwę banku i jeżeli mój  nie zareaguje w ciągu 2 tygodni przeniosę tam całą finansową aktywność.

Pozdrowienia

Majac na uwadze do czego ten bank doprowadził w Hiszpanii to ja bym sie  3x zastanowił nim bym choć 1zl tam przeniósł a co dopiero cała finansowa aktywność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, JC napisał:

Oczywiście, że odsetki trzeba płacić, a odroczony kapitał spłacić później, ale w dobie, kiedy z dnia na dzień straciło się wszystkie dochody, do każda pomoc jest wskazana, bo od naszego państwa nic nie dostaniemy.

Od państwa?  To znaczy od kogo? Od tych wszystkich komu można jeszcze coś zabrać aby dołożyć innym? Rzesze biedaków złoża się po pinć  złotych aby lizingi  bryk uratować?  

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kredyt będzie trudniej. "Czas beztroskiego konsumeryzmu w Polsce się skończył" – ostrzega prezes największego banku w Polsce

"Ograniczamy wielkość kredytu gotówkowego. Będziemy ściślej weryfikować sytuację osób, które się o takie kredyty ubiegają. Czas beztroskiego konsumeryzmu w Polsce się skończył. Zaostrzamy też kryteria oceny zdolności kredytowej osób starających się o kredyt mieszkaniowy" – mówi w rozmowie z Business Insider Polska Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKO BP.

...

https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/prezes-pko-bp-zbigniew-jagiello-o-kryzysie-zwiazanym-z-koronawirusem-sars-cov-2/5rrfdg4

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...