Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Powrót z Austrii w czasie epidemii strachu, czyli co cię nie zabije to cię wzmocni.


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

 

2 godziny temu, Bumer napisał:

zawsze baniaczek z wodą

Woda to życie, a często jedyna możliwość umycia rąk.

Sprzęt survivalowy i campingowy bardzo zmienił i zminiaturyzował się od tamtych czasów,  zabieranie tych paru rzeczy to bardziej nawyk z podróży z namiotem, z tym że teraz nastąpiła ewolucja w kierunku Kampera, ale na narty dalej jeździmy samochodem osobowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po przeczytaniu w czwartek komunikatu, że Czesi w piątek o północy zamykają granice postanowiłem wracać właśnie w piątek. Powrót był bezproblemowy.

Inna sprawa, że do podjęcia takiej decyzji przyczynił się również uraz kręgosłupa jakiego doznałem po zderzeniu z tym płotem.

 

p3318087.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, waldemort napisał:

Ja po przeczytaniu w czwartek komunikatu, że Czesi w piątek o północy zamykają granice postanowiłem wracać właśnie w piątek. Powrót był bezproblemowy.

Inna sprawa, że do podjęcia takiej decyzji przyczynił się również uraz kręgosłupa jakiego doznałem po zderzeniu z tym płotem.

 

p3318087.jpg

Taki płot ładny jest ale moim zdaniem dużo bardziej niebezpieczny niż siatki. Jak narty się w tych dziurach wykręcą i wiązanie nie wypnie to kuniec 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2020 o 22:11, MarioJ napisał:

Kojarzę że czytałem serwis czeski radio.cz bo w tym okresie obserwowalem sytuację. 

13 marca było na radio.cz takie info

Właśnie najpierw czytałem info o Czechach w Polsce i było to słabe, więc zacząłem śledzić radio.cz.

 

Szkoda że nie podzieliłeś się swoimi wątpliwościami na forum zwłaszcza że kilka osób z forum było w tym czasie w Austrii.

Właściwie skąd wywnioskowałeś że 13.03 info w Polsce o Czechach było słabe, skoro nie było żadnych rozbieżności w przekazie rożnych mediów, bo raczej nie można podejrzewać że pomylił się z tłumaczeniem korespondent PAP w Pradze, TVN ma swoje źródła informacji, a też podawał info że zakaz wjazdu do Czech nie dotyczy Polaków, zgodnym chórem takie info przekazywały największe polskie stacje radiowe.

@MarioJ skoro masz tak dobre zdolności analityczne to powiedz dlaczego Czesi przez 12 godzin w sobotę 14.03 wpuszczali  Polaków do siebie, a dopiero po południu zamknęli dla nas granicę, natomiast w niedzielę 15.03 rano granicę ponownie otworzyli? Przecież stan zagrożenia w Czechach obowiązywał od 14.03.20 godz.00:01.

W pensjonacie miałem Czechów sąsiadów i oni też mi potwierdzili w piątek rano że zakaz nie dotyczy Polaków.

Podjąłem decyzję powrotu do domu w sobotę - jeden dzień wcześniej  z uwagi na zapowiadane kontrole na Polskiej granicy od niedzieli , niestety na granicy w Mikulovie byłem w złym momencie co zaprocentowało największym objazdem w moim życiu :)  

Pozdrawiam

 

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, surfing napisał:

 

Szkoda że nie podzieliłeś się swoimi wątpliwościami na forum zwłaszcza że kilka osób z forum było w tym czasie w Austrii.

Właściwie skąd wywnioskowałeś że 13.03 info w Polsce o Czechach było słabe, skoro nie było żadnych rozbieżności w przekazie rożnych mediów, bo raczej nie można podejrzewać że pomylił się z tłumaczeniem korespondent PAP w Pradze, TVN ma swoje źródła informacji, a też podawał info że zakaz wjazdu do Czech nie dotyczy Polaków, zgodnym chórem takie info przekazywały największe polskie stacje radiowe.

@MarioJ skoro masz tak dobre zdolności analityczne to powiedz dlaczego Czesi przez 12 godzin w sobotę 14.03 wpuszczali  Polaków do siebie, a dopiero po południu zamknęli dla nas granicę, natomiast w niedzielę 15.03 rano granicę ponownie otworzyli? Przecież stan zagrożenia w Czechach obowiązywał od 14.03.20 godz.00:01.

W pensjonacie miałem Czechów sąsiadów i oni też mi potwierdzili w piątek rano że zakaz nie dotyczy Polaków.

Podjąłem decyzję powrotu do domu w sobotę - jeden dzień wcześniej  z uwagi na zapowiadane kontrole na Polskiej granicy od niedzieli , niestety na granicy w Mikulovie byłem w złym momencie co zaprocentowało największym objazdem w moim życiu :)  

Pozdrawiam  

Pierwszą informacje o zamykaniu granic czeskiej usłyszałem w radio i była mało konkretna. Od razu zacząłem szukać konkretów w polskim internecie, nie było ich albo były jeszcze słabe. I wówczas jakoś pomyślałem że pełne informacje o zamknięcie granic w Czechach znajdę najszybciej w serwisach czeskich. Natchnął mnie chyba Gajowy, który wcześniej puszczał na facebooku linki do stron austriackich. Wcześniej też mi się zdarzyło czytać informacje o jakimś zdarzeniu w "mediach" zagranicznych oraz w polskich i miałem porównanie, że oryginalne media są czasami treściwsze.

Dlaczego nic nie napisałem ? Też troszkę podszedłem że nie wiadomo czy to jest pewne na 100%, obserwowałem sytuacje. Chyba na początku tamtego słynnego tygodnia, Polska wprowadziła na granicy pierwsze obostrzenia: sprawdzanie temperatury chyba i to nie działało w sposób szczelny. To było jeszcze bardzo słabo zorganizowane działanie. Sądziłem że wówczas od razu powstaną kolejki na granicach, a tak się wówczas jeszcze nie stało, bo te weryfikacje były wybiórcze i chaotyczne. W tym słynnym tygodniu następowało wiele nowych obostrzeń, dlaczego ja miałem akurat podkreślać jedno z nich polegające na zamknięciu granicy czeskiej? Nie wydawało mi się to jakieś wyjątkowe, wszyscy wtedy wprowadzali jakieś zamykanie granic. Takie ostrzeżenia czasami wręcz hejtowano. Wiele razy czytałem w tym okresie: "nie panikuj, będzie dobrze, w Austrii jest spokój, jeździmy na nartach". Na skionline ja wówczas śledziłem wątek o covid, a Twojego o nartach wogóle nie dostrzegłem.

Analityczne przetwarzanie informacji to część mojej pracy, więc mam to mocno rozwinięte. Do tego krytyczne podejście do informacji.

 

Edytowane przez MarioJ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2020 o 00:48, MarioJ napisał:

Wiele razy czytałem w tym okresie: "nie panikuj, będzie dobrze, w Austrii jest spokój, jeździmy na nartach". Na skionline ja wówczas śledziłem wątek o covid, a Twojego o nartach wogóle nie dostrzegłem.

W tej sytuacji rozsądnie zrobiłeś nie pisząc bo nie było pewności,  jadąc w sobotę rano(niestety jechałem wieczorem) mógłbym napisać - ale z Ciebie panikarz.

Czesi na konferencji prasowej powiedzieli co innego i poszło w świat, później wydrukowana treść ustawy brzmiała trochę inaczej, na szczęście szybko się zreflektowali i w sobotę to zmienili dając możliwość tranzytu na wzór Austrii.

Słowacja i TMR wypięła się na całej linii,  dlatego podjąłem decyzję iż przez najbliższe 3 lata  nie zasilę Słowaków i TMR.

To był ostatni mail do mnie od TMR,  taki drobiazg jak zamknięcie wyciągów i granic na Słowacji nie był godny wysłania maila, przy okazji powiem wam że w Austrii jeden karnet działał a drugi nie, dobrze że wzięliśmy originał co w Polsce nie działał... 

Cytat

 

GOPASS <newsletter@gopass.sk>

śr., 4 mar, 15:30 Co z Twoim szusowaniem na lodowcu Mölltal? 

 

Przy okazji znacie kogoś kto próbował zwrotu kasy za roczną winietę SK ?

Podpowiedzcie fajny kameralny ośrodek w Alpach z przewagą tras bardzo trudnych, ale to już w wątku https://www.skionline.pl/forum/topic/28404-alpejskie-sezonówki-letnie-i-zimowe/

 

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Rozpocznie się odśnieżanie przełęczy Großglockner

Można rozpocząć odśnieżanie wysokogórskiej drogi Großglockner między Fusch (Pinzgau) a Heiligenblut. Powinien być otwarty dla ruchu najpóźniej do 28 maja. Wodospady Krimml będą znów dostępne od końca maja.

https://salzburg.orf.at/stories/3047504/

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowenia ogłosiła koniec epidemii koronawirusa
PAP - Biznes
15 maj 2020, 13:21

15.05.2020, Lublana (PAP/Media/AFP) - Premier Słowenii ogłosił w czwartek wieczorem, że jego krajowi udało się "ujarzmić" koronawirusa i obwieścił koniec stanu epidemii.

Od piątku podróżni z UE mogą odwiedzać Słowenię bez konieczności odbywania kwarantanny.

Jansza powiedział, że Słowenia poradziła sobie z epidemią najlepiej w całej Unii i jest w najlepszej sytuacji sanitarnej. W ciągu ostatniego tygodnia w dwumilionowym kraju wykryto jedynie 15 nowych przypadków zakażeń, a w szpitalach pozostało już tylko 36 spośród 1 465 zakażonych osób.

Mimo ogłoszenia końca epidemii w kraju nadal będzie obowiązywać część obostrzeń, w tym nakaz noszenia masek w miejscach publicznych i zakaz zgromadzeń.

Od piątku otwarte zostały granice kraju dla podróżnych z innych państw Unii Europejskiej. Pozostali muszą odbyć 14-dniową kwarantannę.

Już wcześniej otwarte zostały m.in. centra handlowe i hotele.

Jak notuje agencja AFP, powołując się na słoweńskie radio publiczne, ogłoszenie końca epidemii oznacza, że uchwalony przez rząd program pomocy dla gospodarki nie zostanie automatycznie przedłużony do końca czerwca i może przestać obowiązywać z końcem obecnego miesiąca. (PAP)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2020 o 12:38, surfing napisał:

decyzja kierunek Passau Niemcy. W tej nerwowej atmosferze ruszyłem autostradą i zaraz flesz-zdjęcie  za szybkość.

Własnie znalazłem to wśród reklam, podpowiem wam tylko że skrzynkę pocztową mam blisko kosza, bo listy zwykle mają tam swoje miejsce. 

IMG_20200515_192615.jpg.d951cf1a5b2fc0ac7535b1a670ea772b.jpg

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wjazd do Austrii
Od 4 czerwca granice Austrii są otwarte dla Niemiec, Liechtensteinu, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Czech i Węgier. Jeśli wjeżdżasz do Austrii z tych krajów, nie musisz poddawać się kwarantannie ani przedstawiać zaświadczenia lekarskiego.

Rząd Austrii prowadzi obecnie rozmowy z kolejnymi krajami w sprawie ponownego otwarcia granicy.

Wszyscy podróżni przyjeżdżający z krajów innych niż Niemcy, Liechtenstein, Szwajcaria, Słowacja, Słowenia, Czechy i Węgry muszą przedstawić świadectwo zdrowia (nie starsze niż 4 dni), albo zobowiązać się do 14-dniowej samo-kwarantanny.

Tranzyt przez Austrię dozwolony, przejazdy tranzytowe bez postoju są dopuszczalne.

https://www.austria.info/en/service-and-facts/coronavirus-information

Edytowane przez surfing
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dla mnie jednak jasne, czy osoba z Polski przyjeżdżająca do Austrii przez Niemcy lub Czechy, traktowana jest jako "podróżny przyjeżdżający" z Niemiec lub Czech i w związku tym jest zwolniona z obowiązku przedstawiania testu PCR na COVID, czy taka osoba jest traktowana jako jednak podróżny przyjeżdżający z kraju innego (a będąca jedynie w tranzycie przez Niemcy lub Czechy) i w związku z tym nadal musi przedstawić aktualny test na COVID?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cosworth240 napisał:

czy osoba z Polski przyjeżdżająca do Austrii przez Niemcy lub Czechy, traktowana jest jako "podróżny przyjeżdżający" z Niemiec lub Czech

Wygląda na to że Polak aktualnie może liczyć tylko na tranzyt i dlatego Rząd Austrii prowadzi obecnie rozmowy z kolejnymi krajami w sprawie ponownego otwarcia granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cosworth240 napisał:

Nie jest dla mnie jednak jasne, czy osoba z Polski przyjeżdżająca do Austrii przez Niemcy lub Czechy, traktowana jest jako "podróżny przyjeżdżający" z Niemiec lub Czech i w związku tym jest zwolniona z obowiązku przedstawiania testu PCR na COVID, czy taka osoba jest traktowana jako jednak podróżny przyjeżdżający z kraju innego (a będąca jedynie w tranzycie przez Niemcy lub Czechy) i w związku z tym nadal musi przedstawić aktualny test na COVID?

Nadal musi przedstawić świeżo zrobiony test lub odbyć 14-dniową kwarantannę. Myślę, że przyjezdnego turystę zaszufladkują szybkim i łatwym sposobem, czyli po adresie widniejącym na okazanym dowodzie osobistym lub paszporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jechać przez Słowację. Tu na razie nie jest też ciekawie choć wjechać gdzie nie gdzie pozwalają. To chyba a raczej na pewno w związku z długim weekendem. Jest spora szansa na pełny wjazd bez kontroli i papierka z testem od poniedziałku. Cóż Słowacja dostała solidnie gospodarczo wiec ratują się by i nie oberwać do końca w temacie turystyki. Zresztą oni też się ratują sporymi zakupami u nas. Jak Czesi będą robić kłopot to są wielkimi dupkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...