Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, idealist napisał:

https://prime-skiing.de/corona-alle-skigebiete-in-oesterreich-und-italien-muessen-schliessen-pid50225/

Austria ma się otworzyć 18.01, ale początkowo tylko dla osób z ważnym testem (nie starszym niż 3 dni).

Na dziś ośrodki w Gryzonii pozostają otwarte.

W CH tylko w Gryzonii ośrodki będą otwarte ? A co z  kantonem Valais ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, idealist napisał:

Piszę o Gryzonii, bo chyba o nią pytałeś i wczoraj mieli podjąć decyzję. Pozostały status jest bez zmian, czyli 9 kantonów zamknięte, reszta działa... z zastrzeżeniem, że sytuacja może się zmienić z dnia na dzień.

Dziękuję.

CO do testów w AT, obawiam się, że obowiązkowe testy zostaną z nami do końca sezony 20/21.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Arek1982 said:

Dziękuję.

CO do testów w AT, obawiam się, że obowiązkowe testy zostaną z nami do końca sezony 20/21.

 

9 hours ago, idealist said:

Też tak myślę. Nie po to planują kolejne narodowe testowanie, żeby potem wszystkich wpuszczać jak leci.

Myślę, że macie rację. A mi się mega tęskni za stokami w AT 😥

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od drugiego dnia świąt Austria zamknie się nieco bardziej, planowo na siedem dni, tak by zmniejszyć stosunek infekcji na 100 tys. poniżej 100 (teraz jest 143 Tyrol i 180 cała Austria). Od 24.12.2020 stoki otwarte dla jednodniowych narciarzy. Do 18. stycznia obostrzenia, od 18. otwarcie ośrodków. Brak danych co do kwarantanny i testów. 

Czyli to kolejny news na zasadzie zapowiedzi, a nie żadna wiążąca informacja.

Ale przynajmniej jest jakiś plan. Tymczasem we Włoszech plany otwarcia 7. stycznia nierealne, 15. stycznia mało prawdopodobne. Być może do końca stycznia. Ośrodki mówią, że jeżeli nie będą mogły otworzyć do 20-30 stycznia, to w ogóle się nie otworzą. Ew. jakieś małe stacje.

 

 

 

 

Edytowane przez waldek71
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Myślę że poswięcenie 300 zł na test w j.ang by polatać po trasach w AT nie będzie przeszkodą. Już przesunięty termin wyjazdu z 16.01 na 23.01, gospodarze z Schefau - Skiwelt bardzo zadowoleni ze jest ekipa zdecydowana na przyjazd. Z udzielonych informacji nikt nie wie kto ma  sprawdzać taki test na covid . Po małym ociepleniu od jutra napływa "zima" w alpy i ON Skiwelt rusza 25.12 z nowych informacji obowiązkowo maseczka FF2 , gondola, krzesełka, w kolejce do nich. Gondola , krzesełka 50%. Mozliwość zakupu maseczki 2euro. Mozliwość zakupu karnetu online

Mysle ze i ceny testów spadną, tylko jak będzie pozytywny to wtedy KLOPS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, waldek71 napisał:

Sprzed kilku minut. Podobnież Tyrol w Austrii otwiera wyciągi 18. stycznia 2021. Poczytam dokładnie i napiszę.

https://www.sciaremag.it/notiziesci/il-tirolo-austriaco-riaprira-il-18-gennaio/?fbclid=IwAR2MAtXM0MQnp9nZSEqy4JYxFqsx4siGhFJnSkGky9rXx29tDxPY1FG0LGI

Stubai ciągle reklamuje się otwarciem tras w wigilię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierasz się na narty na Słowację? Przygotowałem dla Ciebie szczegółowe informacje dotyczące dotyczące bezpiecznego wyjazdu na narty na Słowację. O obowiązujących przepisach, obostrzenia, warunkach narciarskich rozmawiam z Senior Managerem ds. marketingu i obsługi klienta TMR Jurajem Chovaniakiem. Juraj dokładnie wyjaśnia, jaki test jest potrzebny, aby wjechać na Słowację, czy otwarte są hotele, na jakich zasadach funkcjonują ośrodki narciarskie, czy są potrzebne testy w trakcie pobytu, czy możemy zabrać dzieci.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie zakładania maski FF2 do gondoli za każdym razem. Kask, kominiarka i jeszcze rękawice. I to wszystko w kolejce ....i potem co? Do kieszeni ? Jeździć w tym się przecież nie da :/ Myślałam ze wystarczy naciągnąć komin. 


Jestem tez ciekawa co będzie z knajpami na stokach, bo ponoć te które nie maja możliwości dojazdu samochodem maja być zamknięte. Chodzi o możliwość kontroli przestrzegania reżimów. Pozostałe - tylko dania na wynos. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że jest to uciążliwość i ta maska wymięta w kieszeni będzie średnio higieniczna. Ale pewnie robione jest to też po to, żeby nie było cwaniaków z 'japą' w kominie jak było widać na polskich stokach. Ja bym wprowadziła do tego jeszcze zakaz rozmów w gondoli. To ostatnie to trochę jak strefa ciszy w pociągach, a obecnych warunkach i prozdrowotne ;) Ostatnio wjeżdżając 15 minut na górę w Ischgl (jak pięknie wpisuje się to w stereotyp tego ośrodka) byłam zmuszona do słuchania dyskusji pary Niemców debatujących czy spędzą Wielkanoc w hotelu w Ischgl czy już na Majorce. Wrrrrrrr...

Wracając do tematu, w knajpach pewnie tylko opcja na wynos, bez możliwości wchodzenia i zasiadania. Ale szczerze to mogę jeździć w masce na każdym wyciągu, jeść kanapki z plecaka, byle móc jeździć... No może niech zostawią otwarte kibelki ;) 

Edytowane przez idealist
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, siluete napisał:

 

Witajcie,

czy kto wybiera się do Szwajcarii? Przeczytałam, że Szwajcarzy znieśli kwarantannę dla Polaków? Ktoś zna może przepisy? Potrzebny test,  żeby móc jeździć? Przyznam, że mam ochotę się spakować i jutro jechać.

 

Tydzień temu wróciłem z regionu Grindelwald-Wengen . Na granicy oprócz kupna winiety(40frani) sprawdzenia auta i życzliwych pytań typu w jakim celu pan jedzie i w jaki region , nikt ode mnie niczego nie chciał . W samym ośrodku oprócz obowiązkowych maseczek czy zakrycia ust i nosa,również nikt niczego więcej nie wymagał  . Tak wiec sprawdź który kanton jest otwarty i śmiało możesz jechać . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Victor napisał:

Tydzień temu wróciłem z regionu Grindelwald-Wengen . Na granicy oprócz kupna winiety(40frani) sprawdzenia auta i życzliwych pytań typu w jakim celu pan jedzie i w jaki region , nikt ode mnie niczego nie chciał . W samym ośrodku oprócz obowiązkowych maseczek czy zakrycia ust i nosa,również nikt niczego więcej nie wymagał  . Tak wiec sprawdź który kanton jest otwarty i śmiało możesz jechać . 

Dzięki, właśnie sprawdziłam, że Laax jest otwarte. Zaczynam się pakować:-)))

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...