Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

W Gurglach 75 cm śniegu i śnieżą korzystając z ujemnych temperatur aż miło popatrzeć na kamerki.

https://www.bergfex.pl/obergurgl-hochgurgl/webcams/c809/

Na stronach kilku ośrodków w Austrii info o przesunięciu terminów rozpoczęcia sezonu na 17-18.12.2020, niektórzy utrzymują termin z początków grudnia, np. Flachau. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten rozjazd w terminach może mieć słabe skutki dla całej branży. Nietrudno sobie wyobrazić, że opóźnione otwarcie ośrodków takich jak chociażby duży Ischgl spowoduje, że pewnie trochę ludzi zwyczajnie zrezgynuje, ale duża ich część pojedzie do innych ośrodków i będziemy znowy mieli sytuację, że robią się kolejki, filmiki trafiają do mediów i mamy kolejne ograniczenia narciarskie. Wydaje mi się, że dla całej branży lepszy byłby jeden wspólny termin startu, bo to najbardziej rozładowałoby kolejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony trzeba cieszyć się z otwarcia, a z drugiej martwi ten brak synchronizacji między krajami. Wydaje mi się, że byłoby znacznie lepiej umożliwić wszystkich ośrodkom na terenie Włoch/Austrii działania w tym samym czasie, oczywiście przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa i liczyć na jak najmniejsze kolejki niż otwierać np Sulden znacznie wcześniej przy zamknięciu ośrodków Austriackich. Ciekawe jak to wyjdzie, ale wydaje mi się, że po 23 listopada zobaczymy sporo filmików i zdjęć z zatłoczonego Sulden - oby nie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Przemekc1 napisał:

Z jednej strony trzeba cieszyć się z otwarcia, a z drugiej martwi ten brak synchronizacji między krajami. Wydaje mi się, że byłoby znacznie lepiej umożliwić wszystkich ośrodkom na terenie Włoch/Austrii działania w tym samym czasie, oczywiście przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa i liczyć na jak najmniejsze kolejki niż otwierać np Sulden znacznie wcześniej przy zamknięciu ośrodków Austriackich. Ciekawe jak to wyjdzie, ale wydaje mi się, że po 23 listopada zobaczymy sporo filmików i zdjęć z zatłoczonego Sulden - oby nie.

A może właśnie chcą otworzyć niektóre ośrodki tak "pilotażowo" i zobaczyć, jak to będzie funkcjonowało? Tłoku w Sulden chyba nie będzie - w Szwajcarii aktualnie kilka ośrodków jest otwartych dla pospólstwa, a raczej dzikich tłumów nie ma.

Wygląda na to, że Helweci idą swoją własną drogą, niekoniecznie naśladując sąsiednie kraje. W ośrodkach są ograniczenia pandemiczne, restauracje serwują jedzenie "na wynos", ale hotele działają, o lockdownie nikt nie mówi, sytuacja epidemiczna w miarę stabilna, służba zdrowia dobrze sobie daje radę.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tanova napisał:

A może właśnie chcą otworzyć niektóre ośrodki tak "pilotażowo" i zobaczyć, jak to będzie funkcjonowało? Tłoku w Sulden chyba nie będzie - w Szwajcarii aktualnie kilka ośrodków jest otwartych dla pospólstwa, a raczej dzikich tłumów nie ma.

Wygląda na to, że Helweci idą swoją własną drogą, niekoniecznie naśladując sąsiednie kraje. W ośrodkach są ograniczenia pandemiczne, restauracje serwują jedzenie "na wynos", ale hotele działają, o lockdownie nikt nie mówi, sytuacja epidemiczna w miarę stabilna, służba zdrowia dobrze sobie daje radę.  

Szwajcaria jest o wiele droższa od Sulden.Mamy jak co roku rezerwację na początek grudnia bo karnet na 6 dni to 152E i zawsze było pusto.Ale jak nic więcej nie ruszy w tym czasie to może tam być po raz pierwszy tłoczno bo to mały kameralny i bardzo klimatyczny ośrodek.Na dzień dzisiejszy raczej jesteśmy nastawieni że wyjazd nie wypali....no chyba że ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z czystej ciekawości zapytam, bo może tylko mnie nurtuje ta kwestia i szukam problemu tam, gdzie go tak naprawdę nie ma - czy bierzecie pod uwagę taką sytuację, że ośrodki owszem, otworzą się, ale nie dla Polaków?

Porównując z innymi krajami UE, w Polsce mamy jeden z najgorszych współczynników liczby wykrytych przypadków do liczby testowanych, całkowitej liczby testów do ogółu populacji, kiepsko stoimy także z contact tracingiem - czyli według wszelkich obiektywnych przesłanek, nasz kraj bardzo kiepsko sobie radzi z epidemią.

W związku z tym zacząłem się zastanawiać, czy Austria, Francja, Włochy, itp owszem, otworzą się, próbując wracać do normalności - ale aby wyeliminować ryzyko szybkiego ponownego wzrostu zarażeń, zamkną się na obywateli z krajów, które stanowią zagrożenie. Takich jak Polska. 

Ta myśl kiełkowała mi od dawna, a jak przeczytałem parę dni temu, że Cypr wprowadził dość radykalne obostrzenia dla wjeżdżających (płatny test zaraz po przyjeździe, obligatoryjna kwarantanna niezależnie od wyniku i płatny test po kwarantannie) to jakoś zaczęła się urealniać, więc ciekaw jestem, czy ktoś jeszcze bierze podobny scenariusz pod uwagę, czy tez może pobłądziłem w rozważaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, tanova napisał:

A może właśnie chcą otworzyć niektóre ośrodki tak "pilotażowo" i zobaczyć, jak to będzie funkcjonowało? Tłoku w Sulden chyba nie będzie - w Szwajcarii aktualnie kilka ośrodków jest otwartych dla pospólstwa, a raczej dzikich tłumów nie ma.

Wygląda na to, że Helweci idą swoją własną drogą, niekoniecznie naśladując sąsiednie kraje. W ośrodkach są ograniczenia pandemiczne, restauracje serwują jedzenie "na wynos", ale hotele działają, o lockdownie nikt nie mówi, sytuacja epidemiczna w miarę stabilna, służba zdrowia dobrze sobie daje radę.  

Pytanie tylko co tam sprawdzać. Punktem bliskich spotkań są kanapy i gondole. Teoretycznie da się ograniczyć ilość osób, ale żeby to miało jakiś sens to w małych gondolach i na kanapach trzeba by zostawić miejsce wolne, wiec właściwie z automatu przepustowość spada dwukrotnie i przenosi się to na duże kolejki do kolei. Inne ograniczenia w restauracjach, brak apres ski już itd już chyba wszędzie wprowadzono. Ośrodki na lodowcach były czynne już jakiś czas, można było już zobaczyć co działa, a co nie. 

12 minut temu, mnrdov napisał:

Tak z czystej ciekawości zapytam, bo może tylko mnie nurtuje ta kwestia i szukam problemu tam, gdzie go tak naprawdę nie ma - czy bierzecie pod uwagę taką sytuację, że ośrodki owszem, otworzą się, ale nie dla Polaków?

Porównując z innymi krajami UE, w Polsce mamy jeden z najgorszych współczynników liczby wykrytych przypadków do liczby testowanych, całkowitej liczby testów do ogółu populacji, kiepsko stoimy także z contact tracingiem - czyli według wszelkich obiektywnych przesłanek, nasz kraj bardzo kiepsko sobie radzi z epidemią.

W związku z tym zacząłem się zastanawiać, czy Austria, Francja, Włochy, itp owszem, otworzą się, próbując wracać do normalności - ale aby wyeliminować ryzyko szybkiego ponownego wzrostu zarażeń, zamkną się na obywateli z krajów, które stanowią zagrożenie. Takich jak Polska. 

Ta myśl kiełkowała mi od dawna, a jak przeczytałem parę dni temu, że Cypr wprowadził dość radykalne obostrzenia dla wjeżdżających (płatny test zaraz po przyjeździe, obligatoryjna kwarantanna niezależnie od wyniku i płatny test po kwarantannie) to jakoś zaczęła się urealniać, więc ciekaw jestem, czy ktoś jeszcze bierze podobny scenariusz pod uwagę, czy tez może pobłądziłem w rozważaniach.

Oczywiście jest to bardzo prawdopodobne. Przecież już na ten moment poszczególne kraje ograniczają wjazdu z miejsc o wysokim poziomie zachorowań. Trzeba mieć nadzieje, ze w momencie otwarcia ośrodków sytuacja się u nas poprawi i nie będzie znacząco gorsza od miejsc gdzie ośrodki działają. Zreszta już teraz o ile się nic nie zmieniło mamy zakaz wjazdu do Czech co dosyć mocno utrudnia dojazd do Austrii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mnrdov napisał:

Tak z czystej ciekawości zapytam, bo może tylko mnie nurtuje ta kwestia i szukam problemu tam, gdzie go tak naprawdę nie ma - czy bierzecie pod uwagę taką sytuację, że ośrodki owszem, otworzą się, ale nie dla Polaków?

Porównując z innymi krajami UE, w Polsce mamy jeden z najgorszych współczynników liczby wykrytych przypadków do liczby testowanych, całkowitej liczby testów do ogółu populacji, kiepsko stoimy także z contact tracingiem - czyli według wszelkich obiektywnych przesłanek, nasz kraj bardzo kiepsko sobie radzi z epidemią.

W związku z tym zacząłem się zastanawiać, czy Austria, Francja, Włochy, itp owszem, otworzą się, próbując wracać do normalności - ale aby wyeliminować ryzyko szybkiego ponownego wzrostu zarażeń, zamkną się na obywateli z krajów, które stanowią zagrożenie. Takich jak Polska. 

Ta myśl kiełkowała mi od dawna, a jak przeczytałem parę dni temu, że Cypr wprowadził dość radykalne obostrzenia dla wjeżdżających (płatny test zaraz po przyjeździe, obligatoryjna kwarantanna niezależnie od wyniku i płatny test po kwarantannie) to jakoś zaczęła się urealniać, więc ciekaw jestem, czy ktoś jeszcze bierze podobny scenariusz pod uwagę, czy tez może pobłądziłem w rozważaniach.

Całkiem realny scenariusz, może tak być. Mogą wciągnąć Polskę na listę i np. obowiązkowa kwarantanna, wtedy po nartach.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pawelb91 napisał:

Całkiem realny scenariusz, może tak być. Mogą wciągnąć Polskę na listę i np. obowiązkowa kwarantanna, wtedy po nartach.

Już jest tak w Niemczech, ponieważ Polska od jakiegoś czasu jest uznawana za obszar ryzyka i od 8 listopada jest wymagana w RFN - poza pewnymi wyjątkami - kwarantanna dla osób, które przebywały w Polsce. Raczej pełna, 10-dniowa, a nie skrócona 5-dniowa, bo Niemcy odchodzą od praktyki testowania na życzenie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mnrdov napisał:

Tak z czystej ciekawości zapytam, bo może tylko mnie nurtuje ta kwestia i szukam problemu tam, gdzie go tak naprawdę nie ma - czy bierzecie pod uwagę taką sytuację, że ośrodki owszem, otworzą się, ale nie dla Polaków?

Przecież o tym może nie całkiem wprost pisałem odnośnie choćby Słowaków i to było naprawdę dawno. Wszyscy dookoła coś robią by wyjść powiedzmy na prostą a my wręcz w drugą stronę. Trzeba sobie zdawać sprawę, że podejmujący decyzje w innych "normalnych" krajach mają informacje z jakimi naszymi kretynami my się tu męczymy. Naprawdę to nie jest tak, że nami Polakami ktokolwiek będzie się przejmował. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2020 o 07:34, p.e.t.e napisał:

W Gurglach 75 cm śniegu i śnieżą korzystając z ujemnych temperatur aż miło popatrzeć na kamerki.

 

W Livigno też śnieżą i chwalą się tym na Facebooku. Ciekawi mnie, czy mają jakieś zapewnienia, czy po prostu liczą na pozytywny obrót spraw.124913023_10158660043825867_5988793279233570016_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=fr2ZfhFU5ocAX_Hcrou&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=664cdf94b4e9bd0df39e76e4f02ca719&oe=5FD41665

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawelb91 napisał:

Maso Corto od jutra (14.11) zamyka wyciągi również dla sportowców.

https://www.neveitalia.it/ski/valsenales/news/coronavirus-chiudono-gli-impianti-di-risalita-della-val-senales

Czytam to przez translator,i nie rozumiem,wychodzi mi,że jednak dla sportowców chyba otwarte..Do tej pory na lodowcu trenowali niebiescy olbrzymy oraz niebieska drużyna slalomowa dla mężczyzn i kobiet. W rzeczywistości, zgodnie z najnowszym zarządzeniem Prezydenta Prowincji Bolzano, Arno Kompatschera , tory mogą pozostać otwarte tylko do treningu sportowców, którzy wezmą udział w międzynarodowych lub krajowych mistrzostwach i / lub zawodach w bieżącym roku???

Edytowane przez lski@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Czytam to przez translator,i nie rozumiem,wychodzi mi,że jednak dla sportowców chyba otwarte..Do tej pory na lodowcu trenowali niebiescy olbrzymy oraz niebieska drużyna slalomowa dla mężczyzn i kobiet. W rzeczywistości, zgodnie z najnowszym zarządzeniem Prezydenta Prowincji Bolzano, Arno Kompatschera , tory mogą pozostać otwarte tylko do treningu sportowców, którzy wezmą udział w międzynarodowych lub krajowych mistrzostwach i / lub zawodach w bieżącym roku???

Translator właśnie coś zagmatwał, ale na profilu fb Maso Corto tez podało że zamknięte. 

https://www.facebook.com/schnalstalergletscherbahnen/posts/3814277181938318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po południu ma zostać ogłoszone zaostrzenie lockdownu w Austrii, ponieważ dotychczasowe środki nie przyniosły poprawy sytuacji. Planowane jest dalsze ograniczenie handlu i usług, godzina policyjna 24 h/7 dni (z pewnymi wyjątkami), rozważane jest przestawienie szkół na nauczanie zdalne. Lockdown w nowym kształcie ma obowiązywać do 6 grudnia.

https://orf.at/stories/3189754/

Tak więc chyba można zapomnieć o nartach w Austrii w pierwszej połowie grudnia, bo nawet jeśli po 6 grudnia trochę złagodzą obostrzenia, to zapewne nie w takim kształcie, aby od razu zapraszać turystów na narty. Kiepsko się zapowiada :(.

 

  • Thanks 2
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC changed the title to Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...