Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.06.2020 o 11:31, MarioJ napisał:

W naukowym żargonie epidemia w Polsce znajduje się na krzywej krytycznej. Naukowcy w swoim raporcie porównują to do balansowania na krawędzi – łatwo stąd przechylić się zarówno w stronę fazy wygasania, jak i przyspieszonego wzrostu.

Pracuję w województwie o najwyższym współczynniku R0. Nadal wymazujemy każdego nowo przyjętego i izolujemy do wyniku. Tylu dodatnich wyników nie było od początku epidemii. Szpital w Zgierzu też bije rekordy "popularności". 

  • Haha 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, JC napisał:

Pisał, tylko posty zostały usunięte

Nawet nie wiem o co chodzi, ale dlaczego posty zostały usunięte! Jak ja byłem obrażany to Ci nie przeszkadzało i przypomnij sobie co wtedy pisałeś! Zapytałem Cię wtedy czy będziesz konsekwentny, pamiętasz?
Ale widzę że nie, z forum narciarskiego robi się szambo.

 

 

  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, waldek~ napisał:

Nawet nie wiem o co chodzi, ale dlaczego posty zostały usunięte! Jak ja byłem obrażany to Ci nie przeszkadzało i przypomnij sobie co wtedy pisałeś! Zapytałem Cię wtedy czy będziesz konsekwentny, pamiętasz?
Ale widzę że nie, z forum narciarskiego robi się szambo.

Przecież nie musisz tego czytać, ani tu zaglądać... i jeszcze jedno, jak napisałeś - forum narciarskie, więc trzymajmy się tego. Zamknąłem wątek o wirusie, bo dyskusja spadła do nieakceptowalnego poziomu. Powstał kolejny temat, który ponownie zmierza w tym kierunku, a co za tym idzie, pewnie zostanie też zamknięty. Forum ma ponad 20 lat i zawsze tak było i niestety będzie, że uczestnicy skaczą sobie do gardeł, bo ktoś ma inne zdanie. Mało kogo stać na merytoryczną polemikę lub po prostu ignorowanie. 

  • Like 5
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, waldek~ napisał:

Nawet nie wiem o co chodzi, ale dlaczego posty zostały usunięte! Jak ja byłem obrażany to Ci nie przeszkadzało i przypomnij sobie co wtedy pisałeś! Zapytałem Cię wtedy czy będziesz konsekwentny, pamiętasz?
Ale widzę że nie, z forum narciarskiego robi się szambo.

Nie widziałem jeszcze, żeby Kodomita chciał grzecznie z kimkolwiek na forum rozmawiać. Nie dziw się.

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, wojgoc said:

Kopernik w swoich czasach tez byl oszołomem😁

Kopernik była kobietą ;)

Kopernik nie pisał swych wynurzeń na forum narciarskim, tylko napisał porządną pracę naukową. Waldi jak chce być brany na poważnie, to niech spisze swe rozważania, podeprze badaniami itd. :D

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że (z tego co wiem) zanim napisał tą pracę, to przed nim było wielu, którzy też głosili tą prawdę i marnie kończyli. Często jest tak, że aby coś w ogóle zbadać (podważyć istniejącą "prawdę powszechną", nie mającą nic wspólnego z prawdą), to trzeba najpierw wskazać trop, skierować podejrzenie na jakieś zjawisko, by dopiero inni zechcieli zająć się jego przebadaniem, wyjaśnieniem itd. Tymczasem obecnie brakuje wielu ludziom tego podejścia - zamiast tego jest kwestionowanie i wyśmiewanie - z góry uznając, że druga strona nie ma racji. Gdyby tak było w każdej dziedzinie, to w ogóle nie byłoby żadnych nowych odkryć, bo nikt by nie kwestionował tej "powszechnej wiedzy" i nie widziałby potrzeby badania czegokolwiek, z góry twierdząc, że to "teorie spiskowe". Kopernika 99,9% forumowiczów też by tu zwyzywało za głoszenie teorii wbrew powszechnie uznanej wiedzy (jak na dane czasy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, koliber napisał:

Tylko, że (z tego co wiem) zanim napisał tą pracę, to przed nim było wielu, którzy też głosili tą prawdę i marnie kończyli. Często jest tak, że aby coś w ogóle zbadać (podważyć istniejącą "prawdę powszechną", nie mającą nic wspólnego z prawdą), to trzeba najpierw wskazać trop, skierować podejrzenie na jakieś zjawisko, by dopiero inni zechcieli zająć się jego przebadaniem, wyjaśnieniem itd. Tymczasem obecnie brakuje wielu ludziom tego podejścia - zamiast tego jest kwestionowanie i wyśmiewanie - z góry uznając, że druga strona nie ma racji. Gdyby tak było w każdej dziedzinie, to w ogóle nie byłoby żadnych nowych odkryć, bo nikt by nie kwestionował tej "powszechnej wiedzy" i nie widziałby potrzeby badania czegokolwiek, z góry twierdząc, że to "teorie spiskowe". Kopernika 99,9% forumowiczów też by tu zwyzywało za głoszenie teorii wbrew powszechnie uznanej wiedzy (jak na dane czasy).

Absolutnie błędne analogia.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racjonalnie myśli, kojarzy fakty i umie wyciągać wnioski jedynie człowiek inteligentny. Takich jest mało,  może 5 % populacji. Aby dyskutować należałoby mieć coś do powiedzenia, coś co byłoby sensowne i stanowiło istotę tej dyskusji. Wielu zabiera głos a nie powinni,  bo nie mają nic do powiedzenia. Nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Brak argumentów,  czyli de fakto odpowiednio rozwinietego rozumu, zastępują agresja, obrażaniem,  pozycja wycofania się czy wręcz napastowania. Jest jednak pewna rada dla dyskutantów,  prosty test. Człowiek  inteligentny, powinien sobie z rozwiązaniem tego zadania poradzić w czasie nie dłuższym jak 30-40 sekund. To proste zadanie pokazujące jak kreatywnie potrafimy myśleć,  czy umiemy wyciągać wnioski. Jeśli tego zadania nie potrafimy rozwiązać w zadanym czasie ograniczmy komentarze. To taka dobra rada.  Teraz zadanie. Na rysunku poniżej zaznaczono 9 punktow (kropek). Coś jak na kostce do gry ale odłożono jeszcze jeden rząd 3 sztuk.  Zadanie polega na połączeniu wszystkich punktów łamaną składająca się z 4 prostych odcinkow. Czas start.

20200612_103358.jpg

Edytowane przez Bumer
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Bumer napisał:

 Zadanie polega na połączeniu wszystkich punktów łamaną składająca się z 4 prostych odcinkow. Czas start.

20200612_103358.jpg

NIE DA SIĘ! Czy już zaliczam się do tych 5%?  🙏

A skoro tak, to się powoli miejsce kończy. Jeśli tylko 5% forumowiczów jest inteligentnych, to kogo wybierzemy do tych 5% a kogo już nie?

Proponuję więcej konkursów i na końcu zagłosujmy. :)

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wojgoc napisał:

Szkopuł tkwi w „łamanej” linii

Ale ta łamana linia wychodzi poza obrazek który wstawił Bumer. Wygrałem. :P 5% jest moje. :P

A propo @JC mam już 5 raz komunikat "Kurza twarz", czyli albo chrome mi się sypie na tablecie, albo error 500 czyli błąd na serwerze. :)

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się rozwiązać.  Narysuj punkty na większej kartce aby miEC margines. Jeśli nie rozwiążesz w odpowiednim czasie tego zadania, nie znaczy to, że musisz zamilknac. Nie, każdy ma jakąś swoją dziedzinę której arkana zna, każdy coś doświadczył i może się z innymi dzielić swoją wiedzą.  W przypadku dyskusji na tematy trudniejsze, np dot. nauki, lepiej wówczas ograniczyć aktywność bo i po co skoro to nic nie wnosi. No daje obraz dyskutanta i może być przyczyną tzw siary.  Ale nie będę tu nikogo pouczal jak ma robić.  Dałem pewne zadanie i każdy może się sprawdzić i ewentualnie uszeregowac. Proszę się nie zrazić jeśli zadanie nie wyjdzie. Nie każdy ma odpowiednio analityczny i kreatywny rozum, co nie znaczy ze ma zły!  Ależ skąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Plywak napisał:

To juz jest wymyslanie dodatkowych warunkow. Ja np. moge sobie rozciagnac kartke na kuli, albo przeniesc w przestrzen nieeuklidesowa.

Cześć

Ale musi być łamana a jak rozciągniesz na kuli to nie będzie spełniona definicja łamanej.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ziemowit napisał:

Ale ta łamana linia wychodzi poza obrazek który wstawił Bumer. Wygrałem. :P 5% jest moje. :P

A propo @JC mam już 5 raz komunikat "Kurza twarz", czyli albo chrome mi się sypie na tablecie, albo error 500 czyli błąd na serwerze. :)

Nie używam tabletów, więc trudno mi coś powiedzieć. Na komputerze, na Chromie wszystko jest stabilne. Nikt inny nie zgłaszał problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...