Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To ja Wam opiszę swoją przygodę z Civid-19, polską służbą zdrowia i sanepidem, przygodę która jeszcze się nie skończyła, ale może rozjaśni niektórym dlaczego zachorowań mamy ile mamy...

11 maja służbowo znalazłem się w Cieszynie w sklepie Rossman, jeszcze przed jego otwarciem.

13 maja dowiaduje się z centrali Rossmana,że jedna z pracownic z którą mieliśmy kontakt ma objawy korony (sprawa zgłoszona do sanepidu).Przez swojego pracodawcę jestem odesłany do domu.

Dowiaduję się w sanepidzie czy mam iść na kwarantanne, odpowiedź: że NIE, nie mogę iść na ustawową kwarantanne dopóki osoba potencjalnie zakażona z którą miałem kontakt nie będzie miała potwierdzonego dodatniego wyniku w teście.Telefon do przychodni czy dostanę l4 na czas kiedy nie mogę pracować i nie ma wyniku testu, odpowiedz: NIE

dzisiaj 15 maj, z centrali Rossmana dostaję informację,że pracownica test będzie miała wykonany najwcześniej w poniedziałek,wynik, najwcześniej środa , dowiaduje się za to że jej brat z którym mieszka ma już potwierdzony Covid, więc wynik pewnie będzie pozytywny.  W tym momencie chce podkreślić,że zarówno ja jaki i 3 osoby które ze mną były mają pełne prawo wyjść z domu iść do sklepu, iść gdziekolwiek, choć potencjalnie możemy kogoś zarazić... (nie wspomnę już o klientach sklepu, którzy nawet się pewnie o kontakcie nie dowiedzą) 

Zakładając że wynik testu będzie w środę 20 maja, sanepid Cieszyn przekaże info do sanepid Bielsko Biała ,pewnie w czwartek 21 maja skontaktuje się ze mną  sanepid BB, nałoży kwarantanne ( początkiem kwarantanny jest ostatni dzień kontaktu z osobą zakażoną) więc moja kwarantanna ,,ustawowa,, zacznie się 21maja a skończy 4 dni później 24maja.

Póki co jestem albo zdrowy,albo bezobjawowy ( test można zrobić najwcześniej 9 dni po ewentualnym kontakcie, kosztuje 534zł jak nie ma się objawów, jak się ma jest za friko ale nie wiadomo kiedy przyjadą...

PS. Tylko zdrowy rozsądek trzyma mnie w domu, nie wiem jak kolegów i pewnie wielu osób które znalazły się w podobnej sytuacji.  Teraz z bliska wiem,że Polska walka z Covid19 nie ma ani rąk ani nóg :/ 

A jeszcze Sasin nie przyjechał z pomocą 😝

 

Edytowane przez pasazer85
  • Thanks 1
  • Sad 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test powinien być przeprowadzony w max. 2 dni, a najlepiej na poczekaniu. Na początku Kwietnia hucznie ogłoszono wielki sukces polskich super dokładnych, szybkich i tanich w produkcji testów opracowanych w PAN, mamy 15 Maja, czyli minął więcej niż miesiąc i cisza. Zamiast tego prezydent Rybnika dziś woła o dokręcenie śruby mieszkańcom w postaci dodatkowych ograniczeń.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, waldek~ said:

Jest bardzo ciekawy wywiad z Panią Edytą Górniak,

Prawdziwy ekspert wirusolog, w podobnym tonie wypowiedziało się jeszcze kilku innych debilocelebrytów. Może jeszcze wkleisz Możdżera ?

"Mężczyźni powinni się nauczyć odróżniać wytrysk od orgazmu, bo brak szacunku do spermy oznacza brak szacunku do dzieci. Kobiety natomiast muszą pojąć, że orgazm to nie jest bioelektryczne rozładowanie, tylko bioelektryczne wyładowanie. Dopiero wtedy zaczniemy się nawzajem zasilać, dzieci będziemy płodzić świadomie, a nowe koronawirusy nie będą potrzebne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, pasazer85 napisał:

Póki co jestem albo zdrowy,albo bezobjawowy ( test można zrobić najwcześniej 9 dni po ewentualnym kontakcie, kosztuje 534zł jak nie ma się objawów, jak się ma jest za friko ale nie wiadomo kiedy przyjadą...

PS. Tylko zdrowy rozsądek trzyma mnie w domu, nie wiem jak kolegów i pewnie wielu osób które znalazły się w podobnej sytuacji.  Teraz z bliska wiem,że Polska walka z Covid19 nie ma ani rąk ani nóg :/ 

A jeszcze Sasin nie przyjechał z pomocą 😝

 

I właśnie na tym to powinno polegać, siedzisz w domu, bo wiesz o swoim potencjalnym zarażeniu, każdy powinien być odpowiedzialny.

Nie wszystko trzeba regulować przepisami i procedurami. Durny jest ten dzisiejszy świat że ludzie oczekują na wszystko prikaz.

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem taką prostą statystykę: zmarli na covid-19 w danym kraju,

wykres przedstawia promil zmarłych w stosunku do całkowitej liczby mieszkańców,

w Polsce pomnożyłem oficjalną liczbę zmarłych przez DWA, aby skompensować błędne przypisania zmarłych przez agencje rządowe

 

498957333_deadscovid-19.gif.cec012c6afe73c982a2c47dec5d4f420.gif

 

widać jak słabe statystyki są w UK i w Szwecji

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Plywak napisał:

Prawdziwy ekspert wirusolog, w podobnym tonie wypowiedziało się jeszcze kilku innych debilocelebrytów. Może jeszcze wkleisz Możdżera ?

Jeśli nie pozwoliłeś sobie oglądnąć wywiadu a na pewno tak jest to może najlepiej zamilknij. Prawie wszystkie eksperty, wirusologi i inne z politykami na czele zbłażnili się do reszty. Widzisz ten uśmiech Pani Górniak? Słyszysz ton wypowiedzi, dykcję i sposób w jaki to robi. To teraz odnieść to to tych ekspertów, tumanów polityków. A ta Pani z tego co kojarzę ma skończoną tylko podstawówkę... Nie mierz wszystkich jedną miarką jak to robią tu niektórzy. A jak coś jej zarzucasz to konkrety na stół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Author said:

Jeśli nie pozwoliłeś sobie oglądnąć wywiadu a na pewno tak jest to może najlepiej zamilknij. Prawie wszystkie eksperty, wirusologi i inne z politykami na czele zbłażnili się do reszty. Widzisz ten uśmiech Pani Górniak? Słyszysz ton wypowiedzi, dykcję i sposób w jaki to robi. To teraz odnieść to to tych ekspertów, tumanów polityków. A ta Pani z tego co kojarzę ma skończoną tylko podstawówkę... Nie mierz wszystkich jedną miarką jak to robią tu niektórzy. A jak coś jej zarzucasz to konkrety na stół. 

https://mgr.farm/opinie/czy-grozi-nam-celebrytyzacja-pseudonauki/

https://www.totylkoteoria.pl/2020/05/koronawirus-covid-celebryci-pseudonauka.html

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Author napisał:

Jeśli nie pozwoliłeś sobie oglądnąć wywiadu a na pewno tak jest to może najlepiej zamilknij. Prawie wszystkie eksperty, wirusologi i inne z politykami na czele zbłażnili się do reszty. Widzisz ten uśmiech Pani Górniak? Słyszysz ton wypowiedzi, dykcję i sposób w jaki to robi. To teraz odnieść to to tych ekspertów, tumanów polityków. A ta Pani z tego co kojarzę ma skończoną tylko podstawówkę... Nie mierz wszystkich jedną miarką jak to robią tu niektórzy. A jak coś jej zarzucasz to konkrety na stół. 

Author co ty piszesz, przecież Edyty 90% społeczeństwa nie traktuje poważnie. :) Ona umie ładnie wyglądać i ładnie śpiewać. Tyle.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Plywak napisał:

Ja się zapytałem czy oglądałeś a co dostaję w zamian. Naprawdę z ponad godzinnej rozmowy trzeba wyciągać nieco żartobliwe stwierdzenie o rozstrzelaniu? Serio, że mówi o chemii w jedzeniu to jest powód do kpienia? Ona nawet stwierdza, że od czasu do czasu idzie się "odchamić" jakimś niezdrowym jedzeniem ale po prostu odżywia się zdrowo. Nie może za bardzo przyjmować leków bo jej szkodzą. Leczy się medycyną naturalną. W kwestii szczepionki mówi o wolnej woli i fakcie, że nie ma wiedzy co w razie czego jej zaaplikują. Ty masz taką wiedzę co Ci wstrzykną? Bo ja jak już to wolał bym odczekać z rok czasu i zobaczyć efekty a nie być szczepionym na szybko bo ktoś tak chce. Poza tym stwierdziła, że mogła by dać sobie wstrzyknąć coś co zachowa ją od wszelkich chorób. W przeciwnym razie nie widzi sensu i jak będzie trzeba to zakończy pracę i odizoluje się od ludzi. Wiec czego chcesz od tej kobiety? Moja mama leczy się na kłopoty żołądkowe medycyną naturalną i bardzo sobie chwali. U konowałów zostawiła masę pieniędzy, czasu i zdrowia i żaden nie był jej wstanie pomóc. Też jest kretynką? Ja mam tylko dwa szczepienia i w życiu na nic nie chorowałem. Moja siostra ma wszystkie i jak matka zawsze mówi wykończyła ją psychicznie swoimi chorobami. Każdy jest inny i żadne szczepienie nie załatwia sprawy. Tyle na ten temat. 

Edytowane przez Author
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarioJ napisał:

I właśnie na tym to powinno polegać, siedzisz w domu, bo wiesz o swoim potencjalnym zarażeniu, każdy powinien być odpowiedzialny.

Nie wszystko trzeba regulować przepisami i procedurami. Durny jest ten dzisiejszy świat że ludzie oczekują na wszystko prikaz.

Tak, masz rację, ale nie po wszystkich odpowiedzialności można się spodziewać, niestety :/ I druga strona medalu, brak regulacji to zupełna dowolność i interpretacja sytuacji. Cztery identyczne przypadki, czterech różnych lekarzy 2 z nas nie dostało l4 bo się nie należy, 1 dostał na dwa dni, trzeciemu lekarz powiedział że spoko, poprosił o telefon jak będzie znał wynik badania i wystawi z datą wsteczną.

 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, Author said:

Wiec czego chcesz od tej kobiety? 

Widziałem z nią kilka wywiadów, występy w tv, aferę z pampersami i uważam, że jest raczej przygłupia i nie chce mi się poświęcać godziny, żeby to oglądać.

Quote

Moja mama leczy się na kłopoty żołądkowe medycyną naturalną i bardzo sobie chwali. U konowałów zostawiła masę pieniędzy, czasu i zdrowia i żaden nie był jej wstanie pomóc. Też jest kretynką? Ja mam tylko dwa szczepienia i w życiu na nic nie chorowałem. Moja siostra ma wszystkie i jak matka zawsze mówi wykończyła ją psychicznie swoimi chorobami. Każdy jest inny i żadne szczepienie nie załatwia sprawy. Tyle na ten temat. 

to tzw. cherry picking i niczego nie dowodzi, ciotka wujka mojego szwagra ma syna, który nie wierzy w tą pandemię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Plywak ani ja ani omawiana Piani nie twierdzi, że wirusa nie ma wiec jak chcesz się ze mną porozumieć kiedy czegoś nie oglądasz i masz uprzedzenia, że jest przygłupia. Nawet gdyby to co stwierdzić po widoku mord i wypowiedziach takiego Szumowskiego czy Sasina? A to są ludzie, którzy nami rządzą. To co ona mówi z grubsza pisze tutaj na tym forum sporo ludzi. To kwestia fałszywych mediów, podsycania strachu zamiast optymizmu, kłamstw polityków, zakazania nam sportu, rozpisanego scenariusza skoro już dziś wiemy, że będzie powtórka jesienią,... Kontrowersja to tylko dość krótki wtręt o tym, że jest przeciwko szczepieniom. Zdziwił byś się gdyby jutro wynależli szczepionkę i kazali się wszystkim zaszczepić w dość krótkim czasie ilu by było przeciw albo robili by wszystko by być na końcu kolejki.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Author napisał:

@Plywak ani ja ani omawiana Piani nie twierdzi, że wirusa nie ma wiec jak chcesz się ze mną porozumieć kiedy czegoś nie oglądasz i masz uprzedzenia, że jest przygłupia. Nawet gdyby to co stwierdzić po widoku mord i wypowiedziach takiego Szumowskiego czy Sasina? A to są ludzie, którzy nami rządzą. To co ona mówi z grubsza pisze tutaj na tym forum sporo ludzi. To kwestia fałszywych mediów, podsycania strachu zamiast optymizmu, kłamstw polityków, zakazania nam sportu, rozpisanego scenariusza skoro już dziś wiemy, że będzie powtórka jesienią,... Kontrowersja to tylko dość krótki wtręt o tym, że jest przeciwko szczepieniom. Zdziwił byś się gdyby jutro wynależli szczepionkę i kazali się wszystkim zaszczepić w dość krótkim czasie ilu by było przeciw albo robili by wszystko by być na końcu kolejki.  

Nie oczekuj od nich zbyt wiele. Wstawiłem to i czekałem na reakcje i w 90% byłem pewny że taka będzie. Zbyt wiele to oni nie wiedzą i z tego wywiadu i tak pewnie by niewiele zrozumieli. Oni myślą dokładnie tak jak mają myśleć, tacy dobrzy obywatele. Ciągle mnie atakują pytaniem  ,,  którzy to specjaliści" na których się powołuje. Tylko że wszystko tutaj mają tylko nikt tego nie przeczytał, to też nie oczekiwałem że to zobaczą. Zamiast pomyśleć o zdrowym jedzeniu, wyeliminować to co nas truje, to wolą szczepionkę. Zobacz ile kiedyś było szczepionek a ile jest dzisiaj, w USA chyba jest najwięcej i wszystkie są nie zbędne do życia. Pewnie za X lat będzie dwa razy tyle. A wszystko napędza strach = brak wiedzy.

2 godziny temu, Author napisał:

Ja mam tylko dwa szczepienia i w życiu na nic nie chorowałem. Moja siostra ma wszystkie i jak matka zawsze mówi wykończyła ją psychicznie swoimi chorobami.

Nie zdradzaj im zbyt wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Author said:

Zdziwił byś się gdyby jutro wynależli szczepionkę i kazali się wszystkim zaszczepić w dość krótkim czasie ilu by było przeciw albo robili by wszystko by być na końcu kolejki.  

Szczepionki szybko nie będzie, pisałem już o tym dlaczego w innym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zdziwił byś się gdyby jutro wynależli szczepionkę i kazali się wszystkim zaszczepić w dość krótkim czasie ilu by było przeciw albo robili by wszystko by być na końcu kolejki.  

Na to jest sposób. Można jeździć czarną wołgą po mieście, wciągać ludzi do auta i szybkim zdecydowanym zamachem igłą w żyłę. Zaszczepiony po chwili zostaje uwolniony.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ziemowit napisał:

Na to jest sposób. Można jeździć czarną wołgą po mieście, wciągać ludzi do auta i szybkim zdecydowanym zamachem igłą w żyłę. Zaszczepiony po chwili zostaje uwolniony.

Tylko czarna wołgę w dobrym stanie teraz cholernie trudno kupić ... 😉 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...