Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Turystyka a obostrzenia w drugiej połowie 2020 i w sezonie 2020/2021


Ziemowit

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie ma takiego tematu a myślę, że warto byłoby założyć. Chodzi mi po głowie miejsce na forum, gdzie możnaby wrzucać znalezione w internecie informacje na temat zarówno krajowych jak i zagranicznych obostrzeń i zakazów, które mogą pokrzyżować nasze plany turystyczne.

Zacznę może od tego, że w niektórych powiatach w Polsce już 8 Sierpnia wracają surowe obostrzenia i zakazy. Dzisiejsza wypowiedź ministra dotycząca powiatów zaznaczonych na czerwono: 

Cytat

będziemy chcieli wprowadzić w tych powiatach obostrzenia we wszystkich praktycznie zakresach, czyli dotyczące targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek

W powiatach żółtych dodatkowe obostrzenia również zostaną wprowadzone, ale będą trochę łagodniejsze. Mapka:

EeuDVy6X0AAzN1r?format=jpg&name=900x900

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku że to bez sensu. I tak w pewnym momencie wpadnę jak śliwka w kompot, i albo dostanę kosmiczny mandat, albo wyląduję na kwarantannie. To się tak szybko będzie teraz zmieniać, że ciężko nad tym nadążyć. 

Teraz jak wróciłem z Bułgarii, to aż byłem zdziwiony że nie dostałem aresztu domowego. 

Edytowane przez Gerald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pawelb91 napisał:

Ja się martwię o sezon zimowy. Oby tylko dało się pojeździć.

Na razie nie można zaplanować czegoś sensownego bo nie wiadomo jak będzie wszystko funkcjonować...
Gdzie będzie można wyjeżdżać a gdzie nie, skąd będzie można swobodnie wracać a skąd nie...

Myślę, że ośrodki narciarskie będą działać o ile będą warunki. Spodziewam się jednak ograniczenia liczby osób w gongoli i na kanapie, np. tylko 2 osoby na kanapie w skrajnych miejscach siedzących i po 2 osoby do gondoli. Na dole spodziewam się ustawiania przez obługę narciarzy w długich wężykach z zachowaniem odstępu 1.5m. Zobaczymy jak to będzie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawelb91 napisał:

Ja się martwię o sezon zimowy. Oby tylko dało się pojeździć.

Na razie nie można zaplanować czegoś sensownego bo nie wiadomo jak będzie wszystko funkcjonować...
Gdzie będzie można wyjeżdżać a gdzie nie, skąd będzie można swobodnie wracać a skąd nie...

Myślę,że niewiele się zmieni dla nas,mieszkańców sądecczyzny.Na szczęście na narty jeździ się autem.Prawdziwy galimatias jest wśród podróżujących samolotami np. do Gruzji,śledzę ich dylematy na FB,gdy pokupili bilety i nie są pewni dnia ani godziny,a linie lotnicze nowe bilety sprzedają a stare rejsy odwołują,i nikt się nie może połapać w gąszczu zmian..

Ja sporo latam,ale kupuję bilet zawsze w przeddzień lotu,więc pandemia czy bankructwo linii mi niegroźne,na razie w pandemii obleciałem bezproblemowo Rodos na deskę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.dw.com/pl/niemcy-od-soboty-obowiązkowy-test-albo-kwarantanna/a-54464068

Obowiązuje od jutra tj.08.08.

Nadal obowiązuje zakaz jednodniowych wycieczek turystycznych (i zakupowych) na terenie Meklemburgii. Można tylko tranzytem, bez postojów. Brandenburgia nie ma takich ograniczeń. Pół Szczecina biadoli, że na rowery nie ma gdzie jeździć.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2020 o 12:14, barattolina napisał:

https://www.dw.com/pl/niemcy-od-soboty-obowiązkowy-test-albo-kwarantanna/a-54464068

Obowiązuje od jutra tj.08.08.

Nadal obowiązuje zakaz jednodniowych wycieczek turystycznych (i zakupowych) na terenie Meklemburgii. Można tylko tranzytem, bez postojów. Brandenburgia nie ma takich ograniczeń. Pół Szczecina biadoli, że na rowery nie ma gdzie jeździć.

Prawda to, prawda :(. Brakuje tras do meklemburskich jeziorek z czystą wodą i bez tłumów, do których można było rowerkiem w godzinkę śmignąć. Chyba już cały sezon rowerowy stracony dla tego kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś z Polski zamierza w najbliższym czasie odwiedzić Norwegię, to od 15 Sierpnia posiedzi tam na kwarantannie: https://next.gazeta.pl/next/7,173953,26204295,koronawirus-norwegia-dodala-polske-do-czerwonej-listy-10.html#s=BoxMMt1

Dajcie znać jeśli któryś kraj gdzieś wprowadzi restrykcje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sławek Nikt napisał:

Zgaduję z dość dużą dozą prawdopodobieństwa, że nie będzie za ciekawie w nachodzącym sezonie .. A szkoda bo miło się czyta relacje forumowiczów z eskapad i ogląda piękne zdjęcia.

 

Z dość dużą dozą prawdopodobieństwa, część ludzi (w tym pewnie ja), jeśli gdzieś jakoś pojedzie to nie zdecyduje się na spisanie relacji. O ile wyjazd w lecie wyjazd spotyka się z aprobatą społeczną, o tyle w okresie przejściowym lub zimowym niekoniecznie. Część moich znajomych pomimo lockdownu tj. zamkniętych lasów w marcu/kwietniu/maju i tak gdzieś pojechało, ale nie wrzucali nigdzie zdjęć ze względu na silny hejt.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Poważnie tak jest?? Zaskoczyłeś mnie tym stwierdzeniem. Ja nie robię relacji bo po prostu nie mam do tego głowy, nie robię zdjęć, nie myślę o tym gdzieś będąc , nie pamiętam nazw itd.

Ale żeby hejt był blokadą... Chyba się kiedyś przełamię na złość różnym ....m.

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Poważnie tak jest?? Zaskoczyłeś mnie tym stwierdzeniem. Ja nie robię relacji bo po prostu nie mam do tego głowy, nie robię zdjęć, nie myślę o tym gdzieś będąc , nie pamiętam nazw itd.

Ale żeby hejt był blokadą... Chyba się kiedyś przełamię na złość różnym ....m.

Pozdrowienia serdeczne

Jako tako hejt nie do końca jest blokadą, ale ktoś może na Ciebie donieść, że robiłeś coś, czego nie powinieneś.

Przecież nie wrzucisz zdjęcia z Tatr, jak PN jest zamknięty.

Jak był zakaz wstępu do lasu "z powodu wirusa", to chwalenie się tym np na fb oznaczało spory hejt. Tak robiło kilku moich znajomych.

Ja się z tym zakazem nie zgadzałem, i tak chodziłem na spacery po lesie ale nikomu nie mówiłem poza 2-3 najbliższymi osobami.

Kto wie co będzie na jesieni? 90% ludzi w październiku i listopadzie nie wyjeżdża nigdzie, ale dla mnie to dobry okres żeby jechać na lodowiec. Jeden z moich znajomych kiedyś luźno stwierdził że właśnie przez takich ludzi się wirusy przywozi, bo w tym okresie nie powinno się wyjeżdżać. Takie zdania nie są odosobnione, i wypowiedzi w podobnym tonie można było znaleźć w internecie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gerald napisał:

Jako tako hejt nie do końca jest blokadą, ale ktoś może na Ciebie donieść, że robiłeś coś, czego nie powinieneś.

Przecież nie wrzucisz zdjęcia z Tatr, jak PN jest zamknięty.

Jak był zakaz wstępu do lasu "z powodu wirusa", to chwalenie się tym np na fb oznaczało spory hejt. Tak robiło kilku moich znajomych.

Ja się z tym zakazem nie zgadzałem, i tak chodziłem na spacery po lesie ale nikomu nie mówiłem poza 2-3 najbliższymi osobami.

Kto wie co będzie na jesieni? 90% ludzi w październiku i listopadzie nie wyjeżdża nigdzie, ale dla mnie to dobry okres żeby jechać na lodowiec. Jeden z moich znajomych kiedyś luźno stwierdził że właśnie przez takich ludzi się wirusy przywozi, bo w tym okresie nie powinno się wyjeżdżać. Takie zdania nie są odosobnione, i wypowiedzi w podobnym tonie można było znaleźć w internecie.

Jest na to sposób. Mów i pisz każdemu, że jedziesz tam gdzie jest mało ludzi i dlatego jest małe prawdopodobieństwo, że się zarazisz lub kogoś zarazisz. Zdjęcia, gdzie jest jakakolwiek kolejka ludzików do czegokolwiek NIE POKAZUJ - to jak czerwona płachta na byki. :D

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Ziemowit napisał:

Jest na to sposób. Mów i pisz każdemu, że jedziesz tam gdzie jest mało ludzi i dlatego jest małe prawdopodobieństwo, że się zarazisz lub kogoś zarazisz. Zdjęcia, gdzie jest jakakolwiek kolejka ludzików do czegokolwiek NIE POKAZUJ - to jak czerwona płachta na byki. :D

To dla mnie nie jest jako tako problem. Jest na to sposób - nie pisać nic, a opowiadać tylko najbliższym. Szczególnie że nie płacą mi za pisanie, i coraz częściej mi się już nie chce... Najważniejsze są wspomnienia dla mnie.

Na całe szczęście kolejki udaje mi się unikać w prosty sposób - i tak z reguły jeżdżę w "mało popularne" miejsca (wystarczy zajrzeć w moje relacje), oraz omijam weekendy.

To nie zmienia faktu, drogi @Ziemowit że ludzie w dużej mierze nie myślą racjonalnie. Dla wielu ludzi sztywna nielogiczna zasada podana przez populistyczny rząd, nagłośniona w mediach jest święta.

 

 

Edytowane przez Gerald
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
2 godziny temu, Gerald napisał:

Ukraina 28 sierpnia i Węgry 1 września zamykają całkowicie granice dla obcokrajowców. 

Teraz czekać na efekt domino aż reszta krajów zrobi tak samo.

Słowenia wprowadziła niedawno kwarantannę 14 dniową dla Polaków: https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103086,26231412,koronawirus-slowenia-wprowadzila-kwarantanne-dla-polakow.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jednak pozytywna wiadomość - kraj związkowy Meklemburgia-Pomorze Przednie od najbliższego piątku przywraca możliwość jednodniowych wjazdów turystycznych. Wygląda więc na to, że uda się uratować choć końcówkę sezonu rowerowego dla tego kierunku, a może późną jesienią wyskoczyć nawet do hali narciarskiej?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam, dalej wierzycie że był, jest jakiś śmiertelny wirus czy już w końcu wam się lampka zapaliła.

Teraz w sobote był w Berlinie protest przeciw tej ściemie na którym było 4 miliony ludzi. Ale pewnie Polskie media milczą. 🙂

 

W dniu 31.08.2020 o 14:52, tanova napisał:

Jest jednak pozytywna wiadomość - kraj związkowy Meklemburgia-Pomorze Przednie od najbliższego piątku przywraca możliwość jednodniowych wjazdów turystycznych. Wygląda więc na to, że uda się uratować choć końcówkę sezonu rowerowego dla tego kierunku, a może późną jesienią wyskoczyć nawet do hali narciarskiej?

Były takie zakazy, moi koledzy jeżdżą prawie co weekend do Polski i nie mają problemów. Skąd wiedzą czy jedziesz na dzień czy tydzień. Były jakieś kontrole. 🤔

W dniu 7.08.2020 o 12:14, barattolina napisał:

Nie wierz we wszystko co piszą, tak to jest ale to bardziej teoria.

  • Haha 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...