Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wiązania skitourowe Salomon shift


AndKur

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Czy ktoś z Was miał okazję przetestować wiązania z tematu ? Ewentualnie ma  jakieś sprawdzone informacje ?

W teorii i na filmikach w necie prezentuje się sensownie ale zastanawiam się jak praktyka. 

Dla mnie była by to część pierwszego zestawu więc nie mam się do czego odnieść ale podoba mi się opcja posiadania jednego zestawu, który da radę na wycieczkach po okolicy i na beskidzkich stokach.

 

 

Edytowane przez AndKur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AndKur napisał:

Cześć

Czy ktoś z Was miał okazję przetestować wiązania z tematu ? Ewentualnie ma  jakieś sprawdzone informacje ?

W teorii i na filmikach w necie prezentuje się sensownie ale zastanawiam się jak praktyka. 

Dla mnie była by to część pierwszego zestawu więc nie mam się do czego odnieść ale podoba mi się opcja posiadania jednego zestawu, który da radę na wycieczkach po okolicy i na beskidzkich stokach.

 

 

Czesc , 

Mam te wiazania od niedawna (wraz z nartami atomic bent chantler 100). Uzywam do przywyciagowego freeridu oraz do krotkich wycieczek skiturowych (czyli taki freetour).

Przy takim zastosowaniu jestem z tego zestawu bardzo zadowolony ale musisz brac pod uwage ze:

1) Mam wywalone na wszelkie detaliczne dewagacje sprzetowe, jak cos raz mi podpasuje to poprostu jezdze i za bardzo nie filozofuje 

2) jezdze skiturowo/ freriderowo dopiero od kilku sezonow i wielkiego porownania nie mam

Nie wiem wiec czy ta informacja bedzie dla Ciebie pomocna ale ja uzywam i u mnie sie to rozwiazanie sprawdza:)

Edytowane przez jacekma
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekma napisał:

 

Nie wiem wiec czy ta informacja bedzie dla Ciebie pomocna ale ja uzywam i u mnie sie to rozwiazanie sprawdza:)

Dzięki za konkretne info, mam podobne założenia. Faktycznie można je porównywać z klasycznymi wiązaniami na zjazdach ? Skistoper 110 do tych nart ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, AndKur napisał:

Dzięki za konkretne info, mam podobne założenia. Faktycznie można je porównywać z klasycznymi wiązaniami na zjazdach ? Skistoper 110 do tych nart ?

Przy zjazdach dziala jak klasyczne alpejskie. Wyglada moze na troche bardziej delikatne ale na pewno duzo blizej mu zwyklemu zjazdowemu niz pinowemu. Jak dla mnie dziala jak trzeba (ale zaden ze mnie ekspert zeby oceniac)

Co do podejscia to pamietaj ze dziala tylko na buty skiturowe (pinowe). Do zjazdu moze byc zarowno zwykly but zjazdowy jak i skiturowy.

Skistoper mam chyba szerszy (nie pamietam dokladni) ale to dlatego ze nie bylo innego w sklepie.

Najlepiej wypozycz i przetestuj (maja taki zestaw jak moj w wypozyczalni w kuznicach)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, AndKur napisał:

Czy ktoś z Was miał okazję przetestować wiązania z tematu ?

@AndKur Mam od 2 sezonów. Są zamontowane na Salomon qst 99. 
Nie jest to mój jedyny zestaw na tury. Ciężkawe ale działają bez zarzut. Ze 2 razy przymarzły. Poczytaj o kompatybilnych podeszwach. Platforma do regulacji grubości podeszwy i jej regulacja to klucz dobrego trzymania. Na 100% nie jest to wiązanie uniwersalne ;).
Wybrałem je bo szukałem "wiązania jak najbardziej alpejskiego z możliwością podchodzenia".
Poczytaj wątki na zagranicznych forach freeridowych. np. tu https://www.tetongravity.com/forums/showthread.php/316198-The-Official-Salomon-S-Lab-SHIFT-MNC-Thread-AMA?p=5592193#post5592193

Pozdrawiam

mirekn
   

Edytowane przez mirekn
link wstawiłem
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...