Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Arek1982 napisał:

Kiedy można się spodziewając nowych informacji z Włoch ?

Przedwczoraj były takie informacje że jeśli nie otworzą się do 20 stycznia to raczej już w ogóle w tym sezonie.
https://www.giornaletrentino.it/economia/sci-si-va-verso-la-chiusura-totale-1.2503186
 

Dzisiaj coś takiego
https://www.lavocedeltrentino.it/2020/12/20/ipotesi-25-gennaio-per-lapertura-delle-piste-da-sci/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, pawelb91 napisał:

Już 9 kantonów w Szwajcarii zamyka ośrodki na święta.

https://planetski.eu/2020/12/18/zurich-canton-urges-ski-resorts-in-switzerland-to-close/

spryciarze z tych Szwajcarów, zamknęli to co nie opłacało się otwierać

wystarczy jak Wallis, Bern i Graubünden będą otwarte

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2020 o 13:50, pawelb91 napisał:

Przedwczoraj były takie informacje że jeśli nie otworzą się do 20 stycznia to raczej już w ogóle w tym sezonie.
https://www.giornaletrentino.it/economia/sci-si-va-verso-la-chiusura-totale-1.2503186
 

Dzisiaj coś takiego
https://www.lavocedeltrentino.it/2020/12/20/ipotesi-25-gennaio-per-lapertura-delle-piste-da-sci/

Czyli de facto nadal nic nie wiadomo i trzeba czekać...

A co do zamknięcia Saslonga, to wydaje mi się, że tak naprawdę są to jakieś "porachunki" na lokalnym szczeblu, pomiędzy firmami zarządzającymi poszczególnymi wyciągami. Saslong jest od wielu lat krytykowany na włoskich forach narciarskich za nieinwestowanie w nową infrastrukturę - nadal jeździ tam 30-letnia gondola. W porównaniu do innych części VG, gdzie w ostatnich latach zainwestowano miliony Euro (Dantercepies, Plan del Gralba), wygląda to naprawdę biednie. Ogólnie można byłoby olać nawet sam Saslong, ale zapewnia on połączenie Secedy i Ortisei z resztą Sella Rondy, dlatego raczej będą próbować się dogadać (o ile w ogóle rozpocznie się sezon). BTW. Fakt, że Saslong organizuje jak co roku zawody pucharu świata i dostanie swoją część z praw telewizyjnych pewnie pomógł im podjąć tę decyzję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, laryzbyszko napisał:

Czyli de facto nadal nic nie wiadomo i trzeba czekać...

A co do zamknięcia Saslonga, to wydaje mi się, że tak naprawdę są to jakieś "porachunki" na lokalnym szczeblu, pomiędzy firmami zarządzającymi poszczególnymi wyciągami. Saslong jest od wielu lat krytykowany na włoskich forach narciarskich za nieinwestowanie w nową infrastrukturę - nadal jeździ tam 30-letnia gondola. W porównaniu do innych części VG, gdzie w ostatnich latach zainwestowano miliony Euro (Dantercepies, Plan del Gralba), wygląda to naprawdę biednie. Ogólnie można byłoby olać nawet sam Saslong, ale zapewnia on połączenie Secedy i Ortisei z resztą Sella Rondy, dlatego raczej będą próbować się dogadać (o ile w ogóle rozpocznie się sezon). BTW. Fakt, że Saslong organizuje jak co roku zawody pucharu świata i dostanie swoją część z praw telewizyjnych pewnie pomógł im podjąć tę decyzję.

Pisałem w weekend z gospodarzem mojego zabookowanego apartamentu, który leży przy trasie Saslonga. Powiedział, mniej więcej to samo - że wygląda to bardzo dziwnie i jest zaskoczeniem dla całego środowiska, ale że za dwa tygodnie mają spotkanie z zarządcami Saslonga i będą pracować nad rozwiązaniem. Największą moc sprawczą będzie miało na pewno Dolomiti Superski, bo napisał mi, że Dolomiti Superski zamierza się otworzyć w całości i nie będzie dla Saslonga możliwości pozostać zamkniętym. Generalnie pisał, że to tylko polityka, a nie żadne dbanie o zdrowie narciarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, moruniek said:

Życie nie lubi próżni. Dostałem dziś kilka ofert na narty w Turcji. Za około 2200 - 3200 zł od osoby (w cenie przelot, hotel, skipass, jedzenie i napoje). Długość pobytu 8 dni (6 dni na nartach).   

A masz jakieś doświadczenie z jazdą w Turcji? W jakim rejonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sportego360 napisał:

A masz jakieś doświadczenie z jazdą w Turcji? W jakim rejonie?

Ja nigdy nie jeździłem w Turcji. Koledzy z sąsiedniego forum jeździli. To raczej ciekawostka niż poważna alternatywa, niemniej jednak, skoro ktoś się zamyka to ktoś inny się otwiera.  Rejon na który dostałem oferty to ERCIYES

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, moruniek napisał:

Życie nie lubi próżni. Dostałem dziś kilka ofert na narty w Turcji. Za około 2200 - 3200 zł od osoby (w cenie przelot, hotel, skipass, jedzenie i napoje). Długość pobytu 8 dni (6 dni na nartach).   

Mi na "pejsie"wskoczyły skitury w Kosowie oraz narty w Gruzji.:).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Sportego360 napisał:

A masz jakieś doświadczenie z jazdą w Turcji? W jakim rejonie?

ITAKA ma w swojej ofercie Turcję.

Ceny nawet ok, ale uczucia mieszane :)

https://www.itaka.pl/wyniki-wyszukiwania/narty/?view=offerList&package-type=narty&adults=2&dest-region=kayseri-province%2Cturcja-narty&order=popular&total-price=0&page=1&currency=PLN

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawelb91 napisał:

Kilka lat temu widziałem dość dobrą cenowo ofertę wyjazdu na narty do Turcji w okolice Erzurum gdzie w 2011 była zimowa uniwersjada.

Dwa ośrodki Palandöken i Konakli.
Trasy z mapek wydają się dosyć urozmaicone.

Lot czarterowy do Erzurum.

1850584978_pobrane(1).thumb.png.ccd31770b677fab863f0ce5fded6f8ac.png

Oglądałem te trasy na rowerze w na początku maja,zaraz po zamknięciu.Wygladały OK,a miasto Erzurum jeszcze bardziej,ale potem koleżanka pojechała tam z grupą jako instruktorka i bardzo narzekała na kamieniste przygotowanie tras,którego nie rekompensowały dobre warunki bytowe...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...