Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Bumer napisał:

No to  policzmy i porównajmy. Człowiek  ma swoje wymiary, dajmy na to że jest kolumną o średnicy 40 cm. Niektórzy w rzucie na płaszczyznę poziomą są owalem, inni kołem itd. Dal uproszczenia kolumną, czyli w rzucie kołem. Wokół osoby trzeba zachować 2 m odstępu, czyli robi się koło o promieniu 0,4/2+2= 2,2m .Policzmy zajmowaną powierzchnię która musi pozostać wolna wokół maturzysty. 3,14x (2,2x2,2) = 15,2 m2. W kosciele na jedną osobę musi przypadać 15 m2. Dużą różnicę Ci to sprawia? Jak będziesz miał ze szczuplutkim maturzystą to zajmie on mniej pola, dajmy na to 15,01m2. Coś to zmienia? 

Idąc tym tokiem rozumowania to w klasie o pow 48m2 (6x8) powinno pisać maturę 3 osobników a będzie ich pisało 12 - 3 rzędy co 2m i 4 ławki w każdym rzędzie ci 2m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jeeb napisał:

Waldek daj spokój, troll, pijak i kosmita to są komplementy.

 

W sumie masz rację, na tym forum tak.

 

9 godzin temu, JC napisał:

Masz rację, tylko dochodziło często do tego, że nie nadążałem usuwać postów. 

Rozumiem że teraz będziesz konsekwentny i nie będziesz  usuwać już żadnych postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są wyniki badań na przeciwciała na na dużej losowej grupie ludzi w stanie New York. Zbadano 3000 losowych osób i wyszło, że zaraziło się 13.9% populacji w tym stanie. Biorąc pod uwagę liczbę zgonów z dnia badania 15 740, wychodzi z moich obliczeń śmiertelność na poziomie 0.57%, 6 razy mniejsza niż wcześniejsze szacunki. Trzeba wziąć pod uwagę, że śmiertelność ta jest przy dobrej opiece medycznej i wydolnej służbie zdrowia. Jeśli wirus nie zostanie powstrzymamy i zarazi się 70% populacji jak uważają niektórzy naukowcy to na każdy 1 000 000 umrze 3990 osób. Oznacza to, że w Polsce umrze na wirusa 151 621 osób, w Unii Europejskiej 1 779 540 osób, w całej Europie 2 958 186 ludzi, głównie starszych wiekiem. https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-04-23/new-york-finds-virus-marker-in-13-9-suggesting-wide-spread

 

 

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, waldek~ napisał:

A Tobie płacą za tą epidemie strachu?

O jakiej epidemii strachu piszesz? Informacje, które opublikowałem są optymistyczne. Rocznie w Polsce umiera 360 000 ludzi ogółem, a na wirusa może umrzeć 150 000.

Napisałem wyżej, że śmiertelność jest "6 razy mniejsza niż wcześniejsze szacunki", gdzie odniosłem się do szacunków WHO z zeszłego miesiąca.

To tylko pierwsze opublikowane badanie i w US opieka zdrowotna jest lepsza niż w PL i bez porównania lepsza niż w Afryce, wszak jakość opieki wpływa na % śmiertelności znacząco. Trzeba czekać na więcej takich, to niezwykle cenne informacje, nie "płacenie" i "epidemia strachu".

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ziemowit napisał:

 

Podkreślam jeszcze raz, że to tylko pierwsze opublikowane badanie i w US opieka zdrowotna jest lepsza niż w PL i bez porównania lepsza niż w Afryce czy Ameryce Południowej. Trzeba czekać na więcej takich, to niezwykle cenne informacje, nie "płacenie" i "epidemia strachu".

Opieka zdrowotna w USA jest z pewnością lepsza od tej w PL tylko, ze ilu Amerykanów na nią stać 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, waldek~ napisał:

A Tobie płacą za tą epidemie strachu?

Cześc

Ty to się stary zachowujesz jakbyś podstawowego słowa pisanego nie umiał zinterpretować. Przecież kolega jednoznacznie przedstawił dane w sposób już bardzie uspokajający i łagodzący chyba nie można. Przeczytaj spokojnie i spokojnie pomyśl. Te dane i sposb ich przedstawienia wydaja się potwierdzać ( w pewnym sensie) to o co tutaj "walczysz" a Ty masz pretensje???

Kolejny dowód, że piszesz by pisać.

Edytowane przez Mitek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jako przerywnik dla surrealistycznej, polskiej krainy rządów służalczych nieuków-paranoików dzielnych mężów stanu - Islandia już jest po "epidemii". Co było do przewidzenia. Poradziła z nią sobie na modłę szwedzką w nieco bardziej racjonalny sposób, bo nawet nie zamykała szkół i się nie maskowała. A nam minister zdrowia szykuje bujanie się z nią latami i podduszanie. Ale w sumie mógł zabić ;).

 

986d5caf31ce2.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mitek napisał:

Cześc

Ty to się stary zachowujesz jakbyś podstawowego słowa pisanego nie umiał zinterpretować. Przecież kolega jednoznacznie przedstawił dane w sposób już bardzie uspokajający i łagodzący chyba nie można. Przeczytaj spokojnie i spokojnie pomyśl. Te dane i sposb ich przedstawienia wydaja się potwierdzać ( w pewnym sensie) to o co tutaj "walczysz" a Ty masz pretensje???

Kolejny dowód, że piszesz by pisać.

Spodziewałem się, że Waldek napisze coś w stylu "Ha! A nie mówiłem?", trochę mnie zaskoczył. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Ziemowit napisał:

Spodziewałem się, że Waldek napisze coś w stylu "Ha! A nie mówiłem?", trochę mnie zaskoczył. :)

Chodzi o to że ciągle liczenie, podawanie liczb w jakimś stopniu wywołuje strach. Ludzie jakby zapomnieli ile osób umieralo na grypę. Najlepszym przykładem jest fakt (o czym pisałem w innym temacie) umarł u nas starszy Pan 84 lata i znajomy mówi mi jaki groźny ten wirus.

Ale trochę przesadziłem, przepraszam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, tankowiec napisał:

A jako przerywnik dla surrealistycznej, polskiej krainy rządów służalczych nieuków-paranoików dzielnych mężów stanu - Islandia już jest po "epidemii". Co było do przewidzenia. Poradziła z nią sobie na modłę szwedzką w nieco bardziej racjonalny sposób, bo nawet nie zamykała szkół i się nie maskowała. A nam minister zdrowia szykuje bujanie się z nią latami i podduszanie. Ale w sumie mógł zabić ;).

 

986d5caf31ce2.jpg

Te dane pokazują, że masowe testy na Islandii jakie rozpoczęto jakiś czas temu i szybka izolacja zarażonych daje świetne rezultaty - tamtejszy rząd ogłosił, że sprawdzi wszystkich obywateli. Również Niemcy robią dużo testów i lepiej radzą sobie z epidemią niż Polska pomimo łagodniejszych obostrzeń i luźniejszego podejścia Niemców do tematu, robią bardzo dużo testów i szybko izolują zarażonych.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, waldek~ napisał:

Chodzi o to że ciągle liczenie, podawanie liczb w jakimś stopniu wywołuje strach. Ludzie jakby zapomnieli ile osób umieralo na grypę.

Liczby to są obiektywne dane i takie pełne, neutralne informacje powinny być ludziom udostępniane.

Osoby myślące przeczytają ze zrozumieniem i wyciągną wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2020 o 16:05, Mitek napisał:

Sorry ale tak na to patrzę i nie ważna jest dla mnie treść tego co piszecie tylko ogólna zasada. W tym wypadku komentarz to umowna nazwa narzędzia i definicja niewiele tu zmienia, nie uważasz?

Nie, nie uważam tak.

3 godziny temu, tankowiec napisał:

Sugeruję nie cytować takich źródeł jak fronda, które robią niesamowity zamęt. Na dowód tego jak rodzą się pomyłki, panika, i nierzetelny przekaz informacji proszę spojrzeć na tytuł. Nie chodzi o ordynatora szpitala w Tarnowie, tylko w Dąbrowie Tarnowskiej. To inny powiat. Artykuł jest też wybiórczo skrócony w stosunku do pełnego wywiadu.

1 godzinę temu, Cosworth240 napisał:

Właśnie ogłoszono, że między 4-6 maja luzują szereg ograniczeń. Otwierają żłobki, przedszkola, w jakiejś tam mierze z tego co rozumiem galerie handlowe (tu są ciągle ograniczenia), biblioteki, muzea, hotele...

Jak zwykle obiekty sportowe zostaną na szarym końcu.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tankowiec napisał:

A jako przerywnik dla surrealistycznej, polskiej krainy rządów służalczych nieuków-paranoików dzielnych mężów stanu - Islandia już jest po "epidemii". Co było do przewidzenia. Poradziła z nią sobie na modłę szwedzką w nieco bardziej racjonalny sposób, bo nawet nie zamykała szkół i się nie maskowała. A nam minister zdrowia szykuje bujanie się z nią latami i podduszanie. Ale w sumie mógł zabić ;).

 

 

Jest kilka krajów, które wydaje się, że mają sprawę w dużej mierze pod kontrolą - Chiny od których sprawa się zaczęła; Korea Płd.; Nowa Zelandia; podana przez Ciebie Islandia. Pewnie jeszcze coś być się znalazło. W większości krajów wykresy zaczynają świadczyć o coraz lepszej sytuacji np. Niemcy, ale nawet Włosi raczej mają najgorsze za sobą, choć tam przypadków jest jeszcze naprawdę dużo. U nas też raczej sprawy wydają się wracać na sensowne tory - pytanie na ile to zasługa drakońskich obostrzeń, a na ile po prostu sprawa wyciszyła się w niejako "naturalny" sposób. W moim subiektywnym przekonaniu bez obostrzeń (można debatować w szczegółach co miało sens a co nie), sytuacja epidemiologiczna byłaby trudniejsza. Z drugiej strony te obostrzenia doprowadziły do wielu dramatów - utrata pracy, biznesu, zdrowia w wielu przypadkach... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tankowiec napisał:

Było 9 dni temu w tym wątku, w pełnej wersji z Gazety Krakowskiej

Wywiad z dr. Zbigniewem Martyką, ordynatorem oddziału zakaźnego z Dąbrowy Tarnowskiej.

Z wywiadu w temacie wątku.

Cytat

Maseczki?

One nie chronią przed niczym. Od wczoraj musimy je nosić i będzie to „sztuka dla sztuki”. Ta maseczka nie będzie broniła przed wnikaniem wirusa. Absolutnie. Ktoś ponosi tę maseczkę kilka godzin, na jej powierzchni zbiera się wilgoć, namnażają się bakterie. Taką maseczkę po kwadransie powinno się zmienić.

 

Edytowane przez surfing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, surfing napisał:

Było 9 dni temu w tym wątku, w pełnej wersji z Gazety Krakowskiej

Ja wiem że było, bo sam to wstawiłem.

Chodzi mi o to żeby nie cytować portali które wykazują się olbrzymią nierzetelnością, stronniczością. Fronda.pl jest takim portalem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2020 o 09:01, moruniek napisał:

5 tysięcy osób wypiło morze alkoholu w Ischgl, po tym bolała ich trochę głowa i męczył kaszel, wszyscy mają się już dobrze (skoro podpisali pozwy) oprócz jednego który po imprezie pojechał na narty i pomylił drzewo z tyczką slalomową ;) 
5 tysięcy osób wścieka się że  nie mogą znowu poimprezować i wypić wspólnie piwa z jednego kufla, brak możliwości imprezowania to znaczny uszczerbek na zdrowiu, będą domagać się odszkodowania od Ischgl. ;) 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...