Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bądź bezpieczny w lesie, zdrowiej w lesie, a zakaz wstępu do lasu


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Author napisał:

Z Krakowa. Tuż obok gdzie mieszkam na Łużyckiej są piwa regionalne i może coś być z tego. Aż wstyd ale nie przestąpiłem nawet progu tego przybytku. 

Teraz małe browary ledwo sobie radzą, warto je wspierać.

To ja mieszkam po drugiej stronie miasta, tam nie kojarzę sklepów. Jest niedaleko mnie taka niepozorna knajpa "Drewutnia", właściciel jeździ na nartach. Miał całą kolekcję tych piw, i chyba tam pierwszy raz je piłem.

Możesz poszukać jeszcze w tych lokalizacjach - dobrze wyposażone sklepy. Wystarczy do nich napisać/zadzwonić, ew poprosić o zamówienie.

Dawny sklep "U Marii", Kobierzyńska 61A

http://taniealkohole.pl/

Alkohole Regionalne, Miodowa 28

http://www.regionalnealkohole.com/

Pod wiaduktem, Nad Strugą 9.

https://www.facebook.com/piwapodwiaduktem/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gerald napisał:

Teraz małe browary ledwo sobie radzą, warto je wspierać.

To ja mieszkam po drugiej stronie miasta, tam nie kojarzę sklepów. Jest niedaleko mnie taka niepozorna knajpa "Drewutnia", właściciel jeździ na nartach. Miał całą kolekcję tych piw, i chyba tam pierwszy raz je piłem.

Możesz poszukać jeszcze w tych lokalizacjach - dobrze wyposażone sklepy. Wystarczy do nich napisać/zadzwonić, ew poprosić o zamówienie.

Dawny sklep "U Marii", Kobierzyńska 61A

http://taniealkohole.pl/

Alkohole Regionalne, Miodowa 28

http://www.regionalnealkohole.com/

Pod wiaduktem, Nad Strugą 9.

https://www.facebook.com/piwapodwiaduktem/

Pracownia Piwa w Modlniczce....polecam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są nowe wytyczne dotyczące noszenia masek jak i rekreacji. Ciekawsze rzeczy jakie wyłapałem z konferencji:

1. Lasy, parki i bulwary będą od Poniedziałku otwarte dla wszystkich chętnych.

2. Publiczne noszenie maseczek może być wymagane przez rok lub nawet dwa.

3. Zakaz imprez masowych może również potrwać od roku do nawet dwóch lat.

Nie wiadomo kiedy etap nr. 2:

EVvXF8HXQAEphZe.jpeg

EVvZk_VWsAEkXef.jpeg

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro 20.04.2020 zostaną otwarte lasy i parki, będzie można biegać i jeździć na rowerze pod warunkiem zachowania odpowiedniej odległości od pozostałych osób i zasłaniania twarzy. Nadal zamknięte będą place zabaw.

Wracamy do lasu na poniższych zasadach  #zdrowiejwlesie   #bądźbezpiecznywlesie

lasy zasady_bezpiecznego_korzystania.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, surfing napisał:

Jutro 20.04.2020 zostaną otwarte lasy i parki, będzie można biegać i jeździć na rowerze pod warunkiem zachowania odpowiedniej odległości od pozostałych osób i zasłaniania twarzy. Nadal zamknięte będą place zabaw.

Wracamy do lasu na poniższych zasadach  #zdrowiejwlesie   #bądźbezpiecznywlesie

lasy zasady_bezpiecznego_korzystania.jpg

Jak miło przeczytać sensowne ustalenia. Długi im to zajęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

bpn_covid.jpg

Od 20 kwietnia szlaki na obszarze Babiogórski PN są otwarte z wyjątkiem Akademickiej Perci. Wszystkich wybierających się na Babią Górę prosimy o zachowanie ostrożności.

Szlak żółty "Akademicka Perć" jest zamknięty z dniem 23 grudnia 2019r. do odwołania.

W BgPN obowiązuje zakaz wprowadzania psów.

UWAGA! Przypominamy, że na terenie BgPN ze względu na ochronę gatunkową  głuszca (Tetrao urogallus), szczególnie w okresie od 1 lutego do czasu zejścia śniegu obowiązuje zakaz poruszania się na nartach. Podobnie ograniczenia obowiązują na Słowacji w CHKO Horna Orava w strefie A na Babiej Górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, surfing napisał:

Spokojnie to tylko zalecenia, to kiedy się potykamy na szczycie Babiej?

Jakby nie ta kontuzja to bym do tej pory w ścisłej konspiracji coś robił. Na takie warunki dostałem za dzieciaka szczepionkę w postaci harcerstwa, i ćwiczenia jak nie dać się złapać przez kilka dni w lesie. Ćwiczone wielokrotnie, przez wiele lat. I tak się dzisiaj czuje gdziekolwiek idąc.

Muszę się rozchodzić teraz powoli, bo już jest lepiej, ale cały czas nie mam co liczyć na rehabilitację.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, surfing napisał:

<ciach>

UWAGA! Przypominamy, że na terenie BgPN ze względu na ochronę gatunkową  głuszca (Tetrao urogallus), szczególnie w okresie od 1 lutego do czasu zejścia śniegu obowiązuje zakaz poruszania się na nartach. Podobnie ograniczenia obowiązują na Słowacji w CHKO Horna Orava w strefie A na Babiej Górze.

Te głuszce rzeczywiście słabo tolerują narciarzy... 😉 :

 

 

  • Thanks 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję rozeznania. W piątek na jeden dzień chciałbym 80km autem wybrać się w górki w rejon mało uczęszczany własnym autkiem i nie wstępując do sklepu po drodze, wyjechać rano i wrócić pod wieczór. Chcę wiedzieć, czy policja wlepi mi mandat jeśli mnie zatrzyma po drodze?

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ziemowit napisał:

Chcę wiedzieć, czy policja wlepi mi mandat jeśli mnie zatrzyma po drodze?

Jak przekroczysz dozwoloną szybkość to tak ;) 

Od wczoraj przestaje obowiązywać zakaz przemieszczania się. Ponadto można przebywać na terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne, w tym w lasach, skwerach, parkach, zieleńcach, promenadach, bulwarach oraz plażach. W lasach nie trzeba zasłaniać twarzy.

Udanej wycieczki.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Ziemowit napisał:

Potrzebuję rozeznania. W piątek na jeden dzień chciałbym 80km autem wybrać się w górki w rejon mało uczęszczany własnym autkiem i nie wstępując do sklepu po drodze, wyjechać rano i wrócić pod wieczór. Chcę wiedzieć, czy policja wlepi mi mandat jeśli mnie zatrzyma po drodze?

Pamiętaj, że dzikie zwierzęta odzyskały trochę terenu. W naszych rejonach słyszy się coraz częściej o wilkach, niedźwiedziach o zmijach nie wspomnę. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, surfing napisał:

Od wczoraj przestaje obowiązywać zakaz przemieszczania się.

Nie ma żadnego ograniczenia? To chyba coś przegapiłem...

1 godzinę temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Pamiętaj, że dzikie zwierzęta odzyskały trochę terenu. W naszych rejonach słyszy się coraz częściej o wilkach, niedźwiedziach o zmijach nie wspomnę. 

Im zwierzęta są bardziej dzikie, tym się bardziej boją ludzi. I w Twoich rejonach te zwierzęta które wymieniłeś są normą.

Pamiętajcie, że żadna żmija nie ma ochoty Was ukąsić. Przez około 3 dni zwierzę pozostaje bez jadu, zupełnie bezbronne. Atak dla żmij to ostatnia deska ratunku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2020 o 20:14, surfing napisał:

Jak przekroczysz dozwoloną szybkość to tak ;) 

Od wczoraj przestaje obowiązywać zakaz przemieszczania się. Ponadto można przebywać na terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne, w tym w lasach, skwerach, parkach, zieleńcach, promenadach, bulwarach oraz plażach. W lasach nie trzeba zasłaniać twarzy.

Udanej wycieczki.

 

Warto dodać, że w lasach nie trzeba zasłaniać twarzy, ale na parkingach przed lasem już tak xdd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zniesieniu ograniczeń z tego widzę dużo aut jest na parkingach i poboczach w górskich lasach na południu Polski, dużo ludzi jeździ rowerem i spaceruje, policja jest ale nie widziałem aby kogoś sprawdzała. Wszędzie jest piekielnie sucho co widać, na szczęście od Środy przez co kilka dni pod rząd ma padać.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...