Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wszechstronna nawigacja rowerowa z dobrymi mapami


Ziemowit

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Chertan napisał:

Na forum rowerowym też ktoś ostatnio narzekał na Brytona, chyba, że to Ty 🙂 

Chyba byłem zbyt surowy. Są małe braki, ale po kilku testach treningu i Navi postanowiłem że dam im szansę i zostaje. 

Garmin też podobno nie jest święty. 

Bryton i Kamoot współpracują naprawdę świetnie. 

Wczoraj był apdejt. Mam nadzieję że się przyłożą  i poprawia to co trzeba. 

Nieograniczona ilość konfiguracji i design zaczynają mnie coraz bardziej przekonywać. 

Dobra, wiem, jestem jak chorągiewka 😆

 

Bryton-Rider-750E-GPS-Cycle-Computer-Black-BRYRID750E01.jpg

bryton-750-e-20-det_1200x1200.jpg

zm_20201119-044627.jpg

pRJ5ntZ.jpg

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
9 godzin temu, czesio napisał:

Co Wy macie z tym promowaniem mapy.cz, norweskich prognoz itp  :)  ?

https://mapa-turystyczna.pl/#49.23795/19.96248/16

Bo mapy.cz są najlepsze do turystyki? Bo używa ich GOPR?

Bo mapy.cz pozwoliły mi przenieść przyzwyczajenia z mapy papierowej na smartfona, w zasadzie na początku to wystarczyło mi info gdzie jestem, później doszła nawigacja do określonego miejsca (rower,motocykl-tu do navi korzystam tylko z komunikatów głosowych), kilka lat temu było z optymalną trasą bardzo różnie, aktualnie jest dobrze. 

Planowanie trasami lub ścieżkami, wygodne wytyczanie na komputerze i przeniesienie na smartphone, cieniowanie stoków,nachylenie procentowe stoku, łatwe udostępnianie i zapisywanie. Mapy.cz można pobrać i działają offline.

Screenshot_20200512_103833_cz.seznam.mapy.jpg

Pogodę polecam https://www.meteoblue.com/pl/pogoda/tydzień/skrzyczne_polska_3085697

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2020 o 23:30, MarioJ napisał:

mapa-turystyczna.pl jest robiona na podobieństwo mapy.cz. Jak zaczynałem korzystać kilka lat temu z mapy.cz, to mapa-turystyczna.pl miała tylko podkład google, więc to było żałosne. Widzę że systematycznie dodają te same funkcje co ma mapy.cz, ale jeszcze trochę brakuje do wejścia na ten sam poziom. Np. brak nawigacji pod rower (po szlakach rowerowych). Z innych rzeczy: mapy.cz ma ski areny w widoku zimowym (baaaardzo fajna funkcja). Niewątpliwie mapy.cz jest prostą aplikacją outdoorową o liczbie funkcji, których inne proste i darmowe aplikacje jeszcze mogą marzyć.

Mapy.cz dołożyły ostatnio możliwość załączenia  nachylenia stoków na komputerze  z menu z prawego przycisku myszy. Na smartfonie funkcja ta była już wcześniej.  Dobra funkcja do planowania tras na dużym ekranie, przejrzyście wygląda to na Czerwonych Wierchach - tam gdzie czerwone, to nie zjeżdżaj:)

530136325_mapy(38).thumb.jpg.ebf5410701327ca9dd21d51ac2a40212.jpg

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, surfing napisał:

obra funkcja do planowania tras na dużym ekranie, przejrzyście wygląda to na Czerwonych Wierchach - tam gdzie czerwone, to nie zjeżdżaj

Ta funkcja już działa w 2021 ,  co do nachylenia nie warto się sugerować w 100% bo choćby na przedstawionej mapce zjazd kobylarzowym żlebem wynosi powyżej 45 stopni a tam nawet nachlenie nie przekracza 40 stopni co w skiturach stanowi znaczną różnicę. Podobnie  Skrajny czy Zawratowy żleb itp  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główną wartością mapy.cz jest dobre rozwinięcie/uzupełnienie mapy OSM na której działają WSZYSTKIE istotne aplikacje nawigacyjne. Podkład topo jest zauważalnie lepszy od innych. Teraz w kwestii funkcji to mam wrażenie, że to jest kolejne kopiowanie Locusa. Cieniowanie stoków w tym ostatnim jest od wielu lat. Plus milion innych funkcji, których mapy.cz nie mają. Nie mniej jednak projekt mapy.cz jest bardzo ładnie rozwijany a łatwe używanie na komputerze i smartfonie to wielki plus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak prześledzić trasę i kierunek poruszania się w takim gąszczu śladów?

Trzeba otworzyć link mapy.cz na komputerze,  z prawej strony jest profil wysokościowy, najeżdżając myszką na profil wysokościowy pokazuje miejsce na mapie, jedziemy po profilu od lewej do prawej i widzimy przesuwające się kółko na mapie, tym sposobem można prześledzić całą trasę i kierunek poruszania.

mapy (37).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...