Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, siluete napisał:

Z możliwością bezpłatnej anulacji do 16.12.

Wczoraj oglądałem wiado w tv z NL i była wzmianka informacyjna,gdyż dużo osób ma rezerwacje świąteczne i możliwość odwołania z pełnym zwrotem kosztów do dwóch tyg do przyjazdu-  podobno decyzje co do otwarcia sezonu Alpejskiego ma nastąpić około 5 grudnia czyli 10 dni wcześniej niż zapowiedzi rzadu FR.  Wiec będzie czas na odwołanie jeżeli oczywiście będzie już decyzja . Miejmy nadzieje ze pozytywna dla wszystkich 🤞

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We środę możemy spodziewać się decyzji co do harmonogramu otwarcia Austrii po lockdownie. W pierwszej kolejności uruchomione zostaną szkoły i handel, ale może rząd powie coś bliższego też o turystyce i ośrodkach narciarskich. W każdym razie plan ma być bardzo ostrożny.

https://www.derstandard.at/story/2000121983783/regierung-praesentiert-naechste-woche-oeffnungsplan-schulen-und-handel-zuerst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy odnośnie Zillertal Areny. Nigdy tam nie byłem, tak jak pisałem zawsze Włochy. Znalazłem hotel w dogodnym terminie który znajduje się przy wyciągu Isskogelbahn. Czy jesli tam będę mieszkał to jest możliwość przejechania na nartach na górę Ubergangsjoch oraz Konigsleitenspitze? Z map niejednoznacznie to wynika i wolę się upewnić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dezext napisał:

Potrzebuje pomocy odnośnie Zillertal Areny. Nigdy tam nie byłem, tak jak pisałem zawsze Włochy. Znalazłem hotel w dogodnym terminie który znajduje się przy wyciągu Isskogelbahn. Czy jesli tam będę mieszkał to jest możliwość przejechania na nartach na górę Ubergangsjoch oraz Konigsleitenspitze? Z map niejednoznacznie to wynika i wolę się upewnić. 

Tak, bez problemu przejedziesz na nartach, oczywiście pod warunkiem, że będzie czynne krzesło 4 er KrimmExpress. Akurat to krzesło zdarza się, zwłaszcza przy złej pogodzie (duży wiatr), że jest wyłączane. Dodam też, że na nartach dojedziesz aż na sam koniec Areny, czyli na Plattenkogel.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, dezext said:

Potrzebuje pomocy odnośnie Zillertal Areny. Nigdy tam nie byłem, tak jak pisałem zawsze Włochy. Znalazłem hotel w dogodnym terminie który znajduje się przy wyciągu Isskogelbahn. Czy jesli tam będę mieszkał to jest możliwość przejechania na nartach na górę Ubergangsjoch oraz Konigsleitenspitze? Z map niejednoznacznie to wynika i wolę się upewnić. 

Może nie do końca odpowiedź na twoje pytanie, ale rozważ nocleg w dolinie Zillertal (Mayerhofen, Hippach itp.). Będziesz miał wtedy łatwiejszy dostęp do większej ilości ośrodków z całej doliny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Plywak napisał:

Może nie do końca odpowiedź na twoje pytanie, ale rozważ nocleg w dolinie Zillertal (Mayerhofen, Hippach itp.). Będziesz miał wtedy łatwiejszy dostęp do większej ilości ośrodków z całej doliny.

Zależy mi na bliskości do wyciągu żeby nie jeździć busami (tutaj znalazłem hotel przy samym wyciągu) i termin 27.12.2020-02.01.2020. Praktycznie w tym terminie nie ma nic wolnego z tego co patrzyłem. No i bezpłatne odwołanie rezerwacji. Co prawda w tym hotelu mam tylko do 12.12.2020 bezpłatne odwołanie ale już powinno być wiadomo co i jak. Więc na tą chwilę mam zarezerwowane Włochy (prywatnie z właścicielem więc mogę odwołać praktycznie do momentu wyjazdu) no i teraz tą lokalizację.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lu5asz napisał:

O ile dobrze zrozumiałem,Minister Turystyki Elisabeth Köstinger zapowiedziała  ,że od 6 Grudnia w Austrii ruszą wyciągi i sezon będzie kontynuowany.

 

Na razie wygląda to na kopię rozwiązania polskiego - wyciągi ruszą, ale gastronomia i usługi hotelowe NIE. Dziś po południu mają być uzgadniane szczegóły, a jutro możemy spodziewać się oficjalnych informacji.

https://www.krone.at/2288349

  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, tanova napisał:

Na razie wygląda to na kopię rozwiązania polskiego - wyciągi ruszą, ale gastronomia i usługi hotelowe NIE. Dziś po południu mają być uzgadniane szczegóły, a jutro możemy spodziewać się oficjalnych informacji.

https://www.krone.at/2288349

Alpejskie ośrodki inaczej jak w PL są nastawione głównie na turystów z zagranicy. Przy takim obrocie sprawy będą mieli puste stoki. A biorąc pod uwagę prognozę pogody, także mnóstwo świeżego śniegu.

A my? Odwilż i halny. Może jeszcze nie teraz, ale od Piątku.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tanova napisał:
Godzinę temu, lu5asz napisał:

 

Na razie wygląda to na kopię rozwiązania polskiego - wyciągi ruszą, ale gastronomia i usługi hotelowe NIE. Dziś po południu mają być uzgadniane szczegóły, a jutro możemy spodziewać się oficjalnych informacji.

W takim razie tylko wynajem apartamentów będzie możliwy . Oby całe Alpy poszły tym tokiem myślenie, oby 🤞, oczywiście bez zakazu przemieszczania się jaki jest dziś zastosowany dla swoich obywateli bodajże w FR 20km od miejsca zamieszkania . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, tanova napisał:

Kto to wie?

Na razie tylko przecieki, ale niektóre gazety w AT piszą w takim tonie jakby to było już pewne, że żadnej tyrystyki w najbliższym czasie nie będzie: https://www.derstandard.at/story/2000122134319/kein-skiurlaub-in-den-weihnachtsferien

Niewiadomą pozostaje to kiedy ma ruszyć sezon dla wszystkich, czy już na początku Stycznia czy nieco później.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ziemowit napisał:

Na razie tylko przecieki, ale niektóre gazety w AT piszą w takim tonie jakby to było już pewne, że żadnej tyrystyki w najbliższym czasie nie będzie: https://www.derstandard.at/story/2000122134319/kein-skiurlaub-in-den-weihnachtsferien

Niewiadomą pozostaje to kiedy ma ruszyć sezon dla wszystkich, czy już na początku Stycznia czy nieco później.

Poczekajmy do jutra, do oficjalnego komunikatu, może będzie informacja, od kiedy w styczniu ewentualnie ruszą noclegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na str Ski informacje z NL znalazłem wzmiankę co do dzisiejszych info z AT ze jeżeli wierzyć w przecieki informacyjne austriackich dziennikarzy Austria będzie tylko otwarta dla swoich mieszkańców

https://skiinformatie.nl/oostenrijkse-media-wintersport-in-kerstvakantie-niet-mogelijk/
 

‚Skiliften mogen wel open, omdat die onderdeel zijn van het openbaar vervoer. Die kunnen dan echter alleen gebruikt worden door mensen die in de buurt wonen.’
To jest bardzo ciekawa cześć wyciągi narciarskie mogą się otwierać bo sa częścią transportu publicznego ale mogą z nich korzystać osoby mieszkające w okolicy 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...