Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Co sądzicie o naratch Stockli ?


Arek1982

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, MarioJ napisał:

 

Dziwi mnie że rzadko piszecie o dopasowaniu elastyczności/ugięcia narty do wagi narciarza. To jest właśnie ta kwestia "spasowania" narty pod narciarza, może jedna z tych kwestii.

Przykładowo zaawansowany narciarz ważący 90kg jeżdżący na narcie 165 SL, jest zadowolony z narty. Jeśli jego kolega ważący 70kg wsiądzie na taką nartę, to może być dla niego zbyt sztywna, wyrazi się o takiej narcie że to kołek.

Dlatego powinien pojeździć na nartach. O tym cały czas piszę. Ani Ty, ani ja nie wiemy jaką techniką dysponuje osoba ważąca 90kg i 70 kg. Odczucia mogę być odmienne, bo oczywiście sztywność narty ma znaczenie przy wadze, ale ten który waży 70 kg może być bardziej dynamiczny, zwinny itd...

Idą Twoim, słusznym" tokiem myślenia, należałoby się też pochylić nad długością.... itd,itd... ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mitek napisał:

 

Tylko najlepsze narty sportowe oraz narty komórkowe to narty nadające się do jazdy. Reszta jest mniej lub bardziej zniszczona przez zmiany konstrukcyjne powodujące "lepszą skrętność", mniejszą wagę, itd.

Nie będę komentował 🙈

5 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Nie piszemy o tym bo tak nie jest. To mit.

Pozdrowienia

Piszemy, bo sztywność narty, to jeden z podstawowych parametrów przy doborze

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mitek napisał:

 

Cześć

Ja bym nawet poszedł dalej. Tylko najlepsze narty sportowe oraz narty komórkowe to narty nadające się do jazdy. Reszta jest mniej lub bardziej zniszczona przez zmiany konstrukcyjne powodujące "lepszą skrętność", mniejszą wagę, itd.

Co innego, że dobra narta nie powinna kosztować więcej jak 2000 pln. Przynajmniej ja za więcej nart nie kupuję.

Pozdrowienia

A myślałem, że błysnę i wypowiem to co sądziłem jest meritum z wcześniejszych Twych postów, mianowicie, że najważniejszy jest but, technika i doświadczenie, a decha to każda AllMountain z bardziej popularnych marek się nada do znakomotej jazdy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, JC napisał:

Nie będę komentował 🙈

Piszemy, bo sztywność narty, to jeden z podstawowych parametrów przy doborze

Cześć

Nie sztywność całej narty ale sztywność poszczególnych fragmentów narty jest ważna - tu pełna zgoda. Ważny jest rozkład sztywności a nie sama sztywność.

Co do sztywności w sensie doboru do wagi to proponuję wziąć najtwardszą nartę jaką znacie położyć między krzesłami i nacisnąć jednym palcem...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Nie sztywność całej narty ale sztywność poszczególnych fragmentów narty jest ważna - tu pełna zgoda. Ważny jest rozkład sztywności a nie sama sztywność.

Co do sztywności w sensie doboru do wagi to proponuję wziąć najtwardszą nartę jaką znacie położyć między krzesłami i nacisnąć jednym palcem...

Pozdrowienia

Masz swoje zdanie i podejście do doboru nart, z którym się nie zgadzam - mam inne. Dlatego nie będę już odchodził od tematu wątku, a autorowi polecam sprawdzić wybrane modele na stoku. Jestem pewien, że wtedy wybierze narty, na którym będzie mu się lepiej jeździło.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, artix napisał:

Narte kupuje sie do wzrostu, lub na wyciagniecie reki i tyle w temacie ...

Cześć

Jeżeli jesteś dobrym narciarzem to kupujesz nartę sportową. Dobór długości... kiedyś byłem na obozie z nijakim Marcinem. Marcin nie był duży - wzrost poniżej 170cm, waga max 70 kg. Poprosił o GS 182cm i po godzinie podjechał i poprosił, żebym mu zmienił na 188cm. Zapewniam, że trochę skręcał.

Jeżeli ktoś ma technikę poruszania się na nartach zbliżoną do kowadła zrzuconego z górki na płozach... tak sztywność narty, rocker itd. z pewnością mają znaczenie. Jeżeli natomiast mamy do czynienia z osobą skręcającą - niespecjalnie. Tutaj mogą w grę wchodzić już prywatne upodobania co do np elastyczności niektórych partii narty ale to raczej wychodzi w zawodach czy w jeździe kontrolowanej na przygotowanym stoku. W normalnym poruszaniu się na nartach - niespecjalnie.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, JC napisał:

Masz swoje zdanie i podejście do doboru nart, z którym się nie zgadzam - mam inne. Dlatego nie będę już odchodził od tematu wątku, a autorowi polecam sprawdzić wybrane modele na stoku. Jestem pewien, że wtedy wybierze narty, na którym będzie mu się lepiej jeździło.

Cześć

Narta na której się "lepiej jeździ" nie ma nic wspólnego z nartą dobrze dobraną. Weź początkującego - co wybierze?

Nie ukrywam, że byłoby dla mnie wielką przyjemnością przekonywać Cię do moich racji na stoku!

Jeżeli tylko się da i wypali jakieś spotkanie np. Mariuszowy pomysł to wiesz... ;)

 

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JC napisał:

Masz swoje zdanie i podejście do doboru nart, z którym się nie zgadzam - mam inne. Dlatego nie będę już odchodził od tematu wątku, a autorowi polecam sprawdzić wybrane modele na stoku. Jestem pewien, że wtedy wybierze narty, na którym będzie mu się lepiej jeździło.

Nigdy nie kupiłbym nart których bym nie próbował na stoku. No chyba że mógłbym je kupić za 20-30% ceny katalogowej, co w przypadku gdyby mi nie pasowały, mógłbym bez trudu komuś sprzedać i jeszcze na tym zarobić😉. Ale to takie dywagacje.  Każdy samochód który kupowałem, a miałem ich ze 30, zawsze musiałem spróbować (tak odpadła octavia , seat leon, toyota  avensis i celica, fiat barchetta, mazda mx5 i jeszcze jakieś inne). Co prawda narta w żaden sposób swym skomplikowaniem nie przystoi nawet do roweru, a co mówić do auta, to jednak jej używanie  związane jest z pewną przyjemnością, tak jak używanie roweru czy auta. Naturalnym więc jest próba i wybór tego co sprawia nam najwięcej przyjemności i zadowolenia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mitek napisał:

Tylko najlepsze narty sportowe oraz narty komórkowe to narty nadające się do jazdy.

Nie chciałbym wyjść na ignoranta, dlatego zapytam😀: narta komórkowa niekiedy automatycznie jest nazywana sportową. W związku z tym czy jest tak, że mamy narty sportowe, narty komórkowe (zbliżone do sportowych) i narty tzw. "sklepowe GS i SL", czy kwestia podziałów jest arbitralna i mniej ważna? Rozumiem, że nart zwodniczych w takich podziałach nie ma?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, waldek71 napisał:

Nie chciałbym wyjść na ignoranta, dlatego zapytam😀: narta komórkowa niekiedy automatycznie jest nazywana sportową. W związku z tym czy jest tak, że mamy narty sportowe, narty komórkowe (zbliżone do sportowych) i narty tzw. "sklepowe GS i SL", czy kwestia podziałów jest arbitralna i mniej ważna? Rozumiem, że nart zwodniczych w takich podziałach nie ma?

Cześć

No wiesz, ja to rozumiem tak (stąd komórkowa), że to są narty robione do sportu, firmowane przez komórkę race, danej firmy, zazwyczaj robione na innych liniach, w innych zakładach czy też fabryczkach, często jeden zakład robi narty dla kilku firm i je odpowiednio konfekcjonuje. Myślę, że Jacek JC wie na ten temat najwięcej jak to teraz jest bo ja się po prostu gubię. Oferty firm są tak rozdęte a już do segmentu race to każdy pcha co się da, czasami (sprawdzałem) są to narty zdecydowanie gorsze niż te popularne z grup AM czy tam Piste a malowanie mają jak pucharówki.

Pozdrowienia

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

No wiesz, ja to rozumiem tak (stąd komórkowa), że to są narty robione do sportu, firmowane przez komórkę race, danej firmy, zazwyczaj robione na innych liniach, w innych zakładach czy też fabryczkach, często jeden zakład robi narty dla kilku firm i je odpowiednio konfekcjonuje. Myślę, że Jacek JC wie na ten temat najwięcej jak to teraz jest bo ja się po prostu gubię. Oferty firm są tak rozdęte a już do segmentu race to każdy pcha co się da, czasami (sprawdzałem) są to narty zdecydowanie gorsze niż te popularne z grup AM czy tam Piste a malowanie mają jak pucharówki.

Pozdrowienia

jest jeden specjalisty od komórek na forach, Harpia na forum SF,
gość wie znacznie więcej niż to co jest napisane powierzchownie powyżej

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Załóż temat i chętnie wytłumaczę o co chodzi.

Pozdrowienia serdeczne

ja wiem o co chodzi i Ty wiesz jaka jest prawda bo poniekad to w pozniejszych postach rozwinales.

Jednak takimi wypowiedziami splycasz temat i sprawiasz ze mniej doswiadczeni maja zamazany obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Turnplayer napisał:

ja wiem o co chodzi i Ty wiesz jaka jest prawda bo poniekad to w pozniejszych postach rozwinales.

Jednak takimi wypowiedziami splycasz temat i sprawiasz ze mniej doswiadczeni maja zamazany obraz.

Dobra to ja założę temat w wolnej chwili.

Pozdrowienia serdeczne

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, MarioJ napisał:

jest jeden specjalisty od komórek na forach, Harpia na forum SF,
gość wie znacznie więcej niż to co jest napisane powierzchownie powyżej

Dokładnie! Jurka znam chyba najlepiej ze wszystkich osób aktywnych na forach i nadzwyczaj go cenię i lubię. A o nartach w sensie konstrukcyjnym wie z pewnością bardzo wiele bo... je konstruował poniekąd. ;)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wojgoc napisał:

I z zamknietymi oczami bo szata graficzna nie ma żadnego znaczenia😉😁

Cześć

O... przepraszam. Ja zawsze w ramach jakiejś grupy nart wybieram tą, która jest najtańsza lub/i najbardziej mi się podoba.

Poza tym szczegóły wyglądu narty mówią bardzo wiele o jej konstrukcji.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jeeb napisał:

to chyba jakiś stary model albo najniższa półka z tej firmy, jak chcesz zaszpanować to szykuj 5KPLN

Sklep w Wawie żeni AX, CX, SX i MX z poprzedniego sezonu za 3,6. W marcu jak się całe narciarstwo zamknęło GS i SL też były dużo tańsze, niż 5k. Za tę cenę teraz są najnowsze.

Edytowane przez waldek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, waldek71 napisał:

Sklep w Wawie żeni AX, CX, SX i MX z poprzedniego sezonu za 3,6. W marcu jak się całe narciarstwo zamknęło GS i SL też były dużo tańsze, niż 5k. Za tę cenę teraz są najnowsze.

Nie przesadzaj, za 4800 kupiłem parę tygodni temu dwie pary nart, jedne FIS, drugie I sklepówki, oczywiście GS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...