Narty - skionline.pl
Jump to content

Rowerem z Val Gardeny do Alpe di Siusi (Vlog #074)

Recommended Posts

Zabieram Was w przejażdżkę rowerem z doliny Val Gardena do Seiser Alm (Alpe di Siusi). Dzień wcześniej zdobyłem masyw Sella, jedną z najpiękniejszych via ferrat w Dolomitach, a teraz postanowiłem sprawdzić, jak w Południowym Tyrolu, w dobrze znanych mi z zimy terenach narciarskich, spędza się czas na rowerze.

• Like 9
  • Thanks 1

Polecam Ci Jacek teraz dobre szkolenie MTB. To dużo daje do umiejętności: zjeżdżanie stromszych miejsc, korzenie, zakręty. I do tego baza: właściwa pozycja na rowerze przy zjeździe.

• Like 1
W dniu 22.08.2020 o 20:37, JC napisał:

spędza się czas na rowerze.

przy obecnym ociepleniu klimatu za kilka lat zimą też będziemy jeździć tam na rowerach - dzięki za wspaniałą relację

• Like 1
20 godzin temu, MarioJ napisał:

Polecam Ci Jacek teraz dobre szkolenie MTB. To dużo daje do umiejętności: zjeżdżanie stromszych miejsc, korzenie, zakręty. I do tego baza: właściwa pozycja na rowerze przy zjeździe.

Jestem tego świadomy, tym bardziej, że mam kilku znajomych, którzy na rowerach wymiatają i szkolą takich jak ja..

A nawet mógłbym się zwrócić o pomoc do filigranowej dziewczyny, która lubi odwiedzać najwyższy stopień pudła w Pucharze Polski w DH.

GF3_5913.jpg

3 godziny temu, JC napisał:

Jestem tego świadomy, tym bardziej, że mam kilku znajomych, którzy na rowerach wymiatają i szkolą takich jak ja..

A nawet mógłbym się zwrócić o pomoc do filigranowej dziewczyny, która lubi odwiedzać najwyższy stopień pudła w Pucharze Polski w DH.

piszę o tym bo sam byłem na takim szkoleniu i efekty sobie bardzo chwalę 🙂 

a sam jestem zgredziałym amatorem mtb, który zaczął się interesować enduro po 40-tce 😁

i musiałbym dużo czasu poświęcić aby sam dojść do tej techniki, szkolenia są super

• Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By melo7anthony
      Prawdopodobnie jeżeli sytuacja na to pozwoli będę w Wenecji początkiem kwietnia przyszłego roku. W drodze powrotnej fajnie byłoby zaliczyć jeden dzień na nartach. Dlatego pytanie, gdzie we Włoszech w tym terminie teoretycznie powinny być najlepsze warunki? Pierwsza myśl padła mi na Cortinę. Przede wszystkim też dlatego, że blisko z Wenecji i w sumie po drodze do Polski. Da radę?  Druga to Maso Corto, jednak to dalej o ponad 150 km. Ma ktoś doświadczenie w kwietniowym nartowaniu w Italii? 
    • By siluete
      Szanowni forumowicze, 
      myslimy o wyjeździe w terminie świątecznym (o ile nas nie pozamykają:(). Podpowiedzcie ośrodki z dobrymi warunkami do jazdy w tym okresie. Chcielibyśmy zobaczyć coś nowego. Mamy za sobą Madonnę, Val Gardenę, Maso Corto, Ischgl, Kronplatz, Tux, Schladming, Marilleva. 
      Będę wdzięczna. 
      Dziękuję z góry.
    • By JC
      Zapraszam na Podlasie, na Suwalszczyznę, gdzie w lipcu miałem przyjemność, kilkukrotnie, objechać na rowerze jezioro Wigry. Od razu napiszę, że jest to miejsce, do którego będę chciał wrócić w przyszłości. Wspaniała przyroda, ciekawi ludzie, urozmaicone trasy rowerowe i brak tłumów turystów sprawiły, że na Suwalszczyznę wrócę.
      Przed Tobą pierwszy odcinek, w którym obejrzysz jak dojechałem w wioski Mikołajewo do Płociczna przejeżdżając po drodze ok 20 km ciekawych, urozmaiconych tras, wytyczonych w lasach Wigierskiego Parku Narodowego.

• By Ziemowit
      Przyznam, że alpejskie drogi rowerowe nawet mnie nie pokonały, to była egzekucja. Długie i strome podjazdy szutrami są nie na moją kondycję (na razie pozostaje wwieźć rower gondolą), a pod czas zjazdów tarcze tak się rozgrzewają, że są ciemne od spalenizny. Jakieś rady na to?
    • By waldek71
      Cześć.

Mam pytanie do tych, którzy opanowali w ostatnich latach przejazd na nartach z Alpe di Siusi do Val Gardeny, a stamtąd do SR. Mam w grudniu kilka dni na południowym cyplu AdS z mieszkaniem w okolicy kolei Floralpina i Florian. Jadę z żoną na okolicznościowy wypad, ale kręcenie się 4 dni w tym miejscu to.., dlatego jest pomysł na małe safari. Wiem, że temat już był poruszany na forum, ale w 2010 roku. Może od tej pory coś się zmieniło. Krótko: czy ktoś może powiedzieć która opcja jest szybsza. 1. skibus z Saltria do Monte Pana i stamtąd do SR (przy czym szybciej zieloną stroną), 2. zjazd gondolą do Ortisei, potem przez Secedę, Campinoi dopiero do SR (wtedy pomarańczowej), ale do gondoli muszę przejechać większość AdS. Symulator w www.dolomitisuperski.com podaje bardzo krótkie, mało realne czasy. Nie myślę nawet o całej SR, ale raczej o dojechaniu do Alta Badia (przy odrobinie szczęścia do Lagazuoi) i z powrotem rzecz jasna. Ewentualnie o pokręceniu się w bok od Colfosco na Forcelli. Zawsze też można zostać pół dnia na stokach Secedy. Chyba, że macie inne pomysły co można zrobić w jeden dzień ze startem na południowo-wschodnim cyplu AdS.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...