Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję imadła narciarskiego, jak najbardziej uniwersalnego żebym mógł serwisować narty dzieci, żony i swoje, czyli od małych 100cm do 185cm i 100 mm pod butem. Zakładam, że powinno być trzy punktowe i raczej nowe, chyba że ktoś ma w dobrym stanie do pozbycia się. Może ktoś poleci jakiś specjalistyczny sklep, bo na alledrogo jest raptem kilka sztuk, na ceneo w ogóle nic nie znalazłem. No i zależy mi żeby nie kosztowało tyle co nowe narty. Do tej pory bawiłem się jedynie w smarowanie i ostrzenie krawędzi bocznej a sprzęt i tak oddawałem raz na rok do serwisu, ale nie dość że mi się to spodobało to i po samodzielnym naostrzeniu krawędzi bocznych odczucia z jazdy były czasem lepsze niż po serwisie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin.S. napisał:

Witam

Poszukuję imadła narciarskiego, jak najbardziej uniwersalnego żebym mógł serwisować narty dzieci, żony i swoje, czyli od małych 100cm do 185cm i 100 mm pod butem. Zakładam, że powinno być trzy punktowe i raczej nowe, chyba że ktoś ma w dobrym stanie do pozbycia się. Może ktoś poleci jakiś specjalistyczny sklep, bo na alledrogo jest raptem kilka sztuk, na ceneo w ogóle nic nie znalazłem. No i zależy mi żeby nie kosztowało tyle co nowe narty. Do tej pory bawiłem się jedynie w smarowanie i ostrzenie krawędzi bocznej a sprzęt i tak oddawałem raz na rok do serwisu, ale nie dość że mi się to spodobało to i po samodzielnym naostrzeniu krawędzi bocznych odczucia z jazdy były czasem lepsze niż po serwisie. 

Sam szukałem pod koniec zimy i niestety trudno znaleźć używane imadła w przyzwoitej cenie i stanie, a nowe to wydatek w okolicach 500 pln. Oststecznie nie kupiłem, ale byłem w zasadzie zdecydowany na ofertę z Aliexpress - tak jest taka marka XCman i maja w ogóle sporo rzeczy do serwisowania nart, w tym imadła: https://m.pl.aliexpress.com/item/32464334394.html?spm=a2g0n.search-amp.list.32464334394&aff_trace_key=aae67088ff4f4f77bf372e07c6151c87-1588927251908-09606-UneMJZVf&aff_platform=msite&m_page_id=3777amp-YJoDoYSQdSbccFGki3ecHA1588927384138&browser_id=ca9bdca7f0f44a2f8e7217e5753c4f35&is_c=N

Z uwagi na kryzys dolar wystrzelił w gore i te imadła tez przy okazji te 15 proc pewnie podrożały, ale opinie maja bardzo dobre i cenę ciagle atrakcyjna w stosunku do oferty „markowych” produktów. Ostatecznie raczej o ile nie znajdę jakiś sensownych używek, to zdecyduje sie raczej właśnie na ta ofertę.

Z ciekawości - jak rozwiązujesz sprawe stołu pod imadła. Kupujesz dedykowany stół do serwisowania nart, czy używasz czegoś co juz stoi w garażu/warsztacie???

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie szukałem na aliexpres ale cena faktycznie bezkonkurencyjna jakieś 80 EUR. Pożyczyłem od znajomego imadło snoli, jest fajne ale w sprzedaży nigdzie go nie widzę. Odnośnie stołu to do tej pory używałem stolika warsztatowego typu workmate (średnie rozwiązanie przy dłuższych nartach),oraz mam dwa stalowe koziołki (zostały po budowie domu) na to stary (gruby i ciężki) blat kuchenny w którym wyciąłem żłobienia pod koziołki i całość ani drgnie. Do tego "stołu" z blatu zamontowałem pożyczone snoli i to już naprawdę fajnie trzyma.

Na imadło jestem zdecydowany, ale dedykowane stoły do nart to już dla mnie przesada, 1600zł za stół TOKO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam imadło modelarskie Stanley::

https://www.ceneo.pl/8432932

Jest nie tylko tańsze, ale i lepsze od narciarskich. (przynajmniej tych prostszych modeli)

Możesz sobie ustawić narty pod dowolnym kątem a nie tylko pionowo.

Sprzedawane na szt więc musisz kupić dwa.

Aha, można w nim ostrzyć krawędź dolną i boczną z jednego zamocowania, to dużo wygodniejsze niż przekładać nartę.

 

Edytowane przez Spiochu
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Też myślałem o tym, ale ma rozstaw szczęk 75 mm, więc do szczotkowania i smarowania ślizgów nie wepnę w nie szerszej narty.

Do szczotkowania i smarowania, w ogóle nie potrzeba imadła.

Smarujesz na jakiś kostkach, ewentualnie na dwóch krzesłach jak na kwaterze nie ma lepszych opcji.

Do szczotkowania opierasz narty po skosie i przytrzymujesz ręką.

Najgorzej jest z cyklinowaniem, ale też się da oprzeć o mur na zewnątrz (bo w domu syf się robi)

Choć do jazdy rekreacyjnej można to olać. Na stoku się samo wycyklinuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spiochu napisał:

Do szczotkowania i smarowania, w ogóle nie potrzeba imadła.

Smarujesz na jakiś kostkach, ewentualnie na dwóch krzesłach jak na kwaterze nie ma lepszych opcji.

Do szczotkowania opierasz narty po skosie i przytrzymujesz ręką.

Najgorzej jest z cyklinowaniem, ale też się da oprzeć o mur na zewnątrz (bo w domu syf się robi)

Choć do jazdy rekreacyjnej można to olać. Na stoku się samo wycyklinuje.

Mnie się wydaje, że jak już się bawić w te imadła, to jednak najlepiej mieć po prostu trzy takie jak trzeba - te chińskie wyglądają naprawdę OK. Z syfem pełna zgoda, choć najlepiej podłożyć jakąś folię malarską albo coś w tym stylu i wtedy w miarę jest to do opanowania. Ja sobie jakoś nie bardzo wyobrażam cyklinowanie narty opartej o mur, ale po prostu może "za mało wiem o życiu" 😉 . W sumie najczęściej rzeczywiście olewam ten proces i idę na stok uznając, że samo się zrobi po kilku zjazdach, ale czasem jak "mnie najdzie" to lubię sobie pocyklinować 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku lat używam 3-punktowego Ski Mana, doskonale spełnia swoje zadania a jest tańszy od konkurencji :) Dokładnie coś takiego https://allegro.pl/oferta/imadlo-narciarskie-ski-vise-comp-compact-ski-man-7811413113

Korzystam tylko z mocowania poziomego przy smarowaniu i 90 stopni przy ostrzeniu :) 

 

Teraz doczytałem,że rozsuwa się tylko do 90mm. Ale zawsze możesz złapać przy cyklinowaniu środek za wiązania :) 

Edytowane przez pasazer85
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc. Zaryzykuję i kupię to z aliexpres które polecił Cosworth240. To pożyczone snoli miałem jeszcze przez weekend i w sobotę znalazłem trochę czasu i wrzuciłem na nie dwie pary: jedne dziecięce 122 cm i Mantry 184 na pełny serwis. Moje spostrzeżenia są następujące, wszystkie tu proponowane rozwiązania mogłyby być, gdyby nie narty freeride, wiązanie jest szerokie i bez płyty za którą można by przyłapać, za to ścianki boczne narty są prostopadłe do ślizgu dość grube i imadło środkowe o szerokich szczękach bardzo ładnie je łapało. Toko Ski vise też mi się podoba ale rozstaw szczęk 95 mm a mi potrzeba 100. Imadła toko lub ski-man dedykowane do freeride to koszt od 750 zł w górę.

A oto zdjęcie "problemu", który komplikuje wybór imadła ale umila życie.

  

narta.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
W dniu 8.05.2020 o 11:01, Cosworth240 napisał:

Sam szukałem pod koniec zimy i niestety trudno znaleźć używane imadła w przyzwoitej cenie i stanie, a nowe to wydatek w okolicach 500 pln. Oststecznie nie kupiłem, ale byłem w zasadzie zdecydowany na ofertę z Aliexpress - tak jest taka marka XCman i maja w ogóle sporo rzeczy do serwisowania nart, w tym imadła: https://m.pl.aliexpress.com/item/32464334394.html?spm=a2g0n.search-amp.list.32464334394&aff_trace_key=aae67088ff4f4f77bf372e07c6151c87-1588927251908-09606-UneMJZVf&aff_platform=msite&m_page_id=3777amp-YJoDoYSQdSbccFGki3ecHA1588927384138&browser_id=ca9bdca7f0f44a2f8e7217e5753c4f35&is_c=N

Z uwagi na kryzys dolar wystrzelił w gore i te imadła tez przy okazji te 15 proc pewnie podrożały, ale opinie maja bardzo dobre i cenę ciagle atrakcyjna w stosunku do oferty „markowych” produktów. Ostatecznie raczej o ile nie znajdę jakiś sensownych używek, to zdecyduje sie raczej właśnie na ta ofertę.

Z ciekawości - jak rozwiązujesz sprawe stołu pod imadła. Kupujesz dedykowany stół do serwisowania nart, czy używasz czegoś co juz stoi w garażu/warsztacie???

 

W dniu 11.05.2020 o 08:31, Marcin.S. napisał:

Dziękuję wszystkim za pomoc. Zaryzykuję i kupię to z aliexpres które polecił Cosworth240.


Przeglądam właśnie imadła bo myślę żeby jakieś zakupić, na razie nie bardzo mam do czego przymocować ale pomyślę nad jakimś stolikiem budżetowym lub czymś podobnym. 

Imadło XCMAN z Aliexpress jest teraz za 80,75$ możliwa wysyłka z Niemiec, dodatkowo jest kod rabatowy -8$ na zakupy powyżej 80$, więc łączna cena wynosi 72,75$ w przybliżeniu daje to 276 zł (revolutem 273 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...