Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bądź bezpieczny w lesie, zdrowiej w lesie, a zakaz wstępu do lasu


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z wydanym dzisiaj 03.04.2020 zakazem wstępu do lasu na terytorium całej Polski i oświadczam że nie zamierzam się stosować do absurdalnych, niczym nie uzasadnionych zakazów! 

Zamykana jest przestrzeń do izolacji, nie można w odosobnieniu dotrzeć do pracy, sklepu, apteki, bo na chodnikach oblężenie... przez pozamykane parki i skwery, które niejednokrotnie umożliwiały spokojne dotarcie do pracy, pozamykano bezpieczne ciągi komunikacyjne dla pieszych i rowerzystów i wyrzucono ich na ulicę (podobno dla ich bezpieczeństwa), teraz zamykanie lasów, w obawie przed czym? 

Decydenci zastanówcie się trochę póki nie jest za późno, bo ci którzy jeszcze są zdrowi rozchorują się w końcu i umrą  bynajmniej nie na koronowirusa.

Cytat

Ważne jest też zdrowie psychiczne – wyjaśnił Szumowski dodając, że w trosce o wspomniane zdrowie psychiczne można wychodzić z domu.

Nie zapominajcie że ludzie umierali i będą umierać, tylko  w Polsce umarło dzisiaj 1100 osób, codziennie umiera na raka 30 młodych ludzi., tyle samo ginie na drogach, ale narracja jest taka  się jakby do tej pory nikt nie chorował , nikt nie umierał, aż tu nagle wirus..

 

Bezmyślna decyzją zabieracie ludziom jedyną szansę aby nie oszaleć - samotna jazda na rowerze w lesie  zgodnie z poniższymi zasadami  #zdrowiejwlesie   #bądźbezpiecznywlesie

1159943434_lasyzasady_bezpiecznego_korzystania.jpg.c9dcb0afc8971cce2e53b68fcf5d4880.jpg

  • Like 7
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piotrek napisał:

podziękuj tym, którzy w lesie organizowali sobie grupowe pikniki, widziałem na własne oczy.....

Czyli odpowiedzialność zbiorowa, to może zamknijmy mosty i tory kolejowe bo tam kilkaset osób rocznie popełnia samobójstwa. Zgłosiłeś przestępstwo czy widziałeś piknik w internecie, ja dużo jeżdżę i nic takiego nie widziałem bo ludzie przyjeżdżają do lasu pospacerować.

15 minut temu, Sportego360 napisał:

Uważaj tylko na myśliwych, oni dzień wcześniej dostali pozwolenie na poruszanie się. Teraz hasają po lasach i urządzają manewry zielone!

Własnie wróciłem z lasu jest pięknie, ptaki śpiewają, a myśliwi to rozsądni ludzie i wbrew pozorom nie strzelają do wszystkiego co się rusza.

IMG_20200404_084744.thumb.jpg.5c05487a281da14900a8f1301657b80e.jpg

 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Piotrek said:

Pojedyncze osoby w lesie nie stanowią zagrożenia, podziękuj tym, którzy w lesie organizowali sobie grupowe pikniki, widziałem na własne oczy.....

Co do pikników to dalej będą bo nie wszystkie lasy są państwowe. 

A ja się podpisuje pod stwierdzeniem, że samotne osoby nie stanowią zagrożenia. Przy czym jak dla mnie super, jeśli nie publikują zdjęć gdzie oni to nie są bo to narusza psychę ludzi zamkniętych w 4 ścianach. Dla mnie osobiście zdjęcia nie przeszkadzają, ale dla innych to może być mega dołujące i frustrujące!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, surfing napisał:

Czyli odpowiedzialność zbiorowa, to może zamknijmy mosty i tory kolejowe bo tam kilkaset osób rocznie popełnia samobójstwa. Zgłosiłeś przestępstwo czy widziałeś piknik w internecie, ja dużo jeżdżę i nic takiego nie widziałem bo ludzie przyjeżdżają do lasu pospacerować.

Własnie wróciłem z lasu jest pięknie, ptaki śpiewają, a myśliwi to rozsądni ludzie i wbrew pozorom nie strzelają do wszystkiego co się rusza.

IMG_20200404_084744.thumb.jpg.5c05487a281da14900a8f1301657b80e.jpg

 

Nie martw się, jednego szura nikt po lesie gonił nie będzie......... spodziewałeś się obławy czy co, a może uważasz to za bohaterski wyczyn💪😁?

 

 

 

Edytowane przez Piotrek
  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Piotrek napisał:

Pojedyncze osoby w lesie nie stanowią zagrożenia, podziękuj tym, którzy w lesie organizowali sobie grupowe pikniki, widziałem na własne oczy.....

Masz rację tylko o ile pamiętam nikt też nie pilnował bo policja zajmowała się tymi na kwarantannie. To się obecnie zmieniło. Po drugie skoro dziś delegowani są strażnicy leśni czy leśniczowie do pilnowania to gdzie byli wcześniej? Tu się przepis w lasach nie zmienił więc wystarczyło gonić towarzystwo i wlepiać mandaty oraz pozamykać miejsca biwakowe. A tu ktoś wszedł z butami w taki sposób, że wyleciała futryna. Przemieszczać się można najlepiej samotnie więc nawet nie ma szans by powiedzmy w takim Korbielowie, Szczyrku, ... zrobiły się tłumy. Już pomijam mniejsze miejscowości czy po prostu miejsca gdzie zostawiasz auto i idziesz w setki hektarów lasu. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Author napisał:

 Tu się przepis w lasach nie zmienił więc wystarczyło gonić towarzystwo i wlepiać mandaty oraz pozamykać miejsca biwakowe. A tu ktoś wszedł z butami w taki sposób, że wyleciała futryna. 

Nie bierzesz pod uwagę specyfiki zagrożenia epidemicznego i wynikające z tego ograniczenia jakie ma policja czy straż leśna w egzekwowaniu prawa. Wszelkie procedury służb wymagające bezpośredniego kontaktu czy nawet aresztowanie są z oczywistych powodów ograniczone, w szczególności gdy dotyczą grupy.

Jeśli ktoś musi to niech jedzie, niech zrobi to "z głową" , wcześniejszy manifest polityczny na skionline jest niekonieczny. Naprawdę uważasz, że policja, straż leśna nie ma nic lepszego do roboty niż ganiać pojedyncze osoby po lesie?

 

Edytowane przez Piotrek
  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotrek Że jak? Przetłumacz mi to jaśniej bo chyba nie ogarniam co ty piszesz. To znaczy teraz nie ma kłopotu z inwigilacją jak idę po pól litra do sklepu a wcześniej był? Nawet nie dano ludziom szansy się dostosować zamykając parki i to o czym pisałem. Po drugie jak jadę sam czy się poruszam sam w odpowiedniej odległości to wybacz ale na niebezpieczeństwo naraża mnie ten kto się do mnie za to dowala. To samo w lesie. Wystarczy jak coś ludzi pogonić i postraszyć mandatem. W 99% wymiękają nawet najwytrwalsi pyskacze motocyklowego enduro przy straży leśnej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Author napisał:

@Piotrek Że jak? Przetłumacz mi to jaśniej bo chyba nie ogarniam co ty piszesz. To znaczy teraz nie ma kłopotu z inwigilacją jak idę po pól litra do sklepu a wcześniej był? Nawet nie dano ludziom szansy się dostosować zamykając parki i to o czym pisałem. Po drugie jak jadę sam czy się poruszam sam w odpowiedniej odległości to wybacz ale na niebezpieczeństwo naraża mnie ten kto się do mnie za to dowala. To samo w lesie. Wystarczy jak coś ludzi pogonić i postraszyć mandatem. W 99% wymiękają nawet najwytrwalsi pyskacze motocyklowego enduro przy straży leśnej. 

Teraz to ja nie rozumiem, jaka inwigilacja, gdzie w lesie? To, że sam nie stanowisz zagrożenia tego możesz nie pisać bo co drugi tak pisze z resztą sam tak napisałem w pierwszym poście. Jeżeli pytasz czy mnie się ten zakaz podoba, mając w pamięci codzienne do tej pory spacery po lesie, odpowiadam zdecydowanie nie.

Ryzykujesz mandat, jak będziesz sam prędzej pouczenie, jak będziesz sam Twoje sumienie może być spokojne, wybór należy do Ciebie, to jest real.

Jakkolwiek możesz sobie tutaj popisać androny.

Edytowane przez Piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha bo to rzeczywiście mogło być niejasne:  zdanie................. "uważasz, że policja, straż leśna nie ma nic lepszego do roboty niż ganiać pojedyncze osoby po lesie?" ....

należy czytać, gonienie samotnych osobników w głuszy leśnej nie będzie priorytetem służb mundurowych🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotrek napisał:

Ryzykujesz mandat, jak będziesz sam prędzej pouczenie, jak będziesz sam Twoje sumienie może być spokojne, wybór należy do Ciebie, to jest real.

Jakby policja działała na takiej zasadzie jak piszesz, tu i wyżej, to bym Ci uwierzył. Zasada jest taka, że spora część wystawi mandat samotnej osobie, a oleje grupę (która może się rozbiec i ciężko ich gonić). To mi przypomina jak mój wujek pił z kolegami na Rynku Podgórskim w Krakowie. Zaczęli w 15 osób. Mandat dostała ostatnia osoba która się zebrała, bo miała najbliżej do domu.

I takich przykładów z życia można mnożyć.

Do tego dochodzi pewna panika. 500 zł, no ok. Ale to może być widzimisię sanepidu od 5 tys do 30 tys. To jest dla większości obywateli bankructwo. Rozumiesz że ten zapis i ograniczenia są niekonstytucyjne?

Albo kolejny przykład 🙂

W dniu 3.04.2020 o 23:46, Piotrek napisał:

Pojedyncze osoby w lesie nie stanowią zagrożenia, podziękuj tym, którzy w lesie organizowali sobie grupowe pikniki, widziałem na własne oczy.....

W latach 30tych policja państwowa miała problemy z utrzymaniem prawa we wschodnich województwach, poprzez zamachy pojedyńczych nacjonalistów. Co zrobił rząd? spacyfikował całe wsie (poczytaj o pacyfikacji Małopolski wschodniej). Tak działa w Polsce odpowiedzialność zbiorowa, ale tak NIGDY nie powinna działać.

W dniu 3.04.2020 o 23:21, surfing napisał:

pozamykano bezpieczne ciągi komunikacyjne dla pieszych i rowerzystów i wyrzucono ich na ulicę (podobno dla ich bezpieczeństwa), teraz zamykanie lasów, w obawie przed czym?

Wczoraj poszedłem na oddalony o niecałe 2 km bazar. Aż mi się śmiać zachciało. Maciupeńki skwer przy ulicy Mackiewicza w Krakowie ma status parku, ale w zasadzie to jest najszybsze dojście do przystanku MPK, sklepów, oraz czyiś prywatnych posesji. Zawiązano go taśmami. Wyglądało to żałośnie.

Za złamanie zakazu grożą jakieś niebotyczne kary. To tylko pokazuje jakie mamy śmieszne państwo.

Ludzie przechodzili tam, wyglądali jakby występowali w jakimś horrorze. Aż mi się ich przykro zrobiło.

 

 

 

  • Like 3
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://viva.pl/ludzie/wywiady-vivy/koronawirus-w-szwecji-brak-ograniczen-z-powodu-pandemii-dlaczego-moacutewi-katarzyna-tubylewicz-124852-r1/?fbclid=IwAR2Aa758sbJmjotkVkVXGU_iro0k1KyjGbqRJiaTo4GxDRY-o0K1hqyQ_pM

"Epidemiolodzy mówią, że nawet jeżeli uporamy się z pierwszą falą do lata, na pewno będziemy mieli drugą falę jesienią. Nie wiem, jaki jest plan w Polsce, do kiedy ma trwać lockdown. Jeżeli moglibyśmy powiedzieć: „zamykamy się na trzy tygodnie i wirus znika”, wszyscy wszędzie by się zamknęli i to miałoby sens. Ale wiadomo, że jak się wyjdzie z domu, wirus zaczyna się roznosić. Wydaje mi się, że Szwedzi podchodzą do tego racjonalnie."

  • Like 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gerald napisał:

https://viva.pl/ludzie/wywiady-vivy/koronawirus-w-szwecji-brak-ograniczen-z-powodu-pandemii-dlaczego-moacutewi-katarzyna-tubylewicz-124852-r1/?fbclid=IwAR2Aa758sbJmjotkVkVXGU_iro0k1KyjGbqRJiaTo4GxDRY-o0K1hqyQ_pM

"Epidemiolodzy mówią, że nawet jeżeli uporamy się z pierwszą falą do lata, na pewno będziemy mieli drugą falę jesienią. Nie wiem, jaki jest plan w Polsce, do kiedy ma trwać lockdown. Jeżeli moglibyśmy powiedzieć: „zamykamy się na trzy tygodnie i wirus znika”, wszyscy wszędzie by się zamknęli i to miałoby sens. Ale wiadomo, że jak się wyjdzie z domu, wirus zaczyna się roznosić. Wydaje mi się, że Szwedzi podchodzą do tego racjonalnie."

Musisz koniecznie podzielić się tymi rewelacjami z Światową Organizacją Zdrowia i udowodnić im, że błądzą ponieważ jedyny kraj szczęśliwości wszelakiej zrobił przeciwnie niż zalecają.

Przywoływanie tutaj powyżej przykładów z powojennych pacyfikacji wsi czy jakiegoś przypadku otrzymania mandatu w Krakowie jest niezbyt mądre i niewarte cienia dyskusji.

 

Edytowane przez Piotrek
  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gerald napisał:

Wczoraj poszedłem na oddalony o niecałe 2 km bazar. Aż mi się śmiać zachciało. Maciupeńki skwer przy ulicy Mackiewicza w Krakowie ma status parku, ale w zasadzie to jest najszybsze dojście do przystanku MPK, sklepów, oraz czyiś prywatnych posesji. Zawiązano go taśmami. Wyglądało to żałośnie.

To jeszcze nic absurd goni absurd. Park  Kleparski przy ul Prądnickiej aby go obejść najkrótszą drogą, należy przejść przez Dworzec Komunikacji Miejskiej!    Zamknięto Bulwary Wiślane szerokie jak lotnisko i dobrze przewietrzane. Bulwary Wiślane stanowią oś dróg rowerowych w Krakowie i setki ludzi jeździło tamtędy do pracy.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Sportego360 napisał:

A ja się podpisuje pod stwierdzeniem, że samotne osoby nie stanowią zagrożenia. Przy czym jak dla mnie super, jeśli nie publikują zdjęć gdzie oni to nie są bo to narusza psychę ludzi zamkniętych w 4 ścianach. Dla mnie osobiście zdjęcia nie przeszkadzają, ale dla innych to może być mega dołujące i frustrujące!

Tu się z tobą nie zgodzę jak byłem na kwarantannie z przyjemnością oglądałem relacje  @marcinn  i innych z wypraw narciarskich i zdecydowanie takie relacje podbudowują. Codziennych relacji z lasu nie zamierzam zamieszczać bo to nudne, ale zachęcam do spacerów bo można znaleźć takie miejsca gdzie nie ma nikogo, oczywiście rozpoczęcie wycieczki z miejsc popularnych jest niemożliwe, ale jest setki innych gdzie nie spotkacie nikogo.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, surfing napisał:

Tu się z tobą nie zgodzę jak byłem na kwarantannie z przyjemnością oglądałem relacje  @marcinn  i innych z wypraw narciarskich i zdecydowanie takie relacje podbudowują. Codziennych relacji z lasu nie zamierzam zamieszczać bo to nudne, ale zachęcam do spacerów bo można znaleźć takie miejsca gdzie nie ma nikogo, oczywiście rozpoczęcie wycieczki z miejsc popularnych jest niemożliwe, ale jest setki innych gdzie nie spotkacie nikogo.

Myślę, że przy tych najnowszych zakazach i przy coraz powszechniejszej inwigilacji obywateli, publikowanie takich relacji czy fotorelacji na publicznych forach i w innych miejscach sieciowych nie jest wskazane.

Edytowane przez tanova
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tanova to samo doradzilam swoim znajomym z kręgu kynologicznego publikującym posty w jaką to głuszę udali się ze swoim psem. Nie będę się tu wdawać w rozważania na temat konstytucyjności tych Rozporządzeń i mojej prywatnej opinii na temat ich zasadności. Ale po co wystawiać się na strzał, nasze portfele i tak ucierpią z tysiąca innych powodów wkrótce.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, idealist napisał:

Ale po co wystawiać się na strzał...

...i na hejt innych użytkowników, którzy już przy okazji wyjazdów narciarskich w marcu twierdzili, że pół biedy jak ktoś sobie jedzie, ale jak "chwali się" tym na forum, to czyni źle, bo może znaleźć naśladowców. A myślałem, że na forach narciarskich obracam się w gronie rozsądnych ludzi, którzy potrafią podejmować odpowiedzialne i przede wszystkim samodzielne decyzje odnośnie swoich wyjazdów (to po pierwsze), a po drugie, idąc tym tokiem rozumowania, to w czasach wolnych od pandemii też nie powinno się zamieszczać np. zdjęć z niebezpiecznej wspinaczki, bo taka osoba może znaleźć naśladowców wśród amatorów i ktoś przez to spadnie? Aczkolwiek racja - przykra konieczność powoduje, że lepiej jest korzystać z życia "po cichu", skoro inni forumowicze wytykają, zazdroszczą, moralizują co jest odpowiedzialne, a co nie, czy nie daj Boże, zaczną donosić.

Edytowane przez koliber
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotrek napisał:

Musisz koniecznie podzielić się tymi rewelacjami z Światową Organizacją Zdrowia i udowodnić im, że błądzą ponieważ jedyny kraj szczęśliwości wszelakiej zrobił przeciwnie niż zalecają.

Jakbyś doczytał, to byś zrozumiał że nie jestem autorem artykułu.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, tankowiec napisał:

Petycję podpisałem.

Artykuł bardzo ciekawy. Nie ulega wątpliwości że ludzi jest bardzo łatwo czymś zastraszyć, i wmówić im że to ze względu bezpieczeństwa. A że jest to niezgodne z przyjętym prawem, uderza w jednostki takie jak ja, albo @surfing

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowy rozsądek Włodarzy Duszniki-Zdrój , dlatego  odwiedzę Duszniki gdy będzie to już możliwe  

Cytat

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe ogłosiło, że od 04.04.2020 obowiązuje zakaz wejścia do lasu. Jednak nie wszystkie lasy należą do Lasów Państwowych. Część z nich jest własnością gminy Duszniki Zdrój, a co za tym idzie, wejście do nich jest dozwolone. Oczywiście, podczas spacerów prosimy o przestrzeganie wszelkich zasad bezpieczeństwa i obostrzeń wprowadzonych przez Rząd RP. https://duszniki.pl/miejskie-lasy/

 

wstep-do-miejskich-las%C3%B3w_Obszar-rob

mapa-lasy-miasta-jpg.png

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, surfing napisał:

Zdrowy rozsądek Włodarzy Duszniki-Zdrój

Ale zobacz. Byłem tydzień temu w Lasku Wolskim, i poza kopcem Piłsudskiego nie widziałem "zgrupowań". Ten obszar jest tak olbrzymi, że naprawdę stosując zasady zachowania odległości, można tam swobodnie chodzić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja dobrze zrobiłem że w okresie już panicznym, byłem trzy razy na skiturach w Sudetach, spędziłem wspaniałe chwile z kolegą. A w weekend tuż przed zamknięciem granic jeszcze w Czechach na zjazdówkach, z córką.

I nadal jestem zdrowy, bo robiłem to wszystko z głową.

p.s. dzisiaj na mtb w lesie 😁

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...