Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, JC napisał:

Włosi od jutra wprowadzą lockdown! 😢

Czy można prosić o źródło? W południowotyrolskich mediach piszą, że dekret o lockdownie ma być opublikowany jutro, a obowiązywać ma od środy od północy. Hotele mają zakaz przyjmowania nowych turystów, ale nie ma zakazu przemieszczania się do innej miejscowości, jedynie mocna rekomendacja siedzenia na d.pie, ewentualnie można sobie potrenować sport indywidualnie na dworze, chyba, że przygotowujemy się do zawodów rangi krajowej/międzynarodowej.

https://www.stol.it/artikel/politik/suedtirol-ausgangssperre-ab-20-uhr-bars-restaurants-schliessen

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tanova napisał:

Czy można prosić o źródło? W południowotyrolskich mediach piszą, że dekret o lockdownie ma być opublikowany jutro, a obowiązywać ma od środy od północy. Hotele mają zakaz przyjmowania nowych turystów, ale nie ma zakazu przemieszczania się do innej miejscowości, jedynie mocna rekomendacja siedzenia na d.pie, ewentualnie można sobie potrenować sport indywidualnie na dworze, chyba, że przygotowujemy się do zawodów rangi krajowej/międzynarodowej.

https://www.stol.it/artikel/politik/suedtirol-ausgangssperre-ab-20-uhr-bars-restaurants-schliessen

Dokładnie tak. Nie będzie to lockdown taki jak na wiosnę, ale porównywalny do tego w Austrii. Właśnie dostałem potwierdzenie z Południowego Tyrolu.

Południowy Tyrol, jak napisałaś powyżej, zakazał przyjmowanie turystów w hotelach, a to praktycznie zamyka możliwość wyjazdu na narty. Jest też zakaz wychodzenia w domu od 20:00 do 5:00. Zamknięte będą także restauracje i bary - oprócz zakupów na wynos.

 

Dziś o 17:00 rząd Południowego Tyrolu ogłosił nowe ograniczenia, które zaczną obowiązywać od środy 4 listopada (i będą obowiązywać co najmniej do 22 listopada):
- Cisza nocna od 20:00 do 5:00
- Wszystkie bary, restauracje, lodziarnie, cukiernie zamknięte. Możliwy jest tylko odbiór do godziny 20:00
- Sklepy detaliczne (z wyjątkiem aptek, sklepów tytoniowych i towarów codziennego użytku według tabel) muszą zostać zamknięte
- Hotele nie mogą dokonywać nowych wpisów w celach turystycznych; zakwaterowanie w celach zawodowych jest możliwe
- Szkoły średnie i uniwersytety muszą przejść na kształcenie na odległość
- Wykorzystanie przepustowości autobusów nie może przekraczać 50 procent, dlatego mogą być wykorzystywane tylko do podróży szkolnych, zawodowych i w każdym przypadku pilnych
- Wszelkie imprezy kulturalne, sportowe lub inne, na których spotykają się ludzie, są zabronione
- dozwolone są tylko indywidualne sporty na świeżym powietrzu; trening tylko do zawodów krajowych i międzynarodowych
- Wszelkie próby muzyczne i teatralne są zabronione, z wyjątkiem profesjonalnych teatrów i profesjonalnych orkiestr
Źródło (w języku niemieckim): https://www.stol.it/artikel/politik/suedtirol-ausgangssperre-ab-20-uhr-bars-restaurants-schliessen

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

27 minut temu, Chrumcia napisał:

A ktoś coś wie jak z halą na Litwie?

Co do Litwy nie mam pojęcia jak sprawy się maja ale wszystkie hale SnowWorld w NL funkcjonują normalnie (aczkolwiek ceny powalają 4 godziny 44,50€ dniowy 48.50€),Aspen w Antwerpii tylko dla dzieci do lat 12 . 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Chrumcia napisał:

A ktoś coś wie jak z halą na Litwie?

Osoby przyjeżdżające z Polski na Litwę podlegają obowiązkowi poddania się 10-dniowej kwarantannie w zadeklarowanym przez siebie miejscu. Z obowiązku podania się 10-dniowej kwarantannie są zwolnione niektóre kategorie osób (szczegóły poniżej) oraz osoby, które POSIADAJĄ NEGATYWNY WYNIK TESTU na obecność Covid-19 WYKONANY 48h PRZEZ WJAZDEM. Test można również wykonać na Litwie - do momentu uzyskania negatywnego wyniku obowiązuje Państwa kwarantanna.

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręka noga mózg na ścianie oko na widelcu - to by było na tyle z nartowania w najbliższych miesiącach. Nawiązując do wypowiedzi @Jeeb odnośnie mojego komentarza z Marca. Wygląda na to, że jestem beznadzienym przepowiadaczem przyszłości. :)

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Ziemowit napisał:

Ręka noga mózg na ścianie oko na widelcu - to by było na tyle z nartowania w najbliższych miesiącach. Nawiązując do wypowiedzi @Jeeb odnośnie mojego komentarza z Marca. Wygląda na to, że jestem beznadzienym przepowiadaczem przyszłości. :)

Jak ktoś chce jechać na narty ,choćby na weekend to pojedzie

Nawet w najbliższy weekend listopada

42 minuty temu, lski@interia.pl napisał:

Obstawiam 4 go grudnia,gdy rusza Szczyrbskie Pleso...

Zbyszek Davos w każdy weekend listopadowy otwarte

Edytowane przez marcinn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, przemo_narciarz napisał:

4.12 to jade na 2 tygodnie do at.

Miałam prosty przekaz wyżej ale już usunięty post🙉 czyżby skionline wspierało Żoliborz 🙊

@przemo_narciarz przypuszczam, że poszło o wycieczkę polityczną jako taką. Może takie wulgaryzmy zostaw lepiej kobietom?  B|

Z początkiem grudnia na nartach w Austrii i Włoszech chyba jednak będzie krucho, tak sądzę. Może chociaż ferie zimowe i wiosna wypalą, oby! 

Edytowane przez tanova
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, marcinn napisał:

Jak ktoś chce jechać na narty ,choćby na weekend to pojedzie

Nawet w najbliższy weekend listopada

Zbyszek Davos w każdy weekend listopadowy otwarte

Byłem mmocno zdeterminowany,by jechać samotnie,tylko prognoza się odwlekała.Tyle,że stan niepewności wzrósł już na tyle,że można wyjechać do otwartego a dojechąc do Davos już zamkniętego...Poza tym,Tux czy Stubai mam opanowane wszystko od lat,tu na pierwszy raz wolałbym z kimś,kto zna Davos...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC changed the title to Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...