Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zamiana nart na lżejsze i prostsze w prowadzeniu


wilczk

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, kotek napisał:

Niestety, ale jesteś słabym narciarzem, Twoi znajomi też.

Dobry amator pojedzie na każdej narcie(ostrej i nie wytłuczonej) i w każdych warunkach, powtarzam, dobry amator.

 

Możliwe. W takim razie szukam nart dla słabego narciarza. Polecisz coś? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, wilczk napisał:

Patrzycie na to z perspektywy naprawdę dobrych narciarzy. My, amatorzy (nawet jeśli jeżdżący od wielu lat), nie mamy aż takich umiejętności aby poskromić szybkie, zawodnicze narty. One same wymuszają na Tobie prędkość, która jest po prostu przerażająca dla wielu osób i w pewnym momencie bardziej skupiasz się na tym aby wyhamować niż trzymać odpowiednią technikę. Moi znajomi mają podobne zdanie i... nawet nie chcą ode mnie pożyczać tych nart. Są dla nich za ciężkie, za długie i zbyt trudne w prowadzeniu. Wolą narty krótkie (zbyt krótkie w mojej opinii - bo sięgające do szyi/podródka - ale to nie temat wątku) aby jeździć spokojniej.

...........

No ba, 30tka mi stuknęła niedawno, to już zaliczam się do starszych. :D

...........

Cześć

Spokojnie. Z tego co piszesz jesteś pasjonatem - zrobiłeś kurs więc jesteś - proste. Natomiast spojrzenie, które przedstawiłeś powyżej jest z pierwszym zdaniem zupełnie niespójne - stąd takie reakcje i brak porad.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Ja również jestem typowym amatorem i prawie dwa razy starszym od Ciebie ale żadna narta nie stanowi problemu.

Drogi @Mitek - skoro Ty ze swoją wiedza, doświadczeniem, umiejętnościami, zaliczasz siebie do typowych amatorów, to ja będąc w podobnym wieku co Ty zacznę sie zaliczać do początkujących maruderów narciarskich.

Wg mnie to Ty taki sam amator jak @marboru, @JC, @Cosworth240,@przemo_narciarz czy @Wujot - o kilkudziesięciu innych forumowiczach nie wspominając.

Bo @Chrumcia to przynajmniej startuje w zawodach😁

Edytowane przez wojgoc
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2020 o 15:10, wojgoc napisał:

Drogi @Mitek - skoro Ty ze swoją wiedza, doświadczeniem, umiejętnościami, zaliczasz siebie do typowych amatorów, to ja będąc w podobnym wieku co Ty zacznę sie zaliczać do początkujących maruderów narciarskich.

Wg mnie to Ty taki sam amator jak @marboru, @JC, @Cosworth240,@przemo_narciarz czy @Wujot - o kilkudziesięciu innych forumowiczach nie wspominając.

Bo @Chrumcia to przynajmniej startuje w zawodach😁

Cześć

Szczerze... W życiu - a jeżdżę ponad 45 lat i były sezony po prawie 3 miesiące zazwyczaj za granicą - widziałem na stoku może 10-12 osób, które postawiły mnie do pionu, i których jazdę zapamiętałem na lata (zawodów nie liczę). Reszta lepiej lub gorzej jeździ. Zawodnika poznasz od razu ( zawodnika !) a nie gościa, który obił parę tyczek przez cztery czy pięć lat jako dziecko. To jest bardzo duża różnica w stylu (tutaj to określenie właśnie idealnie pasuje) jazdy. Nie chodzi o technikę tylko pewność stania, dynamikę, kąty, szybkość itd. To są rzeczy jakich amator nigdy nie dogoni chyba, że zzumowany na jazdę sportową wariat, który uderzy w regularne treningi z dobrym trenerem i do tego ma smykałkę.

Ja jestem najzwyklejszym amatorem na dodatek przez ostatnie lata bardzo mało jeżdżącym i w związku z tym nieobjeżdżonym. Mam jedną przewagę nad 90% innych amatorów - naprawdę wiem jak powinna wyglądać i na czym mniej więcej polega jazda na nartach, więc byle czym się nie zachwycam.

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2020 o 18:51, Mitek napisał:

 

Ja jestem najzwyklejszym amatorem na dodatek przez ostatnie lata bardzo mało jeżdżącym i w związku z tym nieobjeżdżonym. Mam jedną przewagę nad 90% innych amatorów - naprawdę wiem jak powinna wyglądać i na czym mniej więcej polega jazda na nartach, więc byle czym się nie zachwycam.

Pozdrowienia serdeczne

👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...