Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bądź bezpieczny w lesie, zdrowiej w lesie, a zakaz wstępu do lasu


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, MarioJ napisał:

Jak ja dobrze zrobiłem że w okresie już panicznym, byłem trzy razy na skiturach w Sudetach, spędziłem wspaniałe chwile z kolegą. A w weekend tuż przed zamknięciem granic jeszcze w Czechach na zjazdówkach, z córką.

I nadal jestem zdrowy, bo robiłem to wszystko z głową.

p.s. dzisiaj na mtb w lesie 😁

 

Dokładnie

Co użyliśmy to nasze 😁

A ja dziś przeprowadzę mały serwis rowerków i po południu jazda...

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gerald napisał:

Ale zobacz. Byłem tydzień temu w Lasku Wolskim, i poza kopcem Piłsudskiego nie widziałem "zgrupowań". Ten obszar jest tak olbrzymi, że naprawdę stosując zasady zachowania odległości, można tam swobodnie chodzić.

Nie liczyłbym na zdrowy rozsądek u dziadka Majchrowskiego bo przecież ciągi komunikacyjne zwane parkami nie trzeba było grodzić taśmami lecz wystarczyło dać tabliczki przy wejściu że zamknięte i oczywiście zrezygnować z kontrolowania bo służby  mają dość innych problemów

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czechy indywidualne zajęcia sportowe były możliwe dotychczas  tylko z zakrytymi ustami i nosem.

 07.04.2020 Otwarto obiekty sportowych na świeżym powietrzu. 

Rząd zezwolił także ludziom na uprawianie  rekreacyjnych sportów na wolnym powietrzu bez masek. „Ale tylko jeśli zachowają ten psychologiczny dystans dwa metry od siebie. Zasadniczo, jeśli ktoś jedzie na rowerze po wsi lub w lesie, nie musi nosić maski. Natomiast w mieście, gdzie jest więcej ludzi, a kontakt może być mniejszy niż dwa metry, powinien mieć maskę ”- powiedział Havlíček.

Ministerstwo Zdrowia stwierdziło  że  można  biegać, jeździć na rowerze, gimnastykę, jazda na łyżwach na zewnątrz, deskorolkę, jazdę konną, golf z maksymalnie dwoma osobami w grupie graczy, tenis, tenis stołowy, badminton, siatkówka, dwóch graczy z każdej strony pola, sporty wodne, żeglarstwo, kajakarstwo z max  dwiema osobami na łodzi

Zdjęcia z Czech

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-prehled-omezeni-sportoviste-sberny.A200407_070041_domaci_bur

Edytowane przez surfing
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ciut inna perspektywa.

 

My możemy odmówić mandatu. Mam namyśli raczej większość czytających. Możemy poprosić o wniesienie sprawy do sądu.

Mój znajomy Ukrainiec, nie będący obywatelem RP, nie ma możliwości nieprzyjęcia mandatu karnego od jakiejkolwiek służby/policji.

Dostał za przejście kawałka plant krakowskich 50 zł.

Polska ma jedno z najmniej liberalnych praw w stosunku do obcokrajowców. W tym kontekście - obcokrajowiec, nie może się odwołać do sądu, nie ma możliwości nieprzyjęcia mandatu. Tak samo jak się ma kartę stałego pobytu. Nie i koniec. Widzimisię policjanta i tyle.

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tanova napisał:

Jeny, @Gerald, takie problemy z wyszukiwarką?

Dzięki. Faktycznie umknęły mi te mapy, podczas przeglądania strony ZZM. Nigdy wcześniej absolutnie się nad tym nie zastanawiałem. 

Ale... I jak to rozumieć? Autobus 134 cały czas jeździ, więc teoretycznie można do niego wsiąść, i wysiąść na końcu. Ale co dalej? Czy np. al. Wędrowników to część którą nie można iść, czy zwykła ulica z zakazem ruchu? Czy zakaz dotyczy tylko przemieszczania się po szlakach i ścieżkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Gerald napisał:

Dzięki. Faktycznie umknęły mi te mapy, podczas przeglądania strony ZZM. Nigdy wcześniej absolutnie się nad tym nie zastanawiałem. 

Ale... I jak to rozumieć? Autobus 134 cały czas jeździ, więc teoretycznie można do niego wsiąść, i wysiąść na końcu. Ale co dalej? Czy np. al. Wędrowników to część którą nie można iść, czy zwykła ulica z zakazem ruchu? Czy zakaz dotyczy tylko przemieszczania się po szlakach i ścieżkach.

Myślę, że na to pytanie mogłaby odpowiedzieć fundacja, będąca zarządcą - czy ulica ta jest drogą publiczną (wtedy poruszanie teoretycznie byłoby możliwe), czy też częścią lasu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,25846223,krakow-las-wolski-zostal-zamkniety-dziennie-ostatnio-odwiedzalo.html

 

Las Wolski został zamknięty, mimo że dyrektor nim zarządzający uważa to za krok pozbawiony sensu. - Nie miałem wyjścia, takie otrzymałem polecenie - tłumaczy "Wyborczej" Józef Skotnicki.

 

"W związku z zagrożeniem koronawirusem obowiązuje zakaz wstępu na teren Lasu Wolskiego" - poinformowała fundacja Miejski Park i Ogród Zoologiczny, która zarządza tym jednym z największych kompleksów leśnych w Krakowie.

Zakaz wejścia do Lasu Wolskiego został wydany do odwołania. Również sam ogród zoologiczny jest zamknięty do odwołania.

 

W rozmowie z "Wyborczą" (dyrektor) nie ukrywał, że jego zdaniem zamykanie lasów w mieście jest obecnie pozbawione sensu i trudne do egzekwowania, ale jak zaznacza, musi zastosować się do decyzji swojej przełożonej.

 
 

- Ludzie są ostrożni, nie chodzą grupowo. Prowadziliśmy nawet w ostatnich dniach specjalną statystykę. Trzy razy dziennie: o godz. 11, 13 i 15 nasze służby leśne mierzyły natężenie ruchu w Lesie Wolskim i liczyły spacerowiczów. W ciągu dnia Las Wolski odwiedzało najwyżej 25-30 osób - mówi Skotnicki "Wyborczej".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj (aaa już wczoraj - wybaczcie oglądałem film) poszedłem na Sikornik w Krakowie, pospacerować (tu powinna się posypać masa hejtu i łapek w dół - czekam). Tam podobno oficjalnie można.

Idę, a tam nagle gość biegnie.

Co to k.... ma być? Wyglądał jakby robił to w celach poprawy kondycji fizycznej. Mateusz wyraźnie powiedział że tak nie można.

Chwilę później rowerzysta, jeden, drugi, trzeci...... Jej, gdzie do ..... nędzy jest policja. Oni ewidentnie nie przejmują się koronawirusem.

Ja na szczęście nie mogłem iść tam w celach sportowych, bo obiekt/teren który mnie tam ściągnął, nie przewiduje już uprawiania tego sportu.

Szczegóły....w oddzielnym poście.

O ironio - trwaj,

mam nadzieje że przeczytaliście to z przymrużeniem oczu. 🙂

 

Edytowane przez Gerald
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Ziemowit napisał:

Ścigają rowerzystów

 Piszą o mandatach ale zdjęcia mandatu  nie było...

Warszawa jedyne miasto gdzie aby powołać Komendanta Stołecznego Policji, należy zasięgnąć opinii  Prezydenta Warszawy.

Ja jeżdżę codziennie i w moim rejonie nikt mnie nie kontrolował.

 Czechy Praga Park Riegera

335234688_Przechwytywaniewtrybiepenoekranowym2020-04-09104930.jpg.ecac06aa9f88839c932499eb17ab4c6c.jpg

 

Edytowane przez surfing
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, WojtekM napisał:

Sytuacja z wczoraj, z mojego kręgu znajomych - policja nie przyjedzie do "łagodnej" przemocy domowej, gdzie nie ma krwawych rękoczynów, bo zajmuje się koronawirusem. Zapewne właśnie w taki sposób.

Inni znajomi, którzy mieszkają w bloku, mówią, że często słychać z otwartych balkonów, jak ludzie mają już dość siebie i swoich dzieci. Bardzo to dołujące jest.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gerald napisał:

Dzisiaj (aaa już wczoraj - wybaczcie oglądałem film) poszedłem na Sikornik w Krakowie, pospacerować (tu powinna się posypać masa hejtu i łapek w dół - czekam). Tam podobno oficjalnie można.

Idę, a tam nagle gość biegnie.

Co to k.... ma być? Wyglądał jakby robił to w celach poprawy kondycji fizycznej. Mateusz wyraźnie powiedział że tak nie można.

Chwilę później rowerzysta, jeden, drugi, trzeci...... Jej, gdzie do ..... nędzy jest policja. Oni ewidentnie nie przejmują się koronawirusem.

Wczoraj praktyczne wpadłem rowerem w obcisłych ciuszkach na radiowóz. Jechali w takim miejscu, że chyba są tam raz na ruski rok. Pojechali dalej. Potem mijałem jeszcze z 5. Co dziennie jeżdzę samotnie i jeszcze nikt się do mnie nie przyczepił. Co więcej bo najczęściej latam po Pogórzu Wielickim to tutaj jedyna widoczność tego wirusa to maseczki na twarzy u niektórych. Myjnie bezdotykowe pełną parą robią, składy budowane, multum sklepów ogrodniczych, ludzie opony zmieniają, jeżdzą do mechaników z autem, ... Albo to jest jakaś alternatywna rzeczywistość albo co bardzo prawdopodobne media robią dobrą robotę dla władzy wyciągając jakieś skrajne przypadki. W każdym zawodzie są patole i tak jest też w policji. Żeby w dwa radiowozy ścigać i w ogóle czepiać się samotnego kolesia na szosie na wiejskiej drodze to trzeba być psychicznie nie zrównoważonym. Tacy ludzie są niebezpieczni i jako tacy powinni być wydaleni ze służby. Po prostu się do tego nie nadają. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, WojtekM napisał:

Pan fikał policjantom i źle odpowiedział, miał do wyboru: jadę do/z pracy, jadę do/ze sklepu (nie było tego, co chciałem kupić), jestem wolontariuszem, pomagam robić zakupy starszym, jadę do koscioła pomodlić się.

Edytowane przez surfing
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, WojtekM napisał:

Rowerzysta odpowiedział funkcjonariuszom "jeżdżę bo lubię" i został ukarany mandatem 500zł. Rzecznik policji dodał, że rowerzysta może się liczyć również z kosekwencjami ze strony powiatowego inspektoratu sanitarnego który zainteresował się sprawą i może nałożyć na niego karę w wysokości do 30 000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...