Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wszechstronna nawigacja rowerowa z dobrymi mapami


Ziemowit

Rekomendowane odpowiedzi

6 hours ago, Ziemowit said:

Sprawdziłem alltrails na android i aplikacja nie działa poprawnie na tablecie. Za każdym kliknięciem w dowolne miejsce podpowiada losowe trasy których nie chciałem wybrać. Można to wyłączyć?

Nie ma tabletu a samą aplikacje znalazłem 6 dni temu i też ją poznaję.

Jedno mi przychodzi na myśl, przełączyłeś się w tryb rysowania ręcznego?

20200512_060456_282x78.png.a21ac30686b3cef4c540cd50b56ee407.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2020 o 01:05, Wujot napisał:

Super opcją jest możliwość kolorowania nachyleń 30-35, 35-40, 40-45 To się rewelacyjnie sprawdza na freeride i skiturach

Mapy.cz też mają tą opcję na smartfonie, @MarioJ jest opcja nachyleń na komputerze?

 

Edytowane przez surfing
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, surfing napisał:

Mapy.cz też mają tą opcję na smartfonie, @MarioJ jest opcja nachyleń na komputerze?

 

kurcze, nie wiedziałem że jest ta opcja, dzięki,

Warto rozmawiać ! 🙂 

 

na komputerze nie widzę, chyba nie dodali jeszcze, napiszę do nich, trzeba lobbować 🙂 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, MarioJ napisał:

Trasowiec  - wystarczy mu prosty program z podstawowymi funkcjami, coś w stylu mapy.cz. Głównie korzysta z lokalizacji w terenie, z nawigacji terenowej do określonego miejsca, sprawdzenia gdzie jest szlak. Analogicznie turystyka piesza. Może dojść do tego poziomu że weźmie od kogoś tracka i sobie wgra na swoje konto. Może wyznaczy trasę po istniejących na mapie szlakach. I to mu wystarczy z zadatkiem. Nawet operowanie tymi wszystkimi funkcjami też wszystkim chętnym nie wychodzi. Niektórzy nie mają nawet pojęcia o tak dobrych programach do terenowego gps jak mapy.cz i korzystają tylko z map googla (mają już popularne szlaki turystyczne).

Jestem trasowcem :)  bo mapy.cz pozwoliły mi przenieść przyzwyczajenia i z mapy papierowej na smartfona, w zasadzie na początku to wystarczyło mi info gdzie jestem, później doszła nawigacja do określonego miejsca (rower,motor) i tu korzystam tylko z komunikatów głosowych, kilka lat temu było z optymalną trasą bardzo różnie, aktualnie jest dobrze. 

Testowałem też mapy google ale do turystyki pieszej, rowerowej , motorowej się nie nadają  i nie ma szans jechać słuchając tylko komunikatów głosowych

Co do cieniowania nachyleń chciałem się upewnić bo czasami człowiek patrzy na ekran a nie widzi , na telefonie cieniowanie jest  od  stycznia ale tylko online.

Pozdrawiam

Edytowane przez surfing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2020 o 12:38, Wujot napisał:

LoMaps to wektorówki. Niestety za aktualizację za każdym razem płacisz. Choć są tanie. Nie kupowałem więc Ci nic nie polecę.

Z bezpłatnych po różnych próbach najchętniej używam po prostu Classic. A to dlatego, że nie ma tam żadnego dodatkowego śmiecia a prezentacja jest bardzo przyjemna. Zobacz tak wygląda górka pod Wrocławiem. BlueStacks_2020_05.10_11_53_46_14.thumb.jpg.3744359ff2065cbb3a2366d959c30e52.jpg

 

 

to jest zrzut ekranu Locusa na desktopie, jak rozumiem?

jakość napisów w tym obrazie jest słaba, są nieostre, nieczytelne, 
na żywo też to tak wygląda ?

pytam z ciekawości 🙂 bez złośliwości 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest specjalnie dobrze, choć różnie na różnych kafelkach. Tutaj na takim bardziej użytkowym.

BlueStacks_2020_05.13_17_16_20_42.thumb.jpg.3b11eb5c578666983ffd88117d4288e8.jpg

i kolejny kafelek

BlueStacks_2020_05.13_17_20_09_10.thumb.jpg.b4ac00acaa1977e3de739ce419910bcd.jpg

Ale wydaje mi się, że tak jest na wszystkich rastrowych mapach OSM. Mnie od ostrości znacznie bardziej brakuje nazw ulic (są mocno niekompletne).

Pewnie byłby to argument za zainstalowaniem mapy wektorowej ale prawdę powiedziawszy jakoś aż tak bardzo mi to nie doskwiera...

  

30 minut temu, MarioJ napisał:

pytam z ciekawości 🙂 bez złośliwości 

Nigdy bym Cię o to nie podejrzewał ;)

 

Pozdro

Wiesiek

Nawiasem mówiąc olśniło mnie, że skoro można w miarę łatwo ściągnąć mapę wektorową OSM (mam takową całego Dolnego Śląska) to może dałoby się ją też wgrać jako podkład zamiast tych kafli...

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kskuski napisał:

Używam Locusa tylko z mapami wektorowymi. Płaci się tylko za "przechowywanie" czy jakoś tak to jest nazwane. Grosze. 
To ta góra koło Wrocławia:
 

Ale używasz tego offline?

Masz taki dluuugi telefon???

W

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Wujot napisał:

Ale wydaje mi się, że tak jest na wszystkich rastrowych mapach OSM. Mnie od ostrości znacznie bardziej brakuje nazw ulic (są mocno niekompletne).

Pewnie byłby to argument za zainstalowaniem mapy wektorowej ale prawdę powiedziawszy jakoś aż tak bardzo mi to nie doskwiera...

  Nigdy bym Cię o to nie podejrzewał ;)

 

Pozdro

Wiesiek

Nawiasem mówiąc olśniło mnie, że skoro można w miarę łatwo ściągnąć mapę wektorową OSM (mam takową całego Dolnego Śląska) to może dałoby się ją też wgrać jako podkład zamiast tych kafli...

chyba od dawna w programach które używam, stosowane są mapy wektorowe, albo jakiś miszmasz (raster + warstwy z danymi jako wektor) i jakość napisów jest bez zarzutu (osmand, mapy.cz),

jakość napisów w Twoich zrzutach jest słaba, ja bym nie mógł tego tak używać, nie wiem jako może Ci to nie przeszkadzać 🙂 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarioJ napisał:

jakość napisów w Twoich zrzutach jest słaba, ja bym nie mógł tego tak używać, nie wiem jako może Ci to nie przeszkadzać 🙂 

 

Niezbyt, pracuje na monitorze 24" i widzę wystarczająco dobrze. To co dla mnie jest podstawowe to dostatecznie duże pole kadru. Ale przy okazji skutkiem tej dyskusji może sobie ulepszę warsztat (choć wgranie topo 25 000 wydaje mi się dużo ważniejsze).

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kskuski napisał:

I tylko z komputera ?

Wczytać musisz na komputerze, wczytaną trasę GPX otworzysz też na smartfonie

W dniu 1.05.2020 o 17:45, surfing napisał:

Pewnie musisz być zalogowany, zaczynamy na komputerze domowym .

1. Tools - otwiera się lista na dole listy masz import GPX

1736295304_Przechwytywaniewtrybiepenoekranowym2020-05-01172644.jpg.83d3a41dbfa9550f1a7bdf9553e18235.jpg

Wybierasz ściągnięty plik

1579550288_Przechwytywaniewtrybiepenoekranowym2020-05-01172818.thumb.jpg.4dedea74bda4a21f757d98a1640fa3cf.jpg

Naciskasz save (gwiazdka po prawej) i dodajesz do tras

335991970_Przechwytywaniewtrybiepenoekranowym2020-05-01172958.thumb.jpg.2c8b028d049286e5f6b525dc9f429474.jpg

Później na smartfonie możesz otworzyć zapisaną trasę.

Ogólnie warto być zalogowanym bo jest synchronizacja w dwie strony i masz więcej funkcji, a wszystko bezpłatnie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, surfing said:

Wczytać musisz na komputerze, wczytaną trasę GPX otworzysz też na smartfonie

 

Dzięki. Czyli rozumiem że będąc na dłuższym wyjeździe bez komputera nie mogę sobie doładować trasy na telefon ani się z kimś trasą wymienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kskuski napisał:

Dzięki. Czyli rozumiem że będąc na dłuższym wyjeździe bez komputera nie mogę sobie doładować trasy na telefon ani się z kimś trasą wymienić. 

Tak, Kamil.

To nie jest aplikacją dla tak zaawansowanych użytkowników jak Ty. Nie polecam Tobie. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapy.cz to jest fajna mapa z ograniczoną liczbą funkcji. Wymagającym podróżnikom nie polecam.

To udostępnianie trasy z mobile działa fajnie, wysyłam links do drugiej osoby przez SMS lub Messenger. Druga osoba otwiera linka na telefonie, link się otwiera w aplikacji mapy.cz i można tracka zapisać na swoim koncie. Super. Niezbędny jest do tej operacji internet na czas wysyłania i odbioru tracka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/14/2020 at 11:49 AM, MarioJ said:

Mapy.cz to jest fajna mapa z ograniczoną liczbą funkcji. Wymagającym podróżnikom nie polecam.

To udostępnianie trasy z mobile działa fajnie, wysyłam links do drugiej osoby przez SMS lub Messenger. Druga osoba otwiera linka na telefonie, link się otwiera w aplikacji mapy.cz i można tracka zapisać na swoim koncie. Super. Niezbędny jest do tej operacji internet na czas wysyłania i odbioru tracka.

 

Czyli obie osoby muszą mieś mapy.cz, z internetu nic nie ściągnę, jak nie ma internetu to przez bluetooth nie przekażę koledze. Pewnie to jednak kiedyś dorobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/14/2020 at 12:06 AM, surfing said:

Jest funkcja udostępnij swoją trasę

np. tu moja ostatnia wycieczka

https://en.mapy.cz/s/jujojepola

Ja to drążę tak tylko teoretycznie i z ciekawości. Tej ostatniej twojej wycieczki  nie mogę wyeksportować do gpx. Nie mam takiej opcji. Patrzę na komputerze. Ale to się musi dać bo mam inne udostępnione trasy w, których na dole po prawej stronie na zakładce planing jest guzik eksport i działa. W obu przypadkach jestem zalogowany.
  

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kskuski napisał:

Czyli obie osoby muszą mieś mapy.cz, z internetu nic nie ściągnę, jak nie ma internetu to przez bluetooth nie przekażę koledze. Pewnie to jednak kiedyś dorobią.

Nie muszą mieć aplikacji, jak na telefonie nie masz mapy.cz to plik otworzy się w przeglądarce na stronie www: mapy.cz

47 minut temu, kskuski napisał:

ej ostatniej twojej wycieczki  nie mogę wyeksportować do gpx. Nie mam takiej opcji.

Musisz najpierw moją wycieczkę zapisać, potem możesz ją eksportować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
W dniu 14.05.2020 o 11:49, MarioJ napisał:

Mapy.cz to jest fajna mapa z ograniczoną liczbą funkcji. Wymagającym podróżnikom nie polecam.

To udostępnianie trasy z mobile działa fajnie, wysyłam links do drugiej osoby przez SMS lub Messenger. Druga osoba otwiera linka na telefonie, link się otwiera w aplikacji mapy.cz i można tracka zapisać na swoim koncie. Super. Niezbędny jest do tej operacji internet na czas wysyłania i odbioru tracka.

 

Cześć

Przeczytałem dyskusję i mam prośbę:

Czy mógłbyś zebrać jakoś w krótkich punktach co rozumiesz przez "funkcje mapy"?

Powiem szczerze, że mam sporo do czynienia z mapami od zawsze - szkoła, studia, pasja (zbieram mapy od lat) i potrafię się poruszać w każdym terenie na podstawie dowolnej mapy papierowej oraz prostej nawigacji turystycznej z wgraną mapą.pl kupiona w sklepie Garmina razem z urządzeniem. Aktualizacja podkładów topo to osobny temat. Idealnych nie ma a niektóre mają gruba błędy powtarzające się od lat (nieistniejące mosty). Weryfikacja zazwyczaj następuje w terenie i tutaj jest sporo do zrobienia dla mnie w kwestii planowania tras rowerowych. Być może to brak praktyki a być może również brak znajomości funkcji o których piszesz.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...