Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, tanova napisał:

To rzeczywiście wymaga doprecyzowania, bo własny samochód jest przestrzenią prywatną, nie obowiązuje tam przecież wymóg zachowania dystansu 2 m.

Samochod jest przestrzenią prywatna przemieszczająca sie w przestrzeni publicznej - otwierając okno czy wysiadając powinieneś mieć maseczkę, w wewnątrz auta nie.

Ale będziesz sie pałować z policjantem??? 
Dla świetego spokoju swojego bede jeździł w maseczce.

Tak sie zastanawiam czy Naczelnik Państwa przy swojej najbliższej wizycie 18.04 na Wawelu  będzie miał maseczkę??? Czy znowu usłyszymy o uroczystościach państwowych... zwalniających z obostrzeń dla plebsu?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Respektuję wszystkie dotychczasowe obostrzenia stosując zasadę zdrowego rozsądku. Gdy spotykam się z ludźmi (jedynie zakupy) mam maseczkę i rękawiczki, których nauczyliśmy się poprawnie i sensownie używać. Nie spotykam się ze znajomymi i żadną rodziną (oprócz tej z którą mieszkam oczywiście) poza niezbędnymi sytuacjami (dostarczanie zakupów itd.) ale tu też bez żadnych bliższych kontaktów (zakupy na klatce, pod drzwiami itd.).

Jak dotychczas spotykam policjantów, strażników miejskich czy też żandarmów codziennie i wszystkie kontakty były spokojne i rzeczowe, powiedziałbym nawet, że miłe. Stosuję się do zakazów i rozumiem je oraz staram się ze zrozumieniem i spokojem podchodzić do ich pracy.

Jeżdżę codziennie na rowerze do pracy i nie zamierzam jeździć w maseczce bo jeżdżę sam, dość szybko i do nikogo się nie zbliżam. Podobnie w samochodzie.

I niech mi spróbuje ktoś coś powiedzieć...

Pozdrowienia

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mitek napisał:

I niech mi spróbuje ktoś coś powiedzieć...

O ile jazda w (zamkniętym) samochodzie jest kwestią, którą można interpretować tak czy inaczej, to jazda rowerem po mieście na 100% podpada pod znajdowanie się w przestrzeni publicznej. Przyczepią się jak nic.

28 minut temu, wojgoc napisał:

Tak sie zastanawiam czy Naczelnik Państwa przy swojej najbliższej wizycie 18.04 na Wawelu  będzie miał maseczkę??? Czy znowu usłyszymy o uroczystościach państwowych... zwalniających z obostrzeń dla plebsu?

Taaa ... dobre pytanie, chyba znam odpowiedź.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, tanova napisał:

O ile jazda w (zamkniętym) samochodzie jest kwestią, którą można interpretować tak czy inaczej, to jazda rowerem po mieście na 100% podpada pod znajdowanie się w przestrzeni publicznej. Przyczepią się jak nic.

 

Cześć

Wożę ze sobą w plecaku oprócz komputera zestaw (trzy maseczki, trzy pary rękawiczek) w razie czego. Zapewniam Cię, że jak ktoś się przyczepi i będzie próbował mnie ukarać czy w inny sposób szykanować pomimo mojej dbałości, to żeby mnie ująć będzie mnie musiał zastrzelić albo użyć środków przymusu bezpośredniego w celu zatrzymania.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, tanova napisał:

O ile jazda w (zamkniętym) samochodzie jest kwestią, którą można interpretować tak czy inaczej, to jazda rowerem po mieście na 100% podpada pod znajdowanie się w przestrzeni publicznej. Przyczepią się jak nic.

Ja osobiście nie widzę problemu by w mieście na tym rowerze jechać parę km w masce czy założyć sobie buff. Nawet jak się zrobi pod 30 stopni to jakoś ujdzie. Tu oddech jest spokojniejszy więc nic do tego nie mam. No ale żeby to samo trzeba było zakładać na drogę poza miastem czy nawet jakieś obrzeża to już celu w tym żadnego nie ma. No a już do lasu to jest jakiś żart. Przecież wystarczyło z tymi parkingami i innymi a sam teren leśny normalnie udostępnić. Chyba jesteśmy jedyni co wprowadzają tak głupie rozwiązania. 

Edytowane przez Author
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mirekn napisał:

@Author;) Dzięki bardzie chodziło mi o połączenie bujania w ramach rehabilitowania z koniecznością maskowania :) 

ps. jeżeli pytasz serio to spróbuj tych masek respro z szybkimi zaworami da się w tym biegać (max tętno trochę rośnie) ale daje radę.

 

Zawór wypuszcza Twoje wydzieliny bez jakiejkolwiek filtracji (filtruje się powietrze wciągane). z definicji byłoby to bez sensu bo maska jest raczej dla zakażonych.

W

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

To wcale nie jest takie śmieszne, bo po przekroczeniu pewnej granicy nie odpuszczam.

Pozdrowienia

Dostaniesz mandat od milicjanta 500 PLN i od sanepidu 5000 PLN. Do tego dorzucą czynną napaść na milicjanta. Nie warto dyskutować z noszeniem maseczek. Kup sobie coś cienkiego bawełnianego co ma chronić tylko przed mandatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, szplukasz napisał:

Nie warto dyskutować z noszeniem maseczek. Kup sobie coś cienkiego bawełnianego co ma chronić tylko przed mandatem

A gdzie jest ta granica o czym warto dyskutować? Jak zaczną do Ciebie strzelać z broni ostrej na ulicy to też napiszesz że "nie warto dyskutować"?

Jak nie warto dyskutować, to nie pisz tutaj.

 

48 minut temu, Mitek napisał:

To wcale nie jest takie śmieszne, bo po przekroczeniu pewnej granicy nie odpuszczam.

Chcesz sobie nosić, to sobie noś. Ale sam widzisz że są momenty gdzie możesz być ukarany.

A tą dyskusję zapoczątkowałem o tym żeby pokazać bezsensowność tego rozwiązania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Wujot napisał:

Zawór wypuszcza Twoje wydzieliny bez jakiejkolwiek filtracji (filtruje się powietrze wciągane). z definicji byłoby to bez sensu bo maska jest raczej dla zakażonych.

W

Wysokie bezpieczeństwo zapewni tylko sytuacja, w której każdy nosiłby maskę zakrywającą usta, nos i oczy oraz filtrującą powietrze wdychane jak i wydychane. 

Zwykła maska na usta mająca milion certyfikatów, ale z zaworem nie spełnia ŻADNEJ funckji w profilaktyce przeciwwirusowej bo nie chroni ani nikogo z otoczenia ani osoby noszącej maskę. Już lepiej użyć zwykłej chirurgicznej bo przynajmniej nieco lepiej filtruje wydychane powietrze.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gerald to raczej chodzi o kwestię by nie być chamskim i nie pyskować jak policjant nawet rozpocznie temat. Nie każdy jest małym fiutkiem i być może będzie podobnie jak z wieloma innymi zakazami. Tu macie taki obraz policji w Stanach. Gość Polak jest tam szeryfem i on sam mocno ogarnięty bo startuje do służby w tamtejszych oddziałach specjalnych policji. Warto posłuchać https://www.youtube.com/watch?v=kmsKz9mizSk

Edytowane przez Author
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Author napisał:

@Gerald to raczej chodzi o kwestię by nie być chamskim i nie pyskować jak policjant nawet rozpocznie temat. Nie każdy jest małym fiutkiem i być może będzie podobnie jak z wieloma innymi zakazami. Tu macie taki obraz policji w Stanach. Gość Polak jest tam szeryfem i on sam mocno ogarnięty bo startuje do służby w tamtejszych oddziałach specjalnych policji. Warto posłuchać https://www.youtube.com/watch?v=kmsKz9mizSk

Ale on napisał że "nie warto dyskutować z noszeniem maseczek" a nie "nie warto dyskutować z noszeniem maseczek podczas zatrzymania przez policję". Ja tak to rozumiem, i dużo ludzi tak podchodzi do tego że w ogóle nie dyskutują z nikim o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Gerald napisał:

A gdzie jest ta granica o czym warto dyskutować? Jak zaczną do Ciebie strzelać z broni ostrej na ulicy to też napiszesz że "nie warto dyskutować"?

Jak nie warto dyskutować, to nie pisz tutaj.

 

Chcesz sobie nosić, to sobie noś. Ale sam widzisz że są momenty gdzie możesz być ukarany.

A tą dyskusję zapoczątkowałem o tym żeby pokazać bezsensowność tego rozwiązania.

Na forum możemy sobie rozmawiać, ale z policjantem niekoniecznie. Czasem dla świętego spokoju lepiej mieć tą maseczkę i spokojnie sobie iść pobiegać czy pojeździć rowerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szplukasz napisał:

Na forum możemy sobie rozmawiać, ale z policjantem niekoniecznie. Czasem dla świętego spokoju lepiej mieć tą maseczkę i spokojnie sobie iść pobiegać czy pojeździć rowerem.

Z policjantem nie, ale takie dyskusje jak te są po to żeby rozmawiać. Podobnie jak z lasami, ludzie się wkurzyli i napisali petycję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żabka wprowadza do sprzedaży maseczki tak tanie, że na tym nie zarobi

Żabka wprowadza do dystrybucji w swoich sklepach maseczki ochronne sprzedawane bez zysku. Cena jednej maseczki w 10-paku wyniesie poniżej 1,62 PLN brutto. Dodatkowo sieć przekaże nieodpłatnie pół miliona maseczek medycznych do szpitali.

https://superbiz.se.pl/wiadomosci/koronawirus-w-polsce-zabka-wprowadza-do-sprzedazy-maseczki-tak-tanie-ze-na-tym-nie-zarobi-aa-wjWS-eZkj-Hr2B.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, szplukasz napisał:

Na forum możemy sobie rozmawiać, ale z policjantem niekoniecznie. Czasem dla świętego spokoju lepiej mieć tą maseczkę i spokojnie sobie iść pobiegać czy pojeździć rowerem.

Cześć

Nie czytasz chyba uważnie moich postów. Maseczki i rękawiczki mam zabezpieczone dla całej rodziny i przyjaciół. Sam wożę w plecaku trzy komplety i używam jak tylko jest to potrzebne ale... nie będę jeździł na rowerze w maseczce bo to głupota w tym wypadku i koniec.

Jak dotychczas wszyscy przedstawiciele służb, z którymi miałem do czynienia zachowywali się profesjonalnie i z głową. Płacę im więc tego wymagam a jak spotkam durnia będę z nim walczył.

Pozdrowienia

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, moruniek napisał:

A teraz pytanie podchwytliwe, z jakiego art. (z jakiej ustawy) ma wynikać sankcja karna za brak noszenia maseczek ? Policjant wypisując mandat, musi coś wpisać na bloczku mandatowym ?

O to bym się nie martwił, przed końcem tygodnia ustawa będzie na biurku prezydenta. Trzeba będzie się przyzwyczaić. :)

man-gas-mask.jpg

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Nie czytasz chyba uważnie moich postów. Maseczki i rękawiczki mam zabezpieczone dla całej rodziny i przyjaciół. Sam wożę w plecaku trzy komplety i używam jak tylko jest to potrzebne ale... nie będę jeździł na rowerze w maseczce bo to głupota w tym wypadku i koniec.

Pozdrowienia

Mietek to tak jak z tymi 2 metrami jak idziesz z Żoną. Głupota, ale dla dobra sprawy przymykam na to oko. Ja to sobie tłumaczę tak, że Policja nie ma czasu słuchać tłumaczeń, że na chwilę, że śpimy w jednym łóżku itd. Ja mieszkam w bloku i w sumie jak idę na rower przez jakiś czas przebywam w przestrzeni publicznej w której mogę kogoś spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, moruniek napisał:

A teraz pytanie podchwytliwe, z jakiego art. (z jakiej ustawy) ma wynikać sankcja karna za brak noszenia maseczek ? Policjant wypisując mandat, musi coś wpisać na bloczku mandatowym ?

A także blankietowy art. 54 kw, który z kolei stanowi, że:

Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych,
podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maseczki

Projekt zmiany w par. 18 , jutro po południu ostateczna wersja.

18. 1. Od dnia 16 kwietnia 2020 r. do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy części odzieży, przyłbicy, maski albo maseczki, ust i nosa podczas przebywania:

1) W środkach publicznego transportu zbiorowego w rozumieniu art. 1a ust. 4 pkt 3a ustawy z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego oraz pojazdach samochodowych, w których poruszają się osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie

2) W miejscach ogólnodostępnych, w tym na drogach i placach, w obiektach kultu religijnego, obiektach handlowych, placówkach handlowych i na targowiskach

3) Na terenach zieleni, w szczególności: w parkach, zieleńcach, promenadach, bulwarach, ogrodach botanicznych, zoologicznych, jordanowskich i zabytkowych, a także na terenie plaż

4) Na terenach leśnych, w szczególności: na terenie parkingów leśnych, miejsc postoju pojazdów, miejsc edukacji leśnej, miejsc małej infrastruktury leśnej i miejsc biwakowania.

2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się w przypadku:

1) Poruszania się przez osoby wspólnie zamieszkujące lub gospodarujące pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą;
2) dzieci poniżej 2 lat albo osób, które nie są w stanie zakrywać ust lub nosa z powodu z trudności w oddychaniu albo niezdolnych z do samodzielnego zakrycia lub odkrycia ust lub nosa.

3. W przypadku legitymowania osoby w celu ustalenia jej tożsamości przez organy uprawnione albo konieczności identyfikacji lub weryfikacji tożsamości danej osoby przez inne osoby w związku ze świadczeniem usług lub wykonywaniem czynności zawodowych można żądać odkrycia ust i nosa.”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko podciągają pod ten artykuł 54 kw. mandaty za bieganie i rower również. Ja mam wydrukowane przy sobie poniższe oświadczenie o którego podpisanie poproszę policjanta który będzie mi chciał wręczyć mandat. Dyskutować ze służbistami nie mam zamiaru

"

Dnia ..........................................., w .........................................

 

 

Ja - ..................................................................................... oświadczam, że jestem w trakcie realizacji spraw niezbędnych do zaspokojenia potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 10.04.2020 z późn. zm. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

 

 

Jednocześnie na podstawie zasady ochrony życia prywatnego (art 47 Konstytucji RP) odmawiam dalszych wyjaśnień dotyczących szczegółów sprawy, jaką realizuje.

 

 

Jednocześnie przypominam, że Konstytucja RP gwarantuje obywatelowi wolność poruszania się (Art. 52) i zezwala na jej ograniczenie wyłącznie w stanach nadzwyczajnych, zgodnie z artykułem 233. Taki stan na terytorium RP nie został wprowadzony.

 

 

Oświadczam również, że interwencja niniejsza stanowi w mojej opinii przekroczenie uprawnień.

 

 

Wobec powyższego odmawiam przyjęcia mandatu.

 

 

Oświadczenie moje zostało przedstawione i okazane do zapoznania się funkcjonariuszowi:

 

 

............................................................. (imię i nazwisko),

 

 

stopień.....................................,

 

 

jednostka ........................................................................................................,

 

 

 

 

Który potwierdza ten fakt podpisem / który odmawia potwierdzenia* .....................................................

 

 

 

 

 

 

 

 

*niepotrzebne skreślić

"

Edytowane przez szplukasz
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...