Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, tomaszputaj napisał:

Którędy można bez utrudnień dojechać do Szwajcarii? Czy tranzyt przez Niemcy jest możliwy?

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/koronawirus-niemcy-wzmozone-kontrole-na-granicy-z-polska/7cv0e57

Tranzyt dozwolony bez testu, ale mogą być kontrole. 

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Włosi i Francuzi nie otworzą stoków narciarskich rozważam wyjazd do Szwajcarii. Dotychczas jeździłem do Val Gardeny, Val di Sole i 3 dolin we Francji. W Szwajcarii nigdy nie byłem mam więc kilka pytań do tych z Was co tam jeżdżą. Jaki ośrodek i noclegi polecacie? Poniważ jadę z dziećmi muszę mieć możliwość poruszania się swoim samochodem- chodzi o możliwość dojazdu do noclegów oraz do stacji narciarskich samochodem, pociągi nie wchodzą w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, TypowySebix napisał:

Jeżeli Włosi i Francuzi nie otworzą stoków narciarskich rozważam wyjazd do Szwajcarii. Dotychczas jeździłem do Val Gardeny, Val di Sole i 3 dolin we Francji. W Szwajcarii nigdy nie byłem mam więc kilka pytań do tych z Was co tam jeżdżą. Jaki ośrodek i noclegi polecacie? Poniważ jadę z dziećmi muszę mieć możliwość poruszania się swoim samochodem- chodzi o możliwość dojazdu do noclegów oraz do stacji narciarskich samochodem, pociągi nie wchodzą w grę.


My się zdecydowaliśmy na Laax, ze względu na to, ze znalazłam blisko stoku apartamenty, tez mamy dzieci. Zobacz sobie rocks resort Laax.  W Davos na szybko przez booking nic ciekawego nie było. Ceny są kosmiczne obecnie ale mieliśmy ciśnienie, żeby wyjechać gdziekolwiek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, siluete napisał:

My się zdecydowaliśmy na Laax, ze względu na to, ze znalazłam blisko stoku apartamenty, tez mamy dzieci. Zobacz sobie rocks resort Laax.  W Davos na szybko przez booking nic ciekawego nie było. Ceny są kosmiczne obecnie ale mieliśmy ciśnienie, żeby wyjechać gdziekolwiek.

Udanego !! Przednia jazda w Swiss korzystajcie bo nie wiadomo co jutro będzie 🥳

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawych rzeczy: Mölltaler otworzył się dwa dni temu wg rozporządzenia władz austriackich na lokalnych narciarzy i ... zamyka się z powodu braku satysfakcjonującej liczby narciarzy. No cóż, od początku ten przepis brzmiał głupio, teraz życie boleśnie zweryfikowało swędzenie w mózgu głupiego urzędnika. 18. stycznia ma się otworzyć Tyrol austriacki, jeszcze nikt nie zdementował tej informacji, chociaż nikt też jej nie potwierdził.

https://www.sciaremag.it/turismo/la-ski-area-molltaler-in-austria-si-arrende-e-chiude/?fbclid=IwAR2BEkxT2psEHx4mg-j4e_2_KLtsdYsIoFCoXCabfcFUrWHRUQfMlIg5KoQ

Tymczasem jakiś ruch pojawił się w ITA. CTS (comitato tecnico scientifico) przy ministrze zdrowia nie odrzucił oficjalnego projektu bezpiecznego funkcjonowania infrastruktury wyciągowej w tym sezonie zimowym, jak to podawały niektóre źródła, ale wskazał na rzeczy, które jeszcze wymagają uzgodnień. Tym samym wlano nieco nadziei. Widać to po włoskich fanpejdżach narciarskich na FB (n.p.: #QuelliCheSiSveglianoPrestoPerAndareASciare), gdzie padają już różne daty, choć nie brak tez katastrofizmu typowego też dla bardziej północnych nacji.     

https://www.sciaremag.it/turismo/ghezzi-anef-non-e-una-bocciatura-solo-piccoli-ritocchi/?fbclid=IwAR1sgzT3R4Nw8UaIuedmyOBmc6hAmXXpYT3GkNHuI4wCbtetw3z-8bNrOqM

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki wycinek nowej informacji z Tyrolu....

The Tirolean ski resorts are allowed to reopen as from 24 December 2020. After the planned reopening on 18 January 2021, you will require a negative COVID test, otherwise the restrictions will be extended until 24 January 2021.......

Strona : tyrol.com

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://corrierealpi.gelocal.it/belluno/cronaca/2020/12/27/news/dolomiti-impianti-a-fune-linee-guida-in-alto-mare-apertura-piste-non-prima-del-7-febbraio-1.39704717

Kolejne (złe) wieści z Włoch 🇮🇹. Tak jak już ktoś pisał - termin otwarcia 7. stycznia praktycznie nierealny (aczkolwiek Dolomiti Superski nadal podaje go na swoich stronach i w social media). Aktualnie forsowany przez rząd jest termin 7. lutego, czyli dzień przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim w Cortinie, natomiast zarządcy infrastruktury narciarskiej próbują forsować termin 23. stycznia.

Na włoskim skiforum.it pojawiają się głosy, że termin otwarcia zostanie przesunięty przez rząd na tyle do przodu, że stacje narciarskie w ogóle się w tym roku nie otworzą, bo będzie to nieopłacalne finansowo, a z drugiej strony rząd wyjdzie na tym lepiej wizerunkowo i nie będzie musiał wypłacać odszkodowań, bo całkowite zamknięcie stoków w tym sezonie nie będzie bezpośrednio ich decyzją.

Kontaktowałem się też z jedną z osób zarządzających DSS i z tego co mi powiedziała, to żadne ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły i nikt nie wie kto, kiedy i czy w ogóle się w tym sezonie otworzy.

Ogólnie burdel we Włoszech jest gigantyczny i coraz poważniej rozważam wyjazd do Szwajcarii.

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, laryzbyszko napisał:

https://corrierealpi.gelocal.it/belluno/cronaca/2020/12/27/news/dolomiti-impianti-a-fune-linee-guida-in-alto-mare-apertura-piste-non-prima-del-7-febbraio-1.39704717

Kolejne (złe) wieści z Włoch 🇮🇹. Tak jak już ktoś pisał - termin otwarcia 7. stycznia praktycznie nierealny (aczkolwiek Dolomiti Superski nadal podaje go na swoich stronach i w social media). Aktualnie forsowany przez rząd jest termin 7. lutego, czyli dzień przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim w Cortinie, natomiast zarządcy infrastruktury narciarskiej próbują forsować termin 23. stycznia.

Na włoskim skiforum.it pojawiają się głosy, że termin otwarcia zostanie przesunięty przez rząd na tyle do przodu, że stacje narciarskie w ogóle się w tym roku nie otworzą, bo będzie to nieopłacalne finansowo, a z drugiej strony rząd wyjdzie na tym lepiej wizerunkowo i nie będzie musiał wypłacać odszkodowań, bo całkowite zamknięcie stoków w tym sezonie nie będzie bezpośrednio ich decyzją.

Kontaktowałem się też z jedną z osób zarządzających DSS i z tego co mi powiedziała, to żadne ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły i nikt nie wie kto, kiedy i czy w ogóle się w tym sezonie otworzy.

Ogólnie burdel we Włoszech jest gigantyczny i coraz poważniej rozważam wyjazd do Szwajcarii.

Cóż. We Włoszech opady w tym roku są największe od dekady albo dalej i jeszcze ciągle ma sypać. W północnej części Austrii za to odwrotnie, spadło mało śniegu.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ziemowit napisał:

Cóż. We Włoszech opady w tym roku są największe od dekady albo dalej i jeszcze ciągle ma sypać. W północnej części Austrii za to odwrotnie, spadło mało śniegu.

Patrząc na ironiczność całej tej sytuacji, to pewnie będzie sypać przez cały okres zamknięcia, a jak (jeśli) otworzą to przyjdzie ekstremalna odwilż. Aż żal patrzeć na to ile śniegu jest np. w Dolimitach :(

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumieć zasady innych państw jak w swoim w jakikolwiek sposób zrozumieć nie można  .
Dla przykładu .

Dziś w PL wchodzi rozporządzenie ze dla przyjeżdżających droga publiczna a wiec samolot,pociag,autobus,bus jest 10 dniowa kwarantanna . Od południa próbowałem się dodzwonić do różnych instytucji sanepid,służba celna itd żeby uzyskać wiedzę co jeżeli po przyjeździe chce opuścić kraj w przeciągu 48h-czy mnie tez obowiązuje kwarantanna 10 dniowa? Po godzinach spędzonych na słuchawce w końcu odebrał pan z celnego na Okęciu,który poinformował mnie ze póki jesteśmy w Schengen to kontrola nie obowiązuje !

😂 padłem . Miły pan stwierdził żebym leciał załatwił co trzeba i wracał do domu.

Pozdrawiam
 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, laryzbyszko napisał:

Ogólnie burdel we Włoszech jest gigantyczny i coraz poważniej rozważam wyjazd do Szwajcarii.

W Szwajcarii też sytuacja jest bardzo zmienna: od 30 grudnia otwierają ośrodki w kantonach Obwalden, Nidwalden i Uri. Schwyz zostaje zamknięty, Lucerna i Glarus się zastanawiają.

Tutaj szczegóły i mapka: https://www.20min.ch/story/oeffnen-die-kantone-glarus-und-uri-ihre-skigebiete-944528379985

Generalnie to trudno cokolwiek planować i osobiście chyba wezmę na przeczekanie. Taka sytuacja, gdy zasady zmieniają się z dnia na dzień i należy liczyć się z różnymi komplikacjami - np. mogą Wam wprowadzić wstecznie kwarantannę (jak Szwajcarzy zrobili Brytyjczykom, którzy już od kilku dni byli na nartach), a obieg informacji kuleje, to nie są dla mnie warunki na wypoczynek. Trudno się wyluzować psychicznie, mając to wszystko z tyłu głowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2020 o 17:46, moruniek napisał:

Życie nie lubi próżni. Dostałem dziś kilka ofert na narty w Turcji. Za około 2200 - 3200 zł od osoby (w cenie przelot, hotel, skipass, jedzenie i napoje). Długość pobytu 8 dni (6 dni na nartach).   

 

W dniu 21.12.2020 o 18:18, Sportego360 napisał:

A masz jakieś doświadczenie z jazdą w Turcji? W jakim rejonie?

 

W dniu 21.12.2020 o 21:37, lski@interia.pl napisał:

Oglądałem te trasy na rowerze w na początku maja,zaraz po zamknięciu.Wygladały OK,a miasto Erzurum jeszcze bardziej,ale potem koleżanka pojechała tam z grupą jako instruktorka i bardzo narzekała na kamieniste przygotowanie tras,którego nie rekompensowały dobre warunki bytowe...

 

Wybaczcie, że odbiegam od tematu dotyczącego wyjazdów w Alpy ale pisaliście o nartach w Turcji... 
Już tak łatwo nie jest...

"Od dzisiaj, 28 grudnia, wszystkie osoby wybierające się do Turcji muszą przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa wykonany najpóźniej 72 godziny przed wjazdem. Taki sam wymóg, od 29 grudnia, wprowadzi Holandia. Podróżni, którzy nie przedstawią negatywnego wyniku takiego badania, nie będą mogli wejść na pokład samolotu."

https://www.radiozet.pl/Podroze/Turcja-i-Holandia-zaostrzaja-restrykcje.-Wjazd-tylko-z-negatywnym-wynikiem-testu-na-Covid-19

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tanova napisał:

Generalnie to trudno cokolwiek planować i osobiście chyba wezmę na przeczekanie. Taka sytuacja, gdy zasady zmieniają się z dnia na dzień i należy liczyć się z różnymi komplikacjami - np. mogą Wam wprowadzić wstecznie kwarantannę (jak Szwajcarzy zrobili Brytyjczykom, którzy już od kilku dni byli na nartach), a obieg informacji kuleje, to nie są dla mnie warunki na wypoczynek. Trudno się wyluzować psychicznie, mając to wszystko z tyłu głowy.

Radzę w Szwajcarii nie mówić płynnie po angielsku bo będziecie mieli "przesrane". :D

Cytat

Co gorsza, po tej sytuacji każdy mówiący po angielsku stał się potencjalnym podejrzanym. O złamanie zasad izolacji mieszkańcy zaczęli podejrzewać także osoby niebędące objęte nakazem, tylko dlatego, że posługiwali się biegle angielskim. 

 https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26644018,setki-turystow-uciekly-ze-szwajcarskiego-kurortu-pod-oslona.html#s=BoxOpImg3

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawarski Startup GNA Biosolutions zarejestrował szybki test PCR, którego wyniki są dostępne już po 40 minutach od pobrania. Koszt badania 20 euro. Może jest to jakaś nadzieja na rychłe odblokowanie obostrzeń granicznych?  Może znów pojawią się punkty na przejściach i będzie można zrobić test w drodze na urlop?

https://www.br.de/nachrichten/bayern/neuer-corona-schnelltest-kommt-aus-bayern,SKTVdZG 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, moruniek napisał:

Jak na razie, niektóre stacje narciarskie próbują działać na Słowacji oferując testy.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1802076213275367&id=136495429833462

Nie wiem, jakiego typu jest ten słowacki test, ale oczywiście jest to jakiś sposób przy krótkich wypadach do pobliskich stacji.

Natomiast sądzę, że jadąc w Alpy jednak wygodniej i bezpieczniej się przetestować przed podróżą dokładniejszym testem PCR, nawet dla własnego komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tanova napisał:

Nie wiem, jakiego typu jest ten słowacki test, ale oczywiście jest to jakiś sposób przy krótkich wypadach do pobliskich stacji.

Natomiast sądzę, że jadąc w Alpy jednak wygodniej i bezpieczniej się przetestować przed podróżą dokładniejszym testem PCR, nawet dla własnego komfortu.

Masz rację, chyba że na miejscu i tak musisz zrobić ponowny test. Przykład naszych skoczków pokazał jednak, że nie zawsze ten test musi być bezbłędny (a posiadanie testu wykonanego w kraju nic nie znaczy). Dodam jeszcze, że testy na Słowacji są tańsze od tych wykonywanych u nas w kraju. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...