Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Freeride-Val di Sole


zieluk

Rekomendowane odpowiedzi

Freeride-Val di Sole

Witam,

Frirajdowo śmigałem w tamtym rejonie tylko w Passo Tonale. Masz 10km zjazd z lodowca trasą przerywaną na prawo patrząc od góry. Można ją zrobić na 2 sposoby:

1) Zaczynasz od górnej stacji orczyka od razu w prawo. Tam jest odlot! Zaczyna się stromym cholernie szerokim żlebem i dalej są ze dwie ciekawe ścianki z moreny czołowej lodowca. Lecisz dalej w kierunku jaskimi. Tak, jaskini. Ściąga się narty i przechodzi się przez 80m jaskinię na drugą stronę góry i kontynuuje zjazd do samego miasta Tonale.

2) Lecisz od góry orczyka też poprawej, ale nie dajesz od razu w prawo, tylko jedziesz granią tego żlebu, który opisałem wyżej trawersując szczyt, który masz przed sobą. Potem jedziesz pięknym stromym zboczem tego szczytu w kierunku innego żlebu. Dalej wszystko się łączy z poprzednią trasą.

Inne off-pistowe opcje to zjazd z lodowca w kierunku Ponte di Legno. Tam jeszcze nie jechałem, ale podobno też jest super.

Można też jadąc zboczyć z czarnej trasy z lodowca do Tonale na lewo. Tm zawsze świeży powder i fajne 1,5 kilometrowe latanko.

Jeśli trafisz na śnieg to powinno być great !

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...