Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Austria Kamperem


krakers

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Jeeb napisał:

ale to będzie zapewne gdzieś w Kalabrii

rozglądam się za czymś w Tyrolu Południowym i  poniżej 2K€ za metr kwadratowy do remontu  możesz zapomnieć

Zgadza się, ceny są wysokie. No ale zależą one od regionu, położenia itp. Tak jak w Polsce, na Podhalu, w Zakopanem, cena będzie znacznie wyższa niż w okolicach Gorlic, Jasła czy choćby okolic Krynicy. Miałem kiedyś kontakt z właścicielką agencji nieruchomości. Miała ona fajne okazje, a to domki do remontu, a to ktoś na gwałt potrzebował kasy i pozbywał się apartamentu. Pisząc o Alpach i tych niższych cenach, miałem na myśli miejscowości niedaleko ośrodków narciarskich, niekoniecznie tych najmodniejszych i najdroższych. Nie znaczy to że każdy może sobie sobie kupić domek letniskowy jak niejaki Roman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apartament to odwiedzanie wciąż tego samego mjejsca/ośrodka. Plusem jest możliwość wynajęcia. 

Oczywiście taki Zillertal mógł bym odwiedzać do końca życia 😁

Kamperem można obskoczyć cztery pory roku i praktycznie większość Europy. 

Wygoda = wyposażenie kampera = cena. 

Edytowane przez artix
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bumer napisał:

We Włoszech kupisz 50-80 m2  już za 50 tys euro. Parę lat temu jak jechałeś kolejką z Ponte di Legno do Tonale, po lewej stronie budowali apartamentowiec. Parę lat temu jak jechałeś kolejką z Ponte di Legno do Tonale, po lewej stronie budowali apartamentowiec. Wisiały tam reklamy sprzedaży, które były widoczne z kolejki,  apartamentów już od 35000 euro.

Wszystko zależy od miejsca. W Tonale, gdzie dużo jest zabudowy typowo blokowiskowej, da się kupić 2 pokoje już za około 50k Euro.

W takim Val di Fassa sensowne dwu-trzypokojowe mieszkania kosztują od 200-250k Euro wzwyż. Czasami zdarzają się okazje w granicach 150-200k, ale zazwyczaj są to mieszkania do remontu lub w kiepskim położeniu. Najtańsze kawalerki jakie widziałem, to okolice 100k, ale to też raczej do natychmiastowego remontu. Ofc. jako, że piszę o mieszkaniach najtańszych, to nie ma mowy w tym budżecie o saunach, czy basenach. Są to proste mieszkania wykańczane w latach 70-80, więc nie ma co liczyć na żadne większe luksusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, artix napisał:

Apartament to odwiedzanie wciąż tego samego mjejsca/ośrodka. Plusem jest możliwość wynajęcia. 

Oczywiście taki Zillertal mógł bym odwiedzać do końca życia 😁

Kamperem można obskoczyć cztery pory roku i praktycznie większość Europy. 

Wygoda = wyposażenie kampera = cena. 

dokładnie- warunki śniegowe ci nie pasują- odpalasz i jedziesz gdzie indziej. Zbyt dużo ludzi na plaży - odpalasz i szukasz "zadupia"...itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, niezły typ! Fajna sprawa, no ale ile toto kosztuje? Kurcze że ja zawsze muszę zawracać sobie głowę pieniędzmi. Dlaczego nie mam ich tyle aby nie zastanawiać się ile co kosztuje. Ja nie jestem przeciwnikiem turystyki carawaningowej, skądże. Lubię to, mam przyczepę. Co prawda już zestarzała się i z fajnej stała się klasykiem, ale w pełni sprawna. Kiedyś na tle niewiadówek to był wersal, ta moja przyczepa. Zauważam jedna zmianę warunków uprawiania karawaningu. Idzie to na złe. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bumer napisał:

Artur, niezły typ! Fajna sprawa, no ale ile toto kosztuje? Kurcze że ja zawsze muszę zawracać sobie głowę pieniędzmi. Dlaczego nie mam ich tyle aby nie zastanawiać się ile co kosztuje. Ja nie jestem przeciwnikiem turystyki carawaningowej, skądże. Lubię to, mam przyczepę. Co prawda już zestarzała się i z fajnej stała się klasykiem, ale w pełni sprawna. Kiedyś na tle niewiadówek to był wersal, ta moja przyczepa. Zauważam jedna zmianę warunków uprawiania karawaningu. Idzie to na złe. 

Andrzej, można by rzec, dziś biedny to nawet i przyczepą kampingiwa nie pojedzie, co jest trochę smutne. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Bumer napisał:

mam przyczepę. Co prawda już zestarzała się i z fajnej stała się klasykiem, ale w pełni sprawna. Kiedyś na tle niewiadówek to był wersal, ta moja przyczepa

Zapewne był wersal, ale przypuszczam ze porównujesz przyczepy "chodzące" w różnych klasach.

Niewiele osób wie ze Niewiadowka, ten nasz relikt postkomunistyczny, antyk na widok którego posiadacz "zachodniej" przyczepy odwracał się z niesmakiem w swojej klasie (przyczep do 750kg) jest od wielu lat w rankingach w UK jak nie na topie to na podium (13 nagród od 2012r). Oczywiście trochę inaczej się nazywa i trochę inaczej jest złożona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lexi napisał:

Zapewne był wersal, ale przypuszczam ze porównujesz przyczepy "chodzące" w różnych klasach.

Niewiele osób wie ze Niewiadowka, ten nasz relikt postkomunistyczny, antyk na widok którego posiadacz "zachodniej" przyczepy odwracał się z niesmakiem w swojej klasie (przyczep do 750kg) jest od wielu lat w rankingach w UK jak nie na topie to na podium (13 nagród od 2012r). Oczywiście trochę inaczej się nazywa i trochę inaczej jest złożona.

 

Wiem, wiem. Miałem dwie N126 starsze i jedną młodszą, taką bardziej kanciatą. Podskakiwały na drodze jakby nie miały resorowania. Miały tendencje do rozbujania się jak ogon ryby. Jedną z nich kupiłem już przerobioną na resorach. Ta o wiele lepiej się prowadziła tylko strasznie zużywała opony. Moja dobrze się prowadzi, nie myszkuje. Złego słowa o niej nie powiem, choć jak ostatnio kolega pokazał mi co kupił, to szczena mi opadła. Pytam się ile dałeś, chyba koło 100 tys?  Więcej, odpowiedział. No i co tu więcej powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Najbardziej optymalny zestaw karawaningowy moim zdaniem wygląda tak:

2019_morelo_empire_garage_smart-scaled-1

Łóżko jest zamontowane nad garażem. Do autka tylko zamontować niskoprofilowy dachowy bagażnik na narty i wio pod wyciąg (lub na inną wycieczkę). Tylko, że takie kampery kosztują dużą kupę siana.

Edytowane przez Ziemowit
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2021 o 15:30, Ziemowit napisał:

Najbardziej optymalny zestaw karawaningowy moim zdaniem wygląda tak:

2019_morelo_empire_garage_smart-scaled-1

Łóżko jest zamontowane nad garażem. Do autka tylko zamontować niskoprofilowy dachowy bagażnik na narty i wio pod wyciąg (lub na inną wycieczkę). Tylko, że takie kampery kosztują dużą kupę siana.

Ja to myślałem Ziemowit ze Ty to bardziej minimalistyczne opcje wolisz ....😉

Albo z nowszych Dacia Logan Camper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2021 o 16:21, Lexi napisał:

Ja to myślałem Ziemowit ze Ty to bardziej minimalistyczne opcje wolisz ....😉

Albo z nowszych Dacia Logan Camper

Wstawiając to zdjęcie myślałem o mobilnym domu, w którym możnaby sporo czasu pomieszkać, bardziej miesiące niż tygodnie.

Na tygodniowy wyjazd takie coś nie ma sensu. W tedy wystarczy kompaktowy kamperwan, którym łatwo można zaparkować pod gondolą. Bardzo dużym 8-10 metrowym kamperem jeździ się raczej tylko od kempingu do kempingu, a małym do miasta wjedziesz, co zaletą jest ogromną.

Wracając do długich tripów, wyjazd małym autkiem z kamperowego garażu zalatuje nowobogacką fanaberią. Być może lepiej, ale na pewno dużo taniej mniejszy kamper i do środka motocykl 125cm na prawo jazdy kat. B jak Yamaha WR 125 R do robienia zakupów i wycieczek.

A z resztą to tylko marzenia. Na duży i nowy kamper i tak mnie nie stać.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Plywak napisał:

Spodziewam się, że cena takiego kampera oraz koszt jego utrzymania jest taki, że do końca życia tyle nie wydam na wyjazdy narciarskie, licząc nawet okazyjne wyjazdy do Nowej Zelandii i Chile :D 

Raczej dla bogatych, bardzo duże kampery zaczynają się od 500 000zł i łatwo dobić do 1mln zł razem z wyposażeniem dodatkowym. Dlatego to tylko gdybanie i marzenia.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
10 godzin temu, surfing napisał:

Przygotowania Jacka do wyjazdu kamperem na narty. Sporo konkretów dotyczących zimowego kamperowania.

 

Temat był bardzo gorący rok temu (gdy powstał ten wątek)- Jacek troche przespał...ale lepiej późno niż wcale.👍

Jeszcze jest zagadnienie przedsionka który w zimie też jest pożyteczny a w lecie nieodzowny a o którym nie wspomniano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2021 o 09:28, Lexi napisał:

Temat był bardzo gorący rok temu (gdy powstał ten wątek)- Jacek troche przespał...ale lepiej późno niż wcale.👍

Jeszcze jest zagadnienie przedsionka który w zimie też jest pożyteczny a w lecie nieodzowny a o którym nie wspomniano.

Nie przespałem, tylko nie miałem możliwość, żeby pojechać. Dlaczego, bo wszystko było zaplanowane jeszcze przed pandemią, ale czas pozmieniał moje plany. Teraz nadrabiam.
Aktualnie czekam na poprawę pogody, po załamaniu, które będzie w Alpach. Kamper już gotowy, narty w serwisie, baterie w kamerach naładowane. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, JC napisał:

Nie przespałem, tylko nie miałem możliwość, żeby pojechać. Dlaczego, bo wszystko było zaplanowane jeszcze przed pandemią, ale czas pozmieniał moje plany. Teraz nadrabiam.
Aktualnie czekam na poprawę pogody, po załamaniu, które będzie w Alpach. Kamper już gotowy, narty w serwisie, baterie w kamerach naładowane. 

Jacku, a czy planujesz wybrać się do Szwajcarii ? To kierunek, który w zeszłym roku był hitem z wiadomych względów, ale i w tym roku pewnie będzie popularny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Krakus81 napisał:

Jacku, a czy planujesz wybrać się do Szwajcarii ? To kierunek, który w zeszłym roku był hitem z wiadomych względów, ale i w tym roku pewnie będzie popularny.

Nie, nie ma takich planów w tym sezonie. Tej zimy będą Austria, Włochy, Polska i ... HIszpania!

Prawdopodobnie Słowacja i Czechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JC napisał:

Aktualnie czekam na poprawę pogody, po załamaniu, które będzie w Alpach. Kamper już gotowy, narty w serwisie, baterie w kamerach naładowane. 

Temat będzie aktualny na 100% - karawaning zaczął się rozwijać w Polsce od kiedy wiara wyjechała do pracy na zachód. Ludzie zobaczyli jak to wygląda, spodobało sie i tak to wystartowało, najpierw powoli potem (od jakichś 4~5lat) coraz szybciej. Karawaning przestał być synonimem darmowego "biedowania"  w Niewiadówce na wakacjach. Wraz z narastającą popularnością kamperów stał sie też po części nawet elitarny. Pandemia zadziałała tylko jak "booster" (popularne słowo ostatnio). To raczej proces nieodwracalny z czego sie niezmiernie ciesze :).

Po cichu liczę że podróżując kamperem pokażesz ośrodki narciarskie pod kontem "kamperowania" - byłoby to naprawdę nowatorskie i zjednało by rzesze następnych fanów zarówno Tobie jak i  karawaningowi (czego Tobie i sobie życzę ;)).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lexi napisał:

Temat będzie aktualny na 100% - karawaning zaczął się rozwijać w Polsce od kiedy wiara wyjechała do pracy na zachód. Ludzie zobaczyli jak to wygląda, spodobało sie i tak to wystartowało, najpierw powoli potem (od jakichś 4~5lat) coraz szybciej. Karawaning przestał być synonimem darmowego "biedowania"  w Niewiadówce na wakacjach. Wraz z narastającą popularnością kamperów stał sie też po części nawet elitarny. Pandemia zadziałała tylko jak "booster" (popularne słowo ostatnio). To raczej proces nieodwracalny z czego sie niezmiernie ciesze :).

Po cichu liczę że podróżując kamperem pokażesz ośrodki narciarskie pod kontem "kamperowania" - byłoby to naprawdę nowatorskie i zjednało by rzesze następnych fanów zarówno Tobie jak i  karawaningowi (czego Tobie i sobie życzę ;)).

Niech wszyscy jadą tymi karawanami na narty to może ceny apartamentów pójdą w dół.

Osobiście byłem tylko 1 raz - 2 tygodnie z dziećmi i powiedziałem sobie nigdy więcej,

to już lepiej klasyczna francuska szuflada

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jeeb napisał:

Niech wszyscy jadą tymi karawanami na narty to może ceny apartamentów pójdą w dół.

Dokładnie to. Zauważyłem, że przez ostatnie 5 lat ceny apartamentów w Alpach się podwoiły co najmniej, a pandemia niczego nie poprawiła z cenami.

Edytowane przez Ziemowit
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...