Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Victor napisał:

WIELCY tego świata maja zajebisty interes na tym . 

Nie wymyślili tego i nie kontrolują tego. Niektórym "wielkim" uda się zrobić na tym interes, inni "wielcy" stracą wszystko na tym.

@Author mam w głowie Twoje pytania o przyczynę, ale nigdy się nie dowiemy. Być może ktoś wymyślił, lecz miliardy zostały zaskoczone. Nie wierzę w żadną siatkę kontrolującą wszystko. Nawet da się to uzasadnić w fizyce za pomocą pojęcia entropii.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Victor napisał:

Granice są otwarte ! Wiec nie będę dyskutował na temat Covidu bo już jestem zmęczony co nie znaczy ze mam się schować pod kołderkę i czekać ze ta paranoja minie bo nie minie gdyż WIELCY tego świata maja zajebisty interes na tym . 

Jasne, że są otwarte tylko ich przekraczanie może być problematyczne. Samolot to nie auto. I też są opcje szybkich testów na granicy kraju który chcemy przejechać. A o czym piszę? Zakładając na chwilę 2 metrową warstwę śniegu w Słowackich ośrodkach mógłbyś co najwyżej popatrzyć sobie przez szybę na stoki popijając kawkę. To, że w jednym kraju jest tak a w innym inaczej to chyba logiczne. 

@Ziemowitna razie system opresyjny zwiększa swoją moc choć ludzie są już mocno zdenerwowani. Szczerze nie wiem w jakim to idzie kierunku. Już się pogubiłem w tym wszystkim. Na pewno nikt nie będzie się rozczulał nad branżą narciarską jak to się niektórym wydaje. Mieli by jako jedni z nielicznych nie dostać po tyłku? Zresztą co dzień się wszystko zmienia na gorsze to o czym temat? 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można otworzyć jakiś osobny wątek na temat rozważań okołowirusowych ? Pytam serio, bo to już któryś z kolei temat który zmierza ku zamknięciu. 
 

Sezon zbliża się wielkimi krokami i wszystkie informacje na temat wyjazdów narciarskich w tych trudnych czasach są na wagę złota. 

 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, barattolina napisał:

Sezon zbliża się wielkimi krokami i wszystkie informacje na temat wyjazdów narciarskich w tych trudnych czasach są na wagę złota. 

sezonu nie będzie i trzeba się z tym pogodzić

na dobrą sprawę to nikt nic nie wie, w krajach alpejskich lokalne władze nie potrafią dogadać się z centralnymi i praktycznie co kilka dni są inne koncepty i decyzje

 

Edytowane przez Jeeb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjazd do Austrii

 Obywatele Unii Europejskiej , Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu są mile widziani w Austrii bez obowiązku kwarantanny lub testów.  Istnieją jednak wyjątki, a mianowicie dla osób, które przebywały w Hiszpanii, Chorwacji (od poniedziałku 17/08), Portugalii, Bułgarii, Rumunii i Szwecji w ciągu 10 dni przed wjazdem do Austrii.  Aby wjechać na terytorium Austrii, muszą zdać negatywny wynik testu na obecność Covid-19.

Póki co taka informacja widnieje na stronie ambasady 

Edytowane przez Victor
Korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Ziemowit napisał:

 Nie wierzę w żadną siatkę kontrolującą wszystko. Nawet da się to uzasadnić w fizyce za pomocą pojęcia entropii.

Nie byłbym pewien. Uzasadnienie możesz próbować zbudować w oparciu o analogie entropii ale dla fizyki konwencjonalnej. Jak przyjdzie zastanowić się czym my właściwie jesteśmy razem z tym wszystkim na świecie, ale w oparciu o teorię strunową budowy, to może się okazać, że nas nie ma, bo jesteśmy tylko sztucznie żywi w jakimś komputerze, jak jacyś bohaterowie w grach komputerowych. Oczywiście ta nasza gra jest bez porównania bardziej realistyczna niż najlepszy Wiedźmin, czego potwierdzeniem jest przekonanie że istniejemy realnie i że niemożliwym jest aby ktoś nami i naszą rzeczywistością mógł sterować.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bumer napisał:

Nie byłbym pewien. Uzasadnienie możesz próbować zbudować w oparciu o analogie entropii ale dla fizyki konwencjonalnej. Jak przyjdzie zastanowić się czym my właściwie jesteśmy razem z tym wszystkim na świecie, ale w oparciu o teorię strunową budowy, to może się okazać, że nas nie ma, bo jesteśmy tylko sztucznie żywi w jakimś komputerze, jak jacyś bohaterowie w grach komputerowych. Oczywiście ta nasza gra jest bez porównania bardziej realistyczna niż najlepszy Wiedźmin, czego potwierdzeniem jest przekonanie że istniejemy realnie i że niemożliwym jest aby ktoś nami i naszą rzeczywistością mógł sterować.

Chętnie bym o tym pogadał, ale to offtop i z każdym swym wywodem prowokuję zamknięcie tematu. Dla zainteresowanych: https://m.youtube.com/watch?v=L-aRFDlQ2M0

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, barattolina napisał:

Czy można otworzyć jakiś osobny wątek na temat rozważań okołowirusowych ? Pytam serio, bo to już któryś z kolei temat który zmierza ku zamknięciu. 

Zakładając na chwilę hipotezę, że ktoś odłączył się świadomie od informacji co tam się dzieje w kraju i tak dalej wchodząc tutaj na forum nie dowie się czemu nie będzie mógł pojechać na narty. Czujesz absurd sytuacji? Nikt się nie wyzywa a każdy wyjazd na narty siłą rzeczy musi być wplątany w wirusowo-okołopolityczne kwestie. Bo a nuż siła polityki będzie taka, że będzie mogło się nartować na Podhalu bo ma silne plecy a małe ośrodki niech zdychają. Ale cóż udawajmy, że rozmawiamy o zbliżającym się "sezonie narciarskim". Kasujmy wątki jeden po drugim bo na pewno nam to pomorze. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bumer napisał:

A po co zamykać wątek? Warto abyśmy się informowali o różnych kłopotach , ale także normalnościach przy naszych wyjazdach na narty. Takie czasy, urwał jemu ogon!

Można zamknąć tylko gdzie dać w sumie platformę informacyjną co gdzie i jak? Które kraje będą działały tak a nie inaczej, czy na 6 os kanapie będą mogły być 2 osoby co zrobi takie kolejki, że szok. Innych przykładów jest na pęczki. Chyba ten "sezon" czymś się będzie wyróżniał albo ja o czymś nie wiem. 

@Jeeba ja dawno nie byłem na Pomorzu. Wiem boli w oczy ale się stało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ziemowit napisał:

Nie wymyślili tego i nie kontrolują tego. Niektórym "wielkim" uda się zrobić na tym interes, inni "wielcy" stracą wszystko na tym.

Zapoznaj się z ustaleniami komisji śledczej w Niemczech

Godzinę temu, Jeeb napisał:

sezonu nie będzie i trzeba się z tym pogodzić

na dobrą sprawę to nikt nic nie wie, w krajach alpejskich lokalne władze nie potrafią dogadać się z centralnymi i praktycznie co kilka dni są inne koncepty i decyzje

 

Już dawno pisałem że każdy pojeździ w najlepszym przypadku na nartach w swoim kraju.

Poza tym macie ochotę na wyjazd za granicę przy takim cyrku. Nie  mogę patrzeć na tą maskarade.

Jeżeli się tutaj nie pojawią osoby które zamiast argumentów używają wulgaryzmów to wątek nie będzie zamknięty.

W Bawarii wraz z rozwijającym się sezonem grypowym rozwija się kowidowe szaleństwo. Wszystko na czerwono.

 

 

  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, waldek~ napisał:

Śmieciu dla ciebie to Pan, właśnie o takich prymitywach jak ty pisałem.

Załóż temat dla inteligentnych inaczej i tam możecie sobie pisać.

 

Co tak ostro? Nie rozumiem tej agresji.

Jestem ciekaw jak sytuacja bedzie sie rozwijać. Sam mam mniej więcej zaplanowany wyjazd w Grudniu, dlatego śledzę ten wątek i myślę, że warto tu umieszczać dalsze sprawdzone informacje i w miarę sensowne przypuszczenia, niż się znowu kłócić i niepotrzebnie zamykać tematy :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany każdy z nas jakieś ma. Natomiast trzeba mieć przygotowane narty w domu zapobiegawczo naostrzone i nasmarowane, ubezpieczenie każdy porządny agent może przygotować zdalnie n.p. wieczorem przed wyjazdem i wysłać na skrzynkę. Może być tak, że będziemy łapali jakieś okienka pomiędzy okresami zamknięcia. Wbrew temu co pisze @Author branża zimowej turystyki przynosi krajom alpejskim zbyt duży dochód, żeby ją zarżnąć.

Chociaż wczoraj MSZ Włoch wydało rekomendację ograniczenia wyjazdów zagranicznych. Nie zakaz, tylko rekomendację.

Edytowane przez waldek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC changed the title to Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...