Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku, zachowując zasady dystansu społecznego, spędziłem na wodzie około 30 dni. SUP chodził za mną od jakiegoś czasu (8 lat temu zobaczyłem je pierwszy raz na żywo w Bledzie). W tym roku moje dzieci, za namową żony, postanowiły spróbować widnsurfingu, więc i ja wróciłem na deskę po 20 latach przerwy, kupując sup-a do którego można podpiąć pędnik.

 

Tak to wyglądało.

wakacje-SUP.jpg

 

Czasem miałem pomoc na desce.

DSC-6769.jpg

Widoczki na różne jeziora.

IMG-20200723-181149.jpg

 

Ładnie, widokowo.

IMG-20200724-173216.jpg

 

Nieco mniejsze, też były pływane.

DSC-5998.jpg

I takie też.

DSC-6184.jpg

Chyba moje ulubione w tym sezonie.

 

DSC-6673.jpg

Nawet wodne place zabaw się trafiały.

IMG-20200814-130635.jpg

 

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Foilboarding - hydroskrzydło - Hydrofoil

Wczoraj na zalewie Międzybrodzkim na tle Żaru pierwszy raz widziałem hydroskrzydło na żywo, patrzyłem zahipnotyzowany :)  

Nowy sport wodny, związany z kitesurfingiem, nieustannie zyskuje na popularności. Jest widowiskowy, łamie prawa grawitacji i będzie nową dyscypliną olimpijską już na najbliższych Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Więcej   http://sieplywa.pl/wiedza/inne/9057-foilboarding-hydroskrzydlo/

IMG_20210523_103556.thumb.jpg.b16e012453069e198d64aa01875f3235.jpg

 

IMG_20210523_103539.jpg

IMG_20210523_103605.jpg

IMG_20210523_103608.jpg

IMG_20210523_103611.jpg

IMG_20210523_103639.jpg

IMG_20210523_104519.jpg

lightwind_hydrofoil.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Pierwszy raz pływałem na desce SUP rok wcześniej. Tak mi się to spodobało, że postanowiłem nabyć taką deskę na własność. Wybór padł na deskę Gladiator Light 10.8. Przy okazji wyjazdu z Zosią na obóz, zabrałem nowy nabytek, aby popływać po jeziorze Wigry. Jak to wyglądało, jakie były moje wrażenia, dlaczego uważam, że pływanie na paddlebord, to świetna zabawa, dowiesz się z tego filmu. Zapraszam.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów odnośnie SUP-a. W tym roku trochę popływałem, z SUP-em byłem w Chorwacji, Czarnogórze, Albanii, Macedonii Północnej i Rumunii. Deska po spakowaniu zajmuje niewiele miejsca w bagażniku, co zapewnia jej fantastyczną mobilność (zawsze możemy mieć nasze "pływadełko" pod ręką, jak tylko mamy ochotę wskoczyć na taflę jeziora, morza czy rzeki). 

DSC-8244.jpg

Tu moje dzieci.

DSC-8783.jpg

DSC-8759.jpg

Deska to też platforma do skoków i innych zabaw.

DSC_9240.jpg

I doskonała platforma do odpoczynku.

DSC-8090.jpg

Pływałem po morzach, deska jest stabilna nawet na fali dochodzącej do 1 metra. Warto ją po takim pływaniu przemyć słodką wodą.

W Macedonii, pływałem po jeziorze Ochrydzkim oraz po Mavrovo. Jezioro Ochrydzkie, jest prześliczne, ta przejrzystość wody. Mavrovo jest dość trudne do pływania, silne sztuczne prądy (to sztuczny zbiornik wodny).  

DSC_9251.jpg

DSC_9653.jpg

W Rumunii był to zalew utworzony na Dunaju (Żelazna Brama Dunaju). Tu nie pływałem na swojej desce, tylko na lokalnej 8,6. Była zdecydowanie mniej stabilna od mojej 11,6. Była też bez statecznika (został wcześniej przez kogoś zgubiony), więc szybko przesiadłem się na kajaki. 

DSC_9795.jpg

W Polsce odkryłem zalew w miejscowości Nowe Miasto (fajnie zagospodarowany teren, dość blisko Warszawy). 

DSC_0056.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak patrzę na SUP to wydaje mi się, że to genialne narzędzie jest do eksploracji jakiś bagnisk, wąskich kanałów, zarośniętych wysepek i małych rzeczek. Szczególnie, że przenioska nie powinna stanowić najmniejszego problemu.

Pływaliście po takich akwenach?

Czy są SUP-y z bakistą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, brachol napisał:

@moruniek

A na tej fali 1 m pływałeś na stojąco? 

Ja przy takiej fali to na kolanach lub siedząc. Może mam gorszy balans, bo w sumie dopiero w tym roku pierwszy raz na SUP-ie.

Tak, na stojąco. To pewnie kwestia też kilku innych czynników, częstotliwości tej fali, kierunku wiatru, samej konstrukcji SUP-a na jakim pływasz (mój jest dość duży 11,6, ma dodatkowe 2 stateczniki) i pewnie jeszcze wielu innych zmiennych. W zeszłym sezonie pływałem jakieś 25 dni, w tym sezonie było tego około 40 dni na wodzie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wujot napisał:

Panowie jak patrzę na SUP to wydaje mi się, że to genialne narzędzie jest do eksploracji jakiś bagnisk, wąskich kanałów, zarośniętych wysepek i małych rzeczek. Szczególnie, że przenioska nie powinna stanowić najmniejszego problemu.

Pływaliście po takich akwenach?

Czy są SUP-y z bakistą?

I tak i nie. SUP to w ogromniej mierze konstrukcja pneumatyczna, która jest jednak bardziej narażona na różnego rodzaju przetarcia. Przenioska nie stanowi żadnego problemu, natomiast leżące ostre żelastwo, powalone gałęzie na dnie takiej płytkiej rzeczki już może. Jeżeli stojąc na desce, zahaczysz o coś statecznikiem co spowoduje gwałtownie zatrzymanie deski, lot masz gwarantowany. Dla mnie najprzyjemniejsze jest pływanie po wodzie, o dużej przejrzystości i określonej głębokości. 

Spotkałem się raz z SUP-em z bakistą, a w zasadzie ze specjalnym miejscem do zamocowania zamykanego pojemnika. Był chyba reklamowany jako SUP dla wędkarzy.  

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wujot napisał:

Panowie jak patrzę na SUP to wydaje mi się, że to genialne narzędzie jest do eksploracji jakiś bagnisk, wąskich kanałów, zarośniętych wysepek i małych rzeczek. Szczególnie, że przenioska nie powinna stanowić najmniejszego problemu.

Pływaliście po takich akwenach?

Czy są SUP-y z bakistą?

Cześć

Przyjaciel. z którym od lat pływamy na kajakach pływa też na SUPach z synem i jednoznacznie twierdzi - tylko na otwarte wody i raczej stojące wody. na wymienione przez Ciebie tereny nie nadaje się zupełnie.

Pozdrowienia

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Aktywna majówka na sportowo trwa w najlepsze. Przyzwyczajam psa do wody. Sam rozpocząłem sezon pływacki i Sup-owy. 

Tu mój szczeniak zapoznaje się z wodą. 

DSC-0853.jpg

Tu zapoznajemy go z SUP-em.

DSC-0879.jpg

Czuje się na nim coraz pewniej.

DSC-0885.jpg

Były też inne aktywności, był oczywiście rower, były też konie.  

DSC-0896.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tak teraz przewożę mojego SUP-a. Wieszak Thule do kajaków robi robotę (jako miejsce przechowywania lub do transportu na dystansach do 50 kilometrów). Na zdjęciu na kwaterze w Albanii. Polecam, można trafić nowe w dobrej cenie na portalu na O...pl gdzie sprzedają je użytkownicy marki Volvo (dostawali je chyba w pakiecie do nowego auta).  

IMG-20220619-190058.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, surfing napisał:

Kolejne pokolenie🤗

Ale najpierw nauka pływania i skakania do wody

 Pierwsze próby ustania i równowagi. 

 

 

I oto chodzi, by dzieci miały radość, sport "przemycany" od małego, staje się dla nich naturalny. Czym skorupka za młodu nasiąknie ... I ta naturalność w obcowaniu z wodą, to umiejętności, które zostają na całe życie, a w tym wieku przychodzą tak naturalnie.

p.s. 

A jaka radość i duma u rodziców. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...