Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rower Trail/Enduro - zakup


Spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

Może ma ktoś na sprzedaż rower Trail/Enduro?

Koła 27,5 (ew. 26)

Rozmiar M

Full skok 120-160

Sporo miejsca w ramie (na jakąś mini torbę)

W (bardzo) dobrym stanie.

Jeśli przeglądacie różne portale aukcyjne i widzicie coś wartego uwagi to też dajcie linka. Jest tego masa, ale nie wiem na co patrzeć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Spiochu napisał:

Może ma ktoś na sprzedaż rower Trail/Enduro?

Koła 27,5 (ew. 26)

Rozmiar M

Full skok 120-160

Sporo miejsca w ramie (na jakąś mini torbę)

W (bardzo) dobrym stanie.

Jeśli przeglądacie różne portale aukcyjne i widzicie coś wartego uwagi to też dajcie linka. Jest tego masa, ale nie wiem na co patrzeć.

 

Przemysl w pierwszej kolejnosci w jakim terenie bedziesz glownie jezdzil i zawez w ten sposob zakres poszukiwan  (przedzial skoku 120-160  jest dosyc szeroki i moze wskazywac ze nie do konca masz sprecyzowane to czego potrzebujesz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Spiochu napisał:

Wszystko przemyślałem, teraz szukam konkretnej oferty.

Wzorcowym przykładem jest Giant Trance, ale jego bardzo trudno kupić w dobrej cenie.

Szeroki zakres bo wszystko ma wady i zalety. Najlepiej w środku zakresu, ale skrajnych opcji nie wykluczam.

Poszukaj ofert wsrod nowych rowerow.

Podzwon po sklepach i targuj sie ile wlezie. Moze sie okazac ze uzyskasz cene nieznacznie wyzsza od tej ktora bys musial dac za uzywany rower w dobrym stanie ( a masz gwarancje, stan idealny i odsprzedac ew. latwiej za iles lat wiec dlugoterminowo wyjdziesz na swoje).

Teraz(koniec lata) jest chyba idealny moment.

Ja pare lat temu kupilem swoj  rower przeceniony o prawie 40% ( ale obdzwonilem pol Polski)...za duzo mniejsze pieniadze uzywki w dobrym stanie bym nie kupil.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Spiochu napisał:

Wzorcowym przykładem jest Giant Trance, ale jego bardzo trudno kupić w dobrej cenie.

Akurat Giantów to jest sporo w ofertach w tym praktycznie nowe jako nietrafione zakupy. Szkoda, że się ograniczasz na koło 27,5 bo o 26" to nawet nie myśl. Chcesz kupić prawie zezgonowany rower z kiepską geometrią? Wydasz lwią część pieniędzy z roweru na sam przegląd bo w tych kwotach prawie nikt nie sprzedaje fulla poserwisowego. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na wypożyczonym 27,5 i te koła i tak są ogromne. Nie będę miał żadnych korzyści z większych. Są cięższe, mniej zwrotne i szybsze(dla mnie to też wada).

Archaicznej geometrii oczywiście nie chcę, ale też rower nie musi być super długi i z kątem główki 64stopnie. Wystarczy coś pośredniego.

Co do trance, pojawiały się korzystne oferty, ale nie miałem wtedy kasy. Teraz widzę tylko kilkuletnie rowery w cenie zbliżonej do nowego.

Jeśli znalazłeś jakąś ciekawą ofertę to podeślij.

Jakie jeszcze modele będą podobne do trance? W sensie geometrii i miejsca w ramie? Może z niszowych marek prędzej coś znajdę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie potrzebuje roweru do ścigania, do robienia osiągów, do tego nie jest dużą osobą to wcale nie musi rezygnować z 26 cali jeśli trafiłaby się dobra oferta.

Aktualnie składam rower - odchudzonego fulla właśnie na 26 cali, brat miał trochę fajnych części, część przełożonych z obecnego roweru (DH) resztę się dokupiło (części pod 26 cali są już tańsze - np. koła, amortyzator, opony). Jestem pewny że wyjdzie fajna maszyna i będzie się przyjemnie jeździć.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie w którym kupowałem młodemu rower Jamis-a, stał też full Jamis Dakar XCT. W wyprzedaży poniżej 7000 zł (choć mam wrażenie, że teraz nieco podnieśli ceny). Jak coś mogę dać namiary na priv (możesz zadzwonić i zapytać). Od roku nie mają strony WWW, dlatego pewnie mają jeszcze te rowery. Ewentualnie zobacz Jamisa Komodo (do kupienia poniżej 3000) ale to nie full.   

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Spiochu napisał:

Co do trance, pojawiały się korzystne oferty, ale nie miałem wtedy kasy. Teraz widzę tylko kilkuletnie rowery w cenie zbliżonej do nowego.

Jeśli znalazłeś jakąś ciekawą ofertę to podeślij.

Jakie jeszcze modele będą podobne do trance? W sensie geometrii i miejsca w ramie? Może z niszowych marek prędzej coś znajdę.

Nie podałeś kasy ile masz więc nawet nie wiem w jakich ramach finansowych się poruszać. Na tą chwilę na olx wiszą dwe M-ki starszych Trance poniżej 5 tys. Tu masz fajnie utrzymaną też M-kę https://www.olx.pl/oferta/giant-trance-27-5-m-2016-doinwestowany-am-trail-bardzo-dobry-stan-CID767-IDFMIp4.html#f6d706b701 Są opcje z napędem 2x a to też co innego niż 1x a jaki chcesz to nie wiem. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz rozwazyc jeszcze jedna opcje. 

Po sezonie niektore wypozyczalnie/centra testowe wyprzedaja wszystki rowery. 

Najwiekszy minus jest taki ze chociaz w krotki okresie to jednak te rowery byly bardzo mocno uzytkowane (no i kto dba o rower z wypozyczalni)

Plus taki ze sprzedawane sa po generalnym serwisie (a jak Author pisal to duzy dodatkowy koszt) no i nie kupujesz od zupelnie anonimowej osobie.

Np w enduro trails kilka lat temu sprzedawali wlasnie Trance (chyba 2) za 5,5k (czyli 50% ceny nowego).

50% ceny to i tak slaba opcja przy np 35% rabacie na nowy rower.

Ja bym sie nie zdecydowal  ale mozesz wziac te opcje tez pod uwage.

Chociaz ja bym celowal wtedy w wypozyczalnie przy bardziej rekreacyjnych sciezkach niz enduro trails (np czeskie wypozyczalnie w Novym mesto kolo swieradowa tez kiedys robily takie wyprzedaze)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W tym sklepie trafiają się dobre okazje, tylko nie wiem czy marka ci odpowiada:

Dzięki, niestety w tym sklepie nie ma żadnych rowerów z tego segmentu,  nawet w regularnej cenie.

 

Cytat

50% ceny to i tak slaba opcja przy np 35% rabacie na nowy rower.

Obawiam się, ze obecnie takie rabaty to urban legends. Sprzedane praktycznie wszystko po cenach regularnych. Chyba wybrałem bardzo zły moment na zakup.

 

 

Co sądzicie o takim rowerze:

https://katalog.bikeworld.pl/2019/web/produkt/rowery_gorskie/trail_all_mountain/orbea/58967/occam_am_h50_19

Znalazłem nowy z niewielkim rabatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spiochu pismo obrazkowe nie zgadza się ze specyfikacją na dole. Musisz sprecyzować o czym dokładnie chcesz rozmawiać. W skrócie Fox'a 36 w tej kwocie w Orbei nie ma szans dostać. W sumie nigdzie nie ma szans. Jeśli jednak wybrałeś ten ze specyfikacji to "fullik" do spokojniejszej, rekreacyjnej jazdy. Ot jak byś się chciał wybrać rekreacyjnie ale to bardzo rekreacyjnie na jakiś szlak w naszych górach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja jak w tekście. Kolor ten brzydszy.

Co znaczy rekreacyjny?  W nartach to oznacza śmietnik. Co z nim jest nie tak?

Jakbyś porównał np. do Trance 3 (katalogowo ta sama cena)

Znalazłem jeszcze taką opcje:

https://www.olx.pl/oferta/marin-hawk-hill-2-2019-rozm-m-potestowy-gwarancja-faktura-CID767-IDGiUPs.html#2c99228762

Nawet jeździłem kiedyś na takim rowerze, ale pasował mi tak średnio.

 

Edytowane przez Spiochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Spiochu napisał:

Specyfikacja jak w tekście. Kolor ten brzydszy.

Co znaczy rekreacyjny?  W nartach to oznacza śmietnik. Co z nim jest nie tak?

Jakbyś porównał np. do Trance 3 (katalogowo ta sama cena)

Znalazłem jeszcze taką opcje:

https://www.olx.pl/oferta/marin-hawk-hill-2-2019-rozm-m-potestowy-gwarancja-faktura-CID767-IDGiUPs.html#2c99228762

Nawet jeździłem kiedyś na takim rowerze, ale pasował mi tak średnio.

 

Rekreacyjnie czyli spokojnie. Ta Orbea w zasadzie nie ma hamulców. Ich ergonomia, skuteczność jest tragiczna. Nie ma sztycy regulowanej i to nie jest kwestia "a bo się dawniej jeżdziło bez". To jest taka lekka endurówka czyli zupełnie inna pozycja za kierownicą w trakcie jazdy w dół. Bardzo niewygodnie jest postarać się wystawić tyłek za siedzenie. Nie zrobi się tego to pozycja łatwo wymusza lot przez kierownicę. Dwie kwestie ale jak pisałem w takim rowerze szalenie ważne. No i drogie bo wymiana czy dokupienie obu to spory koszt. Trance nieco lepiej i ma sztycę regulowaną ale napęd znowu to dramat. Marin to dobra marka z dobrym zawiasem i wypada najlepiej. Kuleją hamulce no ale to standard w tej kwocie. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Zastanawiam się nad zakupem roweru do enduro i potrzebuję Waszej pomocy! Czy możecie polecić jakieś modele rowerów do jazdy enduro https://goodsport.pl/rowery/gorskie/enduro-dh/, które sprawdzą się na technicznych trasach górskich? Chciałbym rower, który zapewni stabilność, kontrolę i wytrzymałość. Jeśli macie jakieś sprawdzone rekomendacje lub porady, proszę podzielcie się nimi! Dziękuję z góry za wszelkie sugestie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...