Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Mitek napisał:

Cześć

Widzę, że zaczynasz pisać jak miłośnik teorii spiskowych więc się wyłączam. Zasady są jasne i klarowne co nie zmienia faktu, że przepis 0,5 jak dla mnie jest bez sensu. W tym wypadku krzywdził jedną stronę w innym pomagał. W sporcie trzeba mieć też trochę szczęścia.

Jakby co to proszę:

https://assets.fis-ski.com/image/upload/v1591951870/fis-prod/assets/PAR_Rules_World_Cup_2021_final_12.06.2020.pdf

 

Pozdrowienia

Miłośnik teorii spiskowych? hmmm ciekawe.... Prawda jest zupełnie inna, miałem nadzieję,że skoro ruszyłeś ten temat to będziesz potrafił rozwiać moje wątpliwości, bo jak gdzieś już wspominałeś nie wypowiadasz się w tematach na których się nie znasz... 

Regulamin czytałem co tylko utwierdziło mnie w przekonaniu że ten slalom to była farsa... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobała decyzja Esportu, aby pokazywać w tych mistrzostwach. Tych ostatnich. W zjeździe supergigancie, gigancie.  Toż to mistrzowie swoich krajów.  Mistrzowie, którzy siedzą w przysłowiowych "Alpach". Nie przysłowiowych, tylko prawdziwych. Z prawdziwymi trenerami.   Ja  ich absolutnie nie wyśmiewam. Trenują od dziecka. By dostać na biegu zjazdowym 10s. Ale to  był zjazd dla  najlepszej trzydziestki na świecie.  Tu już naprawdę trzeba umieć jeździć, by przejechać z tym marginesem czasowym, jak wyżej i się nie zabić.  To świetnie ilustruje, jak trudno się dopchać na szczyty.  

Mamy rodzynka w tej grupie trzydziestu wspaniałych. Może będą jeszcze inni.  Chłopcy?  Polak podobno potrafi!

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pasazer85 napisał:

Maryna 6, Magda 19.

dokładnie jak ostatnio nasze chłopaki na Wielkiej Krokwi

  • 6. Dawid Kubacki (Polska) 288,4 (128 i 137 m)
  • 19. Klemens Murańka (Polska) 271,4 (130,5 i 125,5 m)

brawo dziewczyny - tylko brać przykład z naszych wspaniałych orłów to może i medale olimpijskie się posypią

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pasazer85 napisał:

Miłośnik teorii spiskowych? hmmm ciekawe.... Prawda jest zupełnie inna, miałem nadzieję,że skoro ruszyłeś ten temat to będziesz potrafił rozwiać moje wątpliwości, bo jak gdzieś już wspominałeś nie wypowiadasz się w tematach na których się nie znasz... 

Regulamin czytałem co tylko utwierdziło mnie w przekonaniu że ten slalom to była farsa... 

Cześć

Nie nie czytałeś regulaminu z pewnością. Wtedy wiedziałbyś, że wszystko, w sensie par eliminacyjnych, podziału par, kto gdzie staruje to z kim i kto z kim po eliminacjach oraz na którym torze wiadomo przed zawodami.

Jeżeli czegoś nie zauważyłem lub się pomyliłem - daj cytaty z regulaminu. Odszczekam!

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MarioJ napisał:

WOW ! 

maryna.thumb.jpg.1ad167565c4f11bb208b7df04f97ce8a.jpg

Brawo! To gigantyczny sukces Maryny. Znaleźć się na 6. miejscu, wśród takich nazwisk, pochodząc z kraju, gdzie de facto nie ma ani jednego stoku treningowego z prawdziwego zdarzenia. Trzymam kciuki, żeby sportowo została drugą Kowalczyk, która jedynie własną pracą i talentem (bo nie infrastrukturą, czy pieniędzmi z kraju) dotarła na sportowy szczyt. A tak poza tym, to może wreszcie związek zacznie traktować narciarstwo alpejskie na równi z przaśnymi skokami narciarskimi.

Edytowane przez laryzbyszko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, laryzbyszko napisał:

wśród takich nazwisk, pochodząc z kraju, gdzie de facto nie ma ani jednego stoku treningowego z prawdziwego zdarzenia

Szkoda że nie wysłano polskich zjazdowców tym bardziej że  Mistrzostwa świata są słabiej obsadzone niż Puchar świata

Edytowane przez Jeeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Nie nie czytałeś regulaminu z pewnością. Wtedy wiedziałbyś, że wszystko, w sensie par eliminacyjnych, podziału par, kto gdzie staruje to z kim i kto z kim po eliminacjach oraz na którym torze wiadomo przed zawodami.

Jeżeli czegoś nie zauważyłem lub się pomyliłem - daj cytaty z regulaminu. Odszczekam!

Pozdrowienia

Ja to wszystko rozumiem ale...

Zawody wygrała Bassino, po proteście austrii przyznano drugi złoty medal Liensberger argumentując,że jej łączny czas finału był lepszy niż Bassinio. Worley miala najlepszy czas półfinałów a odpadła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jeeb napisał:

dokładnie jak ostatnio nasze chłopaki na Wielkiej Krokwi

  • 6. Dawid Kubacki (Polska) 288,4 (128 i 137 m)
  • 19. Klemens Murańka (Polska) 271,4 (130,5 i 125,5 m)

brawo dziewczyny - tylko brać przykład z naszych wspaniałych orłów to może i medale olimpijskie się posypią

Rzeczywiście - Maryna i Magda nie wpadłyby na to, że mogą zjechać tak dobrze, gdyby nie sukcesy naszych orłów na skoczni :/! Starajcie się, dziewczyny, to może Was nawet w TVP pokażą!

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, darek67 napisał:

Ludzie z ES nie można słuchać tego gościa co komentuje-kuzwa szok

Nic nie ujmując Panu Szafrańskiemu, to ja zmieniam w ES wersję językową na angielski, a w Playerze w ogóle jest opcja "ad-free" bez reklam i bez komentarza - często tak oglądam i wtedy jest najlepiej...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pasazer85 napisał:

Ja to wszystko rozumiem ale...

Zawody wygrała Bassino, po proteście austrii przyznano drugi złoty medal Liensberger argumentując,że jej łączny czas finału był lepszy niż Bassinio. Worley miala najlepszy czas półfinałów a odpadła....

Cześć

No ale mówimy cały czas o tym samym. Wszystkiemu winny jest ten idiotyczny przepis 0.5. Wczoraj wieczorem rozmawiałem z kumplem, który jest sędzią i z kolei jego kumpel jest w Cortinie. Jednoznacznie wszystko dobyło się zgodnie z obowiązującymi przepisami. Niestety przepis jest idiotyczny. Argumentacja, która padła z jego ust, ze chodzi o to aby stworzyć szansę zawodnikowi pomimo, że wypadł (a taka się w rozmowie pojawiła) jest dla mnie śmieszna. Czy jak koleś wypadnie w pierwszym przejeździe SL czy GS to ma jakąś drugą szansą??? No przecież to jawna głupota.

Tylko, że ta głupota nie jest związana z tymi czy jakimkolwiek konkretnymi zawodami bo jej ofiarą może paść każdy zawodnik z dowolnego kraju. Po prostu trzeba zmienić przepisy i tyle. I myślę, że to się wkrótce stanie.

Co innego w drużynówkach - tam muszą coś wymyślić przy DSQ czy DNF raczej - bo DSQ jest jednoznaczne i drużyna pada.

Pozdrowienia

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając powtórkę zjazdu pań,taki mały komentarz od totalnego amatora,gdyż na tym forum często pojawia się opinia ze narty nie maja znaczenia,to umiejętności a narty to dodatek i pewnie tak jest,choć zawodniczkom tych umiejętności odmówić nie można,bo przecież różnice sekundowe w przejazdach a technika wyśmienita. Tak,wiec oglądając przejazdy super jeżdżących wydaje mi się ze wczorajsze zjazdy na nartach Rossigniol totalnie zawiodły ( większość na tej narcie nie ukończyła przejazdu-wypadając w newralgicznych miejscach lub popełniały poważne błędy tracąc cenne sekundy) ta narta strasznie klepała zachowywała się jak sprężyna czego nie można powiedzieć o Head. ,Volkl czy Atomic i w tej kolejności . Dziwne ze brakuje w stawce Stockli? To takie moje spostrzeżenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Cosworth240 napisał:

Nic nie ujmując Panu Szafrańskiemu, to ja zmieniam w ES wersję językową na angielski, a w Playerze w ogóle jest opcja "ad-free" bez reklam i bez komentarza - często tak oglądam i wtedy jest najlepiej...

Cześć

Szafrański ma tą przewagę nad wszystkimi innymi, że jeździł i warto posłuchać co mówi a nie jak.

Pozdrowienia

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Victor napisał:

Oglądając powtórkę zjazdu pań,taki mały komentarz od totalnego amatora,gdyż na tym forum często pojawia się opinia ze narty nie maja znaczenia,to umiejętności a narty to dodatek i pewnie tak jest,choć zawodniczkom tych umiejętności odmówić nie można,bo przecież różnice sekundowe w przejazdach a technika wyśmienita. Tak,wiec oglądając przejazdy super jeżdżących wydaje mi się ze wczorajsze zjazdy na nartach Rossigniol totalnie zawiodły ( większość na tej narcie nie ukończyła przejazdu-wypadając w newralgicznych miejscach lub popełniały poważne błędy tracąc cenne sekundy) ta narta strasznie klepała zachowywała się jak sprężyna czego nie można powiedzieć o Head. ,Volkl czy Atomic i w tej kolejności . Dziwne ze brakuje w stawce Stockli? To takie moje spostrzeżenie. 

Cześć

Błagam nie wygłupiaj się aż tak... :)
Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tanova napisał:

Rzeczywiście - Maryna i Magda nie wpadłyby na to, że mogą zjechać tak dobrze, gdyby nie sukcesy naszych orłów na skoczni :/! Starajcie się, dziewczyny, to może Was nawet w TVP pokażą!

oczywiście tym bardziej że slalom gigant jest o wiele prostszy technicznie od skoków narciarskich

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Szafrański ma tą przewagę nad wszystkimi innymi, że jeździł i warto posłuchać co mówi a nie jak.

Pozdrowienia

Zdaje sobie sprawę, że on startował i na temat nart ma pewnie sporo do powiedzenia, dla tego podkreśliłem, że mam do chłopa generalnie szacunek, ale ciężko mi się go słucha jak notorycznie myli zawodnika, który akurat jedzie i opowiada o kimś zupełnie innym; mówi, że ktoś przegrywa, gdy zegar pokazuje, że jest dokładnie odwrotnie; opowiada, że ktoś dany odcinek trasy pojechał słabo, podczas gdy z zegara wynika, że akurat na tym odcinku zawodnik odrobił stratę itd. itd. - to po prostu denerwuje, bo wiedzę facet ma i to jest niezaprzeczalne, ale może już oko nie to, a może podzielność uwagi nie ta, nie wiem... wiem, że po prostu w praktyce wychodzi ten komentarz mocno średnio... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...