Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gdzie tanio wypłacić Euro z karty Mastercard?


Ziemowit

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Victor napisał:

Nie rozumie dlaczego nie wypłaciłeś talara przy robieniu zakupów w sklepie lub tankowaniu na stacji . To najwygodniejsza metoda wypłacania banknotów nie biegając do banku. 
 

pozdro

Nawet nie przyszdł mi do głowy taki sposób, dlatego pytałem na forum czy ktoś coś wie. Dzięki, spróbuję skorzystać przy następnej okazji, ciekawe czy SPAR ma taką opcję.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, waldek71 napisał:

mBank do konta Intensive daje kartę wielowalutową (czarna z kolorową mapką świata). Bank twierdzi, że działa na cały świat, ale to bym sprawdził szczegółowo, na Europę działa na pewno. Karty, kartami, bankomaty, bankomatami, a i tak @Gerald ma rację, że gotówka to i tak póki co najpewniejszy sposób. Strasznie anachroniczny, ale najlepszy. Kupujesz euro po ciut niższej cenie, niż w banku, co przy wyższej kwocie może mieć znaczenie, n.p.: cena obiadu na stoku chociażby.

Konto Intensive jest bezpłatne tylko jak będziesz miał wpływ na nie na sumę min 7 tys PLN. Odpadają przelewy z innych rachunków w tym samym banku (nawet od innych osób). Przelew od pracodawcy który ma konto w mBanku też odpada. Oczywiście da się to obejść, ale to jest dodatkowa zabawa o której trzeba pamiętać. Ponadto karta do tego konta i tak jest obwarowana prowizją za przewalutowanie, z wyjątkiem kilku najbardziej popularnych walut. Ja @waldek71 tą swoją kartą wypłacałem np. bośniackie marki konwertybilne, czy dinary macedońskie z niższymi kursami niż w kantorach. I tutaj wszystkie inne karty obecnie istniejące mogą się schować. Jakiś czas temu wertowałem taryfy banków.

Inna kwestia - co można robić z gotówką - wszystko. Karty to jednak bezgraniczna kontrola. Ale to dyskusja na poziomie światopoglądowym, ja mam nadzieje że póki żyję będzie gotówka. Potem mogą likwidować.

Edytowane przez Gerald
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gerald napisał:

Inna kwestia - co można robić z gotówką - wszystko. Karty to jednak bezgraniczna kontrola. Ale to dyskusja na poziomie światopoglądowym, ja mam nadzieje że póki żyję będzie gotówka. Potem mogą likwidować.

Jak przejawia się ta KONTROLA na kartach ? Miałeś jakieś zdarzenia które spowodowały że bank wobec Ciebie wdrożył jakąś kontrolę, etc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma różne doświadczenia, ale każdy wie, że na wyjazd lepiej jest mieć kartę w kieszeni jak i gotówkę:) Kilka lat temu jak nie było Revoluta założyłem sobie konto w mBank w euro (miałem wcześniej konto w PLN). Fajne rozwiązanie, ponieważ na terenie EU, w krajach, gdzie walutą rozliczeniową jest euro, wypłaty z bankomatów za pomocą karty z mBank są darmowe. Raz tylko zdarzyło mi się zapłacić prowizję za wypłatę z bankomatu w Hiszpanii 2PLN ale została mi ona zwrócona. Koszt obsługi karty chyba jakieś 7 PLN rocznie, czyli tyle co nic. Dziś mBank pozwala na przewalutowanie na poziomie zbliżonym do kantorów internetowych (np. walutomat.pl) jak i Revolut. Czyli można powiedzieć, że Revolut stracił na znaczeniu, tym bardziej, że w tej darmowej wersji Revolut wypłaty z bankomatów ograniczone są do 200 euro miesięcznie. W praktyce jednak najczęściej korzystam z Revoluta. Jest to karta przedpłacona, więc nikt nie pociągnie z niej więcej niż jest na stanie:) Doładować można ją w kilka sekund. Idealna do zakupów internetowych. Ma sporo innych benefitów, w tym kryptowaluty i inwestowanie na giełdach.

P.S. Mieszkam w DE, ale tutejsze usługi płatnicze są niestety tak zacofane,  że mix Revolut i mBank to moja podstawa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2020 o 00:31, Gerald napisał:

Inna kwestia - co można robić z gotówką - wszystko. Karty to jednak bezgraniczna kontrola. Ale to dyskusja na poziomie światopoglądowym, ja mam nadzieje że póki żyję będzie gotówka. Potem mogą likwidować.

Wystarczy, że rządy w tym nasz chcą jak najwięcej w obiegu pieniądza elektronicznego by zapaliła się lampka o co chodzi. Ale wielu nadal ma mały rozumek jak ten Miś Puchatek by to pojąć. Niemcy ceniący sobie pewne wartości jakoś z gotówką problemu nie mają. Skandynawowie żyją pod "pańskim butem" to problemu nie widzą. My za to jako kraj dość mocno zacofany "mechanicznie" lubujemy się w elektronicznych błyskotkach. Za to niedaleko mnie w strefie ochronnej dla pewnego zbiornika wody pitnej po wsiach nadal w rowach czuć zapach powiedzmy chemii z prania. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...