Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Author napisał:

Skoro tyle wywnioskowałeś z mojego wpisu to bardzo mi przykro. Może dlatego, że obracam się w środowisku i ludzi wykształconych jak i tych co nie skończyli 8 klas podstawówki. Człowieka definiuje postawa wobec innych a nie to czy robi błędy czy nie. Można być profesorem z czego nic nie musi wynikać. Nawet znam taki przykład od siebie i może na tym zakończmy durne pogadanki o pisowni i składni. 

Jestem kobietą - myślałam, że to widać po avatarze, po nazwie i randze B|.

Z faktu, że niektórzy profesorowie są "zerem" jako ludzie, wcale nie wynika, że wykształcenie nie jest wartością. Osobiście uważam, że jest i zazwyczaj pozwala trafniej ocenić rzeczywistość. Choć faktycznie jak popatrzeć, jakich celebrytów serwuje się nam w mediach jako wzory osobowe, to już sama nie wiem.

A i chciałam Ci jeszcze napisać, że jest mi naprawdę przykro, że Twoja firma się znalazła w takiej sytuacji przez lockdown. Szczerze współczuję i mam nadzieję, że z czasem się podniesiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Można być profesorem z czego nic nie musi wynikać.

Znam profesora, który biegle posługuje się zarówno polskim jak i angielskim, do tego jest dobry w swojej (technicznej) dziedzinie. Cieszy się również szacunkiem na uczelni.

Mimo tych wszystkich osiągnięć, to cham i prymityw.  Jego światopogląd jest bardzo ograniczony, obraża innych i posługuje się populistycznymi hasłami. Znałem przynajmniej kilku robotników, którzy może używali przerywników na k, czy robili błędy językowe, ale przerastali go poziomem o głowę.

 

Cytat

Fatalny poziom edukacji w zakresie logiki i metodyki badań powoduje, że te głupoty znajdują podatny grunt.

Szkoła nie uczy myśleć, tylko wkuwać regułki (w tym gramatyki i ortografii) i jeszcze przekonuje, że jest to ważniejsze.

 

Cytat

To o czym piszesz wynika z faktu, że duża część ludzi na forach i w ogóle w sieci top niedouczone chamy chcące zaistnieć i z tego względu lansujące tezę o nieważności formy przekazu.

Czy wpojone za pomocą linijki regułki utkwiły w Tobie tak mocno, że nie możesz pojąć ich małego znaczenia. Każdy myślący człowiek szybko wyłapie, że ważniejsza jest treść i zrozumiałość przekazu. Zgodność z regułkami to tylko kosmetyka. Lepiej jak jest zachowana, ale nie jest to kluczowe. Mozna bardzo spawnie sie porozumiewac robiac dziesiec bledow w jednym zdaniu. Nie każdy, kto ma inny pogląd, jest też niedouczonym chamem.

 

Cytat

Kiedyś robienie błędów ortograficznych czy ogólnie językowych, to był po prostu wstyd i oznaka nieuctwa, a teraz - jak widzę - można mieć "szacun" i bez znajomości ortografii czy składni :/.

Świat przynajmniej pod tym względem się rozwinął. Dążenie do perfekcji w gramatyce, ortografii czy kaligrafii, to marnotrawstwo czasu, w którym można przyswoić wiele ważniejszych umiejętności. Chociażby:

Cytat

 pozwala na czytanie ze zrozumieniem - również tekstów użytkowych, przetwarzanie informacji i wyciąganie logicznych wniosków.

To jest przykład, kluczowej umiejętności, która w naszym społeczeństwie kuleje i jest przyczyną poważnych problemów. Choć nowe programy edukacji, zakładały rozwój w tym kierunku, w praktyce dalej wygląda to słabo. Nauczyciele nie potrafią uczyć tej umiejętności, a czasami nawet jej nie posiadają.

 

Cytat

Ja z dyktant miałem zazwyczaj pały, a z reszty przedmiotów jechałem na czwórkach lub piątkach.

Ja z dyktand miałem podobne rezultaty, a edukacja w szkole nic nie dawała. Ortografii nauczył mnie dopiero Ms Word. Podkreślanie na czerwono, szybko poprawiło moją pisownie i nawet bez autokorekty, nie robię zbyt wielu błędów.

 

Edytowane przez Spiochu
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spiochu napisał:

To jest przykład, kluczowej umiejętności, która w naszym społeczeństwie kuleje i jest przyczyną poważnych problemów.

Nie tylko w naszym. Do czytania ze zrozumieniem potrzeba przede wszystkim zrozumiałego tekstu (kłaniają się błędy, zwłaszcza gramatyczne), potrzeba również umiejętności oceny czytanego tekstu. Podam prosty przykład. Badano dwa wiadra piasku. Z obydwu pobrano 3 próbki na obecność substancji X. Uzyskano następujące wyniki A: 1,7 2,1 17,9 B 2,1 2,7 2,4. Stwierdzono, że wiadro A zawiera więcej substancji X od wiadra B. Czy wyniki badania uzasadniają takie stwierdzenie?

Edytowane przez fredek321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało danych, żeby cokolwiek sensownego wywnioskować.

Przykładowo próbki mogą mieć po 1/3 piasku z każdego wiadra. (kontrola 100%) Wtedy stwierdzenie jest prawdziwe. (Zakładając te same jednostki)

Tylko niektóre błędy, wpływają na sens logiczny tekstu. Szczególnie, jeśli potrafimy się domyśleć kontekstu.

Edytowane przez Spiochu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tanova napisał:

Jestem kobietą - myślałam, że to widać po avatarze, po nazwie i randze B|.

Z faktu, że niektórzy profesorowie są "zerem" jako ludzie, wcale nie wynika, że wykształcenie nie jest wartością. Osobiście uważam, że jest i zazwyczaj pozwala trafniej ocenić rzeczywistość. Choć faktycznie jak popatrzeć, jakich celebrytów serwuje się nam w mediach jako wzory osobowe, to już sama nie wiem.

A i chciałam Ci jeszcze napisać, że jest mi naprawdę przykro, że Twoja firma się znalazła w takiej sytuacji przez lockdown. Szczerze współczuję i mam nadzieję, że z czasem się podniesiesz.

Poszło jakoś z automatu i gorąco przepraszam. W sumie to jest powód do opierniczenia a nie, że ktoś zrobi byka w zdaniu i to niespecjalnie dobrze poskładanego. 

Wstyd się przyznać ale moja siostra o zgrozo nauczycielka schamiał strasznie. Co z tego, że umie pięknie pisać jak nie jeden rodzić był by za wywaleniem jej z roboty gdyby słyszał i widział jak się zachowuje poza szkołą. 

Chcemy się podnieść ale przy dobrych wiatrach od września lub w najgorszym wypadku po nowym roku. Obecnie nie ma i na to warunków jak i klimatu. Koleżanka po sąsiedzku pracująca w dużym renomowanym krakowskim hotelu ma 5 gości... Nie mam pojęcia jak się odnajdą parki rozrywki, termy czy inne obiekty nastawione przecież w planie biznesowym na masowego klienta. A może nie bezie żle i tak jak obecnie są tłumy w górach tak będzie się poprawiać w turystyce, hotelarstwie i gastronomii. Nie wiem po już się w tym wszystkim pogubiłem. 

Edytowane przez Author
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży kłopot to będą mieć wszyscy włącznie z naszym cudownym państwem. Brak wpływów z podatków czymś trzeba będzie pokryć. Innymi słowy skubać będą nawet tych co dziś mają się dobrze. Cudów nie ma, że będzie inaczej. Trzeba tylko czasu by sobie to uświadomić ale jak w tej studni będzie coraz większe echo z braku kasy tym szybciutko będą wszystko odkręcać. Zresztą o czym mowa jak już to robią tylko w wersji lajtowej. Poczekamy kwartał to się okaże co dalej. 

Taka informacja, że Lasy Państwowe reagują na zapaść na rynku drzewnym wycinką wprost do kotłów elektrowni jak i spalaniem tego co jest na stosach. Jak taka firma jak LP i kooperanci ma biedę i sobie nie radzi to co jest gdzie indziej... 

Edytowane przez Author
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Author napisał:

Duży kłopot to będą mieć wszyscy włącznie z naszym cudownym państwem.

W polityczne dyskusje mnie nie wciągniesz. Ochrona zdrowia od zawsze jest nielubiana przez nasze państwo i jego obywateli. Jednak jeśli wyniki tego badania znajdą szersze potwierdzenie to dla gospodarki płynie z nich więcej dobrego niż złego.

  • Haha 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fredek321 napisał:

Ochrona zdrowia od zawsze jest nielubiana przez nasze państwo i jego obywateli.

rozumiem że dalej bierzecie koperty

a np. na Tomografię Komputerową z NFZ czeka się 6 miesięcy a w tym samym gabinecie na tym samym sprzęcie prywatnie za kasę robią natychmiast ?

 

  • Thanks 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jeeb napisał:

................................................

a np. na Tomografię Komputerową z NFZ czeka się 6 miesięcy a w tym samym gabinecie na tym samym sprzęcie prywatnie za kasę robią natychmiast ?

 

..w dużych miastach tak jest - trzeba szukać po mniejszych miejscowościach -można znaleźć 😄 (mówi Ci to weteran w te klocki - dziw ze jeszcze nie świece w nocy)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Trzeba umieć wyegzekwować jej zapisy

Słyszałem że da się zrobić TK (głowy) bez łapówki.

Kolega dzwoni po karetkę, że spadłeś ze schodów i leżysz nieprzytomny.

"Ocknąłeś się", ale nic nie pamiętasz. Wtedy zrobią od razu na NFZ.

Innych metod nie znam. Jak ktoś zna to niech się pochwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Za niedługo się dowiemy że polska służba zdrowia jest najlepsza w Europie 😂

Mam rodzinę w Polsce i wiem jaka rzeczywistość. Za badania na tym samym sprzęcie trzeba płacić, bo z kasy termin jest dopiero za pół roku lub później.  Refundacja leków to też nieporozumienie. Od kolegi mama chorowała na stwardnienie rozsiane i po wielu latach męki zmarła. Nie było ich stać na tabletki które tą chorobę zatrzymują. W Niemczech ludzie z tą chorobą normalnie żyją, bo dostają tabletki. Dzieci mają lekarstwa za darmo.

Teraz pieniędzy będzie jeszcze mniej bo zostały wydane na lipne testy.  Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że wiele osób nawet się ich domagało.

Mam problem, mam bezobjawowy kaszel i nie wiem co zrobić. Jakieś pomysły?

Edytowane przez waldek~
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tankowiec napisał:

Nie żadni "chętni" tylko będzie to obowiązkowe. Ja mogę przyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...