Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Casting na kask


tanova

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładny. Niech się świetnie nosi i oby nigdy nie musiał działać :)

Pozdrowionka.

PS: właśnie oglądałem na YT drugi przejazd slalomu w Adelboden z roku 2006. I co widzę... trzech zawodników w czapeczkach (wśród nich Felix N). Nie przypuszczałem, że w roku 2006 FIS jeszcze nie wymagał kasków w slalomie.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lexi, @Piotr_67, @Cosworth240 Dziękuję. Nie mogę się doczekać, jak wypróbuję na stoku, oby tylko w kategoriach nakrycia głowy ;).

16 godzin temu, Cosworth240 napisał:

Kask i gogle top. Wygląda świetnie, a Giro i Oakley gwarantują jakość. Na pewno będziesz bardzo zadowolona. 

Gogle faktycznie Oakley :), z soczewką PRIZM, bardzo dobrze spasowały z kaskiem, więc fajnie, że udało się dobrać w jednym miejscu komplet i mam nadzieję, że faktycznie dadzą przy kiepskiej pogodzie, co obiecują.

Generalnie teraz jest dobry okres na uzupełnianie sprzętu zimowego - sporo atrakcyjnych wyprzedaży i sporo towaru, który został z zeszłego - dość dramatycznie zakończonego - sezonu. Ale z pewnością o tym wiesz, skoro kupiłeś narty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tanova napisał:

@Lexi, @Piotr_67, @Cosworth240 Dziękuję. Nie mogę się doczekać, jak wypróbuję na stoku, oby tylko w kategoriach nakrycia głowy ;).

Gogle faktycznie Oakley :), z soczewką PRIZM, bardzo dobrze spasowały z kaskiem, więc fajnie, że udało się dobrać w jednym miejscu komplet i mam nadzieję, że faktycznie dadzą przy kiepskiej pogodzie, co obiecują.

Generalnie teraz jest dobry okres na uzupełnianie sprzętu zimowego - sporo atrakcyjnych wyprzedaży i sporo towaru, który został z zeszłego - dość dramatycznie zakończonego - sezonu. Ale z pewnością o tym wiesz, skoro kupiłeś narty?

Tak - rzeczywiście sam kupiłem narty. Nie mogę doczekać sie kuriera, choć nie wiem czy wybiorę sie ostatecznie na Tux a planowałem taki wyjazd na początek listopada i wtedy nowy sprzęt miał pójść na „pierwszy ogień”.

Oakley sa top - prizm zarówno w okularach na rower i w goglach narciarskich sie sprawdza. Oczywiście jest w tym trochę marketingowego bełkotu, ale widac w nich super. Mam dwie pary „oksów”, jedne z szyba coś tam „rose” w nazwie, które przy słabym świetle i kontraście pomagają sie połapać co jest gdzie i mam tez drugie z taka lustrzana szyba na ostre słońce - No i tez sie bardzo dobrze sprawdzają w odpowiednich warunkach. Wcześniej miałem z taka szyba w miarę na wszystkie warunki i były to gogle, w których przejeżdżałem mam wrażenie z 10 sezonów. Naprawdę sporo przeżyły. Potem używałem innych - niby tez super, ale to nie było to, wiec po dwóch sezonach wróciły oakley’e.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Coby nie mnożyć bezsensownych zapytań po raz tysięczny pociągnę wątek ...

Minęło trochę czasu stąd i zapytanie bo nie śledzę tematu. Chciałbym kupić kask i w zasadzie mam tylko dwa warunki jakie ma spełniać. Mianowicie chcę aby miał bardzo dobrą wentylację i był po prostu wygodny. Jeśli będzie do tego lekki to już komplet. Co polecicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sławek Nikt napisał:

Coby nie mnożyć bezsensownych zapytań po raz tysięczny pociągnę wątek ...

Minęło trochę czasu stąd i zapytanie bo nie śledzę tematu. Chciałbym kupić kask i w zasadzie mam tylko dwa warunki jakie ma spełniać. Mianowicie chcę aby miał bardzo dobrą wentylację i był po prostu wygodny. Jeśli będzie do tego lekki to już komplet. Co polecicie ?

Kupiłem taki, jako trzeci do 2 sportowych, specjalnie z myślą o cieplej wiośnie. To Poc Obex Mips Spin. Jest tak wentylowany, że trzeba uważać, by nie zabrać go na wietrzne i zimowe warunki. Mi się zdarzyło, i mimo zamknięcia tego, co jest zamykane, nawiało mi do uszu. Jest też super lekki. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sławek Nikt napisał:

Coby nie mnożyć bezsensownych zapytań po raz tysięczny pociągnę wątek ...

Minęło trochę czasu stąd i zapytanie bo nie śledzę tematu. Chciałbym kupić kask i w zasadzie mam tylko dwa warunki jakie ma spełniać. Mianowicie chcę aby miał bardzo dobrą wentylację i był po prostu wygodny. Jeśli będzie do tego lekki to już komplet. Co polecicie ?

Bardzo dobrze wentylowane są wszystkie kaski skiturowe. Te najmocniej bardzo przypominają pod tym względem rowerowe np

spacer.png

spacer.png

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sławek Nikt napisał:

Gdzie w takim razie szukać POC-a ?

W necie, Zalando Lounge bywa w dobrej cenie, czasem E-obuwie (w apce taniej jak jeszcze jest jakiś kod rabatowy), w TK też czasem bywa. Ja swój przywiozłem ze Szwecji. Kosztował około 1/4 ceny w Pl. Musisz być jedynie odrobinkę cierpliwy. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sławek Nikt napisał:

był po prostu wygodny. Jeśli będzie do tego lekki to już komplet. Co polecicie ?

Nie ma to odpowiedzi.. to tak jakbyś chciał żeby Ci ktoś powiedział jakie buty będą dla Ciebie wygodne..musisz mierzyć - a potem jeszcze dopasować okulary co też nie jest łatwe nawet w obrębie "jednej stajni"

Do tego co poleca @Wujot dorzucę jeszcze Petzl Meteor (240g) ale czy będzie Ci w nim wygodnie? No i niezbyt na gorszą pogodę, chyba że masz solidny kaptur. Na ON nie wybrałbym jednak tego typu kasków bo nie jest potrzebny aż taki stopień wentylacji a zabezpieczenie przed wiatrem i opadami jest potrzebniejsze niż niska waga..

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...