Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Casting na kask


tanova

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Spiochu napisał:

W sporcie nie ma takich wynalazków, bo one utrudniają jazdę. (wieje po oczach)

Do lansu taki system nie przeszkadza.

 

90% forumowiczów to narciarscy amatorzy. Dla mnie to rozwiązanie, ze względu na noszone  okulary, jest praktyczniejsze od gogli. Przy jeździe 70km/h nic nie wieje

Edytowane przez wojgoc
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, wojgoc napisał:

90% forumowiczów to narciarscy amatorzy. Dla mnie to rozwiązanie, ze względu na noszone  okulary, jest praktyczniejsze od gogli

 

1 minutę temu, Mitek napisał:

Życzę w takim razie szczęścia w tym zestawie przy dzwonie 70 km/h.

Mitek, no ale jednak noszenie okularów na stoku jest kwestią bezpieczeństwa, a tradycyjne gogle na okulary - to słabo. Nie każdy toleruje soczewki kontaktowe i nie wszystkie wady wzroku dają się tak skorygować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasków z wizjerami nie używa się w sporcie,bo wizjer długo by nie pożył,jest narażony na kontakt z tykami.Ale dla okularnika niesportowego to wygodniejsze rozwiązanie niż gogle.Choć i tu można coś wymyślić.Ja mam niezniszczalne sportowe okulary Oakley Monsterdog ze szkłami optycznymi,co wystarcza do prędkości slalomowych a nie ma problemu zaparowania.A na kasku gogle,zakładane na te okulary przy większych prędkościach...

narty 008.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lski@interia.pl napisał:

Kasków z wizjerami nie używa się w sporcie,bo wizjer długo by nie pożył,jest narażony na kontakt z tykami.Ale dla okularnika niesportowego to wygodniejsze rozwiązanie niż gogle.Choć i tu można coś wymyślić.Ja mam niezniszczalne sportowe okulary Oakley Monsterdog ze szkłami optycznymi,co wystarcza do prędkości slalomowych a nie ma problemu zaparowania.A na kasku gogle,zakładane na te okulary przy większych prędkościach...

narty 008.jpg

Cześć

W SL nie jedziesz 70 km/h. Ja też mam kask SL również ale ja rzadko jeżdżę 70km/h.

POzdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Mitek napisał:

Kaski kupowane od razu z dedykowanymi goglami (tak było/jest w wypadku wszystkich porządnych modeli np. POC-a) to był zawsze komplet i nierozdzielny choć dwa produkty kupowane nie zależnie.

POC jest ukierunkowany mocno na sport - bezpieczeństwo i funkcjonalność jest priorytetem a w zastosowaniach rekreacyjnych niemałą role odgrywa jeszcze wygląd. W wypadku gogli POC stylistę zwolnili w zeszłym tysiącleciu i nie zatrudnili jeszcze nowego. Zakładam ze @tanova będąc kobieta lubi ładnie/modnie prezentować się gdziekolwiek w tym na stoku stad pewnie chęć dopasowania gogli innego producenta.

 Sam używam kasku POC  (żona mi kazała jakiś kupić.. sam nie cierpię kasków) i dopasowanie gogli zajęło chwile. Ale da się dopasować z różnych firm - do mojego najlepiej pasują gogle Zeal mojej żony ale nieźle tez spasowały jedne Giro i któreś z oferty Smith .. wiec da się -trzeba mieć tylko jakieś miejsce gdzie jest duży wybór albo kupić "wiadro" gogli , dobrać i resztę oddać, ja tak zrobiłem i uważam ze to sposób idealny - masz w domu czas żeby dokładnie przymierzyć, porównać i przemyśleć. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, tanova said:

 

 

Mitek, no ale jednak noszenie okularów na stoku jest kwestią bezpieczeństwa, a tradycyjne gogle na okulary - to słabo. Nie każdy toleruje soczewki kontaktowe i nie wszystkie wady wzroku dają się tak skorygować.

większość producentów gogli ma w ofercie specjalne modele dla okularników. Mam takich dwie pary. Jestem zadowolony. Szczególnie przy szybkości 70km/h :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, tanova said:

Mitek, no ale jednak noszenie okularów na stoku jest kwestią bezpieczeństwa, a tradycyjne gogle na okulary - to słabo. Nie każdy toleruje soczewki kontaktowe i nie wszystkie wady wzroku dają się tak skorygować.

Czemu słabo? U mnie, z okularami, sprawdza się taki zestaw:

aHR0cDovL3d3dy5za2lmZXZlci5wbC9tZWRpYS9rdW5lbmEvYXR0YWNobWVudHMvODA3LzIwMTcwOTIzXzEyMzYyNS5qcGc~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tanova napisał:

czy ewentualna wymiana wizjera - gdyby coś się stało - to jest duży problem?

Wizjer jest wymienny. Nie wiem tylko jak z dostępnością (czasem sprowadzenia).

Kask który pasował na moją niekształtną głowę miał szybę lustrzaną. Na miejscu przełożono mi z innego szybę która mi lepiej odpowiadała.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

W SL nie jedziesz 70 km/h. Ja też mam kask SL również ale ja rzadko jeżdżę 70km/h.

POzdro

 

Na szybkim slalomie pewnie jedzie się 50 km/h,której  pewnie nie przekracza spora ilość narciarzy nietyczkowych.A kwestia zaparowania,zmora gogli na okulary,gogli z wkładką itp. tu nie występuje.Przekonałem się do tego wynalazku z 10 lat temu,mam kilka par tego modelu,używam na rowerze i windsurfingu,gdzie też jeździ się czasem ponad 50km/h-i widzę same plusy.Wcześniej eksperymentowałem z różnymi  wynalazkami optycznymi,niektóre nawet importowałem i sprzedawałem,i z długiej praktyki wynika,że ta oprawa ze szkłami optycznymi spełnia się w większości okoliczności.Gdyby nie szybkie giganty,gogle mógłbym sprzedać lub wyrzucić..

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Gdyby nie szybkie giganty,gogle mógłbym sprzedać lub wyrzucić

Rozumiem z tego że jednak przy większych prędkościach dla Ciebie nie stanowią odpowiedniej osłony.

Znaczy się, na moje łatwo łzawiące oczy odpadają. Szkoda, mimo że na razie sprawę załatwiłem zmianą kasku, miałem nadzieję w przyszłości na podobne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gregre0 napisał:

Rozumiem z tego że jednak przy większych prędkościach dla Ciebie nie stanowią odpowiedniej osłony.

Znaczy się, na moje łatwo łzawiące oczy odpadają. Szkoda, mimo że na razie sprawę załatwiłem zmianą kasku, miałem nadzieję w przyszłości na podobne rozwiązanie.

 

Godzinę temu, gregre0 napisał:

Rozumiem z tego że jednak przy większych prędkościach dla Ciebie nie stanowią odpowiedniej osłony.

Znaczy się, na moje łatwo łzawiące oczy odpadają. Szkoda, mimo że na razie sprawę załatwiłem zmianą kasku, miałem nadzieję w przyszłości na podobne rozwiązanie.

Wszystkie detale wrażliwe  najlepiej przed zakupem wypróbować samemu na stoku,jeśli ma się możliwości-model buta,rozmiar buta,rozwiązanie okularowe,wcześniej kierując się opiniami kolegów,którzy już to przerobili na własnej skórze.Czasem ludzie błądzą po omacku,bo zamiast wkładać ciepły but,idą z nim do bootfittera i znowu potem wkładają zimny.Z optymalnym rozwiązaniem dla okularnika jest podobnie,bo to także skomplikowana materia...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona używa Alpiny, jest bardzo zadowolona z dopasowania i wagi. Jedyne co ją wkurzało to „puchate” nauszniki, co to niby dobrze chronią delikatne kobiece małżowinki uszne. Może chronią ale narzekała, że słabo przez nie słychać. Skończyło się na przeniesieniu nauszników z poprzedniego kasku (ale nie zawsze się tak da).

Edytowane przez mario33
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...