Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sezon 20/21 - styczeń 2021


barattolina

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

zasiadłam podobnie jak rok temu do poszukiwań noclegów w terminach: 26.12 - 02.01.21 i 23.01.- 30.01.21r i zrobiło mi się słabo. 

Wszystkie hotele, z wyjątkiem ok. trzech (!!!) w Corvarze i Colfosco są wyprzedane. Podobnie na całej Sellarondzie. 

To samo w Saalbach - Hinterglemm. Na oba terminy. 

Nieco lepiej jest w Ichgl i Kappl, ale też szału nie ma. 

W zeszłym roku Sylwestra w Corvarze rezerwowałam dokładnie 03.06 i wybór był dużo większy. To samo ferie w SFL. 

W tym roku jestem lekko podłamana. 

 

Może ktoś z Was jest na tym samym etapie co ja i ma jakieś swoje przemyślenia w temacie? 

Czy brak miejsc oznacza, ze hotele jeszcze się nie ogłaszają czy już faktycznie wszystko poszło a ja się obudziłam w nocniku. Z ręką. 

 

Pozdro

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, barattolina napisał:

Może ktoś z Was jest na tym samym etapie co ja i ma jakieś swoje przemyślenia w temacie? 

Czy brak miejsc oznacza, ze hotele jeszcze się nie ogłaszają czy już faktycznie wszystko poszło a ja się obudziłam w nocniku. Z ręką. 

Raczej większość ma jeszcze zablokowane terminy zimowe stąd pokazuje że "wyprzedane" szczególnie na bookingu to stała praktyka. 
Ja na razie przeglądałem różne regiony alpejskie pod względem ofert od osób prywatnych. Taniej niż było raczej nie jest. Część jeszcze nie ogłoszona a te dostępne bez szału. Na razie jeszcze czekam na przebieg sytuacji. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Plywak napisał:

Polacy prawdopodobnie nie beda wpuszczani do Austrii i Wloch, wiec na razie nie ma co planowac wyjazdow na kolejny sezon

Do zimy jeszcze prawie pół roku, wiele może się zmienić na świecie, kto by pół roku temu pomyślał że świat będzie wyglądać jak wygląda? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, pawelb91 said:

Do zimy jeszcze prawie pół roku, wiele może się zmienić na świecie, kto by pół roku temu pomyślał że świat będzie wyglądać jak wygląda? 

Tak mi się przypomniało jak mieliśmy tu dziesiątki wpisów na przełomie lutego/marca z płaczem o zwrot kasy za kwaterki/hotele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się przyznam, że się pomyliłem bo 3 miesiące temu napisałem na forum, że ludzie nie będą mieli kasy na podróże ze względu na kryzys i czeka nas okres tańszych wyjazdów wakacyjnych czy feriowych. A tu klopl, ofert jest mało, a ceny są wysokie. Kurndę mam nadzieję, że się coś zmieni.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego maja nie wpuszczać Polaków do Austrii? Coś przeoczyłam?

Jesli chodzi o moje poszukiwania to przeniosłam się z bookingu na stronę doliny Alta Badia i tam znalazłam kilka ciekawych ofert. Napisałam maile i czekam. Na razie dostałam jedna odpowiedz. Co prawda cena jest wyższa niż oferowana na stronie Alta Badi, ale lepsze to niż nic.

Na Bookingu jest jedna interesująca oferta w Colfosco, z full boardem za 10,5 tysia na dwie osoby. 
My nie potrzebujemy jednak kolacji bo jemy na stoku, wiec trochę szkoda kasy.  No ale jeśli nie będzie wyboru to nie wiem...
 

Widzę ze jest różnica pomiędzy tym a zeszłym sezonem. Teraz widzę zdecydowanie mniej ofert, większość jest niedostępna. 
Ceny? Trudno powiedzieć. Na Bookingu wydaje się drożej, ale na stronie doliny ceny są niższe. 
 

Zobaczymy. 
Chyba nie będę czekać, ze strachu ze mi wykupią wszystkie najlepsze miejscówki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, barattolina napisał:

interesująca oferta w Colfosco, z full boardem za 10,5 tysia na dwie osoby. 
My nie potrzebujemy jednak kolacji bo jemy na stoku, wiec trochę szkoda kasy.  No ale jeśli nie będzie wyboru to nie wiem..

to jedź za te 10,5 wstawisz potem fajne foty z  sylwestrowej zabawy w hotelu - może nawet na nartach nie trzeba będzie jeździć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, tankowiec napisał:

Wyjeżdżając za granice dobrze zrobić test na obecność przeciwciał przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. Cena 150 zł. Może to uchronić nas przed przymusową kwarantanną . Gdyby u kogoś np. w hotelu. Stwierdzono by obecność wirusa.

Jak stwierdzą u kogoś w hotelu, to Ciebie żadna kartka przed kwarantanną nie uchroni, bo wszyscy będą odizolowani. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, JC said:

Skąd ty masz takie informacje? Polacy już mogą wjeżdżać do Włoch, a od jutra do Austrii! 

Pisałem o przyszłym sezonie, który się dopiero zacznie jesienią. Takie moje przypuszczenia po tym co widzę, co się dzieje, jak ludzie do tego podchodzą w Polsce. 

 

Np. to:

https://www.o2.pl/informacje/koronawirus-sie-odradza-szybka-decyzja-w-pekinie-6521631046093632a

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Plywak napisał:

Pisałem o przyszłym sezonie, który się dopiero zacznie jesienią. Takie moje przypuszczenia po tym co widzę, co się dzieje, jak ludzie do tego podchodzą w Polsce. 

Np. to:

https://www.o2.pl/informacje/koronawirus-sie-odradza-szybka-decyzja-w-pekinie-6521631046093632a

Tytuł nastawiony na klikanie! "Wirus odradza się..!" A w treści 36 przypadków... to my w jednej kopalni mamy więcej!

Pożyjemy zobaczymy, a na razie możemy wyjeżdżać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, barattolina napisał:

No jasne. Kto bogatemu zabroni !!😅

Jak dla mnie wyjazd za 10.5 tysia na jeden tydzień nie licząc kosztów dojazdu, skipassu i jedzenia na stoku to jest mega dużo. Finansowo może wyrobię, ale szczerze wolałbym zaoszczędzić lub wydać to na kilka innych rzeczy i szukałbym na spokojnie dalej innych ofert.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Ziemowit napisał:

Jak dla mnie wyjazd za 10.5 tysia na jeden tydzień nie licząc kosztów dojazdu, skipassu i jedzenia na stoku to jest mega dużo. Finansowo może wyrobię, ale szczerze wolałbym zaoszczędzić lub wydać to na kilka innych rzeczy i szukałbym na spokojnie dalej innych ofert.

Muszę Ci napisać, że to jest jedna z tańszych ofert. Bez imprezy dodam. Zresztą, hotel nie jest jakimś szczytem marzeń szczerze powiedziawszy.

Szukam dalej, ale liczę się z tym że w noworocznym terminie i w lokalizacji przy stoku ceny niższe nie będą.

Na razie na 6 wysłanych zapytań dostaliśmy 3 odpowiedzi, z czego w jednym brak już miejsc, w drugim ofertę otworzą w październiku, a trzeci podał cenę 6 tysi. bez wyżywienia z lokalizacją z doopy. Zostały trzy. Czekam nadal.

 

Także tego..

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, barattolina napisał:

No jasne. Kto bogatemu zabroni !!😅

Powodzenia i udanych szusuf

w tej klasie mogę polecić fajną miejscówkę w CH

https://www.tui.com/suchen/angebote/Hotel-Meierhof/25945/offer?searchScope=HOTEL&startDate=2020-12-26&endDate=2021-01-02&duration=7&coopid=GHF_TUI_pps&goalid=361505&utm_source=google&utm_medium=metasearch&utm_term=361505&utm_content=localuniversal&utm_campaign=hotelfinder&gclid=EAIaIQobChMI1_bF0sWD6gIVYsa7CB3tBAjJEAoYASAAEgIma_D_BwE

też czegoś szukam na Sylwestrowy tydzień i w Chamonix są jeszcze wolne apartamenty 2 osobowe poniżej 400 euro za tydzień na 2 osoby

 

Edytowane przez Jeeb
o
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, barattolina napisał:

Muszę Ci napisać, że to jest jedna z tańszych ofert. Bez imprezy dodam. Zresztą, hotel nie jest jakimś szczytem marzeń szczerze powiedziawszy.

Szukam dalej, ale liczę się z tym że w noworocznym terminie i w lokalizacji przy stoku ceny niższe nie będą.

Na razie na 6 wysłanych zapytań dostaliśmy 3 odpowiedzi, z czego w jednym brak już miejsc, w drugim ofertę otworzą w październiku, a trzeci podał cenę 6 tysi. bez wyżywienia z lokalizacją z doopy. Zostały trzy. Czekam nadal.

 

Także tego..

Ja mam swoje metody na tańsze wakacje i ferie, ale to wymaga trochę czasu, żeby przerzucić bardzo dużo ofert. Zaczął bym od przeszukania ofert z tego wyszukiwania: https://www.booking.com/searchresults.pl.html?error_url=https%3A%2F%2Fwww.booking.com%2Findex.pl.html%3Faid%3D397594%3Blabel%3Dgog235jc-1DCAEoggI46AdIHlgDaLYBiAEDmAEeuAEJyAER2AED6AEB-AECiAIBqAIDuALLip33BcACAdICJDY4YjJlMjViLWY1NDktNDBlMy05NWFiLWQ5ZjljY2YzYWEzY9gCBOACAQ%3Bsid%3D28cfee1ead48108af282fd0ff123a272%3Bsb_price_type%3Dtotal%26%3B&aid=397594&label=gog235jc-1DCAEoggI46AdIHlgDaLYBiAEDmAEeuAEJyAER2AED6AEB-AECiAIBqAIDuALLip33BcACAdICJDY4YjJlMjViLWY1NDktNDBlMy05NWFiLWQ5ZjljY2YzYWEzY9gCBOACAQ&sid=28cfee1ead48108af282fd0ff123a272&sb=1&sb_lp=1&search_form_id=e9b445a5643b000f&checkin_monthday=23&checkin_year_month=2021-1&checkout_monthday=30&checkout_year_month=2021-1&checkin=2021-01-23&checkout=2021-01-30&group_adults=2&group_children=0&no_rooms=1&group_adults_overlay=2&group_children_overlay=0&no_rooms_overlay=1&lpsr=1&dest_type=region&dest_id=3761&ss_raw=alpy+aus&ss_label=Alpy+Austriackie%2C+Austria&place_id_lon=12.005423&place_id_lat=47.198551&ac_position=0&ac_suggestion_list_length=10&ac_langcode=pl&search_selected=true&ac_size=5&ac_click_type=b&latitude=47.198551&longitude=12.005423&search_pageview_id=e9b445a5643b000f&order=price

Wybierz termin, wpisz "Alpy Austriackie" lub "Alpy Włoskie", posortuj po cenach, jest ogrom ofert dla dwójki poniżej 3000zł. Następnie trzeba na mapie każdą ofertę sprawdzić, czy jest blisko stoku i ocenić czy ten ośrodek nas interesuje. :)

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie każdemu spodobają się takie kompromisy, ale jeśli ja miałbym coś szukać to być może brałbym takie coś: https://www.booking.com/hotel/at/haus-mondspitze.pl.html?aid=397594;label=gog235jc-1FCAEoggI46AdIHlgDaLYBiAEDmAEeuAEJyAER2AEB6AEB-AECiAIBqAIDuALLip33BcACAdICJDY4YjJlMjViLWY1NDktNDBlMy05NWFiLWQ5ZjljY2YzYWEzY9gCBeACAQ;sid=9535e67269fb58149ba846bc4f6021fa;all_sr_blocks=44915901_205024130_2_0_0;checkin=2021-01-23;checkout=2021-01-30;dest_id=3761;dest_type=region;dist=0;group_adults=2;group_children=0;hapos=4;highlighted_blocks=44915901_205024130_2_0_0;hpos=4;no_rooms=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;sr_order=price;sr_pri_blocks=44915901_205024130_2_0_0__28280;srepoch=1592216061;srpvid=106a47fe76260046;type=total;ucfs=1&#map_closed

Apartament 65m2 od 23 do 30 stycznia za 1258zł jest 600 metrów wg. google maps od krzesła w takim niedużym i mało znanym ośrodku:

1139.jpg

Za zaoszczędzoną kasę wziął bym Vorarlberg Skipass (czy jakikolwiek największy dostępny) na różne ośrodki w tej okolicy i jadł na stoku praktycznie cały czas. :)

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, barattolina napisał:

Muszę Ci napisać, że to jest jedna z tańszych ofert. Bez imprezy dodam. Zresztą, hotel nie jest jakimś szczytem marzeń szczerze powiedziawszy.

Szukam dalej, ale liczę się z tym że w noworocznym terminie i w lokalizacji przy stoku ceny niższe nie będą.

Na razie na 6 wysłanych zapytań dostaliśmy 3 odpowiedzi, z czego w jednym brak już miejsc, w drugim ofertę otworzą w październiku, a trzeci podał cenę 6 tysi. bez wyżywienia z lokalizacją z doopy. Zostały trzy. Czekam nadal.

 

Także tego..

Jeżeli już znajdziesz dobrą miejscówkę i będziesz miała rezerwować na booking.com, to uprzejmie proszę zrób to przez moją stronę. 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu kolejna moim zdaniem warta rozważenia oferta w Zell am Ziller w ośrodku, który raczej większość forumowiczów zna. Lokalizacja ok. 1100 metrów od gondoli. 1356zł na tydzień od 23 do 30 Stycznia dla dwóch osób za mały apartament: https://www.interchalet.pl/austria/dolina-zillertal/zell-am-ziller/apartamenty-gielerhof-zaz110-at6280.684.1/?arrivalDate=2021-01-23&pax=2

Do tego doliczyć trzeba kurtaxe, który jest 1.80 Euro za dzień za osobę. Resztę kasy można wywalić na Zillertaler Superskipass i "tuczenie się" w restauracji na stoku. :)

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...