Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Za 4 tygodnie pierwsze zawody alpejskiego pucharu świata w Sölden. Zawody przesunięte o tydzień naprzód względem pierwotnego harmonogramu.
Niestety odbędą się bez kibiców. Mają być wydzielone 3 strefy (dla zawodników, dla mediów oraz pracowników obsługi). Pewnie smutnie będzie wyglądać to podczas transmisji w TV.

Lodowiec Rettenbach na razie niezbyt przypomina śnieżną krainę z trasami narciarskimi. Ostatnio ściągano płachty które ochraniały śnieg przez lato.
Przez miesiąc jednak powinno się wiele zmienić.

1579998395_Zrzutekranu(229).thumb.png.d878ab6f1e212ccbab3e456abaea6223.png

435457555_Zrzutekranu(231).thumb.png.09e3aaeadee862e46b6a225d48643c1c.png

 

Dalsze losy PŚ wciąż się ważą, co chwile jakieś zmiany, zawody z części północno-amerykańskiej przeniesiono do Europy.
3 października FIS ma zatwierdzić nowy kalendarz.

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj FIS zatwierdził nowy kalendarz PŚ na sezon 2020/21.
Choć pewnie zmiany mogą jeszcze nastąpić...

Ciekawostką jest że w tym sezonie nie będzie zawodów w kombinacji...

120738805_10164028612625702_7727430354908670159_o.thumb.jpg.1a77509c8a9564bfd22f538e1bf835f4.jpg

120379821_10164028612630702_8140231172300157747_o.thumb.jpg.4df3fa11e4fc4e860fe15b7f8c6852e1.jpg

Wybrano także gospodarza Mistrzostw Świata 2025.
Wygrało Saalbach (12pkt) w tyle została Crans Montana (1pkt) oraz Garmisch Partenkirchen (1pkt).

(Osobiście liczyłem na mistrzostwa w Crans Montanie, po przegranej wyrazili chęć starania się o kolejne mistrzostwa w 2027, byłoby to 40 lat po organizowaniu przez nich mistrzostw w 1987).

 

Edytowane przez pawelb91
  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pawelb91 napisał:

.........

Ciekawostką jest że w tym sezonie nie będzie zawodów w kombinacji...

..........
 

Cześć

To było wiadomo już chyba w zeszłym sezonie. Wiesz, wszystko ewoluuje i narciarstwo sportowe też, choć mnie nie za bardzo podoba się ten kierunek rozwoju upraszczający i specjalizujący... Nie taka jest ogólna idea.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

To było wiadomo już chyba w zeszłym sezonie. Wiesz, wszystko ewoluuje i narciarstwo sportowe też, choć mnie nie za bardzo podoba się ten kierunek rozwoju upraszczający i specjalizujący... Nie taka jest ogólna idea.

Pozdrowienia

Kombinacja była bardzo fajna. Sporo niespodzianek było i zawsze mnie ciekawiło jak zjazdowcy poradzą sobie w technicznych i odwrotnie. 

Szkoda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

To było wiadomo już chyba w zeszłym sezonie. Wiesz, wszystko ewoluuje i narciarstwo sportowe też, choć mnie nie za bardzo podoba się ten kierunek rozwoju upraszczający i specjalizujący... Nie taka jest ogólna idea.

Pozdrowienia

Spora szkoda. Tak, od kilku lat bardziej stawiane jest na wyścigi równoległe co nie jest zbyt fair. FIS oraz media transmitujące zawody osiągają tym podobno większe zainteresowanie i utrzymują "widza" dłużej przy TV.

Były też już inne głupie pomysły jak likwidacja zjazdu z Igrzysk, na razie to nie przeszło i mam nadzieję że nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawelb91 napisał:

Spora szkoda. Tak, od kilku lat bardziej stawiane jest na wyścigi równoległe co nie jest zbyt fair. FIS oraz media transmitujące zawody osiągają tym podobno większe zainteresowanie i utrzymują "widza" dłużej przy TV.

Były też już inne głupie pomysły jak likwidacja zjazdu z Igrzysk, na razie to nie przeszło i mam nadzieję że nie przejdzie.

Cześć

Wiesz, to jest oczywiste. Kto pierwszy na mecie w wyścigu dwóch zauważy każdy dureń a perfekcję techniczną, taktyczną, umiejętności itd. doceni ten kto chociaż raz widział narty...

Pozdrowienia

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2020 o 11:41, pawelb91 napisał:

Niestety odbędą się bez kibiców. Mają być wydzielone 3 strefy (dla zawodników, dla mediów oraz pracowników obsługi).

Ciekawe co to oznacza dla nadchodzącego sezonu narciarskiego w tym ośrodku, bo biorąc pod uwagę powyższe trochę absurdalnym byłoby gdyby tuż po zawodach wpuścić narciarzy do ośrodka na "normalnych" warunkach. Obym się mylił...

Edytowane przez laryzbyszko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, laryzbyszko napisał:

Ciekawe co to oznacza dla nadchodzącego sezonu narciarskiego w tym ośrodku, bo biorąc pod uwagę powyższe trochę absurdalnym byłoby gdyby tuż po zawodach wpuścić narciarzy do ośrodka na "normalnych" warunkach. Obym się mylił...

Myślę, że podczas pucharowego weekendu, trasy i wyciągi po stronie lodowca Rettenbach będą całkowicie niedostępne dla zwykłych narciarzy. 
Pewnie niedługo to się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

PŚ zbliża się wielkimi krokami - to już ten weekend - aż ciężko mi w to uwierzyć. U Pań bez Wendy Holdener, która nabawiła się urazu z miesiąc temu; Michaela Schiffrin też narzeka na lekką kontuzję placów, więc lekarze, jej odradzili start w Soelden. Nie wiem, jak u Panów, ale przy okazji znalazłem fajną stronę na fejsbuniu, gdzie trochę widać to wszystko od kuchni. Jest np. fajny wywiad z Ante Kostelicem, który zdradza m.in. że prowadzi dziennik z dni spędzonych na śniegu, a coś dwa lata temu wybiło mu 5tys dni na śniegu. Mówi też coś tam o Janicy o Ivicy itd. fajny materiał. Cały fanpage fajny, więc polecam:

https://www.facebook.com/Alpine.Ski.Racing.Coaches.Corner

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Cosworth240 napisał:

(...) Nie wiem, jak u Panów, ale przy okazji znalazłem fajną stronę na fejsbuniu, gdzie trochę widać to wszystko od kuchni. Jest np. fajny wywiad z Ante Kostelicem, który zdradza m.in. że prowadzi dziennik z dni spędzonych na śniegu, a coś dwa lata temu wybiło mu 5tys dni na śniegu. Mówi też coś tam o Janicy o Ivicy itd. fajny materiał. Cały fanpage fajny, więc polecam:

https://www.facebook.com/Alpine.Ski.Racing.Coaches.Corner

 

Znana i lubiana strona :)

 

W dniu 5.10.2020 o 00:51, pawelb91 napisał:

Myślę, że podczas pucharowego weekendu, trasy i wyciągi po stronie lodowca Rettenbach będą całkowicie niedostępne dla zwykłych narciarzy. 
Pewnie niedługo to się okaże.

 

Będzie tak jak przypuszczałem:


"Skiing operation Fri, 16. - Sun, 18 Oct 20

During the World Cup weekend (16  - 18 Oct) the public skiing is limited to the pistes at Tiefenbach glacier - there is  no public skiing at Rettenbach glacier.

Due to these restrictions the following ski pass rates apply from 16 - 18 Oct:

Adults € 25.00 p.D.

Youths € 20.00 p.D.

Children € 15.00 p.D."

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tanova napisał:

W trakcie dzisiejszych przygotowań do PŚ w Sölden w dwóch ekipach wyszły pozytywne wyniki testów na koronawirusa. Między innymi u szwedzkiego trenera.

https://www.tt.com/artikel/30757830/positive-corona-tests-bei-ski-teams-in-soelden-rennen-nicht-in-gefahr

najwyższy czas aby natychmiast zamknąć wszystkie austriackie ośrodki na tak zwanych lodowcach,

ale cóż w tej zabawie liczy się kasa a nie zdrowie człowieka (patrz Ischgl w marcu)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ogladnalem powtórkę drugiego przejazdu mezczyzn i zastanawiam sie po całych tych zawodach - zarówno u Pan jak i Panów - napiszą austriackie gazety jutro. To przecież był jakiś dramat gospodarzy. A same wyniki - mnie sie podobały - w sumie kto był mocny pod koniec zeszłego sezonu, jest mocny teraz. Szwajcarzy mocni, Włoszki mocne, młodziaki tez bez respektu dla starszych. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawelb91 napisał:

Jak wrażenia po pierwszym pucharowym weekendzie?
"Ciche" zawody pewnie będą towarzyszyć przez większość, jak nie cały sezon..

Raczej przez cały....  

Szkoda, nie ma atmosfery, chociaż brak kibiców i puste trybuny w narciarstwie mniej mi przeszkadzają w odbiorze niż np. w grach zespołowych.

A wrażenia sportowe? Pierwsze  śliwki robaczywki 😉, ale ci, co mieli być silni - byli. Z jednym wyjątkiem - słabo wypadły Austriaczki, jeszcze gorzej Autriacy...  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cosworth240 napisał:

Właśnie ogladnalem powtórkę drugiego przejazdu mezczyzn i zastanawiam sie po całych tych zawodach - zarówno u Pan jak i Panów - napiszą austriackie gazety jutro. To przecież był jakiś dramat gospodarzy. A same wyniki - mnie sie podobały - w sumie kto był mocny pod koniec zeszłego sezonu, jest mocny teraz. 

Widać, mamy te same odczucia...🙂

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Cosworth240 napisał:

 zastanawiam sie po całych tych zawodach - zarówno u Pan jak i Panów - napiszą austriackie gazety jutro. To przecież był jakiś dramat gospodarzy.  

Jest bicie się w piersi. Piszą, że kiełkujące przy przejazdach treningowych ziarnko nadziei zostało brutalnie zdeptane, szczególnie w niedzielnej rywalizacji mężczyzn. I że trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, iż aktualnie austriacki team nie gra nawet drugoplanowej roli. Nic dodać, nic ująć.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tanova napisał:

Jest bicie się w piersi. Piszą, że kiełkujące przy przejazdach treningowych ziarnko nadziei zostało brutalnie zdeptane, szczególnie w niedzielnej rywalizacji mężczyzn. I że trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, iż aktualnie austriacki team nie gra nawet drugoplanowej roli. Nic dodać, nic ująć.

 

Taki ton rzeczywiście się przewija - nie brakuje oczywiście słów typu "wstyd", "katastrofa" itp.

image.png.3ab3b0d5fa82d92dac79fbe644975da9.png

 

Krone Zeitung - o występie Austriaków, piszę że był "peinlich", czyli "zawstydzający". 

Wiener Zeitung - mówi o "katastrofalnym występie" i podkreśla, że 17-te miejsce Brennsteiner'a jest historycznie najgorszym wynikiem w Solden w PŚ w wykonaniu Panów. 

Wiener Zeitung cytuje też trenera Austriaków - pozwoliłem sobie na takie robocze tłumaczenie tego co tam napisano:

"To nie było to, czego się spodziewaliśmy. Trzeba stawić czoła faktom", przyznał Andreas Puelacher. "W tej chwili nie jesteśmy obecni w Gigancie. Czeka nas dużo pracy, żeby zamknąć tę lukę." Fakt, że Pircher i ojciec Hirscher'a, Ferdinand, zostali już zatrudnieni jako dwóch trenerów do tej pracy jeszcze nie mógł przynieść efektów. "Nikt nie potrafi czynić cudów, nawet trenerzy", powiedział Puelacher. "Spodziewaliśmy się jednak czegoś więcej. W trakcie międzynarodowych treningów w porównaniu z innymi wypadaliśmy okay".

  • Like 3
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...