Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

przejazd z Alpe di Siusi do SellaRondy


waldek71

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Jeeb napisał:

jak chcesz robić safari po SR to może prościej będzie znalezienie noclegu pod kolejką w Wolkensteinie, Corvarze albo Arabbie?

Na ile dni narciarskich jest ten wyjazd planowany ?

Tak, wiem. To wyjazd czterodniowy, exclusive z żoną na 4 dni. Chodzi o o pewną rocznicę. Na początku wspomniałem, że nie chodzi nawet o SR, tylko raczej o minisafari po konkretnych zakątkach SR. Teraz po tylu opiniach widzę, że szansa na całe kółko jest zupełnie do ogarnięcia. A tak w ogóle to TEN wyjazd ma być miły😀 z uwagi na powyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jeeb napisał:

Wiele włoskimi skibusami nie jeździłem ale kiedy chciałem to zazwyczaj było do dupy, wyjątek to ten do Monte Pana ale traktowałem ten przejazd jako przygodę i przerywnik do zjedzenia kanapki i napicia się herbatki z termoski.

Napisz mi tylko jeszcze, ile minut w tym autobusiku do MontePana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, waldek71 napisał:

Napisz mi tylko jeszcze, ile minut w tym autobusiku do MontePana?

Wszystko zależy od stanu odśnieżenia drogi, warunków atmosferycznych i humoru kierowcy.

Pamiętam że nasz znacznie spóźnił się na starcie, w połowie drogi czekał na mijankę z autobusem z drugiej strony, kilka minut gadał z kolegą z drugiego autobusu, łącznie od odpięcia nart w Saltria do zapięcia pod wyciągiem w Monte Pana upłynęło znacznie więcej czasu niż 15 min. Poszukam starych fotek to napiszę dokładniej.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, waldek71 napisał:

Tak, rezerwowałem jeszcze na przełomie lutego i marca podczas pobytu w Sierra Nevada. Dzień później Włosi zamknęli wyciągi, potem się wszystko zamknęło.

Pytam, bo z punku widzenia logistycznego, to najdalsze miejsce do wypadu np. na Lagazuoi, a i dojazd na Sellarondę czasochłonny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, JC napisał:

Pytam, bo z punku widzenia logistycznego, to najdalsze miejsce do wypadu np. na Lagazuoi, a i dojazd na Sellarondę czasochłonny. 

Tak, ale jeszcze odleglejszym miejscem byłyby okolice dolnej stacji gondoli w Siusi (Seis), czy nawet na górze niebieskiej gondoli gdzieś w Compatsch. Dwie wschodnie odnogi: północna blisko gondoli do Ortisei i południowa z opcją skibusu do Monte Pana są w zasadzie optymalne żeby dostać się do SellaRondy (oczywiście mając na uwadze, że mówimy o Seiser Alm). Gdzieś wcześniej napisałem, że koncepcja całej SellaRondy, czy wypadu do Lagazuoi jest bardzo ryzykowna i raczej traktowałem ją jako mało realną, natomiast ta lokalizacja wystarczy aby dostać się do jakiegoś konkretnego miejsca na przebiegu SR i tam eksplorować boczne odnogi. Taki zresztą też jest pomysł. Moje pytanie tytułowe dotyczyło właśnie tego, czy z mojego miejsca, czyli styku Floriana i Floralpiny warto się pchać przez prawie całe Seiser Alm, czy nie jest wygodniej (i szybciej) skibusem do MontePana, a do przystanku w Saltria będę miał przecież blisko. Moje plany wyżej opisane jednakże zostały wyostrzone przez komentarze (za które wszystkim serdecznie dziękuję), które mówiły o swobodnym akcesie do SellaRondy i jej zrobieniu. Mój cel na 2021 rok to baza w San Cassiano i stamtąd to wszystko, co jest mało możliwe z AdS.

Edytowane przez waldek71
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2020 o 21:25, waldek71 napisał:

Mój cel na 2021 rok to baza w San Cassiano i stamtąd to wszystko, co jest mało możliwe z AdS.

i to jest najlepsze rozwiązanie, 4 dni w grudniu możesz miło spędzić z żonką na basenie, w saunie i przy dobrym żarełku. W grudniu może nie być śniegu, może też prać śniegiem i lodem przez 4 dni, drogi będą zasypane, autobus utknie w zaspach

trochę starych fotek

 

R0016254.thumb.JPG.80def511e145a7118a428c1e413e81de.JPG

R0016257.thumb.JPG.87678b11885088ec47b8e65a823ba3d1.JPG

R0016259.thumb.JPG.c898537ae9f20a20d52f125b63f99d13.JPG

 

R0016260.thumb.JPG.52ab506d56a4556f5bfd20861b3c6ef5.JPG

 

R0016263.thumb.JPG.f3af63b310b38b7ecc987595fbf2cb3b.JPG

 

 

R0016275.thumb.JPG.c835bbb6537235d424c04b11c1d1b6f6.JPG

 

R0016274.thumb.JPG.4189923bf17cc762bc0894ce608f5093.JPG

R0016280.thumb.JPG.144524364f5074776767102b61014b8d.JPG

R0016288.thumb.JPG.d246076892d961962762daf1783b10d6.JPG

 

R0016292.thumb.JPG.ef3f3f00663fe1da9e39259bfb539de4.JPG

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jeeb napisał:

i to jest najlepsze rozwiązanie, 4 dni w grudniu możesz miło spędzić z żonką na basenie, w saunie i przy dobrym żarełku. W grudniu może nie być śniegu, może też prać śniegiem i lodem przez 4 dni, drogi będą zasypane, autobus utknie w zaspach

To też. Wieczorem🙂. Zdecydowanie ma to być narciarski trip. Jak będzie za mało śniegu, to się go zrobi. Jak za dużo, tym lepiej🙂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Jeeb said:

W grudniu może nie być śniegu, może też prać śniegiem i lodem przez 4 dni, drogi będą zasypane, autobus utknie w zaspach

Tak samo może być w styczniu i w lutym. A w grudniu może być też mega słonecznie chodź jedno jest pewne - nie opalisz się jak w marcu :)

A fotka nie taka stara bo z ostatniego grudnia. - oczywiście nie z tego miejsca - po prostu pogodę ciężko przewidzieć.

2019-12-05_12_57_16.thumb.jpg.877a7941b43caa7eed03ef2725219353.jpg

Edytowane przez Sportego360
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pawelb91 napisał:

Jednak ryzyko że śniegu będzie brakować największe jest w grudniu. 

Grudzień 2015 taki właśnie był, po internecie krążyło sporo filmików i zdjęć z okresu świątecznego.
 

 

Strasznie fatalistyczne posty się pokazują. OK, był sezon 2015/2016, nie było śniegu w grudniu i na przełomie roku, potem już był. A potem były już kolejne lata i było znośnie. Załączam fotkę z Pielgrzyma, sylwester 2015/16

IMG_1387.jpeg

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2020 o 21:25, waldek71 napisał:

Mój cel na 2021 rok to baza w San Cassiano i stamtąd to wszystko, co jest mało możliwe z AdS.

San Cassiano to nie jest zły pomysł. W tym sezonie mają otworzyć gondolę z 5 Torri do Cortiny, więc spod hotelu dojedziesz na stoki Tofany bez własnego auta (w jedną tylko stronę będziesz potrzebował skibusa z Armentaroli do Lagazuoi, powrót na nartach i w zaprzęgu ;) ).

Ja ze swojej strony polecam Val di Fassę. Bardzo dobry dostęp do Sella Rondy, do tego sporo ośrodków łatwo dostępnych do 30 min samochodem jakby znudziła się SR (San Pellegrino, Latemar, Carezza, Alpe Lusia, Pozza-Ciampac).

Jako, że aby dostać się na SR wystarczy praktycznie tylko 1 podciągnięcie z doliny, można być na niej naprawdę szybko. Kilka sezonów temu udało mi się z żoną wystartować pierwszą kolejką w Albie, dojechać na nartach do miejsca o nazwie Sompunt (Sponata) w Alta Badia, stamtąd kilkanaście minut w darmowym skibusie do Piculin, na nartach przez Kronplatz do Brunico i potem powrót podobną trasą. Wracając nawet zdążyliśmy zjeść lunch na górnej stacji Piculin. Jeżeli otworzą gondolę, o której pisałem powyżej, to w tym roku planujemy z Alby dojechać na nartach na szczyt Tofany ;) . Naprawdę ciężko się tam nudzić...

Edytowane przez laryzbyszko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, laryzbyszko napisał:

San Cassiano to nie jest zły pomysł. W tym sezonie mają otworzyć gondolę z 5 Torri do Cortiny, więc spod hotelu dojedziesz na stoki Tofany bez własnego auta (w jedną tylko stronę będziesz potrzebował skibusa z Armentaroli do Lagazuoi, powrót na nartach i w zaprzęgu ;) ).

Na dovesciare.it w poście z kwietnia 2020 jest zapowiedź budowy, która miała ruszyć latem tego roku. Ruszyła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, waldek71 napisał:

Na dovesciare.it w poście z kwietnia 2020 jest zapowiedź budowy, która miała ruszyć latem tego roku. Ruszyła?

Leitner Ropeways, who are building the lift, are targeting completing the project by the end of 2020 or in early January 2021, so that the gondola can play its part in Cortina 2021, the Alpine Ski World Championships, the following month.

NEWS - SKI AREA

As regards infrastructure, the works on the slopes Olympia, Vertigine, Druscié A have been completed; a new slope has been created (Lino Lacedelli slope in Cinque Torri), the first Italian public slope dedicated to training sessions and competitions and equipped with all the safety features; a new gondola has been built, Cortina-Col Druscié “Freccia nel Cielo”; a new, modern avalanche control system has been implemented to protect the whole ski area in Pomedes – Ra Valles; the Rumerlo Finish Area has been redesigned and completed.

In addition, the works to build the new gondola Son dei Prade - Bai de Dones have started and will be completed by January 2021. This new cable car will reduce traffic towards the Falzarego pass; thereby lowering CO2 emissions.

 

Lastly, the works to build a new chairlift in Ra Valles have started and the new lift, which will have a cover with automatic coupling, will be ready for the upcoming winter. The chairlift will substitute two existing ones and will have a mid-station.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, JC napisał:

Leitner Ropeways, who are building the lift, are targeting completing the project by the end of 2020 or in early January 2021, so that the gondola can play its part in Cortina 2021, the Alpine Ski World Championships, the following month.

Kibicowałem już budowom trzech gondol w Dolomitach, ale to info wywołuje gęsią skórkę. To znakomita informacja i trochę mi zmienia w planach za zimę 2021, ale takie zmiany to ja lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ha, Ha. Planowałem sobie, planowałem i zaplanowano za mnie. Hotel, w którym miałem mieszkać 12-17 grudzień właśnie mnie poinformował, że es tut uns ser leid, ale rozpoczynają sezon 23 grudnia i takie tam. Fajnie nie zaczyna wszystko chrzanić. Pozdro dla wszystkich planujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, waldek71 napisał:

Ha, Ha. Planowałem sobie, planowałem i zaplanowano za mnie. Hotel, w którym miałem mieszkać 12-17 grudzień właśnie mnie poinformował, że es tut uns ser leid, ale rozpoczynają sezon 23 grudnia i takie tam. Fajnie nie zaczyna wszystko chrzanić. Pozdro dla wszystkich planujących.

Wiadomo czemu? Dolomiti Superski się zarzeka, że sezon rozpoczną w ostatni weekend listopada/pierwszy weekend grudnia i zgodnie z tymi informacjami planowałem moje tegoroczne aktywności narciarskie... Mam nadzieję, że nic się w tym zakresie nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 20.08.2020 o 21:15, waldek71 napisał:

Kibicowałem już budowom trzech gondol w Dolomitach, ale to info wywołuje gęsią skórkę. To znakomita informacja i trochę mi zmienia w planach za zimę 2021, ale takie zmiany to ja lubię.

Niestety, ale mam kiepskie info z włoskiego skiforum. Ze względu na różnego rodzaju trudności (w tym protesty "zielonych" i problemy geologiczne) inwestycja nie zostanie ukończona przed tym sezonem i została przesunięta na sezon 2021/2022. Myślę, że koronawirus też niestety pomógł w podjęciu takiej, a nie innej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...