Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Austria Kamperem


krakers

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Ziemowit napisał:

No to kolejne pytanko: jak oszacować koszty ogrzewania energią elektrycznną w zimie większej przyczepy lub kampera, wymagania: "ogrzeje was i wysuszy nawet przy dużych mrozach. Będzie można się kąpać w gorącej wodzie."

Cena prądu na kempingu na którym był JC to 0.70€ za 1 kWh.

Najlepiej dowiedzieć się od użytkowników. Ale przez taką prostą analogię do wielkości pomieszczenia wydaje się, że przy dobrej izolacji ścian i -20 na dworze chyba 1000 W w grzejnik powinien wystarczyć. Czyli 12 KWh w nocy, teraz w dzień mniejsze ogrzewanie, prysznic i posiłki powiedzmy 3 KWh. Wychodziłoby 10€. Nawet zakładając duży błąd widać, że jest to jakiś wydatek.

Webasto będzie pewnie 10x tańsze.

Edytowane przez Wujot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ziemowit napisał:

No to kolejne pytanko: jak oszacować koszty ogrzewania energią elektrycznną w zimie większej przyczepy lub kampera, wymagania: "ogrzeje was i wysuszy nawet przy dużych mrozach. Będzie można się kąpać w gorącej wodzie."

Cena prądu na kempingu na którym był JC to 0.70€ za 1 kWh.

Ja pisałem o instalacji na Webasto. Kosztem był by diesel. 

W instalację takie wpina się też grzałki od Defa  by się podłączać gdy jest taka możliwość. 

Nie mam głowy do szacowania cen, jestem jednak pewien że wszystko wraz  cena kampera będzie kosztowało dużo więcej niż pobyt w dobrym hotelu. 

Edytowane przez artix
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, artix napisał:

Nie mam głowy do szacowania cen, jestem jednak pewien że wszystko wraz  cena kampera będzie kosztowało dużo więcej niż pobyt w dobrym hotelu. 

Edytowane 8 godzin temu przez artix

No tak tylko ten tok myślenia poszedł sie paść razem z komuna…teraz nie jeździ sie kamperem/przyczepa z oszczędności. Teraz “wypada” pokazać sie na kempingu.. 😃

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lexi napisał:

No tak tylko ten tok myślenia poszedł sie paść razem z komuna…teraz nie jeździ sie kamperem/przyczepa z oszczędności. Teraz “wypada” pokazać sie na kempingu.. 😃

Dwa kampery, stoją na solarze, na solarium zanim uderzę na plażę 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, JC napisał:

Słowo się rzekło - pakuję się na narty  😁 , kamperem oczywiście!

@JC małe pytanie-dlaczego Fischer ? Co do kamperowej przygody się nie wypowiadam bo to życie lub styl życia choć niektórzy tu nie kumają  albo i kumają ,albo żyją ciagle jak w średniowieczu choć gdzieś tam dupe ruszyli …. Ale od jakiegoś czasu kiedy tu się pojawiłem i obserwuje Twoje relacje wiedzę jedna markę nart Fischer,może coś sam z siebie napiszesz więcej. Ja jako amator początkujący byłbym wdzięczny. 
 

pozdro

 

ps nie o sponsoringu marki tylko o doświadczeniu z marką 😉

Edytowane przez Victor
Literówka
  • Like 1
  • Haha 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując to tematu dojazdu tym kamperem do Austrii, to zapewnie niektórzy będą musieli przez kawał Polski przejechać.

I tu od Stycznia pojawi się problem bo zaczną funkcjonować 2 niepokrywające się ze sobą systemy poboru opłat. Na jednych odcinkach autostrad i dróg ekspresowych kupimy jednorazowy bilet tylko na bramkach, a na innych tylko na stacjach benzynowych i specjalnych automatach. Za niewiedzę i przegapienie zjazdu na stację benzynową (bo myśleliśmy, że będzie bramka) będzie mandat 500zł! :)

Mandat będzie podobno trudny do uniknięcia bo zakupiono nieco ponad 100 radiowozów z nowoczesnym systemem skanowania rejestracji do ścigania tych, którzy przegapili zakup jednorazowego biletu na stacji.

Jest też 3-ci system, czyli apka rządowa do geolokalozacji, która musi być stale uruchomiona, ale ja nie lubię takich komplikacji, wolałbym winietę na szybę. Prosto i bez potrzeby instalowania dodatkowych rzeczy w telefonie.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Lexi napisał:

@Ziemowit o czym Ty piszesz? Systemt opłat nigdy sie nie pokrywały, na samej A2 sa dwa od zawsze - mówisz o jakiejś nowej opłacie od kampera czy o tym co było od dawna (do 3.5t i od 3.5t w góre)?

Jakie konkretnie dwa masz na myśli? Chcę się do czegoś odnieść. Mam na myśli pojazdy do 3.5 tony.

Mi chodzi o:

Cytat

2 niepokrywające się ze sobą systemy poboru opłat. Na jednych odcinkach autostrad i dróg ekspresowych kupimy jednorazowy bilet tylko na bramkach, a na innych tylko na stacjach benzynowych i specjalnych automatach.

A "niepokrywające się" mam na myśli niepokrywające się w sposobie uiszczenia opłaty i bardziej skomplikowane przez co można zapłacić spory mandat bo na jednych odcinkach bramki pozostaną, a na innych odcinkach cytuję GDDKiK:

Cytat

Od 1 grudnia 2021 r. likwidacja bramek na A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2021 o 06:28, JC napisał:

Jestem już w Kaprun. Wczoraj wieczorem, na moim kanale na YouTube, przekazałem kilka informacji o aktualnych cenach paliw w drodze na narty.

 

 

Żeby info było kompletne to przydałoby sie pare słów odnośnie miejsc gdzie stałeś kamperem (lokalizacje, zaplecze, ceny..itp) - takie informacje logistyczne byłyby niezwykle cenne dla kogoś kto chciałby wykorzystać Twoje doświadczenia w "kamperowaniu"...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Lexi napisał:

Żeby info było kompletne to przydałoby sie pare słów odnośnie miejsc gdzie stałeś kamperem (lokalizacje, zaplecze, ceny..itp) - takie informacje logistyczne byłyby niezwykle cenne dla kogoś kto chciałby wykorzystać Twoje doświadczenia w "kamperowaniu"...

Cenę kampera należy zupełnie pominąć, dla dobra wszystkich ☝️

Edytowane przez artix
  • Thanks 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lexi napisał:

Żeby info było kompletne to przydałoby sie pare słów odnośnie miejsc gdzie stałeś kamperem (lokalizacje, zaplecze, ceny..itp) - takie informacje logistyczne byłyby niezwykle cenne dla kogoś kto chciałby wykorzystać Twoje doświadczenia w "kamperowaniu"...

Ceny? Nie wiem jak teraz bo wiele lat minęło kiedy tam z przyczepą jeździłem ale stawiam na 40-60 euro za jedną nockę. Oczywiście kiedy w kamperze jest jedna osoba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bumer napisał:

Ceny? Nie wiem jak teraz bo wiele lat minęło kiedy tam z przyczepą jeździłem ale stawiam na 40-60 euro za jedną nockę. Oczywiście kiedy w kamperze jest jedna osoba. 

To bardziej skomplikowane chyba, dla przykładu na kempingu MAYRHOFEN koło Tuxa za osobe 10.50 za dobe + 8~10 za kamper (zależnie od wielkości) + prąd i co tam ktoś sobie do tego dokupi (na przykład osobna łazienka 12 euro na dobe) ale można tez stanąć chyba na parkingu pod kolejką na lodowiec- jeśli ktoś na jeden dwa dni to to może być dobra opcja. Przynajmniej tak sobie myślę a wolałbym wiedzieć.

 

https://www.campingplatz-tirol.at/en/amenities

Edytowane przez Lexi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, brachol napisał:

Ja mam nadzieję że @JCzamieści zestawienie kosztów takiego wyjazdu wraz z kosztami wynajmu kampera, myślę, że będzie to pomocne podczas podejmowania decyzji.

 

Ale po co ?

Przecież już koledzy wykazali, że korzystanie z wypożyczonego kampera zimą jest bez sensu.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JC napisał:

Ja w Kaprun zapłaciłem za dwie noce, z prądem 55 Euro.

27,5 euro za noc to jednak tanio. Ja jeździłem z przyczepą i z reguły w 3 lub 2 osoby. Jak policzyli: samochód, przyczepę, przedsionek, prąd, opłatę od osoby, taksę klimatyczną to wychodziło drożej, a było to 15 lat temu. Poza tym w Austrii campingowałem w lecie, w najwyższym sezonie, z pewnoscią i to miało wpływ na cenę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...