Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jaki rower Enduro/Trail 27,5?


Spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki rower 27,5 polecacie do nauki jazdy po ścieżkach i enduro? W przyszłości, marzeniem jest Transalp.

Jestem drobny i lekki i będę jeździł wolno, więc nie musi być super  sztywny i pancerny.

Celuję w rozmiar M, koła 27,5 i fulla o średnim skoku (130-160??)

Nowy lub w idealnym stanie. Cena jak najniższa, ale pewnie poniżej 5k nie zejdziemy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Spiochu said:

Jaki rower 27,5 polecacie do nauki jazdy po ścieżkach i enduro? W przyszłości, marzeniem jest Transalp.

Jestem drobny i lekki i będę jeździł wolno, więc nie musi być super  sztywny i pancerny.

Celuję w rozmiar M, koła 27,5 i fulla o średnim skoku (130-160??)

Nowy lub w idealnym stanie. Cena jak najniższa, ale pewnie poniżej 5k nie zejdziemy.

 

 

Giant Trance od sezonu 2015 na kołach 27,5, stosunkowo lekki i nie tak pancerny. Używanych jest dużo na portalach ogłoszeniowych.

Ale wkrótce możesz dojść do granic jego możliwości w jeździe enduro, więc może celuj w Giant Reign, który ma geometrię bardziej zjazdową i jest nieco bardziej pancerny.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku wypożyczyłem w Decatlonie   MTB ALL MOUNTAIN ROCKRIDER AM 100 S 29''  ale jest opcja mniejszych kół. Jak dobrze trafisz to z 2 bezpłatnych dni robią się 4-5 bo jak jest sklep zamknięty to nie liczą tych dni, czyli bierzesz w  czwartek piątek rano - oddajesz w poniedziałek wieczorem.

Objeździłem wszystkie MTB tracki w okolicy Bielska Szczyrku i Wisły  i co najważniejsze wytrzymał to mój kręgosłup (rower też) :) 

Zwróć uwagę na dopasowanie bo rower mimo że brałem końca sezonu był ustawiony tak jakby nigdy w życiu nie jechał nim rozumny rowerzysta.

Założyłem też swoje rogi do kierownicy i dopompowałem amorka.

Rower wydaje się ciekawą  ofertą w rozsądnej cenie.

IMG_20200501_170821.thumb.jpg.793cad32c6b630c92bd606a1fb6e2c9e.jpg

Przy okazji polecam super pętlę z startem i metą na Bielskich Błoniach  trasa: Bielsko Szczyrk  - Zbójnicka Kopa -  Czyrna  - Klimczok - Szyndzielnia - Kozia Góra - Błonie Bielsko.

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2020-05-01 172644.jpg

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W tamtym roku wypożyczyłem w Decatlonie   MTB ALL MOUNTAIN ROCKRIDER AM 100 S 29''  ale jest opcja mniejszych kół. Jak dobrze trafisz to z 2 bezpłatnych dni robią się 4-5 bo jak jest sklep zamknięty to nie liczą tych dni, czyli bierzesz w  czwartek piątek rano - oddajesz w poniedziałek wieczorem.

Jak Ci się to udało?

W zeszłym roku miałem taki sam pomysł. Dzwoniłem do Deca i dowiedziałem się, że wypożyczają tylko wybrane nieliczne sprzęty.

Teraz tych rowerów nawet nie ma w sprzedaży.

Cytat

Ale wkrótce możesz dojść do granic jego możliwości w jeździe enduro, więc może celuj w Giant Reign, który ma geometrię bardziej zjazdową i jest nieco bardziej pancerny.

Żartujesz sobie, czy ten rower taki lipny? Jestem zupełnym laikiem na rowerze, więc do emerytury pewnie nie zdążę uzyskać takiego poziomu. No chyba, że zaczną sprzedawać wyłączniki mózgu. ;)

Edytowane przez Spiochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deca powinien mieć na ten rok zupełnie nowe fulle z poprawioną geo. Trzeba by się zapytać jak to wygląda. Model który ma @surfing ma mieć bardziej agresywne geo, nowy amorek RS Gold na goleniach aż 35mm. Nic lepszego i równie dobrego nie kupisz z nowych. Cena to było coś koło 15 Euro. Pytanie tylko kiedy to będzie na stanie by kupić. Nie pamiętam tylko czy czasem nie będzie to tylko koło 29er. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Spiochu napisał:

Dzwoniłem do Deca i dowiedziałem się, że wypożyczają tylko wybrane nieliczne sprzęty.

Teraz tych rowerów nawet nie ma w sprzedaży.

Wpadłem na ten pomysł pod koniec października i udało się za pierwszym podejściem, dodatkowo w te dni miałem super pogodę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wpadłem na ten pomysł pod koniec października i udało się za pierwszym podejściem, dodatkowo w te dni miałem super pogodę :) 

Mnie powiedzieli, że takie cuda tylko w Erze.

Nie mieli do wypożyczenia ŻADNYCH rowerów.  Mówili, że może będą jakieś prostsze modele w przyszłości, a teraz to mi proponują maskę do nurkowania ;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej za @andy-w, GIANT Reign będzie Ci odpowiadał. Sprawdziłem teraz na popularnym serwisie aukcyjnym i za lekko ponad 6 tys masz w carbonie (hamulce bym tylko wymienił, bo w takim bike'u to rzecz ważna) - jakby co, to nie mój 🙂. Jak poszperasz możesz w 5 tys się zmieścić w alu. Powodzenia.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mexon napisał:

jak najbardziej za @andy-w, GIANT Reign będzie Ci odpowiadał. Sprawdziłem teraz na popularnym serwisie aukcyjnym i za lekko ponad 6 tys masz w carbonie (hamulce bym tylko wymienił, bo w takim bike'u to rzecz ważna) - jakby co, to nie mój 🙂. Jak poszperasz możesz w 5 tys się zmieścić w alu. Powodzenia.

Podaj proszę linka, bo nie mogę znaleźć takich ofert.

Może być na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Spiochu said:

Żartujesz sobie, czy ten rower taki lipny? Jestem zupełnym laikiem na rowerze, więc do emerytury pewnie nie zdążę uzyskać takiego poziomu. No chyba, że zaczną sprzedawać wyłączniki mózgu. ;)

Nie, Giant Trance to świetny rower do lekkiego enduro i do jazdy turystycznej po górach. Natomiast do prawdziwego Enduro przez duże "E" to już Reign.

Z roweram jest trochę jak z nartami. Kiedyś mieliśmy jedną parę do wszystkiego, a teraz niemal każdy ma po kilka par do różnych zastosowań.

Z rowerami jest obecnie identycznie. Można mieć jeden w miarę uniwersalny i do takiego zaliczyłbym  do jazdy po górach Giant Trance (na nizinach może uchodzić jednak za sprzęt niemalże ekstremalny). Reign ma węższe zastosowanie, ale do jazdy w dół będzie lepszym wyborem. Ja kilka lat temu popełniłem błąd kupując rower XC model Anthem. Po 3 miesiącach go sprzedałem, następnie przez 2 lata jeździłem na Trance, a od 3 lat mam Reigna i jestem z niego mega zadowolony (z Trance także byłem, ale apetyt rośnie w miarę nabywania umiejętności). Ja mam 3 km do lasu i gór. Bywa, że jestem codziennie na singlach.

Proponuję wizytę w Bielsku, wypożyczenie modeli o których wspomniałem i w góry. Mogę Cię oprowadzić po naszych ścieżkach. Wtedy zobaczysz jaki rower Ci odpowiada. Być może nie będziesz musiał po czasie zmieniać, a może będziesz wolał dochodzić do bardziej ekstremalnego roweru stopniowo.

Oczywiście liczących się rowerowych firm jest kilkanaście i każda ma w ofercie podobne rowery do Trance i Reigna. Musisz jednak wiedzieć czego chcesz i zawęzić swój krąg poszukiwań. Przetestowanie rowerów na ścieżkach Ci w tym pomoże.

Polecam blog 1enduro.pl To jest skarbnica rowerowej wiedzy.

Edytowane przez andy-w
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, andy-w napisał:

Nie, Giant Trance to świetny rower do lekkiego enduro i do jazdy turystycznej po górach. Natomiast do prawdziwego Enduro przez duże "E" to już Reign.

Z roweram jest trochę jak z nartami. Kiedyś mieliśmy jedną parę do wszystkiego, a teraz niemal każdy ma po kilka par do różnych zastosowań.

Z rowerami jest obecnie identycznie. Można mieć jeden w miarę uniwersalny i do takiego zaliczyłbym  do jazdy po górach Giant Trance (na nizinach może uchodzić jednak za sprzęt niemalże ekstremalny). Reign ma węższe zastosowanie, ale do jazdy w dół będzie lepszym wyborem. Ja kilka lat temu popełniłem błąd kupując rower XC model Anthem. Po 3 miesiącach go sprzedałem, następnie przez 2 lata jeździłem na Trance, a od 3 lat mam Reigna i jestem z niego mega zadowolony (z Trance także byłem, ale apetyt rośnie w miarę nabywania umiejętności). Ja mam 3 km do lasu i gór. Bywa, że jestem codziennie na singlach.

Proponuję wizytę w Bielsku, wypożyczenie modeli o których wspomniałem i w góry. Mogę Cię oprowadzić po naszych ścieżkach. Wtedy zobaczysz jaki rower Ci odpowiada. Być może nie będziesz musiał po czasie zmieniać, a może będziesz wolał dochodzić do bardziej ekstremalnego roweru stopniowo.

Oczywiście liczących się rowerowych firm jest kilkanaście i każda ma w ofercie podobne rowery do Trance i Reigna. Musisz jednak wiedzieć czego chcesz i zawęzić swój krąg poszukiwań. Przetestowanie rowerów na ścieżkach Ci w tym pomoże.

Polecam blog 1enduro.pl To jest skarbnica rowerowej wiedzy.

Dzięki za opinię. Też się zastanawiałem nad modelem Anthem. Jest teraz w dobrej cenie. Możliwe, że uchroniłeś mnie od podobnego błędu.

Znasz jakieś dobre opcje wypożyczenia rowerów w Bielsku?

W enduro trails jedynym rowerem 27,5 M jest Liv Hail. Przynajmniej tak podają na stronie.

Cena 170zł za dzień też jest bardzo wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Spiochu said:

Dzięki za opinię. Też się zastanawiałem nad modelem Anthem. Jest teraz w dobrej cenie. Możliwe, że uchroniłeś mnie od podobnego błędu.

Znasz jakieś dobre opcje wypożyczenia rowerów w Bielsku?

W enduro trails jedynym rowerem 27,5 M jest Liv Hail. Przynajmniej tak podają na stronie.

Cena 170zł za dzień też jest bardzo wysoka.

Nie śledzę ich aktualnych rowerów do wypożyczenia, ale zawsze mieli dużo różnych modeli, może strona nie jest aktualna.

Zawsze można na kilka dni przed przyjazdem zarezerwować. Z pewnością dogadasz się aby w połowie dnia zamienić rower na inny.

Teraz jest dziwny czas  i chyba dopiero zaczną  po zimie działać. Mam znajomego co tam pracował i w tym sezonie czeka na otwarcie więc mogę zasięgnąć informacji.

Wypożyczyć można jeszcze w sklepach, np Trek, ale raczej taniej nie będzie. Celowałbym jednak w Enduro Trails. Bliskość tras od ich siedziby jest także dużym atutem.

Edytowane przez andy-w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reign ma jedną wadę czyli boli jak się nie lubi za bardzo korbić i robić sporych przewyższeń. I tu jest kwestia tego Transalpu gdzie sporo i przewyższeń i korbienia po Alpejskich szutrach. Trzeba naprawdę kochać podjazdy by lubić się z tym rowerem. Radzę też 10 oglądać w razie czego co się kupuje bo to popularny model a rozrzut finansowy spory. Jak ktoś sprzedaje w plastiku Reigna za 6 tys to sygnał ostrzegawczy. No chyba, że ktoś na gwałt potrzebuje gotówki bo mu brakuje na chleb. Do ceny trzeba też doliczyć praktycznie full serwis wszystkiego. 

Moon to nie udana konstrukcja a już kupno używki to proszenie się o spore kłopoty. NS Bikes to zupełnie inna liga w stosunku do Krossa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Silnik 3KW ciągła moc,chwilowa moc 5 KW,na ładowaniu jeżdżę po górach cały dzień,bo ma odzysk energii,gdyby dystans po płaskim,pewnie ze 100 km,waga 44 kg...

Fajne. Za ile to można mieć? Strzelam, że bez 15 000zł się nie obejdzie. Przy 44kg samego sprzętu pedały bym wymontował. :)

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo,aczkolwiek spotkałem za 9000 na ramie blaszanej,ja mam mocne alu. Spotykane są też konstrukcje na 15 KW,65 kg,zasięg 400 km w trybie economy lub v max 120 w trybie sport.Czego to twórcy customów nie wymyślą...Pedały pozwalają udawać rower i zupełnie dobrze można na samych pedałach bez elektryki po asfalcie w miarę płaskim.Do innych celów mam 3 inne rowery,każdy o zupełnie innej charakterystyce,bo nie wierzę w uniwersalność,jak z nartami...

DSC04550.JPG

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Spiochu napisał:

Jaki rower 27,5 polecacie do nauki jazdy po ścieżkach i enduro? W przyszłości, marzeniem jest Transalp.

Jestem drobny i lekki i będę jeździł wolno, więc nie musi być super  sztywny i pancerny.

Celuję w rozmiar M, koła 27,5 i fulla o średnim skoku (130-160??)

Nowy lub w idealnym stanie. Cena jak najniższa, ale pewnie poniżej 5k nie zejdziemy.

Myślę, że pomoże dzielenie REACH przez STACK. Tu więcej co to jest:

Porównując różne rowery zauważyłem, że (osobiste spostrzeżenia) współczynnik reach/stack wygląda jakoś tak:

0.55 - miejskie bułkowozy na których siedzi się prosto.

0.60 - typowe crossy i MTB o bardzo rekreacyjnej geometrii.

0.65 - MTB rekreacyjno sportowe wymuszające pochyloną sulwetkę.

0.70 - MTB wyczynowe wymuszające sportową sylwetkę.

0.75 - MTB wyczynowe wymuszające bardzo sportową sylwetkę.

0.80 - MTB do leżenie.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Author napisał:

Jak ktoś sprzedaje w plastiku Reigna za 6 tys to sygnał ostrzegawczy. No chyba, że ktoś na gwałt potrzebuje gotówki bo mu brakuje na chleb.

jest jeszcze inna opcja 🙂, cytat z ogłoszenia "Ostatnio został spersonalizowany pod drugą połowkę. Drugiej połówki nie ma. Rower został"

 

5 godzin temu, Author napisał:

Moon to nie udana konstrukcja a już kupno używki to proszenie się o spore kłopoty. NS Bikes to zupełnie inna liga w stosunku do Krossa. 

co do Moona na początku były kłopoty z zawiesiem ale to poprawili i jest to moim zdaniem całkiem ciekawa, tańsza opcja. SNABB to rzeczywiście inna liga ale szperając można coś wyłowić w okolicy deklarowanych 5 tys.

A na szutry można założyć odpowiednie opony, np Maxxis Ardent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, andy-w napisał:

Ja kilka lat temu popełniłem błąd kupując rower XC model Anthem.

Ten Anthem ma długi reach i krótki stack, współczynnik 0.78 czyli rozumiem, że trzeba się na nim bardzo wyciągać. Jeśli się mylę to mnie poprawcie, ale ciekawią mnie takie rzeczy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Myślę, że pomoże dzielenie REACH przez STACK. Tu więcej co to jest:

Wszystkie te rowery mają współczynnik 0,72-0,78, więc różnice nie są wielkie.

Nowy Trance ma 0,72 Reign 0,78

  Anthem, który mnie interesował ma 0,74

https://www.giant-bicycles.com/pl/anthem-2-2018

W zeszłym roku jeździłem (właściwie próbowałem) na Marin Hawk Hill, ten ma współczynnik 0,76

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...