Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Bumer napisał:

Takich jest mało,  może 5 % populacji. Aby dyskutować należałoby mieć coś do powiedzenia, coś co byłoby sensowne i stanowiło istotę tej dyskusji. Wielu zabiera głos a nie powinni,  bo nie mają nic do powiedzenia. Nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Brak argumentów,  czyli de fakto odpowiednio rozwinietego rozumu, zastępują agresja, obrażaniem,  pozycja wycofania się czy wręcz napastowania. Jest jednak pewna rada dla dyskutantów,  prosty test. Człowiek  inteligentny, powinien sobie z rozwiązaniem tego zadania poradzić w czasie nie dłuższym jak 30-40 sekund. To proste zadanie pokazujące jak kreatywnie potrafimy myśleć,  czy umiemy wyciągać wnioski. Jeśli tego zadania nie potrafimy rozwiązać w zadanym czasie ograniczmy komentarze. To taka dobra rada.  Teraz zadanie. Na rysunku poniżej zaznaczono 9 punktow (kropek). Coś jak na kostce do gry ale odłożono jeszcze jeden rząd 3 sztuk.  Zadanie polega na połączeniu wszystkich punktów łamaną składająca się z 4 prostych odcinkow. Czas start.

....

Cześć

Nie mogę się zgodzić z Twoim rozumowaniem.

Sama inteligencja, rozumiana jako: "Racjonalnie myśli, kojarzy fakty i umie wyciągać wnioski jedynie człowiek inteligentny" jest tylko narzędziem, które można wykorzystać lepiej lub gorzej a które nieużywane po prostu zanika. Do jej uzewnętrznienia np. w dyskusji, niezbędna jest wiedza im szersza i głębsza tym lepiej. Bez wiedzy - ogólnej, interdyscyplinarnej i szczegółowej, specjalistycznej - w danej dyscyplinie - nie możesz zabrać głosu w dyskusji.

To trochę tak jak ze sprzętem komputerowym - oczywiście to nie jest idealna analogia. Szybki sprzęt, najnowszej generacji bez dobrej bazy danych jest bezużyteczny im baza danych szersza i lepiej przygotowana tym sprzęt będzie wydajniejszy a efekty jego pracy lepsze.

To tak jak z tym kolegi Kopernikiem... Żeby zauważyć problem trzeba posiadać bardzo dużo wiedzy ogólnej a żeby go umiejętnie zdefiniować trzeba na tą ogólną wiedzę nałożyć wiedzę szczegółową z danej dziedziny lub wielu dziedzin i to nie jest (i nigdy nie było) proste i dostępne dla każdego kto ma sieć i lubi sobie popisać. Potrzebny jest umysł genialny wsparty wiedzą. Obecnie chyba niemożliwym jest już dokonywanie wielkich odkryć w pojedynkę bo wiedza jest zbyt rozbudowana.

Kolejna sprawa to metodyka. Od momentu gdy obowiązującą jest metoda naukowa wszelkie wierzenia, przekonania czy narzucone dogmatycznie rozwiązania są archaiczne i bezwartościowe.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Nie mogę się zgodzić z Twoim rozumowaniem.

Sama inteligencja, rozumiana jako: "Racjonalnie myśli, kojarzy fakty i umie wyciągać wnioski jedynie człowiek inteligentny" jest tylko narzędziem, które można wykorzystać lepiej lub gorzej a które nieużywane po prostu zanika. Do jej uzewnętrznienia np. w dyskusji, niezbędna jest wiedza im szersza i głębsza tym lepiej. Bez wiedzy - ogólnej, interdyscyplinarnej i szczegółowej, specjalistycznej - w danej dyscyplinie - nie możesz zabrać głosu w dyskusji.

To trochę tak jak ze sprzętem komputerowym - oczywiście to nie jest idealna analogia. Szybki sprzęt, najnowszej generacji bez dobrej bazy danych jest bezużyteczny im baza danych szersza i lepiej przygotowana tym sprzęt będzie wydajniejszy a efekty jego pracy lepsze.

To tak jak z tym kolegi Kopernikiem... Żeby zauważyć problem trzeba posiadać bardzo dużo wiedzy ogólnej a żeby go umiejętnie zdefiniować trzeba na tą ogólną wiedzę nałożyć wiedzę szczegółową z danej dziedziny lub wielu dziedzin i to nie jest (i nigdy nie było) proste i dostępne dla każdego kto ma sieć i lubi sobie popisać. Potrzebny jest umysł genialny wsparty wiedzą. Obecnie chyba niemożliwym jest już dokonywanie wielkich odkryć w pojedynkę bo wiedza jest zbyt rozbudowana.

Kolejna sprawa to metodyka. Od momentu gdy obowiązującą jest metoda naukowa wszelkie wierzenia, przekonania czy narzucone dogmatycznie rozwiązania są archaiczne i bezwartościowe.

Pozdrowienia serdeczne

Ja nie tworzę jakichś teorii. Jeśli masz umysł kreatywny i logicznie myślący nie będziesz się wdawał w dyskusję na temat który jest ci nieznany. Człowiek inteligentny  jest w stanie poradzić sobie w każdej sytuacji, nie da plamy czy zdradzi swoj prymitywizm, jakże często widoczny na forum. Jest o wiele wieksza szansa ze rozumny może posiadać znaczna wiedzę i umie z niej korzystać logicznie argumentując i wyciągając logiczne wnioski. Umie także słuchać mądrzejszych i od nich się uczyć.  Ta dyskusja o "masce" czy o " Trojce" jest klasycznym przykładem  postaw dyskutantów nie mających nic do powiedzenia a uwazajacych się za jakiś autorytet. Życie to fajna gra, od małego do końca uczysz się i stwierdzasz ze tak wiele nie umiesz. Tak, są oczywiście jakoś psychicznie ulomni , którym się wydaje , ze wiedzą wszystko lub mogą sobie pozwolić na więcej. Z czego wynika to przeświadczenie nie wiem. Dałem taki przykład,  te pół minuty na sprawdzenie siebie i usytuowanie w szeregu myślących.  Tak,  wiem,  niewielu sobie z zadaniem poradziło , bo nie są ponadprzeciętne  inteligentni.  Nie znaczy to jednak ze są głupi,  że nie potrafią zarobić pieniędzy,  osiągnąć jakiś tam sukces życiowy.  Kiedy jednak szukasz najmadrzejszych musisz zastosować jakieś sito aby odsiać  niepotrzebnych. Niech to logiczne zadanie będzie tym sitem. Może zrozumienie mojego postu jakoś uporzadkuje to forum? Może lepiej lepiej niż bany czy usuwanie postów.  Stać nas przecież na to, na rozumna i rzeczowa dyskusje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bumer napisał:

Ja nie tworzę jakichś teorii. Jeśli masz umysł kreatywny i logicznie myślący nie będziesz się wdawał w dyskusję na temat który jest ci nieznany. Człowiek inteligentny  jest w stanie poradzić sobie w każdej sytuacji, nie da plamy czy zdradzi swoj prymitywizm, jakże często widoczny na forum. Jest o wiele wieksza szansa ze rozumny może posiadać znaczna wiedzę i umie z niej korzystać logicznie argumentując i wyciągając logiczne wnioski. Umie także słuchać mądrzejszych i od nich się uczyć.  Ta dyskusja o "masce" czy o " Trojce" jest klasycznym przykładem  postaw dyskutantów nie mających nic do powiedzenia a uwazajacych się za jakiś autorytet. Życie to fajna gra, od małego do końca uczysz się i stwierdzasz ze tak wiele nie umiesz. Tak, są oczywiście jakoś psychicznie ulomni , którym się wydaje , ze wiedzą wszystko lub mogą sobie pozwolić na więcej. Z czego wynika to przeświadczenie nie wiem. Dałem taki przykład,  te pół minuty na sprawdzenie siebie i usytuowanie w szeregu myślących.  Tak,  wiem,  niewielu sobie z zadaniem poradziło , bo nie są ponadprzeciętne  inteligentni.  Nie znaczy to jednak ze są głupi,  że nie potrafią zarobić pieniędzy,  osiągnąć jakiś tam sukces życiowy.  Kiedy jednak szukasz najmadrzejszych musisz zastosować jakieś sito aby odsiać  niepotrzebnych. Niech to logiczne zadanie będzie tym sitem. Może zrozumienie mojego postu jakoś uporzadkuje to forum? Może lepiej lepiej niż bany czy usuwanie postów.  Stać nas przecież na to, na rozumna i rzeczowa dyskusje.

Po prostu katon.

  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bumer napisał:

te pół minuty na sprawdzenie siebie i usytuowanie w szeregu myślących.  Tak,  wiem,  niewielu sobie z zadaniem poradziło , bo nie są ponadprzeciętne  inteligentni. 

Naprawdę uważasz że rozwiązanie tego rysuneczku świadczy o ponadprzeciętnej inteligencji ?

 

2 godziny temu, Bumer napisał:

. Może zrozumienie mojego postu jakoś uporzadkuje to forum?

Naprawdę chciałbyś aby było jeszcze bardziej uporządkowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fredek321 napisał:

@Gerald @Jeeb minusujecie dla zasdy, czy uważacie, że @Bumer nie jest człowiekiem nieugiętym i prawym, surowym dla siebie i dla innych?

Możecie sobie pisać co chcecie, to jest forum. Co prawda narciarskie, ale poruszamy tu wiele różnych tematów, często kontrowersyjnych. Podane przeze mnie zadanie może rozwiązać w czasie 30 sekund tylko osoba zdolna znacznie ponad przeciętną. Znam kilka osób które rozwiazały to zadanie i to potwierdza moje doświadczenie, że są to osoby szczególnie inteligentne, znacznie odbiegające od innych. Może jest jakiś niezbyt rozgarniety który zrobi to zadanie, nie wiem. Ja przynajmniej takiego nie spotkałem. Proszę mnie źle nie zrozumieć, zadanie to jest jednym z testów na kreatywny i analityczny umysł. Nie znaczy to, że jeśli ktoś nie poradzi sobie z zadaniem, jest jełop. W żadnym przypadku. Może być np wspaniałym muzykiem, pisarzem, opowiadaczem ale gorzej już prawnikiem, inżynierem, badaczem, psychologiem. Ot i wszystko. Mozna być zupełnie lewym w racjonalnym myśleniu a super fachowcem w jakiejś dziedzinie, to oczywiste. Trudno mi to tłumaczyć, a staram się abyście mnie zrozumieli, nie każdy powinien zabierać głos w dyskusji kiedy nie ma nic do powiedzenia. Juz przysłowie mówi, że "mowa jest srebrem a milczenie złotem", czy "lepiej milczeć i zachować niepewność czy jest się głupim  niz odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". "Maska", czyli temat na czasie o tzw pandemii to trudny temat, nawet dla naukowców. Czy nie lepiej ich słuchać i analizować to co mówią? Słuchać i uczyć się, może ta wiedza kiedyś przyda się lub nawet nas ochroni. 

A poza tym to brak mi śniegu, tak jak i wam, myślę. To powoduje w nas frustracje, bo jakby tak puścił się po sztruksie w dół to w dupie mielibyśmy jakieś koronawirusy czy rozwiązywanie specyficznych łamigłówek. Pozdro!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bumer napisał:

A poza tym to brak mi śniegu, tak jak i wam, myślę. To powoduje w nas frustracje, bo jakby tak puścił się po sztruksie w dół to w dupie mielibyśmy jakieś koronawirusy czy rozwiązywanie specyficznych łamigłówek. Pozdro!

Teraz powinienem nocować w Austrii w drodze do Toskanii :( . 

21 minut temu, Bumer napisał:

 Może być np wspaniałym muzykiem, pisarzem, opowiadaczem ale gorzej już prawnikiem, inżynierem, badaczem, psychologiem. Ot i wszystko. 

Albert Einstein miał dwa koty (jednego dorosłego, a drugiego małego). Ponieważ koty ciągle skrobały mu do drzwi i przeszkadzały w pracy, postanowił wprowadzić techniczną innowację w swoim domu. W drzwiach wyciął dwa otwory - duży dla dużego kota i mniejszy dla małego, by koty mogły swobodnie przemieszczać się po domu. Jakież było jego zdziwienie, kiedy okazało się, że mały kot (ceniący sobie wygodę) przechodzi tylko i wyłącznie przez większy otwór.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ja tu widzę 6 odcinków

No właśnie, mało kto zna definicje. Znasz błędną i nie rozwiążesz zagadki.

 

Cytat

Podane przeze mnie zadanie może rozwiązać w czasie 30 sekund tylko osoba zdolna znacznie ponad przeciętną.

Zagadki tego typu sprawdzają przede wszystkim zdolność rozwiązywania  podobnych zagadek Jeśli chciałabyś porównać możliwości umysłowe rożnych osób, musiałbyś zrobić testy o bardzo szerokim zakresie badanych umiejętności. Nawet takie testy niekoniecznie przełożą się na sukces zawodowy czy biznesowy.  Tu liczą się dużo bardziej umiejętności "społeczne" a przeciętna inteligencja często jest wtedy atutem. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spiochu napisał:

To jeszcze taka zagadka:

zagadka.JPG.2e33476937640c67f19aa96c56ff22d1.JPG

Przyznam, że poległem mimo, że w dzieciństwie byłem najlepszy w szkole z matematyki.

Czyżbym zdurniał na starość? A może system mnie tak ogłupił? ;)

Też nie rozkminiłem, więc sprawdziłem w internecie i okazuje się, że zadanie ma kilka rozwiązań. :D Czekamy na Bumera.

Podpowiem, że zadanie wymaga naprawdę sporo wyobraźni aby je rozwiązać.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Odcinek – część prostej zawarta pomiędzy dwoma jej punktami z tymi punktami włącznie.

Ja nadal nie wiem czy rysunek Jeeba ma 4 czy 6 odcinków.

Rozwiązanie zagadek polega na znalezieniu schematu, którym myślał układający zadanie.

Rzadko jest on bezsprzeczny i pozbawiony luk.

 

To może jeszcze proste zadanie z podstawówki. Dla inżynierów będzie to banał, ale dajcie szansę pozostałym.

Narciarze startują z takim samym przyspieszeniem, jednak drugi zaspał na starcie i ruszył chwilę później.

Dalej poruszają się ruchem jednostajnie przyspieszonym. Czy odległość między narciarzami?

a) będzie malała

b) nie zmieni się

c) będzie rosła

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Spiochu napisał:

Ja nadal nie wiem czy rysunek Jeeba ma 4 czy 6 odcinków.

Rozwiązanie zagadek polega na znalezieniu schematu, którym myślał układający zadanie.

Rzadko jest on bezsprzeczny i pozbawiony luk.

 

To może jeszcze proste zadanie z podstawówki. Dla inżynierów będzie to banał, ale dajcie szansę pozostałym.

Narciarze startują z takim samym przyspieszeniem, jednak drugi zaspał na starcie i ruszył chwilę później.

Dalej poruszają się ruchem jednostajnie przyspieszonym. Czy odległość między narciarzami?

a) będzie malała

b) nie zmieni się

c) będzie rosła

Za łatwe bo nie wymaga bycia inżynierem ale uważania na fizyce podstawówce czy w szkole średniej i treść obarczona pewnymi lukami bo wymaga założenia, że obaj narciarze przyspieszają tak samo, na narciarzy nie działają żadne dodatkowe siły mogące zmienić kierunek ich jazdy a drugi jedzie śladem pierwszego. :)

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2020 o 00:07, waldek~ napisał:

Nawet nie wiem o co chodzi, ale dlaczego posty zostały usunięte! Jak ja byłem obrażany to Ci nie przeszkadzało i przypomnij sobie co wtedy pisałeś! Zapytałem Cię wtedy czy będziesz konsekwentny, pamiętasz?
Ale widzę że nie, z forum narciarskiego robi się szambo.

 

 

Ciszak nie lubi prawdy jak cała ta czereda mądrali lekarskich bo covid19 to powoli religia:)))

O to chodziło...

niestety lekarze mijają się z prawdą....dlaczego?...nikt nie chce stracić pracy a i tak jakby powiedzieli prawdę i tak nikt im nie uwierzy bo TV już powiedziało prawdę:)))....i jeszcze do tego zaczynają zatrudniać "celebrytów" do plandemii...Adam Małysz...żałosne.

https://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/1463864,koronawirus-w-polsce-uciszanie-lekarzy.html

  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisal Szynkiewicz --Witajcie,

rozmawiałam niedawno z moją koleżanką pielęgniarką i....już Wam piszę, czego się dowiedziałam. Mianowicie: lekarze i personel medyczny podpisał zobowiązania o zakazie jakiegokolwiek publicznego wypowiadania się na temat Koronawirusa i Covid . Z innych żródeł wiem,że Lekarze za wpisanie Civid19 do karty zdrowia mają płacone pieniądze- 800 zł. Lekarze za wpisanie Covid19 do aktu zgonu mają płacone 2.500 zł. Szpitale za podłączenie pacjenta do respiratora mają płacone pieniądze w zależności od ilości dni podłączenia. Po podłączeniu do respiratora mało kto wychodzi żywy (wiadomo, respirator niszczy płuca, to już wiedzą nie tyko lekarze). Konsultacje lekarskie są zwykle przez telefon ale...w przypadku konsultacji ginekologicznych lekarze mają ubaw,bo kobietom każe się przysyłać zdjęcia narządów rodnych w przypadku, gdy ta nie potrafi dokładnie określić schorzenia ( uwłaczające !!!!!!!!!). Jak to komentują lekarze, "a trzeżwo nie da się tego leczyć" Lekarze śmieją się i wiedzą, że nie ma żadnej epidemii. Zapytałam więc, czemu o tym głośno nie mówią. Usłyszałam odpowiedz : " Co ta prawda da? My stracimy pracę, a ludzie i tak nam nie uwierzą, uwierzą telewizji" Zobaczcie, do jakiego stopnia poniżono i zmanipulowano człowieka !
Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, tekst „DEMOTYWATORY.PL Nic tak nie niszczy człowieka Jak drugi człowiek...”

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, tekst „DEMOTYWATORY.PL Nic tak nie niszczy człowieka Jak drugi człowiek...”Jesli to prawda to lekarze kopiecie sie w kolano i w dupe

  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...