Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

A nie można było wejść?


Ziemowit

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Wujot napisał:

Letnia przepustowość jest prawie dwa razy mniejsza od zimowej

Ok, czyli te 150 osób ze zdjęcia stało w kolejce aż 15 minut ;) 

Jako czytelnik gazety od jej początków mam pełne prawo stwierdzić że nagminna kpina z ludzi odwiedzających popularne miejsca jest delikatnie mówiąc żałosna, zwłaszcza że gazeta podobno broni tolerancji i nienawiści. Nienawiści od której aż kipią komentarze pod tego typu ,,reportażami" 

  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2020 o 00:04, surfing napisał:

 Czy na tym zdjęciu jest 7200 osób!? bo gazeta pisze że  6 godzin oczekiwania w kolejce- ja zliczyłem na zdjęciu 150 osób, załóżmy że poza kadrem jest drugie tyle czyli kolejka (pewnie do kasy) liczy około 300 osób, przy przepustowości 1200 osób na godzinę czas oczekiwania to 15-20 minut, a 6 godzin to pewnie czekał reporter gazety przemalowany na murzynka :) 

Rozumiem że gazeta swoich prenumeratorów traktuje jak  lemingi, ale trudno zrozumieć że tak łatwo wkręcili się w  tą żałosna narrację gazety  użytkownicy  naszego forum.

Czy pół godziny oczekiwania w kolejce w miłym towarzystwie upoważnia kogokolwiek do tak żałosnego hejtu.

Poniżej mamy elitę ;)  to są ci lepsi co mają prawo stać w kolejce

 Tez stałem w tej kolejce do NOSPR Katowice, niestety nie podjąłem  alternatywnej możliwości uczestnictwa w koncercie disco polo w Spodku.

 

Wg moich wyliczeń w kolejce może być 1800 osób, długość 230m

Biorąc pod uwagę że przepustowość maxymalna 600 osób może nie być osiągalna, to moje wyliczenia wskazują na 3-4h. A może na jedno krzesło wpuszcza się tylko 2 osoby?

Doczytałem "Na krzesełkach można zajmować tylko skrajne miejsca. Nie dotyczy to osób wspólnie
zamieszkujących lub gospodarujących, osoby z dzieckiem lub osobą niepełnosprawną."

Jeśli bierzesz się za alternatywne wyliczenia, to choć trochę się przyłóż. Bo tak się tylko popisujesz swoją krytyką.

 

Edytowane przez MarioJ
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, surfing napisał:

Jako czytelnik gazety od jej początków mam pełne prawo stwierdzić że nagminna kpina z ludzi odwiedzających popularne miejsca jest delikatnie mówiąc żałosna, zwłaszcza że gazeta podobno broni tolerancji i nienawiści. Nienawiści od której aż kipią komentarze pod tego typu ,,reportażami" 

Przeczytałeś tekst??? Bo mnie wygląda to na Twoje konfabulacje, które wysnułeś na podstawie zdjęcia. 

Przeczytaj może artykuł (raczej notkę) i zacytuj w którym miejscu jest jakakolwiek interpretacja. Bo ja poza obiektywnym i bardzo wyważonym przedstawieniem tematu nie znalazłem tam nic więcej.

 

Pozdro

Wiesiek

 

Edytowane przez Wujot
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w całej tej sprawie, braci narciarskiej, umyka, że sam wjazd dla wielu ludzi jest atrakcją "samą w sobie". Na Śnieżkę zresztą muszą jednak trochę podejść. Czyli te parę godzin to jest czas oczekiwania na "atrakcję" (do tego Śnieżka i zejście przez Strzechę i Samotnię). Podobnie jak w Energylandi gdzie czasem na główny rollercoaster czeka się 3 godziny.

Ja wiem, że jak ktoś jeździł wagonikami ze szklaną podłogą (i 300 m luftu) albo zaliczył krzesełko przez grań w Espace Killy to wjazd na Kopę raczej go nie powali. Ale z drugiej strony to całkiem przyjemne jest - taka podniebna podróż w ciepły dzień. A zjazd w dół Kotliny Jeleniogórskiej jeszcze fajniejszy.

Pozdro

Wiesiek

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2020 o 19:14, Wujot napisał:

Letnia przepustowość jest prawie dwa razy mniejsza od zimowej. O tym, że w słoneczne dni w kolejce czeka się nawet parę godzin wiadomo od momentu uruchomienia wyciągu. Zanim skomentujesz coś o "żałosnej narracji" sprawdź informację.

pozdro

Wiesiek

Wjechałem na Kopę na przełomie czerwca i lipca. Wejście z biegu i tak w zasadzie dlatego wjechaliśmy. Szybkość kolei nominalna ok 5 m/s czas wjazdu niecałe 8 min. Ilość krzeseł normalna. Być może ta przepustowość faktycznie jest ograniczona ilością osób jakie wpuszcza się na krzesła. Jest jeszcze jedna sprawa - kasa biletowa też trochę wstrzymuje. A swoją drogą cena wjazdu i zjazdu tyle co za 4 h karnet narciarski.... no...No i tak jak Wiesiek napisał jest to atrakcja sama w sobie. Dla mnie co prawda nic specjalnego bo w sezonie takie jazdy to chleb powszedni, ale dla mojej naj całkiem przyjemna wycieczka. Jednak stać to byśmy nie stali nawet godziny do kolejki. Pozdrawiam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2020 o 12:10, jacekma napisał:

Ale czym sie przejmujecie? Tym ze ludzie kumuluja sie w kilku najpopularniejszych punktach?

I bardzo dobrze, jak lubia to niech stoja do kolejki na Kasprowy, w kolejce na Giewont, w korku o  " 10tej rano skoro swit" do Morskiego Oka itp

Lepsza robote robia tylko galerie handlowe dajac mozliwosc wspanialego spedzania czasu i odciazaja troche lasy/gory.

 

Dokładnie dzięki temu w innych miejscach panuje mniejszy ruch także jak ktoś lubi niech stoi 6h jego sprawa.  Ciekawe że budzi to tyle emocji u Narciarzy którzy też stoją w kolejkach do kas , parkingów itp ja wolę bez wyciągów narty ale z Dzieciakami czasem korzystam więc mi nie przeszkadza

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jeeb napisał:

 

szkoda że sam nie zapracowałeś na swoją eneryturę 

Nooo, dobry jesteś! Lepszy od "tygryska" i tych co to uzasadniali podnoszenie wieku emerytalnego!  Czterdzieści lat pracy,  w tym przynajmniej 35 lat można  uznać,że  pracowałem na  półtora etatu. Ino Ciebie dać tam do rządu, albo do jakiegoś ZUSu na doradcę.  A tak swoją drogą, ciekawy jestem na jakiej podstawie wyciągnąłeś taki wniosek, że nie zapracowałem sobie na emeryturę?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bumer napisał:

Nooo, dobry jesteś! Lepszy od "tygryska" i tych co to uzasadniali podnoszenie wieku emerytalnego!  Czterdzieści lat pracy,  w tym przynajmniej 35 lat można  uznać,że  pracowałem na  półtora etatu. Ino Ciebie dać tam do rządu, albo do jakiegoś ZUSu na doradcę.  A tak swoją drogą, ciekawy jestem na jakiej podstawie wyciągnąłeś taki wniosek, że nie zapracowałem sobie na emeryturę?

Bo gdyby odciąć ogonek od "r" to wyjdzie Bumel czyli bumel-ant: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Bumelant Błysłem? :P

P.S To żart. :)

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bumer napisał:

.  A tak swoją drogą, ciekawy jestem na jakiej podstawie wyciągnąłeś taki wniosek, że nie zapracowałem sobie na emeryturę?

  

W dniu 24.07.2020 o 21:30, Bumer napisał:

Tak, ale weź pod uwagę że oni muszą pracować na moją emeryturę!!!  Jestem przerażony! Jak taka kupa durniów i  leniów będzie w stanie mnie choć częściowo zaspokoić?  

 

Pozdro

Wiesiek

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2020 o 23:52, Spiochu napisał:

........,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Nie wiem jak na Śnieżkę, ale w Kuźnicach, kiedyś były kolejki po 3-4h, gdzie na Kasprowy wchodzi się w 2h.

 

.... ba, w sezonie narciarskim bywały i kolejki po 6 Godzin - gdzie do krzesła na Goryczkową godzina deptania jeśli mnie pamięć nie zawodzi 😀

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2020 o 08:57, tanova napisał:

Jeżdżą w najbardziej typowe i oklepane miejsca i nie podejmują wysiłku znalezienia alternatywnych rozwiązań.

 Niech stoją,  siedzą jedzą i śpią gdzie chcą (myślę o kwaterach)- ważne że dają zarobić miejscowym.

Dobrze że chociaż użytkownicy naszego forum jeżdżą w mniej oblegane miejsca ;)

W dniu 29.07.2020 o 12:00, marboru napisał:

Wakacje, wakacje...gdzie tu było się wybrać w czasach tak niepewnych, zawirusowanych?

Oczywiście - w Tatry!

Buty, rowery zapakowane i co? I dwa tygodnie w Zakopanym :D

@marboru gratuluję Orlej Perci w jeden dzień i rowerów wokół Tatr. Nieźle dajecie w każdy dzień , dobrze że pogoda dopisuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...