Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pomoc w doborze nart


rek

Rekomendowane odpowiedzi

On 9/27/2020 at 2:39 PM, rek said:

A co w takim razie z headami Magnum. Też chyba będą bardziej uniwersalne na zmienne warunki. Porównując Atomic X9 WB i Head Magnum to które byście polecali? 

od 2 sezonów jeżdżę na head magnum i jakoś mi nie przeszkadzają :) . Oczywiście w różnych warunkach i raczej u nas. Wcześniej Atomic metron. Gdybym miał kupować drugi komplet to tylko w przypadku nieodpartej chęci częstej jazdy na tyczkach z pomiarem czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jeeb napisał:

te Volki to taki eksperyment halowy, uczę się przewracania tyczek slalomowych.

Black Crowsy są na duże góry, chociaż ostatnio w czerwcu nie chciało mi się zakładać trumny na dach, wrzuciłem do bagażnika te SLki, pojechałem na Hintertuxi stwierdziłem że są świetne

..miałem kiedyś etap tyczek  - tylko tyczki byly "nieprzewracalne" 😄

..ja otwieram oparcie siedzenia z tylu i deski gdy są długie wychodzą na przedni podłokietnik/schowek miedzy siedzeniami -  z tym ze przeważnie sam jestem, czasem z zona wiec z tylu nikt nie siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram między X9 WB a head Magnum. Jestem po wizycie w dwóch sklepach i mam jeszcze większy mętlik w głowie. W jednym zdecydowanie polecają atomica a w drugim z kolei twierdzą że head będzie dla mnie lepszy jako narta bardziej uniwersalna. 

Możecie przedstawić swoje za i przeciw dla jednej i drugiej narty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, rek napisał:

Wybieram między X9 WB a head Magnum. Jestem po wizycie w dwóch sklepach i mam jeszcze większy mętlik w głowie. W jednym zdecydowanie polecają atomica a w drugim z kolei twierdzą że head będzie dla mnie lepszy jako narta bardziej uniwersalna. 

Możecie przedstawić swoje za i przeciw dla jednej i drugiej narty? 

Nie wiem dlaczego Magnum ? Po przeczytaniu wczejsniejszych postow, ja bym radzil isc bardziej  w strone Titan lub Rally.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy jeździ na Magnumach, głównie na naszych stokach. Oceniam jego umiejętności na 6, a kto wie czy nie wyżej. Szalenie sobie je chwiali ze względu na ich uniwersalność. Ja ze swoimi umiejętnościami w okolicach 5 zdecydowałem się na RC4 Speed po kilku testach tych desek z wypożyczalni (Szczyrk i Białka). Przyznam szczerze, że nie wiem czy potrzebuję szerszej narty. Chyba najlepszą opcją będzie mimo wszystko test. Wiem, że magnumy mieli na BSA, bo tam kumpel je testował przed zakupem.

Edytowane przez Olgierd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, rek said:

Wybieram między X9 WB a head Magnum. Jestem po wizycie w dwóch sklepach i mam jeszcze większy mętlik w głowie. W jednym zdecydowanie polecają atomica a w drugim z kolei twierdzą że head będzie dla mnie lepszy jako narta bardziej uniwersalna. 

Możecie przedstawić swoje za i przeciw dla jednej i drugiej narty? 

kup tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rek napisał:

Mitek możesz napisać co dokładnie masz na myśli? W takim razie co byś mi poradził?

Cześć

Nic. Jak Ci napisze prawdę to nie uwierzysz i uznasz mnie za bufona co miało miejsce już dziesiątki razy.

Serdecznie pozdrawiam i życzę samych fajnych dni na nartach - zresztą czyż mogą być inne??

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Victor napisał:

Cześć

Jako profesor twoja powinnością a wręcz radością powinno być prostowanie bajania dzieci 😉

 

pozdrawiam serdecznie 

Cześć

Victor to, że próby (zwane przez ludzi z przerostem ego "testowaniem") nart w celu wybrania najlepszych do kupienia przez ludzi jeżdżących średnio lub słabo jest bez sensu prostowałem chyba z pięćset razy. Jest to oczywiste i nielogiczne, a jednak przez większość nierozumiane.

Wynika to z prostego faktu, że każdy komu udało się wykonać te piętnaście skrętów w ciągu wydaje się, że jeździ już tak zajebiście, że teraz wystarczy tylko kupić narty z drewnianym rdzeniem "najlepiej dobrane" i edukacja narciarska zakończona kolejnym mistrzem.

Gdy w 2007 roku zaczynałem pisać na forach uważałem to za misję - obecnie to meczący obowiązek, który w sumie sam sobie narzuciłem zupełnie bez sensu.

Może spróbujmy razem...

Na przykład:

Gdy jedziemy na nartach jakie i ile jest zmiennych wpływających na nasze odczucia z jazdy?

Pozdrowienia

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mitek napisał:

Nic. Jak Ci napisze prawdę to nie uwierzysz i uznasz mnie za bufona co miało miejsce już dziesiątki razy.

Serdecznie pozdrawiam i życzę samych fajnych dni na nartach - zresztą czyż mogą być inne??

@Mitek pisz, bo ja to lubię czytać i za każdym razem czytanie tych porad mnie bawi...to taka Twoja walka z wiatrakami ;) :) :D ...a ponieważ dawno Cię na forum nie było, to masz zaległości ;) Pisz!

PS. Była ta wywrotka na Jezioraku i przeciwny wiatr? Czy nie było? :) 

@Mitek byłeś jednak szybszy ode mnie! 😮 Brawo i dzięki!

Edytowane przez marboru
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, rek napisał:

Kiedy waszym zdaniem najlepiej kupować narty z nowej kolekcji? Czy możliwe, że w tym roku będą udzielane rabaty czy trzeba czekać do końca sezonu? Jak to zazwyczaj bywa bo w poprzednich latach nie śledziłem jak się zmieniały ceny. 

..jeśli zależy Ci na nartach "z nowej kolekcji" to szukaj okazji/rabatów teraz ..po sezonie oczywiście ze będą dużo tańsze (prawie wszystkie) ale nie będą to już narty z "nowej kolekcji" 😄 

(w większości przypadków to kosmetyczne różnice - ja bym kupował teraz ale model zeszłoroczny bo już widać jakie będą zmiany w poszczególnych modelach ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Cześć,

Ze względu na epidemię i tylko jeden wypad na narty jeszcze nie zakupiłem nart ale już najwyższy czas żeby się przygotować na następny sezon i dokonać wyboru. Podczas ostatniego wyjazdu potestowałem trochę narty z wypożyczalni i z Atomic X9WB, Head Magnum i Atomic X9S wybór padł na te ostatnie. Zdecydowanie najlepiej mi się na nich jeździło nawet w trochę gorszych warunkach chociaż przyznam, że na początku lub z samego rana na dobrze przygotowanej i trochę zmrożonej trasie musiałem się z nimi przez pierwsze dwa/trzy zjazdy trochę oswoić. Już praktycznie byłem zdecydowany na zakup ale po czytaniu tematów z forum oraz po obejrzeniu filmików Morgana wrzucanych na forum teraz zacząłem się wachać czy nie lepiej byłoby kupić narty SL. Mam tylko wątpliwości czy w polskich warunkach się one sprawdzą. Co o tym myślicie? Jeśli uważacie że SL byłyby lepsze to jakie konkretnie modele byście polecali?

Jeszcze jedno: przy wzroście 185 jaka długość nart byłaby odpowiednia, zarówno dla Atomic X9S jak i nart SL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wg mojej oceny to jeśli szukasz narty "uniwersalnej" i pasuje Ci race-owy charakter to powinieneś wybrać X9, są to dynamiczne narty - taka hybryda, można i ciasnym skrętem pocisnąć jak i nieco dłuższym. Przy twoim wzroście to min 175, nie wiem czy 181 nie będą lepszym wyborem, tylko że narta będzie bardziej już w stronę gigantowej kroczyć niż slalomowej. Slalomowe jak sama nazwa wskazuje służą do konkretnego stylu jazdy i 165 wg. mnie to max. Dłuższe bez sensu. Lepiej wybrać np Stoeckla WRT 172 który wg mnie jest dużo lepszy niż SL tej samej firmy przy długości 170 (miałem okazje jeździć na obu parach jedna po drugiej). Osobiście 80% czasu spędzam na Polskich stokach i praktycznie w 100% używam nart SL i przy odpowiednich umiejętnościach warunki śniegowe nie mają aż takiego wpływu na jazdę na tym rodzaju nart. Ja jestem 10 cm niższy niż ty i kupiłem head e-race pro 175 (bardzo podobna narta do x9 - ta sama grupa). SL mam 159 i uważam że ta długość jest dla mnie odpowiednia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o X9 to myślałem właśnie o minimum 175 ale zastanawiałem się też nad 181 i tak do końca nie wiem jakie będą plusy i minusy jednej i drugiej długości. 

Co do SL to jakim modelom warto się przyjrzeć bo wcześniej nie interesowałem się tym typem nart. 

Ogólnie skłaniam się ku X9 ale cały czas chodzi mi po glowie  dobra narta SL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze GS dla uzupełnienia. Prawdopodobnie Rek chciał usłyszeć "kup" slalomkę tylko 170-175cm bo będzie bardziej uniwersalna. Ale te narty nie służą do szybkiej jazdy przecież. Mają być skrętne i agresywne. Mają łapać skręty nawet na stosunkowo równym stoku. Mają być szybkie z krawędzi na krawędź. Jazda na wprost - nie dla nich. To nie są narty do "wożenia" się po stoku. Dla mnie te narty są idealne na krótszych stokach. Gdzie kondycyjnie dam radę na nich jeździć tak szybkim i agresywnym skrętem. W gorszych warunkach nieco lżej, mniej agresji, bardziej miękko i równie dobrze się na nich jeździ. Ale na 3 km trasie prawdopodobnie przy wykorzystaniu potencjału i przeznaczenia tych nart to na mecie potrzebowałbym najprawdopodobniej defibrylatora:), tu lepsza hybryda albo jak jest miejsce to GS. Na Polskich stokach (pare stoków mnożna wyłączyć jak Jaworzyna itp.) SL sprawdzają się znakomicie i dają frajdę - ale nie są to narty uniwersalne, nawet przy długości 175 cm.

Edytowane przez marekbtl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, marekbtl napisał:

(...)Na Polskich stokach (pare stoków mnożna wyłączyć jak Jaworzyna itp.) (...)

Zaciekawiłeś mnie. Jakie narty Twoim zdaniem najlepiej nadają się na "popołudniową" wiosenną jedynkę i szóstkę na Jaworzynie?

Edytowane przez wolcjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...