Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

GoPro 9 Black już oficjalnie!


JC

Rekomendowane odpowiedzi

359 dolców z roczną subskrypcją lub bez subskrypcji -450 $ + karta 32 GB.  Specyfikacja jest już pewna, kilka bajerów, 5K. Soczewka na szczęście wymienna, powiększona bateria, dodany przedni ekran. Czekam na niesponsorowane testy, bo przymierzam się do zakupu ;)

Edit W Polsce dostępna od 21 września- cena 2 300 

Edytowane przez Micheł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pójdzie to będę miał kamerę w poniedziałek - wtorek w przyszłym tygodniu. Już teraz mogę stwierdzić, że GoPro znowu "poszalało" bo wszystkie ramki ze starych GoPro nie pasują, tak samo bateria ma inne wymiary. Więc w moim wypadku należy doliczyć kolejne koszty - zakup dodatkowych baterii i nowej ładowarki oraz nowej ramki do mocowania mikrofonu itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JC napisał:

Jak dobrze pójdzie to będę miał kamerę w poniedziałek - wtorek w przyszłym tygodniu. Już teraz mogę stwierdzić, że GoPro znowu "poszalało" bo wszystkie ramki ze starych GoPro nie pasują, tak samo bateria ma inne wymiary. Więc w moim wypadku należy doliczyć kolejne koszty - zakup dodatkowych baterii i nowej ładowarki oraz nowej ramki do mocowania mikrofonu itp.

GoPro idzie ścieżką Apple'a😀. Jeżeli nowości faktycznie robią różnicę, to dodatkowe koszty jakoś to zrekompensują. Problem będzie wtedy, gdy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nikt  nie będzie zły, za posty pod sobą. Myślę, że może się przydać to co napisze. A więc zrobiłem test baterii: 

Gopro H9 i H6 2.7k/60fps stabilizacja włączona, ekran przedni w H9 wyłączony, tylni wygasza się po 1 min.

Efekty? 32 GB zapełnione przez Hero 6 i pozostało 8% baterii.

Hero 9-  3 min do zapełnienia karty, alert o temperaturze, kamera się wyłączyła. pozostało 35% baterii.

Kilka słów o Hero 9. Troszkę zaskoczyła mnie ta wysoka temperatura. Kamera bardzo zbugowana- tzn wyświetlacz nie reaguje tak jak należy, zdarzyły się podczas ładowania przez USB, że nie ładuje, pomogło wyciągnięcie i wystygnięcie baterii- to nie jest jednorazowy wypadek. Kamera będzie głównie męczona na nartach, więc przede wszystkim zależy mi na jak najdłuższym trzymaniu na baterii, nie to co w H6, gdzie po włożeniu baterii okazało się, że ma 1% naładowania.

Niedługo zrobię test lodówkowy- schłodzę porządnie kamery w zamrażarce i spróbuję coś nagrać.

Mam zamiar jeszcze kupić ładowarkę do baterii H9 i Chińczyka, folie ochronną pomimo, że mam subskrypcje gopro, oraz soczewkę max lens jak już będzie dostępna :)

Póki co to tyle, jakby ktoś miał jakieś pytania, śmiało odpowiem, sprawdzę.

Pozdrawiam

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, to znowu ja 😄 Zgodnie z obietnicą zrobiłem testy. Efekty są jakie są. Sami możecie wyciągnąć wnioski.

1. Test- ok 30 min mrożenia baterii w zamrażarce. Po czym  montuje w kamerach w temp pokojowej. Efekt? H6 poziom baterii 3%, natomiast H9-100%. 

H6 nagrała na tych 3% uwaga 57 min po czym wyłączyła się. H9- nagrała 1h 10 min i zostało 34 % baterii.

2. Mrożenie przez ok 45 min kamer z bateriami. Po czym wyjmuję i odpalam nagrywanie. H6 wystartowała i od razu komunikat niski poziom baterii po czym zdechła na amen. H9? Poziom naładowania 100%, nagrywanie zostaje przerwane po ok 20 sekundach- niski poziom baterii. I tak 2 razy pod rząd. Pomaga wyciagnięcie baterii i ogrzanie w rękach przez ok 20s. Kamera wystartowała i nagrywała 1h 10 min i zostało 32 %. H6 wystartowała po ogrzaniu się, nagrała 1h. 

3. Nagrywanie w zamrażalniku. H6 nagrało 45 min i to było na tyle. H9 nagrało 1h 10 min i zostało 36% baterii.

Głównym problemem w H6 jest szwankujący czujnik naładowania baterii- pomimo, że baterie są naładowane kamera błędnie odczytuje i stwierdza rozładowanie. Na nartach jest to bardzo irytujące.

Jeszcze trochę o H9. Dotyk ekranu nagle zaczął działać w miarę ok- spokojne operowanie, bez nagłego machania palcem rozwiązuje problem. Klapka baterii- Wymiana baterii na stoku będzie ciężką sprawą- bez ściągania rękawic się nie obejdzie. W normalnych warunkach trzeba mieć już odpowiednią wprawę z otwieraniem klapki. Na koniec ładowanie baterii z poziomu kamery- ładuje się bardzo długo, więc polecam zakupić ładowarkę. 

Reszta testów już na stoku, o ile sezon pozwoli.

Dziękuję za uwagę. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
6 godzin temu, Czaban napisał:

Cześć, szykuje się do zakupu kamerki GoPro. I pytanie do zorientowanych lepsza 8 czy 9. Ktoś używał/testował obie? Zalety/wady obu? Wiem że wchodzi 10 ale nie chcę nie przetestowanego produktu. Pozdrawiam

Jeżeli finanse Cię puszczą, to kupuj GoPro 10. O GP8 zapomnij. Ja sprzedałem swoją, a zostawiłem GP7. Różnica między GoPro 9 i GoPro 10 jest zasadnicza - nowy procesor, poprawiona czułość ekranu dotykowego. Używam GoPro 9 i GoPro 10, więc już porównanie mam i gdybym ja miał dzisiaj wybrać, to kupiłbym GoPro 10.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...