Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

Godzinę temu, hupon napisał:

No i ta cena - 120 Euro za spanie i skipas (za tydzień), teraz około 300 Euro. Jeździliśmy tam do 2010 roku, a potem Dolomity i  Austria.

@hupon, jeszcze teraz wyszukasz tanią ofertę. Mnie właśnie zwrócono kasę za niedoszły pobyt na przełomie marca i kwietnia, całe 768zł. Tygodniowy pobyt z ubezpieczeniem i 6 dniowy skipas. Przelicz to na euro, wyjdzie nieżle, nieprawda?

• Thanks 1
  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Narty spakowane, torba spakowana, ubezpieczenie (z opcją COVID) wykupione, najwyższa pora zacząć wątek z wyjazdu! Jeszcze nigdy tak wcześnie nie rozpoczynałem sezonu narciarskiego, jeszcze nigdy

Witam po przerwie spowodowanej nartami Dzięki Mariusz i Jacek za spotkanie. Ten wypad na lodowce to dla mnie była petarda. Nie przypuszczałem, że tak się można wyjeździć w październiku.

Kolega "marboru" przekazał ciekawą relację z lodowców w Austrii. Tak się sklada, że Tux był piewszym moim wyjazdem w Alpy w 1993 roku. Na przełomie  marca-kwietnia. Spadł nam śnieg przed przyjazdem, w

Posted Images

16 godzin temu, Bumer napisał:

@hupon, jeszcze teraz wyszukasz tanią ofertę. Mnie właśnie zwrócono kasę za niedoszły pobyt na przełomie marca i kwietnia, całe 768zł. Tygodniowy pobyt z ubezpieczeniem i 6 dniowy skipas. Przelicz to na euro, wyjdzie nieżle, nieprawda?

Gdzie wynajdujesz  @Bumer takie okazje ? Sam skipass w ośrodkach narciarskich zdecydowanie droższy a gdzie zakwaterowanie plus ubezpieczenie ! Tylko gratulować takich cen i życzyć wszystkim oby jeździli za takie kwoty ! 

Zapraszam na dzisiejszy LIVE, w trakcie którego opowiem o moim pobycie na 5 Tyrolskich Lodowcach. Dowiecie się jakie są warunki narciarskie, co już jest czynne oraz oczywiście opowiem o zasadach bezpieczeństwa w ośrodkach narciarskich.
W trakcie spotkania będzie kilka konkursów - do wygrania upominki z tyrolskich lodowców!
Spotykamy się o godz. 20:00 na moim kanale na YouTube: www.youtube.com/skionlinetv

7D06EBD2-8E2C-4298-A68B-484EC5A5D1A0.jpeg

• Like 1

Jestem niepocieszona że nie dostałam chusty 😂

Live pierwsza klasa, super się słuchało i oglądało, małe wpadki na początku już odleciały w niepamięć. Za tydzień w czwartek w takim razie też biorę wolne albo pierwsza zmianę żeby być obecna na live😁

• Like 1
16 godzin temu, Chrumcia napisał:

Jestem niepocieszona że nie dostałam chusty 😂

Live pierwsza klasa, super się słuchało i oglądało, małe wpadki na początku już odleciały w niepamięć. Za tydzień w czwartek w takim razie też biorę wolne albo pierwsza zmianę żeby być obecna na live😁

Chuste -Buff można kupić na:  Stubai czy Hintertux za 1 euro być może i na Kaunertal.  W Soelden nie widziałem (choć  były maseczki z logo -Otztal w nieco wyższej cenie 12e) tak jak i buffa z logo Pitztal 17e (na Pitztalu  rzecz jasna  .

Więc nie "becz" -sama sobie kupisz albo ktoś za Ciebie to zrobi i Ci podeśle 🙂

• Like 1
  • Thanks 1

2008 rok. Ale niewiele (poza najważniejszym: nowa główna kolej) się zmieniło:

sobota, 31 października 2020

Wspomnienie przed zimą! Czy byliście kiedyś na ... dachu świata, a przynajmniej narciarskiej Austrii? Pitztal

Wyżej jeździć w Austrii już się nie da... To Pitztaler Gletscher!

Przed sezonem (nie wiadomo jakim) seria zdjęć sprzed 12 lat:

HPIM4806.JPG

HPIM4807.JPG

HPIM4809.JPG

Więcej: http://ekonomiaplussport.blogspot.com/2020/10/wspomnienie-przed-zima-czy-byliscie.html

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By wolcjusz
      Cześć,
      Po ostatnim wypadzie do Koninek naszły mnie kolejne przemyślenia na temat sprzętu. Z racji na hardcorowe na jednym odcinku warunki, które już opisywałem w innym temacie (mocne przetarcia, liczne duże kamienie na wierzchu) nie chcąc zniszczyć sobie nart w pierwszym sezonie ich użytkowania poszedłem do wypożyczalni i poprosiłem o jakiekolwiek szutrówki, byle szerokie pod butem. Dostałem wiekowe z wyglądu twintipy Salomon Teneighty Spaceframe 80mm. Okazało się, że jazda na nich po garbach i muldach jest bardzo łatwa i wręcz przyjemna, daleko mi jeszcze do dobrej techniki, ale momentami zdarzało mi się łapać przyjemny flow łącząc kilka zaplanowanych górek i dołków w płynnym przelocie. Kluczem, oprócz szerokości pod butem, która pozwala na przyjemne uślizgi kiedy trzeba wydają się być również podgięte piętki, które nie trzymają bezkompromisowo krawędzi jak w sportowych nartach i powodują, że nie trzeba tak mocno skupiać się na odciążeniu. Łatwo jest uwolnić krawędź i bez dużego wysiłku przerzucać je w kolejny, wymuszony rzeźbą terenu skręt.
      Już wcześniej wczytując się mocno w temat jazdy po muldach i w warunkach wiosennego śniegu (slushy snow jak mówią Amerykanie) trafiałem na opinie, że narty freestyle całkiem nieźle się w tym sprawdzają. Teraz mam potwierdzenie doświadczalne. W związku z tym coraz klarowniej widzę jaki zestaw nart będzie najlepiej dopasowany do moich osobistych preferencji i jaki zamierzam skompletować w niedalekiej przyszłości. Wygląda to tak:

1. Narty uniwersalne.
      Pierwszy i najważniejszy komponent zestawu, który na szczęście już posiadam. Narty do całodziennej jazdy w możliwie jak najszerszym spektrum warunków śniegowych, na których z założenia będę spędzał 80%, być może więcej czasu spędzanego na stokach. Muszą przynajmniej w miarę dawać sobie radę również w skrajnych warunkach (jeżeli akurat na takie trafię a nie będę miał przy sobie żadnej z dwóch pozostałych par). W moim przypadku to Head i.Rally 170cm, 76mm szerokości. Po jednym sezonie jazdy mogę uznać wybór za udany, w moim przypadku bardzo dobrze sprawdzają się w roli nart do wszystkiego i takich,które są domyślnym wyborem, a przy tym dają dużą przyjemność z jazdy i umożliwiają całkiem dynamiczną jazdę.
      2. Narty "wiosenne".
      Na miękki śnieg, mocno plusowe temperatury, garby i muldy. Również na jakieś pierwsze nieśmiałe wycieczki pozatrasowe w bliskich okolicach przywyciągowych. Twintipy freestyle, szerokość pod butem 84-86mm. Celuję w Armada ARV 86 lub coś bardzo podobnego. Temat jest u nas mniej popularny niż inne typy nart, więc wybór mniejszy i trudniej znaleźć informacje na ten temat. Gdyby ktoś zorientowany miał jakieś propozycje ciekawych modeli to bardzo chętnie posłucham.
      3. Narty sportowe.
      Tutaj bez kompromisów. Wąska narta o sportowej konstrukcji, na te pierwsze dwie godziny idealnych betonowych warunków z rana i trening jazdy czystym skrętem ciętym. Rzadko się takie trafiają, ale jak już się uda, to warto mieć coś, od czego mięśnie czworogłowe będą płonąć. Tutaj mam dylemat, czy iść w slalomkę (raczej nie RD, nie mój level, ale pierwsza sklepowa), mam lekkie obawy czy podołam kondycyjnie takiej jeździe. Alternatywą jest sportowy kundelek typu Elan SCX czy Salomon S/Race Pro - w tym przypadku skręt szerszy, mniejsza dynamika, ale na bardziej stromych czerwonych stokach prędkości robią się lekko już dla mnie przerażające ;-). Zakup tego komponentu zestawu zostawiam sobie na sam koniec. W międzyczasie na pewno przybędzie mi w nogach trochę kilometrów a w głowie doświadczenia, więc wybór będzie bardzo przemyślany a po drodze pewnie jakieś "testy".

Zapraszam do komentowania, jeśli ktoś ma jakieś ciekawe wrzuty z własnego doświadczenia i np widziałby taki zestaw nieco inaczej.
      Uprzedzając - znam i szanuję podejście osób "na wszystkim zjedziesz wszędzie". Ten temat jednak jest o czymś innym.
    • By marekbtl
      Cze

Może troszkę późno (może bardzo wcześnie?), ale mam dylemat jakie narty dla dziecka 6/7 lat dziewczynka do nauki zapodać. Przede wszystkim chodzi o długość. Mam chrześnicę i zaklepaną naukę, miała być w tym roku, ale wyszło jak wyszło. Co prawda nauczyłem już 2-kę swoich, ale to słabe doświadczenie. Nie ma mowy o szkoleniu z instruktorem - nie przejdzie "bo przecież najukochańszy Wujo mi obiecał:)". Raz z nią byłem w tym roku na stoku, skręt z pługu jako tako, ale na mój gust to troszkę narty miała na wyrost kupione (tak z 5 cm większe niż ona)- ale ładne były:). Resztę planów Covid pokrzyżował - miało być 6 dni w Gerlitzen. Syna uczyłem 3 lata temu jeździć, ale ten niestety to ewenement na skalę światową, do 9-go roku życia nie chciał słyszeć o nartach, ale pewnego dnia stwierdził (piątek), że będzie jeździł i poszedłem za ciosem (w sobotę byliśmy na stoku). Wygrzebałem buty i narty z poprzedniego roku (bo sprzęt miał, co roku jak ruszała giełda to razem z synem uderzałem na zakupy przedsezonowe łudząc się że zacznie jeździć - i tak 4 lata posuchy:), ale stał się cud ad 2018. Szybko poszło - dobra dniówka i zaczął jeździć. Ale narty które miał były krótkie (z 15 cm niższe od niego) i pierwsze kroki na nich stawiał (a z 4 pierwsze h na stoku). Że oglądamy PŚ syn stwierdził że pług to może pominąć i zaczniemy od nauki jazdy na krawędziach. Powiedział że wie jak bo widział w telewizorni, no i faktycznie...... wiedział. Ale po 4 h poczuł się bardzo pewnie i zaczął mocno ciałem rotować i "dokręcać" skręty, więc szybciutko do wypożyczalni i narty + 20 cm od poprzednich i się poprawiło. Zaczął skręcać jak należy. Skorygowały jego skręt.
      I tu powstaje dylemat, bo nie chcę sobie strzelić w kolano (kolega mnie gniecie bo już wydzwania czy stare zostawić - czy nowe dłuższe? kupić, nota bene już Gerlitzen zarezerwowane na przyszły rok) zostawić stare - które powinny być w przyszłym roku krótsze (do 10-15cm max poniżej wzrostu), a ewentualnie dopożyczać dłuższe do korygowania jazdy - w moim przypadku to się sprawdziło, czy od razu dłuższe kupić. Dziewczynka jest dobrze motorycznie rozwinięta (dobrze jeździ na rolkach - a to wg. mnie plus), ale jest młodsza niż mój syn i niestety już ktoś wcześniej podjął próby nauki jazdy (co nie jest złe, gorsze jest jak rodzice dochodzą do wniosku że jak już "umi" zjechać z górki to już ją we własnym zakresie doszkolimy - tak też było) i trzeba ją zresetować. 
      Mile widziane wszelkie spostrzeżenia i opinie forumowiczów z tym mniejszym jaki z tym bogatym doświadczeniem.
    • By yaro1771
      https://www.pitztal.com/de/gletscher-rifflsee-im-winter#Featured,

Ktoś coś ?
    • By Małgorzata
      Hej, które wybralibyście, proszę o pomoc, cena podobna :
      HEAD WORLDCUP REBELS I.SL 2020 
      VOLKL RACETIGER SL + RMOTION2 12 GW RACE 2020
      ???🤗

Booking.com

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...