Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Narty spakowane, torba spakowana, ubezpieczenie (z opcją COVID) wykupione, najwyższa pora zacząć wątek z wyjazdu!

Jeszcze nigdy tak wcześnie nie rozpoczynałem sezonu narciarskiego, jeszcze nigdy w sytuacji epidemicznej. To piękne, że już w sobotę dotknę nartami śniegu, z pewnością ryzyko zachorowania i nie tylko jest spore (sytuacja na granicach może być dynamiczna). Cóż? Znacie formę prowadzenia przeze mnie relacji i opisów - myślę, że dla wszystkich Forumowiczy będzie to mega ciekawe i interesujące...

Teraz trochę szczegółów wyjazdu.

Jadę na zaproszenie i z @JC na tourne po tyrolskich lodowcach. Podróżować będziemy autem, startujemy jutro przed świtem, na nartach będziemy od najbliższej soboty - prawdopodobnie do niedzieli 25 października (zależy od pogody).

Gdzie będziemy szusować? Kaunetal (jeden dzień), Pitztal (jeden dzień), Soelden (dwa dni), Stubai (jeden dzień) oraz Tux (dwa dni). 

Po co jedziemy? Jedziemy otworzyć sezon, Jacek będzie kręcił Vlogi, ja będę mu pomagał - będziemy na bieżąco dawać Wam znać co słychać w Alpach :) 

W niniejszym wątku postaramy się w trakcie podróży i na stokach dawać Wam krótkie informacje, co słychać?

Wieczorem na moim blogu będzie tradycyjnie większy opis tego co robiliśmy oraz większa ilość zdjęć. Już teraz zapraszam do mojego kącika.

Z całą pewnością nasza obecność będzie widoczna na fejsie skionline.pl, YouTube i Instagramie @JC :) 

Trzymajcie za nas kciuki, by nasza podróż była bezpieczna i zdrowa :) 

  • Like 24
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC changed the title to Tourne po tyrolskich lodowcach - online
  • JC featured i pinned this temat
  • JC changed the title to Tourne po 5 tyrolskich lodowcach

Ale masz dobrze,że nie musisz szukać towarzystwa,tylko samo Ciebie porywa,i to jakie jeszcze.O włos,a byśmy się spotkali,bo miałem zbliżone terytorialno-czasowo plany,ale moje towarzystwo zapomniało o starym wezwaniu na świadka i musi stawić się w sądzie.Rzućcie na tamtą rzeczywistość okiem doświadczonego epidemiologa,od Was zależy,czy za Wami pójdą inni...Powodzenia...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tanova napisał:

Ale macie piękny plan 👍! Trzymam kciuki, aby ogień 🔥 szedł spod nart ⛷️, a ubezpieczenie się nie przydało w żadnym zakresie. Szerokiej drogi bez komplikacji, uważajcie na siebie i bawcie się dobrze :). Czekamy na relacje online i offline.

Dzięki Magda :) 

45 minut temu, nicram napisał:

Powodzenia :) Do tej pory w Austrii bez limitów na wyciągach? 

Nawet nie miałem czasu o tym poczytać, więc nie wiem 😮 Napiszę już w sobotę jak to wygląda.

14 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Ale masz dobrze,że nie musisz szukać towarzystwa,tylko samo Ciebie porywa,i to jakie jeszcze.O włos,a byśmy się spotkali,bo miałem zbliżone terytorialno-czasowo plany,ale moje towarzystwo zapomniało o starym wezwaniu na świadka i musi stawić się w sądzie.

Szkoda :( Fajnie byłoby ponownie spotkać się na stoku - tym razem na większym :)

4 minuty temu, Ziemowit napisał:

Czekam na relacje i życzę udanego urlopu. Na pewno chętnie poczytam relacje tym bardziej, że teraz w Alpach sypie. :) Powodzenia :)

@Ziemowit :D :D skąd Ty taki mój cytat skombinowałeś? :D 

Patrzę na pogodę...to tak jak @Piotr_67 na forum wielokrotnie pisał... będzie kosa ;) bo jadę w Alpy :D Oby się sprawdziło to słoneczko po opadach :) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marboru napisał:

skąd Ty taki mój cytat skombinowałeś?  

Patrzę na pogodę...to tak jak @Piotr_67 na forum wielokrotnie pisał... będzie kosa ;) bo jadę w Alpy :D Oby się sprawdziło to słoneczko po opadach :) 

Sam to wymyśliłem zaczepnie, bo wiadomo, że dasz mały popis umiejętności. :) Czekam niecierpliwie na pierwszą relację. :)

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Krakus81 napisał:

Powodzenia na granicach, stokach, hotelach i restauracjach. Oby trafiła się Wam super pogoda, wyjazd bez 👑, a po powrocie bez kwarantanny. 🤞

Październik w Austrii w tym roku jest bardzo pochmurny, ale akurat tak się złożyło, że pogodę na wyjeździe będą mieli udaną.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mariusz, przede wszystkim to sobie po prostu fajnie pojeździjcie.

Jazda na lodowcach o tej porze to zawsze taka specyficzna loteryjka więc samych trafionych losów. ;) !!!

Jacek a jak się załapać na relacje na żywo, czy takowe przewidujesz? A jeżeli tak to gdzie szukać info o której itd. ?

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy już w Czechach. Na granicy spokój, ruch bardzo mały, nic się nie dzieje. 

@Mitekrelacje na żywo są przewidziane. Jak sprzęt nie zawiedzie, to będą codziennie krótkie wejścia na fejsie i YT. Linki masz w pierwszej wiadomości. 

Za oknem deszcz. 

IMG_20201016_092113.thumb.jpg.f4e402b85d7457ae5d5f221cf8837d9f.jpg

Edytowane przez marboru
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj więcej zdjęć i częściej. Co do opadów to zauważyłem na kamerkach, że w Kaunertal śniegu jest zdecydowanie najmniej, wręcz rozczarowująco mało, w Pitztal nieco więcej, w Stubaital dużo więcej, generalnie im dalej na wschód tym więcej śniegu.

Kaunertal 1900m n.p.m. nie do końca biało:

graun-201016-0940-hd.thumb.jpg.50959102a583c222820c6111719a03a3.jpg

Tuxertal, 1370m n.p.m. i biało:

9564_2020-10-16_0930_688d47e0ed941b8b.thumb.jpg.0c095d9a46086a3517ff58843454c725.jpg

 

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Ziemowit napisał:

Największe opady wydarzyły się jednak na moltku - najdalej na wschód. Wszystko jest pod grubą warstwą białego, co widać na kamerkach.

Sprostowanie. Patrząc dokładniej padało tam, ale chyba nie aż tak mocno jak napisałem wyżej. Większy opad chyba tu: https://www.bergfex.pl/kitzsteinhorn-kaprun/webcams/c522/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy już w Austrii 👍 pada cały czas, oby w górach śnieg 🙂

Charakterystyczne miejsce na autostradzie. Jadąc od Osatrawy w kierunku na Olomouc wybudowano nowy odcinek autostrady D1, trzeba uważać na zjazd w prawo. Chwila zagapienia i można wyjechać na manowce. 

IMG_20201016_121806.thumb.jpg.fcbaf8298ea78361db21e81a1972d87f.jpg

Po jakichś kilku km, odbija się w prawo na Brno. 

IMG_20201016_101702.thumb.jpg.224085bbce1599cd69d46b2455c8bfeb.jpg

Kolejna niespodzianka, to zamknięta droga na Milulov. Objazd zaczyna się już w miejscu gdzie kończy się autostrada. Trzeba skręcić w prawo na lokalne drogi. 

A tam? Taki znak... Czesi witają Polaków 😃

IMG_20201016_112939.thumb.jpg.e5a5a20a81518a1a844761815c3d195a.jpg

Granica czeska pusta:

IMG_20201016_121028.thumb.jpg.45468d9aa320b6d09066934e13978234.jpg

Granica austriacka pusta. Zero kontroli, zero ruchu. Przejechaliśmy sprawnie. 

IMG_20201016_121133.thumb.jpg.5c8380ff913d2efc4ac6270f81e57b31.jpg

Podróż po kraju naszych południowych sąsiadów zajęła nam 3h 🙂

  • Like 10
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga z Brna do Wiednia została zamknięta na czas robót. Remont potrwa aż 9 miesięcy. W tym czasie kierowcy muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami.

 

Fragment drogi I/52 z Brna do Wiednia został zamknięty w środę 11 marca. Czeska Dyrekcja Dróg i Autostrad rozpoczęła remont zniszczonego mostu (będącego fragmentem I/52) nad zbiornikiem wodnym Nové Mlýny. Droga międzynarodowa wiodąca do Wiednia będzie nieprzejezdna aż do 11 grudnia – donosi czeski portal zdopravy.cz.

 

Ruch odbywa się następującymi objazdami: 

 

– w kierunku Brna przebiega przez Dolní Dunajovice, Brod nad Dyjí i Novą Ves, 

 

– w kierunku Wiednia – przez Novą Ves, Drnholec, Novosedly, Dobré Pole i Březí.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...