Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

O ile w Ministerstwie Środowiska ktoś się w porę zreflektował i przytomnie zamieścił w rozporządzeniu urzędowym zapis, że w lesie można bez maseczki, tak uprawianie sportów i transportów rowerem poza terenami leśnymi w maseczce to faktycznie horror.

Próbowałam raz jechać rowerem z cienką chustą, przypiętą agrafkami do pasków kasku - taki muzułmański welon na twarz. Zasłania co trzeba, ale raczej luźno i jest wystarczający dopływ powietrza.

Byłaby to lepsza opcja niż maska lub bandanka, gdybym jeździła faktycznie przez tereny zabudowane. Ale że w sumie raczej jeżdżę po lasach albo jakichś odludziach, więc wygodniej naciągnąć na twarz komin i chwilę się przemęczyć jadąc przez miejscowość niż cały czas jechać z przypiętą lekką chustą.  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tanova napisał:

O ile w Ministerstwie Środowiska ktoś się w porę zreflektował i przytomnie zamieścił w rozporządzeniu urzędowym zapis, że w lesie można bez maseczki, tak uprawianie sportów i transportów rowerem poza terenami leśnymi w maseczce to faktycznie horror.

Próbowałam raz jechać rowerem z cienką chustą, przypiętą agrafkami do pasków kasku - taki muzułmański welon na twarz. Zasłania co trzeba, ale raczej luźno i jest wystarczający dopływ powietrza.

Byłaby to lepsza opcja niż maska lub bandanka, gdybym jeździła faktycznie przez tereny zabudowane. Ale że w sumie raczej jeżdżę po lasach albo jakichś odludziach, więc wygodniej naciągnąć na twarz komin i chwilę się przemęczyć jadąc przez miejscowość niż cały czas jechać z przypiętą lekką chustą.  

Cześc

Dzisiaj objeździłem całe miasto praktycznie - 56 czy 57 km - cały czas ścieżkami rowerowymi lub ulicami w tym bulwarami nadwiślańskimi. Jak, że skutki jazdy w kompresie na twarzy bez odpowiedniej wentylacji już odczułem więc dzisiaj chustka opuszczona na brodę a w razie czego maseczka w plecaku. Mijałem chyba z 10 radiowozów, kilka patroli, itd.nawet celowo jechałem dokładnie na poruszający się bulwarową ścieżką rowerową radiowóz na kogutach. Nikt mnie nie zatrzymał, nikt o nic nie pytał, nie gonił itd.

Jak widać normalni ludzie w służbach też pracują i to chyba w większości, tak, że nie ma co cudować. Jak załatwiałem sprawy to zakładałem maseczkę i tyle. Taki był plan i... jest.

Pozdrowienia

PS Wczoraj podobnie ale częściowo na obrzeżach miasta też koło 60 km i nic.

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Author napisał:

Jak chcesz mi powiedzieć, że podziały się nie pogłębiły to gratulacje. W kwestii zadowolenia to już pisałem, że nadal wielu dobrze się bawi w obecnej sytuacji. Firma w której pracuje zatrudniała 120 osób. Połowa została zwolniona a reszta od 1,5 miesiąca nie zarobiła nawet złotówki. Jak nie ruszymy max w czerwcu prawdopodobnie zniknie z rynku. Na pewno te 120 osób będzie zadowolonych. 

Wytrzymamy. W Niemczech, Czechach, Austrii i Włoszech nie tylko zmniejsza się dzienna liczba nowych infekcji, ale i zmniejsza się całkowita liczna zainfekowanych, co znaczy, że pandemia jest pod kontrolą. Tak pozytywnych wieści nie było już od bardzo dawna.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ziemowit napisał:

Wytrzymamy. W Niemczech, Czechach, Austrii i Włoszech nie tylko zmniejsza się dzienna liczba nowych infekcji, ale i zmniejsza się całkowita liczna zainfekowanych, co znaczy, że pandemia jest pod kontrolą. Tak pozytywnych wieści nie było już od bardzo dawna.

Nie dla mediów. Dla nich to porażka...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest temat o maseczkach to wrzucę tu filmik znaleziony na innym forum: https://mobile.twitter.com/KonradBerkowicz/status/1251220621868105728

Ja bym do takiej kolejki nigdy nie wszedł bo bałbym się narazić rodzinę. Sądzę, że niemała część ludzi w ogóle nie rozumie o co do cholery chodzi z tym ursurem, prymusem, nie to jakoś inaczej leciało, aaaaaa pamiętam wirusem. :)

Jakiś morał? Najważniejsze to maksymalnie się narazić żeby potem być odrobinę mniej narażonym.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech od poniedziałku w sklepach będzie trzeba zakładać maski, nie tylko w Polsce tresują ludzi. Małymi kroczkami ale jednak tutaj też.

Logiki brak, w tym tygodniu otwarli pozostałe sklepy i ludzi wszędzie pełno w tych sklepach, tłumy, kolejki i może być, nic się nie dzieje, ale od poniedziałku już w masach. Normalnie jaja sobie z nas robią. Ciekawy jestem czy ludzie będą w sklepach w maskach.

Edytowane przez waldek~
  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ziemowit napisał:

Skoro jest temat o maseczkach to wrzucę tu filmik znaleziony na innym forum: https://mobile.twitter.com/KonradBerkowicz/status/1251220621868105728

Ja bym do takiej kolejki nigdy nie wszedł bo bałbym się narazić rodzinę. Sądzę, że niemała część ludzi w ogóle nie rozumie o co do cholery chodzi z tym ursurem, prymusem, nie to jakoś inaczej leciało, aaaaaa pamiętam wirusem. :)

Jakiś morał? Najważniejsze to maksymalnie się narazić żeby potem być odrobinę mniej narażonym.

Cześć

Brachu to jest przeciętny polski obywatel - dają za darmo, nieważna co, potrzebne, niepotrzebne itd. to po trupach/trupie nawet własnym trzeba dostać.

Proste.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, waldek~ napisał:

W Niemczech od poniedziałku w sklepach trzeba zakładać maski, nie tylko w Polsce tresują ludzi. Małymi kroczkami ale jednak tutaj też.

W Niemczech nigdy nie tresowali, ani nie tresują ludzi. To kraj pod tym względem wzorowy, nie ma tradycji cyrkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marboru napisał:

Taką maskę dzisiaj w sieci ujrzałem 😲

FB_IMG_1587563879800.thumb.jpg.0fd448ec6a997e8ffeec19cadccf2a23.jpg

Od razu przypomina mi się słynna scena z Django. Świetne.

Ludzie są jednak niesamowici, że wpadają na takie pomysły. Wydaje się oczywiste... a jednak.

W każdym razie SZACUN.

Pozdrowienia

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Niemożliwe. Jak znam Niemców, ich historię to naród wyjątkowo nieuległy i nie do wytresowania z natury.

Pamiętasz jak na początku, gdy w Polsce wszyscy siedzieli już w domach to pisałem że u nas żyje się normalnie, ludzi pełno, żadnych ograniczeń. Wtedy byłem atakowany ze za parę tygodni będziemy mieć tutaj jak w Włoszech. Zobacz ile czasu już minęło i nic. W klinice która specjalizuje się w chorobach płuc nie ma ani jednego pacjenta, pielęgniarki musiały zostać w domu bo nie mają roboty. W klinice w mojej dzielnicy jest 43 pacjentów u których został stwierdzony ten wirus. Lekarze którzy się nimi zajmują, normalnie spacerują po pracy, spotykają się z znajomymi. Ja też często z nimi rozmawiam bo mnie interesuje co tam się dzieje. Według ogólnej propagandy mogą być nosicielami i zarażać wszystkich z którymi mają kontakt, mnie tez. Normalnie to kto miał kontakt to od razu kwarantanna. Czujesz absurd. W innych szpitalach też tak jest a w radiu, mediach cały czas że personelu brakuje, szpitale pełne, teraz maski w sklepach, to nie jest tresura?

Najgorsze jest to ze ludzie którzy naprawdę potrzebują pomocy nie mogą się dostać do specjalisty, lekarza i to jest tragedia.

Niby mamy pandemie a kto poza mediami ją widział? Ile osób jest na tym forum, ile macie znajomych, zna ktoś? Ile osób chodzi po szpitalach i nagrywa żeby ludziom pokazać co tam jest na prawdę,jest tego trochę w necie.

Edytowane przez waldek~
  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, waldek~ napisał:

Pamiętasz jak na początku, gdy w Polsce wszyscy siedzieli już w domach to pisałem że u nas żyje się normalnie, ludzi pełno, żadnych ograniczeń. Wtedy byłem atakowany ze za parę tygodni będziemy mieć tutaj jak w Włoszech. Zobacz ile czasu już minęło i nic. W klinice która specjalizuje się w chorobach płuc nie ma ani jednego pacjenta, pielęgniarki musiały zostać w domu bo nie mają roboty. W klinice w mojej dzielnicy jest 43 pacjentów u których został stwierdzony ten wirus. Lekarze którzy się nimi zajmują, normalnie spacerują po pracy, spotykają się z znajomymi. Ja też często z nimi rozmawiam bo mnie interesuje co tam się dzieje. Według ogólnej propagandy mogą być nosicielami i zarażać wszystkich z którymi mają kontakt, mnie tez. Normalnie to kto miał kontakt to od razu kwarantanna. Czujesz absurd. W innych szpitalach też tak jest a w radiu, mediach cały czas że personelu brakuje, szpitale pełne, teraz maski w sklepach, to nie jest tresura?

Najgorsze jest to ze ludzie którzy naprawdę potrzebują pomocy nie mogą się dostać do specjalisty, lekarza i to jest tragedia.

Niby mamy pandemie a kto poza mediami ją widział? Ile osób jest na tym forum, ile macie znajomych, zna ktoś? Ile osób chodzi po szpitalach i nagrywa żeby ludziom pokazać co tam jest na prawdę,jest tego trochę w necie.

Tak, tak...

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, waldek~ napisał:

Pamiętasz jak na początku, gdy w Polsce wszyscy siedzieli już w domach to pisałem że u nas żyje się normalnie, ludzi pełno, żadnych ograniczeń. Wtedy byłem atakowany ze za parę tygodni będziemy mieć tutaj jak w Włoszech. Zobacz ile czasu już minęło i nic. W klinice która specjalizuje się w chorobach płuc nie ma ani jednego pacjenta, pielęgniarki musiały zostać w domu bo nie mają roboty. W klinice w mojej dzielnicy jest 43 pacjentów u których został stwierdzony ten wirus. Lekarze którzy się nimi zajmują, normalnie spacerują po pracy, spotykają się z znajomymi. Ja też często z nimi rozmawiam bo mnie interesuje co tam się dzieje. Według ogólnej propagandy mogą być nosicielami i zarażać wszystkich z którymi mają kontakt, mnie tez. Normalnie to kto miał kontakt to od razu kwarantanna. Czujesz absurd. W innych szpitalach też tak jest a w radiu, mediach cały czas że personelu brakuje, szpitale pełne, teraz maski w sklepach, to nie jest tresura?

Najgorsze jest to ze ludzie którzy naprawdę potrzebują pomocy nie mogą się dostać do specjalisty, lekarza i to jest tragedia.

Niby mamy pandemie a kto poza mediami ją widział? Ile osób jest na tym forum, ile macie znajomych, zna ktoś? Ile osób chodzi po szpitalach i nagrywa żeby ludziom pokazać co tam jest na prawdę,jest tego trochę w necie.

Na sprawę patrzysz zbyt płytko. Obserwujesz to co dzieje się w twojej okolicy, wyciągasz wnioski i stwierdzasz, że tak wygląda cały świat. Sam napisałeś wyraźnie w zamkniętym wątku o wirusie, że poszedłeś na spacer i wirusa nie widziałeś - to dobre podsumowanie jak oceniasz sytuację na świecie i to jest prawdziwy absurd.

Swoją drogą, jakie miasto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ziemowit napisał:

Na sprawę patrzysz zbyt płytko.

Ja też może patrzę płasko. A ja patrzę na to co widzę u siebie w Krakowie.

Szpital Rydygiera gdzie powinienem chodzić na konsultacje specjalistyczne po urazie stoi pusty. Wychodzi na to że już miesiąc nikogo nie przyjmują. Pomnóż sobie ile osób z tego tytułu już będzie miało solidne nieodwracalne problemy zdrowotne.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Gerald napisał:

Ja też może patrzę płasko. A ja patrzę na to co widzę u siebie w Krakowie.

Szpital Rydygiera gdzie powinienem chodzić na konsultacje specjalistyczne po urazie stoi pusty. Wychodzi na to że już miesiąc nikogo nie przyjmują. Pomnóż sobie ile osób z tego tytułu już będzie miało solidne nieodwracalne problemy zdrowotne.

Mi w powyższym wpisie chodziło tylko i wyłącznie o sprawę czy wirus istnieje i jest groźny czy to tylko głupia propaganda. 

Co do pustego szpitala Rydygiera i pustej kliniki u Waldka to efekt zarządzeń lokalnych władz, bywają nietrafione jak wiemy.

Wyjaśnię, dlaczego się czepiłem Waldka. Dużo osób w internecie pisze, że wirus nie istnieje i że ktoś na tym światowym kłamstwie zarabia. Takie komentarze są dobrze lajkowane pod niektórymi artykułami. Takie podejście, jeśli zbyt dużo osób się z tym poglądem utożsamia może być szkodliwe dla społeczeństwa.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Ziemowit napisał:

Wyjaśnię, dlaczego się czepiłem Waldka. Dużo osób w internecie pisze, że wirus nie istnieje i że ktoś na tym światowym kłamstwie zarabia. Takie komentarze są dobrze lajkowane pod niektórymi artykułami. Takie podejście, jeśli zbyt dużo osób się z tym poglądem utożsamia może być szkodliwe dla społeczeństwa.

Wirus istnieje, ale jego środki do walki z nim są zupełnie nieproporcjonalne. Dlatego ludzie się denerwują. Bardziej to Waldek chciał podkreślić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimie 2016 WHO też ogłosiło pandemię wirusa AH1N1. Równie dobrze wtedy można było zrobić taką szopkę. Bardzo dobrze pamiętam jak leciałem wtedy do Murmańska i o tych wydarzeniach dowiadywałem się z rosyjskich gazet. Dużo ludzi już wtedy chodziło w maskach, i już wtedy przeczytałem że one nic nie dają (takie chusty, nie mówię o profesjonalnych). Ale na szczęście nie sparaliżowano wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gerald napisał:

Ja też może patrzę płasko. A ja patrzę na to co widzę u siebie w Krakowie.

Szpital Rydygiera gdzie powinienem chodzić na konsultacje specjalistyczne po urazie stoi pusty. Wychodzi na to że już miesiąc nikogo nie przyjmują. Pomnóż sobie ile osób z tego tytułu już będzie miało solidne nieodwracalne problemy zdrowotne.

Ale tak jest wszędzie, w całych Niemczech. Z tego co wiem od znajomych w Anglii też. U nas łóżek jest dużo przygotowanych które czekają na pacjentów. To nie jest normalne. Już pół roku przed tą szopką (a nawet wcześniej) było wiadomo że gospodarka się zawali. Zastanawiałem się z znajomymi jak to rozegrają i proszę - wirus. Ludzie siedzą grzecznie w domach, nikt nie protestuje. Kiedyś, gdy nie było telefonów, internetu ludzie patrzyli na swoją okolice, ale dzisiaj łatwo sprawdzić co dzieje się gdzie indziej i wszędzie jest tak samo.

Zapytam jeszcze raz, kto widzi pandemie, chorych, cyferki poza mediami? Niech każdy sobie sam odpowie na to pytanie.

W Niemczech oficjalny sondaż 60% nie wierzyło że jest wirus, myślę że dzisiaj było by więcej.

To jest moje zdanie i nie musicie się ze mną zgadzać.

Edytowane przez waldek~
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, waldek~ napisał:

Już pół roku przed tą szopką (a nawet wcześniej) było wiadomo że gospodarka się zawali. Zastanawiałem się z znajomymi jak to rozegrają i proszę - wirus. Ludzie siedzą grzecznie w domach, nikt nie protestuje. 

To by było drastycznie absurdalne posunięcie ze strony wszystkich rządów: skoro przewidujemy, że coś będzie się palić to oblejmy to benzyną, albo jeszcze lepiej zrzućmy na to napalm żeby był lepszy efekt WOW!

Zamykanie ludziom firm, zamykanie granic, kwarantanny, zakazy i inne nieuzasadnione akcje w samym środku kryzysu to jak efekt zrzucania napalmu na płonący dom i blokowania drogi dojazdowej dla straży pożarnej.

Wymyślanie wirusa gdy go nie ma po to by zrzucić na coś winę za kryzys jednocześnie drastycznie go pogłębiając tym niby wirusem jest ekonomiczną głupotą sięgającą szczytów himalajów.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ziemowit napisał:

Zamykanie ludziom firm, zamykanie granic, kwarantanny i zakazy w samym środku kryzysu to jak efekt zrzucania napalmu na płonący dom i blokowania drogi dojazdowej dla straży pożarnej.

Z którego sami poszkodowani wychodzą podobnie 🙂 Dosłownie. Widziałem u moich znajomych takie memy z lekarstwem na obecny kryzys - koktajl mołotowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, waldek~ napisał:

W Niemczech oficjalny sondaż 60% nie wierzyło że jest wirus, myślę że dzisiaj było by więcej.

Nie wierzyło że jest wirus, czy nie wierzyło że wirus istnieje, ale nie jest tak niebezpieczny? Bo to różnica jak się zada pytanie. Przeciętny człowiek nie zobaczy wirusa bez mikroskopu, więc zadawanie takich pytań jest zupełnym idiotyzmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...