Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

W góry i na szczyt na rowerze


Sportego360

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was zna Pętlę Rowerową wokół Kotylniczego Wierchu w Beskidzie Sądeckim?

Będę w wakacje w okolicy, trochę mnie kusi jak przeczytałam opis, bo szlak nie wygląda na bardzo długi i bardzo sportowy, ale nie wiem do końca, czego się spodziewać. Nie jestem objeżdżona po górach - w zasadzie to jeździłam tylko w zeszłym roku po kilkusetmetrowych pagórach we Francji, ale po asfalcie i z sakwami, więc to raczej coś innego niż mtb. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dzień dobry. Bardzo długo mnie nie było. Czas nadrobić wpisy, a trochę materiału się zgromadziło. 

Tabakowy - Zawoja -  26.07.2020

 

Pod tą nazwą kryje się Singiel Dwukierunkowy należący do Babia Góra Trails w Zawoi.20200817_193459_1572x597.thumb.png.0cd649b445ab78ad2cb3c5d975e64800.png

Start z parkingu Korona Ziemi.
Image0.thumb.jpg.85586dd5758355b731432d3634e830d0.jpg
 
 Podjazd asfaltem, płytami i szutrem
 
Image01.thumb.jpg.f9ca787187f8d73bdadd477e557c6c58.jpg
 
A później już sama przyjemność singla.
 
Image1.thumb.jpg.b8535d6f6b8b4a31dedf39cf698a6a13.jpg
Image2.thumb.jpg.c07f43f3db68994424afee9cc0fdc5f4.jpg
Image6.thumb.jpg.0ef0e6430e6c906edf8be1f40536a8e4.jpg
 
Wyjazd z 588m na 1148m na górę Mędralową z pięknymi widokami na Babią Górę, Halę Śmietanową, Mosorny Groń czy widoki z Hali Kamińskiego.
 
20200815211205.thumb.JPG.6e60c65de930086a592444e339df57e4.JPG
Image3.thumb.jpg.a9da38ebfeb2b924829dcb44a45004a0.jpg
Sama trasa to 19 km. Dla większości to pewnie będzie za mało, no to pozostają w obwodzie single na Mosornym. Ale to już na osobny post 🙂.  Powodzenia jak ktoś się zdecyduje. 💪👍🚴‍♂️
Jeśli ktoś ma czas to więcej szczegółów na filmiku 🙂 Zapraszam - tym razem z narracją.
 
Zawoja - wiele możliwości jazdy po górach i nie tyko.

20200815211229.JPG

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga dotycząca budowy singli po Słowackiej stronie. Już wszystko dawno jest poza jednym odcinkiem zjazdu. Problem tylko w tym, że już część zniszczyli przy zrywce drewna a część wchłonął las jak tą bezpośrednio idącą na Mędralową a potem wzdłuż granicą. 

Edytowane przez Author
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, Author said:

Jedna uwaga dotycząca budowy singli po Słowackiej stronie. Już wszystko dawno jest poza jednym odcinkiem zjazdu. Problem tylko w tym, że już część zniszczyli przy zrywce drewna a część wchłonął las jak tą bezpośrednio idącą na Mędralową a potem wzdłuż granicą. 

A masz może namiar na jakaś mapkę? Szukałem ale nic konkretnego nie udało mi się znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Zimnik said:

Teren ma potencjał koniecznie muszę się wybrać  , do tego jeszcze Pasmo Policy i single na pod Mosornym  i można fajnie pokręcić , zawsze to jakieś odmiana od Beskidzkiej Rąbanki

Pasmo Policy super, tylko uwaga na zielony szlak z Mosornego  do Hali Krupowej. Przepiękne widoki ale szlak trudny technicznie. Wąsko na jednego człowieka, mega dużo korzeni i kamieni a dodatkowo skarpa z lewej strony. Ciężko jechać, ciężko prowadzić. U mnie skończyło się upadkiem z 4 m i tylko "lekkimi" obrażaniami.

Trzy lata temu przejechałem, a tym razem już nie :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sportego360 napisał:

A masz może namiar na jakaś mapkę? Szukałem ale nic konkretnego nie udało mi się znaleźć.

https://imgur.com/ri1Av2p  W sumie to co zostało z tego projektu Słowaków to krótki odcinek do szutru. To ten jak by kontynuować Tabakowy po przekroczeniu granicy. Drugi jest daleko bo w rejonie muzeum Milo Urbana koło żółtego szlaku na Babią. Wszystko inne w kolorze różowym w gruncie rzeczy albo nie dokończone albo jak pisałem poniszczone zrywką i zarosło lub jest zawalone wiatrołomami. Jakoś tam udało mi się wjechać z końcówki Tabakowego na Mędralową ale to było wiosną i już było strasznie zarośnięte. Tylko to nie były single tylko przejechali minikoparką, potem nasypali zwykłego żwiru i ubili zagęszczarką. Wszystko w kolorze niebieskim to szutry bez oznakowań i są na mapach. Nic specjalnego a sens jazdy chyba tylko w trakcie objazdu Babiej Góry dookoła. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
On 8/20/2020 at 9:02 PM, Author said:

https://imgur.com/ri1Av2p  W sumie to co zostało z tego projektu Słowaków to krótki odcinek do szutru. To ten jak by kontynuować Tabakowy po przekroczeniu granicy. Drugi jest daleko bo w rejonie muzeum Milo Urbana koło żółtego szlaku na Babią. Wszystko inne w kolorze różowym w gruncie rzeczy albo nie dokończone albo jak pisałem poniszczone zrywką i zarosło lub jest zawalone wiatrołomami. Jakoś tam udało mi się wjechać z końcówki Tabakowego na Mędralową ale to było wiosną i już było strasznie zarośnięte. Tylko to nie były single tylko przejechali minikoparką, potem nasypali zwykłego żwiru i ubili zagęszczarką. Wszystko w kolorze niebieskim to szutry bez oznakowań i są na mapach. Nic specjalnego a sens jazdy chyba tylko w trakcie objazdu Babiej Góry dookoła. 

Nic się od tamtego roku nie zmieniło. Byłem  tygodnie temu. Zrywka dalej jest, w niektórych miejscach drzewa leża na singlu słowacki. Dało się wyjechać na polane Mędralową. Ale "nasi" jeżdżą i chyba tylke dzięki temu ścieżka do końca nie zarosła i można ją odnaleźć. Za to po naszej stronie Tabakowy nadal bardzo fajnie przygotowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hi, nie do końca w temacie bo miało być  W góry i na szczyt na rowerze , a ja tu wyjeżdżam z najbardziej płaskim terenem, bo ciężko trasę po plaży nazwać górzystą. Ale mimo wszystko może komuś się przyda jeśli będzie się zastanawiał czy warto brać rower nad morze.

Trasa Świnoujście - Pobierowo w (2) częściach by Was nie zanudzić, a pokazać najważniejsze punkty trasy.  I standardowo - Zapraszam jak macie chwile czasu.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/26/2020 at 10:39 AM, tanova said:

Czy ktoś z Was zna Pętlę Rowerową wokół Kotylniczego Wierchu w Beskidzie Sądeckim?

Będę w wakacje w okolicy, trochę mnie kusi jak przeczytałam opis, bo szlak nie wygląda na bardzo długi i bardzo sportowy, ale nie wiem do końca, czego się spodziewać. Nie jestem objeżdżona po górach - w zasadzie to jeździłam tylko w zeszłym roku po kilkusetmetrowych pagórach we Francji, ale po asfalcie i z sakwami, więc to raczej coś innego niż mtb. 

Dopiero teraz zobaczyłem @tanova wpis. Dobrze, że dopisałaś Beskid Sądecki bo przykuł moją uwagę. Od razu do przeglądarki i wyszukałem 
https://visitmalopolska.pl/pl/trasa/-/poi/na-bacowke-nad-wierchomla-oraz-petla-kotylniczy-wierch

i bez dwóch zdań wpisuje na swoja listę do TO DO! Wielkie Dzięki. W tamtym roku byłem bardzo blisko bo na Łabowej, podjazd z Maciejowej.

W zeszłym tygodniu zaś byłem w sąsiedztwie, bo w Pasmie Radziejowej -> Piwniczna - Eliaszówka - Wielki Rogacz i Niemcowa.

Generalnie Beskid Sądecki jest super do jazdy MTB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów czas pozwolił by relacje ze Starych Wierchów ⛰️ zamienić na filmową opowieść o trasie. Tylko 17 km, ale w spokoju i bez pośpiechu a i tak można było nacieszyć oko widokami , zjeść zupę rydzową i zmęczyć się pod górę - jadąc i idąc.

A i najważniejsze na tym forum - (2) stare i zapomniane małe stacje narciarskie -⛷️ Rdzawka i Obidowa ⛷️ - dajcie znać czy ktoś jeździł. Zapraszam.

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nadal odrabiam zaległości i nie wiem, czy kiedykolwiek uda mi się dojść do momentu, kiedy będę na bieżąco z wycieczkami i filmami. 

Była relacja z Łopienia, szkoda by zabrakło relacji z najwyższego szczytu Beskidu Wyspowego czyli Mogielicy. Z niej jeszcze ładniejsze widoki, bo otwiera się panorama na Gorce. 

Były wpisy odnośnie E-bike'ów w tym temacie. Na filmie możecie zobaczyć, że nie zawsze jest z nim po drodze - np. wyjście z Hali Stumorgowej na Mogielice z ebike'iem - zapomnij. Wiem, że znajdą się tacy co udowodnia, że się mylę, ale ogólnie rzecz biorąc, to nie ma żadnego sensu. A z manualem się da :).

No i jeszcze, kamienne głazy na zielonym szlaku tuż przy wyjściu na szczyt. 

Zapraszam jak macie wolną chwilę.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...