Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór odpowiednich wiązań do nart Head i.race pro


ccysio

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

planuję wymianę nart na najbliższy sezon. Wpadły mi w oko tytułowe Heady, ponadto mogę je kupić w całkiem niezłej cenie. Wyposażone są w podstawowe wiązania Freeflex Evo 11. I tutaj pojawia się pytania- nie lepiej doinwestować i wybrać ciut lepsze wiązania do tak wymagającej narty (Freeflexy 14 albo nawet 16)? Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ccysio napisał:

Dzień dobry,

planuję wymianę nart na najbliższy sezon. Wpadły mi w oko tytułowe Heady, ponadto mogę je kupić w całkiem niezłej cenie. Wyposażone są w podstawowe wiązania Freeflex Evo 11. I tutaj pojawia się pytania- nie lepiej doinwestować i wybrać ciut lepsze wiązania do tak wymagającej narty (Freeflexy 14 albo nawet 16)? Dziękuję za pomoc.

a jeździłeś już kiedyś na nartach ?

jeśli masz już narty (stare)  to jaka siła wypięcia DIN jest tam ustawiona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
7 minut temu, Jeeb napisał:

a jeździłeś już kiedyś na nartach ?

jeśli masz już narty (stare)  to jaka siła wypięcia DIN jest tam ustawiona ?

 

Jeżdżę na nartach od kilkunastu lat, z czego ostatnich kilka stosunkowo sporo dni spędzam w butach. W zeszłym sezonie miałem okazję między innymi testować przez 1 dzień te Heady.

W obecnych nartach ustawiam siłę wypięcia w okolicach 7,5-8.

5 minut temu, pasazer85 napisał:

Wiązań nie dobiera się wg. własnego ,,widzi misie,, i stanu portfela :P  Zależy jak jeździsz, ile ważysz, ile masz wzrostu... ?  

Myślałem że parametry nart też mają jakieś znaczenie, przynajmniej z taką opinią się ostatnio spotkałem.

W jeździe raczej szukam prędkości, ale lubię od czasu do czasu zacieśniać szybkie łuki. Ważę 68kg, wzrost 170cm. Obecne narty mam bliskie swojego wzrostu- 169cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ccysio napisał:

W jeździe raczej szukam prędkości, ale lubię od czasu do czasu zacieśniać szybkie łuki. Ważę 68kg, wzrost 170cm. Obecne narty mam bliskie swojego wzrostu- 169cm

Wydaje mi się że te freeflex 11 są z zapasem ;) z tego co widzę to nawet w evo 16 skala zaczyna się od 5, ale czy warto tyle dopłacać w amatorskiej jeździe...? raczej nie :) Tam masz tylko mocniejsza sprężynę i metalową obudowę wiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...